رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شبستر با تایید این خبر گفت: این خودرو و اجساد داخل آن در پشت کشتارگاه این شهر به سمت خامنه توسط یک مقنی کشف شده است.


ایرنا:
کشف خودروی 50 سال پیش با 4 جسد در عمق زمین
یک دستگاه خودرو همراه با اجساد 4 نفر که تخمین زده می‌شود دست‌کم 50 سال پیش بر اثر یک حادثه طبیعی در زیرخاک مدفون شده‌اند، در حوالی شهرستان شبستر در آذربایجان شرقی کشف شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شبستر با تایید این خبر گفت: این خودرو و اجساد داخل آن در پشت کشتارگاه این شهر به سمت خامنه توسط یک مقنی کشف شده است.

رحیمی یوسف‌آباد افزود: این مقنی برای باز کردن دهانه یک چشمه قدیمی داخل چاه می‌شود و در عمق حدود 10 تا 15 متری زمین به انشعاب چاه برخوردوپس از دنبال کردن آن، خودرو و اجساد داخل آن را مشاهده می‌کند. وی افزود: فک و جمجمه یکی از اجساد برای آزمایشات دی‌ان‌ای بیرون آورده و به مراکز مربوطه برای شناسایی ارسال شده است.

فرماندار شبستر نیز در این باره گفت: آثار باقیمانده اجساد 3 تا 4 نفر انسان در موقع لایروبی چاهی در داخل یک وسیله نقلیه کشف شده است. عقلمند افزود: دادگستری شبستر در حال پیگیری موضوع و انجام آزمایشات لازم برای شناسایی و تعیین زمان دقیق حادثه است.وی اظهار کرد: پس از انجام آزمایشات لازم زمان دقیق فوت، غرق شدن یا هر اتفاق دیگر بزودی اعلام می‌شود.

ناصر قاسم‌زاده، رئیس دادگستری شهرستان شبستر نیز در این خصوص گفت: زمان دقیق فوت مشخص نیست ولی با توجه به این‌که 52 سال پیش سیل مهیبی در شبستر رخ داده، احتمال دارد حادثه مربوط به آن زمان باشد.

به گزارش« جام‌جم»با کشف اجساد 4 نفر از عمق 15 متری زمین، دستور قضایی در این ارتباط صادر و بقایای اجساد برای تعیین علت مرگ به اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی و پزشکی قانونی ارسال شده است. تاکنون چنین رخدادی در کشور بی‌سابقه بوده است و جزئیات بیشتر در روزهای آینده به اطلاع مخاطبان خواهد رسید.