جستجوگر گوگل در آستانه آغاز فصل زمستان و جشنهای کریسمس ویژگی جدیدی را عرضه کرده است که صحفه این جستجوگر را همانند برف سفید می کند. به گزارش خبرنگار مهر، هدیه گوگل به کاربران خود یک جستجوگر برفی است. درحقیقت، به محض اینکه کاربر عبارت " Let it snow" را بر روی این سایت جستجو می کند، دانه های درشت برف بر روی نمایشگر شروع به باریدن می کنند و این بارش به حدی ادامه می یابد که کل صفحه سفید می شود.
در این زمان، گزینه " defrost" (یخ را آب کن) نمایان می شود. با کلیک کردن بر روی این گزینه، صفحه به حالت اولیه خود باز می گردد. این امکان نه تنها بر روی صفحه اصلی گوگل بلکه بر روی گوگل نیوز و سرویس عکس گوگل (google images) نیز در دسترس است.
گوگل در یکسال اخیر با امکانات تعاملی که در مناسبتهای مختلف ارائه کرده نشان داده است که از توانایی بالایی برای سرگرم کردن و شگفت زده کردن کاربران خود برخوردار است.
از دیگر امکانات تعاملی که تاکنون این جستجوگر عرضه کرده است می تواند به تبدیل شدن لوگوی گوگل به بازی ویدیویی "پک- من" به مناسبت سی امین سال تولد این بازی اشاره کرد.
همچنین در ماه آوریل، به مناسبت سالگرد تولد چارلی چاپلین، گوگل لوگوی خود را به صورتی درآورده بود که کاربران با کلیک بر روی آن می توانستند یک فیلم صامت به سبک فیلمهای چارلی چاپلین را مشاهده کنند.
ماه ژوئن نیز صفحه اصلی گوگل یکی از تعاملی ترین لوگوهای خود را ارائه کرد. این لوگو در بزرگداشت نود و ششمین سالگرد تولد "لس پل" مخترع گیتار الکترونیک به شکل یک گیتار در آمد که کاربر با کلیک بر روی سیمهای آن می توانست آهنگ بنوازد و آهنگ خود را ضبط کند.
در حدود یکماه قبل نیز لوگوی گوگل، به مناسبت شصتمین سالگرد انتشار اولین کتاب "استانیسلاو لم"، نویسنده معروف داستانهای علمی تخیلی برپایه شخصیتهای این رمان به یک بازی سرگرم کننده تبدیل شد.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
عبارت Let it snow را بر روی صفحه گوگل جستجو کنید
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
به این ترتیب دانه های درشت برف شروع به باریدن می کنند
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
آنقدر برف می بارد تا کل صفحه سفید شود. با کلیک بر روی گزینه "defrost" می توان یخها را آب کرد