پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اگر می‌خواهید لاغر شوید و زیبا بمانید! (حتما بخوانید)

غذایی كه می‌خورید -از آنتی‌اكسیدان‌های ضد‌چروك در میوه‌ها و سبزیجات گرفته تا اسیدهای چرب مفید

rejim18 اگر می‌خواهید لاغر شوید و زیبا بمانید! (حتما بخوانید)

غذایی که می‌خورید -از آنتی‌اکسیدان‌های ضد‌چروک در میوه‌ها و سبزیجات گرفته تا اسیدهای چرب مفید و مرطوب‌کننده در ماهی- به همان اندازه که بر اندام‌تان تاثیر می‌گذارد، روی پوست‌تان هم اثر دارد.
آیا رژیم شما با پوست‌تان سازگار است یا اینکه به آن لطمه می‌زند؟ برای جواب این سوال از دکترهای حرفه‌ای کمک خواستیم تا در مورد اثرات پنج نوع از رژیم‌های متداول بحث کنند.

رژیم گیاهخواری

به هر دلیلی که گیاهخوار هستید، اخلاقی یا فقط برای سلامتی، برای جبران گوشت نخوردن باید از مواد غذایی تازه و غلات بیشتری استفاده کنید که خبر خوشی برای پوست شماست چون
آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این مواد غذایی، باعث خنثی کردن رادیکال‌های آزاد می‌شوند. رادیکال‌های آزاد جزو موادی هستند که با چین و چروک و پیری زودرس پوست ارتباط دارند.پروتئین مواد گیاهی برای پوست خیلی مفید هستند. مثلا اکثر دانه‌ها دارای روی هستند که ضدجوش است
و باعث کم کردن التهاب پوست می‌شود که علت پشت پرده قرمزی پوست و چروک‌های زودرس است. بعضی تحقیقات نشان می‌دهند لبنیات هم در جلوگیری از جوش تاثیر دارند. اگر در خوردن لبنیات مشکل دارید، از دیگر منابع پروتئینی استفاده کنید.
پیشنهاد پزشک: (دکتر بومان) رژیم گیاهخواری به دلیل داشتن چربی کم باعث خشکی پوست می‌شود. پس روغن‌هایی مثل زیتون و آفتابگردان را در رژیم خود لحاظ کنید، چون این مواد جلو از دست دادن آب را می‌گیرند و پوست مرطوب و نرم می‌ماند.

رژیم پرپروتئین و کم کربوهیدرات

خبر خوب این است که کم کردن مصرف نان سفید، پاستاها و شکر تصفیه‌شده جلو شل شدن پوست را می‌گیرند. ترشح کورتیزول – هورمون استرس- را کم می‌کند و از سکته پیشگیری می‌کند.

آنتی‌اکسیدان‌ها، روی و پروتئین‌های کلاژن‌ساز جزو موادی هستند که در غلات و مواد غذایی تازه یافت می‌شوند اما سعی کنید در مصرف گوشت زیاده‌روی نکنید. با اینکه خوردن گوشت قرمز باعث تقویت لایه محافظ زیر پوست می‌شود،
اما زیاده‌روی در آن باعث افزایش رادیکال‌های آزادی می‌شود که با مداخله در واکنش‌های سلولی، باعث مرگ سلولی و پیری پوست می‌شوند.

پیشنهاد پزشک: (دکتر لیزا آیران، متخصص پوست و زیبایی، نیویورک) برای مرطوب نگه داشتن پوست‌تان آب زیادی بنوشید و سعی کنید هرازچندگاهی به جای گوشت قرمز از ماهی استفاده کنید. خوردن سبزیجات تازه را هم فراموش نکنید.

رژیم کم‌چربی

کم کردن چربی‌های اشباع که در گوشت و شیر خالص پیدا می‌شود، برای تناسب اندام و سلامت قلب بسیار مفید است.
کم کردن چربی‌های حیوانی باعث کمتر تولید شدن رادیکال‌های آزادی می‌شود که در پیری پوست نقش دارند. با این وجود برای سلامت و نشاط پوست، کمی چربی لازم است. چربی‌هایی که در مغزها و روغن زیتون پیدا می‌شوند بهترین نوع چربی هستند.
چربی باعث می‌شود که بدن بتواند آنتی‌اکسیدان‌های مفید و ویتامین‌های محلول در چربی (k,E,D,A) را جذب کند. این مواد باعث استحکام پوسته سلول‌ها می‌شوند و لایه زیری پوست را تقویت می‌کنند. در نتیجه پوست صاف‌تری خواهید داشت.

پیشنهاد پزشک: (دکتر بامن) سبزیجات را در روغن زیتون و با حرارت کم تفت دهید و به سالادتان مغزهایی مثل مغز تخم آفتابگردان و تخم صنوبر اضافه کنید.
ماهی، کنجد، تخم کتان و تخم مرغ را هم فراموش نکنید. لینولیک اسیدی که در روغن‌های گیاهی یافت می‌شود باعث انسجام بافت پوستی می‌شود و این انسجام باعث می‌شود که رطوبت درون پوست حفظ شود و از آن در برابر تحریک‌ها محافظت می‌کند.

رژیم خام‌خواری

خام‌خوارها معمولا در رژیم خود از مغزها، آجیل، جوانه‌ها و غلات استفاده می‌کنند و اعتقاد دارند که نپختن غذا باعث حفظ آنزیم‌های طبیعی آن می‌شود، به هضم غذا کمک کرده

و با جلوگیری از دریافت انرژی اضافی، باعث وزن کم کردن می‌شود. در حالی که پزشکان این دلایل را به طور کامل قبول ندارند. اما هیچ‌کس منکر این نمی‌شود که این مواد غذایی باعث نشاط پوست می‌شوند. علاوه بر آن، روغن‌های سالمی که در مغزها یافت می‌شود
و روغن‌های گیاهی مثل روغن زیتون، باعث استحکام پوسته سلول‌ها می‌شود و کشسانی آن را زیاد می‌کند. اما یکی از مضرات چنین رژیمی این است که وقتی پروتئین‌های گوشتی نخورید، مواد لازم برای ساخت کلاژن به بدن‌تان نمی‌رسد.
نسخه پزشک: (دکتر آیران) مصرف جوانه، سوشی، سویا و انواع دیگر پروتئین‌های خام را زیاد کنید تا مواد مورد نیاز برای ساخت کلاژن به بدن‌تان برسد و برای استحکام سلول‌های پوستی، چربی‌های مفید را از موادی مثل بادام، تخم کتان و روغن زیتون دریافت کنید.

منبع: روزنامه شرق 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی