پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

کشف خرس، گرگ، روباه، میمون، گراز، عقاب، پلیکان و قو/ تصویری

 یگان حفاظت محیط زیست استان تهران یک باغ وحش غیر مجاز کشف کرد.

مدتی است موضوع نگهداری حیوانات وحشی در خانه‌ها به گوش می‌رسد. از توله شیری که در پشت‌بام خانه‌ای در میدان هفتم تیر نگهداری می‌شد تا جوانی که تعداد زیادی مار را در آپارتمان خود جای داده بود. اما در این میان مردی که در خانه‌ای با نگهداری حیوانات مختلف باغ‌وحش غیرمجازی برپا کرده بود و از مردم برای دیدن حیوانات پول می‌گرفت عجیب‌تر به نظر می‌رسد.
وجود توله خرس در یک خانه! همین خبر کافی بود تا مأموران یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان تهران را به جاده کن برساند. بیست‌و‌چهارم ماه جاری این خرس که به‌صورت غیرمجاز نگهداری می‌شد کشف و به پارک پردیسان منتقل شد. در آن لحظه کسی باور نمی‌کرد این خرس شیرخوار بتواند راهی را برای نجات تعدادی زیادی از حیوانات که در خانه‌ای در کن در بدترین شرایط نگهداری می‌شدند به مأموران محیط زیست نشان دهد. این خرس که هنوز معلوم نیست کی و کجا از مادرش جدا شده باعث شد حیوانات زیادی از گرگ، روباه، میمون و گراز گرفته تا عقاب، پلیکان و قو از باغ‌وحش تنگ و تاریک نجات پیدا کنند.

 کشف خرس، گرگ، روباه، میمون، گراز، عقاب، پلیکان و قو/ تصویری

وقتی خبر وجود این همه حیوان به مأموران رسید آنها برای بررسی موضوع راه این محل را درپیش گرفتند.
این اتفاق را اسماعیل میرانزاده که فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان تهران است این گونه برای توضیح می‌دهد: برای کنترل مراکز خرید و فروش و نگهداری حیوانات غیرمجاز نقاط مختلف را پایش کردیم و متوجه شدیم توله خرسی در ملک شخصی فردی در غرب تهران نگهداری می‌شود. برای بررسی موضوع مراجعه کرده و این خرس را ضبط کردیم.

 کشف خرس، گرگ، روباه، میمون، گراز، عقاب، پلیکان و قو/ تصویری

او افزود: در محلی که این خرس نگهداری می‌شد حیوانات زیاد دیگری هم بود. صاحب این ملک مدعی بود برای نگهداری آنها مجوز دارد اما هنگامی که مجوزی ارائه نداد به دستور مقام قضایی و همکاری پلیس بار دیگر به این محل مراجعه کرده و همه حیوانات را برای نگهداری و تعیین تکلیف به پارک پردیسان منتقل کردیم.
به گفته میرانزاده، قو، روباه، گراز، میمون، طاووس، پلیکان، عقاب و گرگ در این محل نگهداری می‌شد و متهم برای دیدن حیوانات از شهروندان پول می‌گرفت.
میرانزاده می‌گوید: هر فردی که حیوانات وحشی نگهداری می‌کند باید از سازمان حفاظت محیط زیست مجوز داشته باشد و در غیر این صورت با آنها بر خورد می‌شود.
او بار دیگر هشدار می‌دهد: یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان تهران برخورد شدید با فروشندگان حیوانات وحشی را در دستور کار خود دارد.
در حالی میرانزاده این حرف را می‌زند که بسیاری از تهرانی‌ها در خانه‌های خود حیوانات عجیبی را نگهداری می‌کنند که شاید حتی همسایه آنها هم از این موضوع با خبر نباشد.

 کشف خرس، گرگ، روباه، میمون، گراز، عقاب، پلیکان و قو/ تصویری

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان تهران در این باره هم می‌گوید: اگر کسی حیوانی وحشی نگهداری می‌کند این موضوع را به محیط زیست اطلاع دهد و در این صورت نه تنها با او برخوردی نمی‌شود بلکه در صورت داشتن شرایط لازم برای نگهداری آن حیوان مجوز‌های لازم به او داده می‌شود. بدیهی است اگر شرایط مناسبی برای نگهداری نداشته باشد این حیوان به مراکز مجاز نگهداری حیوانات سپرده می‌شود یا در صورتی که توانایی زندگی در طبیعت آزاد را داشته باشد رها‌سازی خواهد شد.
ظاهراً حیواناتی هم که از این باغ‌وحش غیرمجاز به پارک پردیسان منتقل شدند چنین سرنوشتی دارند. باید در پارک پردیسان منتظر بمانند تا یکی از باغ‌وحش‌ها برای نگهداری آنها اعلام آمادگی کند یا اگر توان بازگشت به طبیعت را دارند به زیستگاه خود برگردند. البته به دلایل مختلف معمولاً این حیوانات تا آخر عمر خود در پردیسان می‌مانند.
میرانزاده درباره صاحب این باغ‌وحش غیرمجاز گفت: متهم هنگام ضبط حیوانات در محل حضور نداشت. از این رو او به دادگاه احضار شد و امروز باید خود را به مقام قضایی معرفی کند و به سؤالات مختلفی درباره اتهاماتش پاسخ دهد.

منبع: روزنامه ایران/ امیر گودرزی

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی