پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ادامه مذاكرات ايران و روسيه درباره پلنگ آسيايي

 
يران و روسيه به مذاكرات خود در زمينه تحويل پلنگ به روسيه ادامه مي‌دهند. قرار است كارشناسان روسي تا اواخر دي ماه به ايران بيايند و با كارشناسان سازمان حفاظت محيط زيست ايران در مورد اين مسئه گفتگو كنند. محور اين نشست رفع ابهامات و سوالات دو طرف براي مبادله احتمالي خواهد بود.

 


هيئتي به سرپرستي معاون وزير منابع طبيعي فدارسيون روسيه 7 دي ماه به ايران آمد و با مقامات ايراني گفتگو كرد.
در اين مذاكرات روسيه به صورت كتبي تقاضاي خود را مطرح كرد، اما ايران هم سوالهايي از طرف روسي داشت كه منجر به نشست کارشناسي آتي گرديد و قرار شد كه طرف روسي بار ديگر به ايران بيايد و درباره جزئيات طرح احيا پلنگ در قفقاز شمالي مذاكراتي صورت گيرد. در اين جلسه به طور ضمني مسئله مبادله ببر با پلنگ نيز مطرح شد. سازمان حفاظت محيط زيست خواستار ارسال اطلاعات تکميلي و طرح مورد نظر در خصوص نحوه احياي نسل پلنگ آسيايي درمنطقه قفقاز براي بررسي بيشتر شد.
ايران پيشنهاد دريافت چند قلاده ببر را در حالي مطرح مي‌كند كه نسل ببرمازندران به كلي در ايران منقرض شده است. برخي از كارشناسان نيز معتقدند كه پيشنهاد مطرح شده از سوي ايران عملي نيست، چرا كه زيست بوم ببري كه هم اكنون در روسيه زندگي مي كند با زيست بوم ايران متفاوت است.
دو تن ازكارشنا سان روسي در اين سفر از پارك ملي تندوره در استان خراسان رضوي كه يكي از زيستگاه‌هاي پلنگ اسيايي در ايران است بازديد كردند. پارک ملي تندوره در شمال شرقي ايران و در نزديکي ترکمنستان قرار دارد.
پيش از اين روسيه از كشور تركمنستان دو قلاده پلنگ دريافت كرده بود ايران و روسيه به مذاكرات خود در زمينه تحويل پلنگ به روسيه ادامه مي‌دهند. قرار است كارشناسان روسي تا اواخر دي ماه به ايران بيايند و با كارشناسان سازمان حفاظت محيط زيست ايران در مورد اين مسئه گفتگو كنند.
به گفته محمدنصرتي مسئول بخش پستانداران حيات وحش سازمان حفاظت محيط زيست در اين مذاكرات روسيه به صورت كتبي تقاضاي خود را مطرح كرد، اما ايران هم سوالهايي از طرف روسي داشت كه منجر به تهيه يك صورتجلسه از اين نشست شد و قرار شد كه طرف روسي بار ديگر به ايران بيايد و درباره جزئيات پيشنهاد تحويل پلنگ مذاكراتي صورت گيرد.
وي افزود: در اين جلسه به طور ضمني مسئله مبادله ببر با يوزپلنگ نيز مطرح شد، كه بررسي پيشنهاد ايران نيز منوط به بررسي‌هاي كارشناسي بيشترشد. همچنين ايران خواستار ارسال اطلاعات تکميلي در خصوص نحوه احياي نسل پلنگ آسيايي در غرب قفقاز براي بررسي بيشتر شد. ايران پيشنهاد دريافت چند قلاده ببر را در حالي مطرح مي‌كند كه نسل ببرمازندران به كلي در ايران منقرض شده است. برخي از كارشناسان نيز معتقدند كه پيشنهاد مطرح شده از سوي ايران عملي نيست، چرا كه زيست بوم ببري كه هم اكنون در روسيه زندگي مي كند با زيست بوم ايران متفاوت است.
به گفته مسئول بخش پستانداران حيات وحش سازمان حفاظت محيط زيست چند كارشناس روسي در اين سفر از پارك ملي تندوره كه يكي از زيستگاه‌هاي پلنگ اسيايي در ايران است بازديد كردند. پارک ملي تندوره در شمال شرقي ايران و در نزديکي ترکمنستان قرار دارد.
پيش از اين روسيه از كشور تركمنستان دو قلاده پلنگ دريافت كرده بود.
پروژه احياي پلنگ با حمايت ولاديمير پوتين، نخست وزير روسيه، راه اندازي شده و هدف آن احياي جمعيت اين حيوان تا پيش از المپيک زمستاني 2014 در سوچي است. پارك ملي در سواحل شمال شرقي درياي سياه قرار دارد كه بازيهاي المپيك زمستاني در نزديكي اين پارك برگزار مي‌شود.
زماني منطقه قفقاز كه شامل كشورهاي ايران، آذربايجان، تركيه، ارمنستان، گرجستان و روسيه است، جولانگاه پلنگ بود اما اكنون نژاد پلنگ آسيايي در منطقه قفقاز بطور كلي منقرض شده است.
ولاديمير پوتين نخست وزير روسيه به همراه هيئتي از كميته المپيك بين‌المللي ، در ماه سپتامبر گذشته شخصا از دو قلاده پلنگ اهدايي تركمنستان استقبال كرده بود و از رئيس جمهور تركمنستان براي اين هديه تشكر كرد.
در سايت بازيهاي المپيك 2014 سوچي نوشته شده كه وزارت منابع طبيعي روسيه شش هدف براي بازمعرفي اين حيوان در جريان رقابت هاي المپيك زمستاني در نظرگرفته است.
هويت و شناسايي محدوده زيست بوم اين حيوان، اماده كردن شرايط براي سازگاري پلنگ با آب و هواي سوچي، رساندن جمعيت پلنگ به 30 قلاده كه بتوانند خود به بازتوليد نسلي بپردازند، آماده كردن سيستمي براي نظارت برجمعيت پلنگ، آموزش و اگاهي به ساكنين منطقه سوچي و جلب حمايت‌هاي جهاني و همكاري‌هاي بين المللي براي جلوگيري از انقراض نسل اين حيوان از جمله اقدامات وزارت مناطبع طبيعي روسيه است.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی