پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چه نژادهایی مناسب فرزندان شما است؟

چه نژادهایی مناسب فرزندان شما است؟
وقتی که شما قصد اضافه کردن یک سگ را به خانواده تان دارید, بسیار مهم است که بهترین نژاد را که با کودکان رابطه خوبی دارند انتخاب کنید. شما باید قبل از خرید سگ, به مسائل زیادی از قبیل سن فرزندتان, روش زندگی, محیط زندگی و توانایی مالی و غیره توجه داشته باشید و بعد بهترین نژاد را انتخاب کنید. اگر می خواهید برای فرزندتان سگی تهیه کنید, مطالب زیر را مطالعه کنید و بعد از آن نژاد مناسب را برای فرزندتان خریداری کنید. با گذشت زمان, برخی از نژادها ثابت کرده اند که می توانند برای کودکان, از بقیه نژاد ها مناسب تر باشند.بهترین نژاد ها برای کودکان:
قبل از خرید سگ, مسائل زیادی از جمله شیوه زندگی, سن فرزندتان و سطح فعالیت خانواده و محیط زندگی(یعنی اندازه و محیط خانه, شهر و اب و هوایی که در آن زندگی میکنید) باید در نظر گرفته شوند.
سگی که می خواهید برای فرزندتان انتخاب کنید باید رفتاری دوستانه, خلق و خویی آرام و مهم تر از همه وزن و اندازه مناسبی داشته باشد. همانطور که می دانید ممکن است کودکان گوش سگ ها را بکشند و بر روی کمر حیوان سوار شوند و یا گاهی رفتاری خشن با آنها داشته باشند. سگی که انتخاب می کنید باید بتواند همه این مسائل را تحمل کند و با کودکان مهربان باشد.
همانطور که می دانید سگ ها, نژاد های مختلفی دارند و هر نژاد ویژگی های خوب و بد دارد به همین دلیل باید در نظر بگیرید که کدام نژاد با توجه به خصوصیات و رفتار و خلق و خویش با محیط و وضعیت زندگی شما تطابق دارد.

نژاد های متناسب با سن فرزندان شما

اگر شما بچه های کوچک دارید:
اگر به دنبال بهترین نژاد هستید اما کودکتان هنوز نو پاست, نژاد های کوچک اصلا انتخاب مناسبی برایش نیستند.
در ابتدا ممکن است این موضوع برایتان غیر منطقی باشد و فکر کنید که چون فرزندتان کوچک است, نژاد های کوچک برای او مناسب تر هستند, اما اکثر سگ های کوچک بسیار اسیب پذیرند و کودکان ممکن است با انداختن ان ها از روی پله, پریدن بر روی ان ها و غیره باعث مرگ سگ ها شوند! کاملا تصادفی است اما کودکان نوپا می توانند اسیب های جدی به سگ های کوچک بزنند. اگر قرار است که صاحب سگ کودکی نو پا باشد, وزن سگ باید به انقدر باشد که کودک نتواند او را از زمین بلند کند و قدرت سگ باید به قدری باشد که کودک قادر به انداختن و یا هل دادن او نباشد.
علاوه بر سگ های کوچک, سگ های بزرگ و غول پیکر نیز انتخاب مناسبی نیستند. سگ های بزرگ می توانند برای کودکان نو پا خطرناک باشند زیرا جثه بزرگ ان ها به راحتی به کودک اسیب می رساند. برای مثال یک ماستیف, می تواند با یک ضربه کودک نوپایتان که در حال بازی کردن و یا راه رفتن است را به زمین بکوبد.
برخی از نژاد ها دارای اندازه ,وزن و مهم تر از همه رفتار خوب و مهربانانه ای با کودکان هستند.
این نژاد ها عبارتند از:
Beagle ,Boston Terrier, Cocker Spaniel ,corgi , English Bulldog, Wheaten Terrier, English Staffordshire Bull Terrier 

اگر شما فرزندان مدرسه ای دارید:
اگر فرزند یا فرزندان شما به سن مدرسه رفتن رسیده اند (یعنی اگر بین 6 تا 18 سال هستند), تصمیم گیری برای انتخاب یک نژاد مناسب خیلی اسان تر می شود. زیرا آن ها از لحاظ قدرت, تصمیم گیری, درک و فهم نیاز های یک سگ و نگهداری از او, از کودکان نو پا خیلی بهتر هستند. آن ها در این سن می توانند از سگ های بسیار کوچک و یا سگ های بزرگ و غول پبکر نگه داری کنند.
ایا فرزندانتان سن مناسب را دارند؟ آیا شما فضای بزرگ و کافی دارید؟ اگر جوابتان مثبت است پس انتخاب یک سگ بزرگ و غولپیکر هیچ مشکلی ندارد.
اگر شما خانواده ای فعال با فرزندانی پر انرژی دارید که از پیاده روی, ورزش, ماهی گیری و دوچرخه سواری و... لذت می برند, سگ های کاری و پر انرژی برای شما و فرزندانتان بسیار مناسب هستند.
اگر فرزندان نوجوانتان: وقت کافی برای آموزش و بازی و ورزش با سگ را داشته باشند, نژادی مانند Border Collie (یا نژاد فعال و پر انرژی دیگر) برای شما مناسب خواهد بود.

نژاد های دیگری که برای افراد نوجوان مناسبند عبارتند از:
Airedale Terrier, Bernese Mountain Dog, Border Collie, Boxer, German Shepherd, Golden Retriever, Irish Setter, Jack Russell Terrier, Labrador Retrieverr, Labradoodle

و حالا بلعکس, اگر خانوادتان فعالیت کمی دارد و فرزندانتان به سگ های کوچک, یا سگ هایی با جثه متوسط و یا سگ هایی بزرگ با فعالیت کم علاقه مند هستند, می توانید یکی از نژاد های زیر را برایشان انتخاب کنید:

Basset Hound, Bichon Frise, Dachshund, Dalmation, English Mastiff, Great Dane, Old English Sheepdog, Poodle, Pug, Saint Bernard, Shih Tzu, Yorkshire Terrier

نژاد های مناسب برای کودکان مبتلا به آلرژی:
اگر کودکان شما به آلرژی مبتلا هستند, انتخاب یک نژاد مناسب کار آسانی نیست. افراد و یا کودکان مبتلا به آلرژی ممکن است به مو, شوره و حتی بزاق دهان سگ حساسیت داشته باشند. البته تعداد کمی از افراد به بزاق دهان سگ آلرژی دارند. اما کسانی که به موهای سگ حساسیت دارند باید نژادی بی مو را انتخاب کنند که تعداد چنین نژاد هایی انگشت شمار است. نژاد هایی مانند American Hairless Terrier و Chinese Crested برای افرادی که آلرژی شدید دارند و به موی سگ حساس هستند مناسب اند. اما اگر افراد خانواده یا فرزندان شما فقط به شوره موهای سگ حساسیت دارند, می توانید یکی از نژاد های زیر را انتخاب کنید:

Bichon Frise, Cockapoo, Coton de Tulear, Goldendoodle, Havanese, Kerry Blue Terrier, Komondor, Labradoodle, Maltese, Peruvian Inca Orchid, Poodle, Xoloitzcuintli, Yorkshire Terrier

فراموش نکنید که:
اگر چه در این مطلب فقط به سگ های خالص اشاره شده, اما فراموش نکنید که سگ های میکس نیز می توانند حیوانات خانگی فوق العاده ای برای شما و خانوادتان باشند.اما نمی توان دقیقا وزن و اندازه ان ها را تشخیص داد.با این حال سگ های میکس نیز به اندازه سگ های خالص انسان ها را درک می کنند و همراهان فوق العاده ای هستند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی