حکیم مهر - شهرداری منطقه 3 تهران در آستانه فصل بهار در ازای دریافت پسماند خشک به شهروندان ماهی قرمز ،هفت سین ، سبزه ، نهال و گلدان اهدا می کند. 

معاون امور شهری و فضای سبز این منطقه با اعلام این خبر گفت : اداره بازیافت به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و همچنین تفکیک زباله های خشک در منازل اقدام به اجرای این طرح ازپانزدهم تا پایان اسفندماه کرده است.

رضا مددی در ادامه خاطر نشان کرد:شهروندان می توانند پسماندهای خشک و غیر قابل استفاده ای که در خانه تکانی شب عید جمع می شود به غرفه های بازیافت و همچنین کتاب ها و کاغذهای باطله را به خانه های بازیافت مستقر در محلات تحویل دهند و در ازای آنها سبزه ، هفت سین ، نهال ، گلدان و ماهی قرمز دریافت کنند.
وی با بیان اینکه هفت سین های پیش بینی شده از مواد بازیافتی تهیه شده اند افزود: در حال حاضر 11 غرفه و 4 خانه بازیافت در سطح منطقه 3 فعال هستند.
معاون شهرداری منطقه 3 تهران همچنین از اجرای طرح جمع آوری پسماندهای حجیم در سطح منطقه خبر داد و افزود: در این طرح شهروندان ضمن تماس با شماره تلفن 137 در صبح روزهای جمعه می توانند پسماندهای حجیم خانگی خود را به ماموران بازیافت تحویل دهند.
شایان ذکر است غرفه های بازیافت منطقه 3 در خیابان کلاهدوز - مفاخری - نعمتی - اختیاریه - آقامیر ، ده ونک - مجید پور ، بزرگراه نیایش – شهرک فجر ، بلوار آفریقا – اسفندیار- بالاتر از جهان کودک ، زرگنده – مقابل میدان میوه و تره بار ، شریعتی – مجتبائی ، شهید دستگردی - تخارستان کلاهدوزو خانه های بازیافت در خیابان های ملاصدرا ، شهید دستگردی ، آفریقا و تسلیمی واقع شده اند.