پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پرندگان ثروت هاي طبيعي


جام جم: پرندگان از ثروت هاي طبيعي و ملي کشور به شمار مي روند که متاسفانه تعداد آنها به دليل تبديل و تخريب اکوسيستم ها بسيار کاهش يافته است.
شکار بي رويه و کثرت تفنگ هاي بادي و تيراندازي سبب شده است بسياري از پرندگان که در گذشته در ايران وجود داشتند، اکنون بندرت مشاهده شوند. بررسي ها نشان مي دهد بيشترين گونه پرندگان را گونه هاي متکي به تالاب ها تشکيل مي دهند و تخريب تالاب ها تاثير منفي بر تعداد گونه هاي پرندگان داشته است ، به طوري که هم اکنون 18 گونه پرنده ايران در معرض تهديد اعلام شده است و کارشناسان معتقدند نگاه مسوولان به اين بخش از طبيعت بايد با تدوين برنامه هاي حفاظتي ويژه اي تغيير يابد.

براساس دومين گزارش وضعيت محيط زيست ايران ، تعداد گونه هاي پرندگان ايران 517 گونه است که در 19 راسته ، 79 تيره و 22 جنس طبقه بندي شده اند که اين تعداد معادل 5.62 درصد از پرندگان زيستمند خاورميانه است ؛ همچنين با توجه به اين که ايران براي مهاجرت بسياري از گونه ها يکي از مناطق مهم جهان است ، تقريبا 340 گونه يعني 68 درصد از پرندگان ايران را مهاجران تشکيل مي دهند. همچنين بررسي ها نشان مي دهد از 517گونه پرندگان ايران ، حدود 63 گونه يعني معادل 323 گونه در ايران زاد و ولد مي کنند و از اين تعداد 78 گونه تابستان گذر و بسياري از آنها حتي مهاجر عبوري هستند که در زمستان ديده نمي شوند و 59 گونه در برخي قسمت هاي کشور تابستان گذر و در قسمت هاي ديگر زمستان گذر هستند.

ويژگي هاي منحصر به فرد پرندگان
در ميان مهره داران ، پرندگان به سبب برخورداري از قدرت پرواز، صاحب وسيع ترين محيط بلامعارض در گيتي ، يعني هوا هستند. پرندگان مي توانند ناگهان نقل مکان کنند و اين جابه جايي سريع از محيطي به محيط مناسب تر براي بسياري از گونه ها به علت نيازهاي خاص تغذيه يا شرايط اقليمي اهميت حياتي دارد. برخورداري از پر و نيز بال و نوک اين گروه از جانداران را از ديگران متمايز کرده است. پر ماده اي بي همتاست و اين مساله در شکافتن هوا، پوشش عايقي ، سبکي وزن و خاصيت هوابري ديناميکي مشهود است. استخوان هاي پرندگان نيز از نظر تقليل دادن وزن آنها تا حد ممکن حالت استثنايي دارند. درون استخوان ها خالي است ولي مثل داخل بال هواپيما يا پايه هاي پل ، بسترهايي با بهترين شيوه مهندسي قرار دارد که اين استخوان ها را تقويت مي کند.
ويژگي تقليل وزن بدن پرنده به شکل ديگري نيز ظاهر مي شود. وزن مخصوص بدن يک مرغابي دست نخورده 0.6 است ، ولي پس از پر کندن ، وزن مخصوص آن بيشتر مي شود و به 0.9 مي رسد. از اين رو مي توان گفت اگر پرندگان خونگرم نبودند پرواز براي آنها در مناطق سردسير بسيار مشکل بود؛ چرا که سوخت و ساز پرندگان سريع است و در سنجش با ميزان 37 درجه سانتي گراد دماي بدن انسان و اندکي بيشتر براي بعضي پستانداران ديگر دماي بدن پرندگان حدود 40 درجه سانتي گراد است ، مثلا دماي بدن توکاها به 43.5 درجه سانتي گراد هم مي رسد.

پرندگان در معرض تهديد
متاسفانه بسياري از پرندگاني که اوايل 2 دهه پيش ديده مي شدند، اکنون ديگر ديده نمي شوند يا بندرت مشاهده مي شوند. اين ضايعه بويژه در نواحي ساحلي درياي خزر چشمگيرتر و تکان دهنده تر است. پرندگان شکوهمند و پراهميتي مانند عقاب دريايي ، عقاب ماهيگير و پرندگان آبچر گوناگون که زماني به وفور مشاهده مي شدند ظاهرا ديگر وجود ندارند يا به ندرت ديده مي شوند. بايد تاکيد داشت که کثرت تفنگ هاي بادي در شهر و روستا منجر به تيراندازي به هر نوع پرنده و در هر اندازه شده است.
در حالي که مي توان بيشتر خاک ايران را جزو مناطق خشک به شمار آورد، فقط حدود 45 گونه از مجموع پرندگان ايران مختص به چنين اقليمي هستند و بقيه آنها به دليل تنوع زيستگاه هاي مناسب ، همگي در ديگر مناطق کشور زيست مي کند.
با اندک توجهي مي توان به اهميت محيطهايي از قبيل جنگل هاي شمال ، غرب و جنوب يا بوته زارها و تالاب ها در بقاي اين ثروت طبيعي و ملي پي برد.اما متاسفانه بيشتر اين اکوسيستم ها رو به تبديل و تخريب هستند و تقليل بسيار در پرندگان ايران نيز بازتاب همين وضع است.
بررسي ها نشان مي دهد بيشترين گونه ها در ميان پرندگان را پرندگان متکي به تالاب ها تشکيل مي دهند. از نظر اقتصادي نيز در گذشته پرندگان آبزي مهاجر مهمترين گروه پرندگان محسوب مي شدند. 45 سال پيش ، جمعيت پرندگان مهاجر ايران 12 ميليون برآورد شد که در آن زمان شکار اين پرندگان بخش مهمي از اقتصاد مردم استان هاي شرقي را تشکيل مي داد و براساس برآورد همان زمان تعداد پرندگان شکار شده در هر سال بسيار زياد بود.
به طور مسلم ، شکار بي رويه در کاهش اسفبار پرندگان آبچر نقش مهمي داشته ، ولي همتراز با آن و بلکه مهم تر، آلوده کردن و تخريب تالاب هاي ايران است که منجر به کاهش جمعيت پرندگان شده است.
کارشناس مسوول مهره داران دفتر تنوع زيستي و ذخاير ژنتيکي سازمان حفاظت محيط زيست در اين باره گفت: براساس فهرست اتحاديه جهاني حفاظت از طبيعت پرندگان غاز پيشاني سفيد، کبوتر خاوري ، عقاب دريايي ، عقاب شاهي ، دليجه کوچک ، هوبره ، اردک مرمري ، ميش مرغ ، پليکان پاخاکستري و باکلان گلوسياه در گروه پرندگان آسيب پذير هستند.
حسن محمديان افزود: همچنين پرنده هايي مانند بالابان ، اردک سرسفيد، عروس غاز و کرکس مصري در خطر انقراض قرار دارند و درناي سيبري ، کرکس پشت سفيد و خروس کولي شکم سياه در وضعيت بحراني هستند
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی