پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا می دانید آبليمو در آشپزخانه همه كاره ست؟

 

آبليمو قوي‌ترين محلول اسيدي در آشپزخانه است، آنقدر قوي است كه زندگي را براي باكتري‌ها غيرقابل تحمل مي‌كند!

به نمونه‌هايي از كاربرد اين اسيد خوراكي توجه كنيد:

 براي تميز كردن سطوح: يك طرف ليموي برش داده شده را روي سطح مورد نظر بماليد تا ضدعفوني شود. ليموترش بهترين چربي زدا است،

 پس براي پاك كردن لوازم و ظروفي كه حتي با شست وشو نيز چربي روي آنها به طور كامل از بين نرفته است، از آب ليموترش استفاده كنيد.

 ايجاد دكوراسيون ارزان قيمت: يك كاسه بلوري را با ليمو پر كنيد تا يك منظره آفتابي خلق كنيد يا مي‌توانيد يك رديفي از آنها را لب پنجر بچينيد.

 برق انداختن سطح ظروف مسي: سطح ليمو را با نمك آغشته كنيد و روي ظرف بماليد. ظروف مسي و برنجي پس از گذشت زمان و در مجاورت با هوا تغييررنگ داده و تيره مي‌شوند،

حال براي تميز كردن آنها كافي است پنبه و يا تكه پارچه‌اي را اندكي به آب ليموترش آغشته كرده و بر روي سطح فلز بماليد.


 سپس آن را شسته وخشك كنيد، خواهيد ديد كه ظرف مسي يا برنجي شما مانند روز اول خواهد شد.

 شفاف كردن لباس‌هاي لباسشويي: يك دوم فنجان، آب ليمو را هنگام شستن لباس درون لباسشويي بريزيد.

 پس از استفاده از تخته گوشت براي خرد كردن ماهي، گوشت، پياز، سير و به‌طوركلي مواد غذايي با بوي تند، براي آن‌كه بوي حاصل از آن مواد بر روي تخته باقي نماند،


پس از شست وشوي تخته با آب و مايع ظرفشويي، نيمه‌اي از ليموترش بريده شده را بر روي سطح آن بماليد. جهت رفع بوي دستتان پس از پاك كردن گوشت قرمز، مرغ، ماهي و همچنين سير نيز از همين روش استفاده كنيد.


اگر براي پخت سيب‌زميني و يا تخم‌مرغ و ياجوشاندن كنسرو تن ماهي كاسه‌اي رويي انتخاب كرده‌ايد، در آب حاوي مواد يادشده چند قطره‌اي ليموترش بريزيد. با اين كار از سياه شدن جدار داخلي كاسه جلوگيري به‌عمل مي‌آيد.

 اگر دستان شما پس از پاك كردن سبزي‌ها و يا در صورت تماس با ميوه‌هايي مانند آلبالو يا شاه توت رنگي شده و با آب و صابون نيز پاك نمي‌شود،

محلولي از آبليمو و آب آماده كرده و دستان خود را براي مدت ۱۰ الي ۱۵ دقيقه در آن قرار دهيد، سپس آنها را شسته و خواهيد ديد چگونه سفيد خواهند شد.

 در صورتي كه اطراف راه آب و همچنين كاسه ظرفشويي و يا دستشويي‌تان با جرمي از رسوبات آب پوشيده شده است، به جاي استفاده از انواع مواد شيميايي مخصوص با ماليدن يك عدد ليموترش به سطوح مورد نظر جرم‌زدايي كنيد.

 از ليموترش براي زدودن بوي حاصل از تخم‌مرغ بر روي ظروف نيز مي‌توانيد استفاده كنيد.

 اگر براي شست وشو و لكه‌زدايي جوراب و يا لباس سفيدتان مايع سفيدكننده‌اي در دسترس نداشتيد، مي‌توانيد از ليموترش به‌عنوان سفيدكننده طبيعي استفاده كنيد

به اين صورت كه جوراب و يا لباس سفيد لكه‌دار شده خود را درون قابلمه‌اي پر از آب ريخته و چند تكه ليموترش بريده شده به آن اضافه كنيد. قابلمه را بر روي شعله اجاق گاز قرار داده و مدتي اين مخلوط را بجوشانيد. در حين جوشاندن مقداري

مايع ظرفشويي يا پودر لباسشويي نيز به آن اضافه كنيد. پس از گذشت چند دقيقه لباس‌ها را بيرون آورده و آبكش كنيد.

 

خلال دندان

همكار بانوان خانه‌دار

بعضي وقت‌ها وسايل پيش پا افتاده داخل آشپزخانه، كه به آنها كمتر توجه مي‌كنيم قابليت‌هايي دارند كه شايد براي ما كمتر شناخته شده هستند.

هيچ خانم خانه‌داري نيست كه بتواند ادعا كند همه كارهاي آشپزخانه را به نحو احسن انجام مي‌دهد و هيچ مشكلي در آشپزخانه به هنگام انجام كار برايش پيش نمي‌آيد.

 بارها و بارها براي خانم‌ها اتفاق افتاده كه غذاي‌شان بر روي اجاق گاز سر رفته و مجبور شده‌اند بعد از پايان آشپزي با مواد و شوينده‌هاي مختلف به جان اجاق گاز بيفتند و آن را تميز كنند.

هميشه مي‌گويند پيشگيري بهتر از درمان است. بنابراين براي پيشگيري از سر رفتن غذا خلال دنداني را به صورت افقي بين در قابلمه و قابلمه قرار دهيد تا از سر رفتن غذا جلوگيري كنند.

 بعضي مواقع اگر به جداره دستگيره ظروف آشپزخانه دقت كنيد متوجه جرم‌هاي غذايي مي‌شويد كه در اين قسمت‌ها به وجود آمده‌اند. مي‌توانيد با استفاده از خلال دندان و الكل يا هر ماده شوينده ديگر اين جرم‌ها را از بين ببريد.

 گاهي مواقع قصد داريد كه سيب‌زميني را درون مايكروويو بپزيد. چهار عدد خلال دندان را در چهار قسمت سيب‌زميني فرو ببريد. به اين تريب سيب‌زميني شما زودتر مي‌پزد چون اشعه‌هاي مايكروويو به يك اندازه به همه قسمت‌هاي سيب‌زميني مي‌رسد.

 

نگهداري از خوراکي‌ها

حبوبات: براي نگهداري حبوبات به مدت طولاني از روش‌هاي زير استفاده كنيد: 1- حبوبات را با نمك فراوان مخلوط كنيد 2- لابه‌لاي آنها چند عدد برگ درخت گردو قرار دهيد 3- حبوبات را داخل تابه حرارت دهيد در اين صورت به هيچ‌وجه به آن آفت نمي‌زند و

 علاوه بر آن زودتر پخته شده و خوش‌طعم‌تر مي‌شود 4-‌مي‌توانيد حبوبات را يك جوش داده داخل آبكش بريزيد و بگذاريد تا خشك شوند در اين صورت نيز دچار آسيب‌ديدگي نخواهند شد.

پنير: چند روش نگهداري پنير را مي‌توانيد به كار بگيريد. يك روش اين است كه پنير را داخل ظرف شيشه‌اي دهان گشاد ريخته و روي آن را با آب نمك جوشيده ولي سرد بپوشانيد.


روش ديگر اين‌كه دستمالي را با سركه مرطوب كرده و روي پنير را با آن بپوشانيد. يا اين‌كه آن را كاملا در كاغذ آلومينيومي پيچيده و در يخچال نگهداري كنيد.

اگر پنيري كه داخل يخچال نگه داشته‌ايد كپك زده است آن را در يك ظرف درب‌دار بريزيد چند حبه قند هم داخل آن انداخته درب ظرف را خوب ببنديد.


پس از چند ساعت پنيرها ديگر كپك ندارند و همه كپك‌ها جذب حبه قند شده‌اند. قندها را دور انداخته و پنير را استفاده كنيد.

رطب: آن را داخل ظرف دربسته و داخل فريزر قرار دهيد. هم تازه مي‌ماند و هم يخ نمي‌بندد هميشه هم مي‌توانيد رطب تازه داشته باشيد.

پنير پيتزا: پنير پيتزا را در فريزر قرار ندهيد بلكه آن را داخل كاغذ آلومينيومي پيچيده و در سردترين قسمت يخچال قرار بدهيد.

 

  

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی