پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تاریخ واریز سهمیه بنزین فروردین مشخص شد

 تاریخ واریز سهمیه بنزین فروردین مشخص شد
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تشریح تبعات عدم اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها از جهش قابل توجه مصرف بنزین و گازوئیل در سال 92 خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون قیمت واقعی یک لیتر بنزین در کشور با احتساب ارز مبادلاتی 3500 تومان است.

مهر:مصطفی کشکولی امروز در نشست خبری با اشاره به صادرات نزدیک به یک میلیون تن انواع فرآورده های نفتی همچون گازوئیل، نفت سفید، گوگرد و نفتا از ابتدای سال جاری تا کنون گفت: همچنین از ابتدای سال 91 تا کنون 1.5 میلیون تن نفت کوره و حدود 80 هزار تن گازوئیل از طریق مراکز بانکرینگ به کشتی های عبوری در خلیج فارس و تنگه هرمز تحویل شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های  نفتی ایران  با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون به طور متوسط روزانه 64 تا 65 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده است از  رشد 6 درصدی مصرف این فرآورده نفتی در سال 91 خبر داد و افزود: همچنین امسال مصرف نفت کوره با رشد حدود 15 درصدی همراه بوده اما رشد مصرف گازوئیل منفی شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در شرایط فعلی 1976 جایگاه CNG و حدود 3030 جایگاه عرضه بنزین و گازوئیل برای عرضه سوخت نوروزی به مردم به طور همزمان در مدار بهره برداری قرار دارند اظهار داشت: هم اکنون امکان سوختگیری همزمان 45 هزار دستگاه خودرو در کل استان های کشور فراهم شده است.

احتمال افزایش مصرف بنزین نوروزی به 100 میلیون لیتر
این عضو هیات مدیره شرکت ملی پخش فرآورده های  نفتی ایران همچنین با اشاره به آغاز بازدید و بازرسی های نوروزی از سطح جایگاه  سوخت یادآور شد: مرحله اول بازرسی نوروزی جایگاه سوخت از 2 تا 6 اسفند به پایان رسید و مرحله دوم این طرح از 25 تا 29 اسفند ادامه می یابد.

وی همچنین از آغاز دور سوم بازرسی نوروزی از جایگاه های سوخت از 9 تا 13 فروردین سال آینده خبر داد و تاکید کرد: در دو روز گذشته مصرف بنزین کشور به 65 میلیون لیتر رسیده که پیش بینی می شود تا چند روز آینده و همزمان با آغاز سفرهای نوروزی مصرف بنزین در جایگاه ها به مرز 100 میلیون لیتر در روز افزایش یابد.

کشکوکی همچنین از ثبت رکورد تحویل 23 میلیارد لیتر فرآورده های مختلف نفتی به نیروگاه از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: میزان تحویل سوخت مایع در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3 میلیارد لیتر و میزان ارسال گاز حدود 2 میلیارد متر مکعب افزایش یافته است.

واریز سهمیه بنزین فروردین تا 5 روز آینده
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های  نفتی ایران  همچنین در خصوص آخرین وضعیت اختصاص سهمیه ویژه نوروز با بیان این که در حال حاضر مجموعه وزارت نفت در صورت موافقت دولت آماده تامین سهمیه ویژه بنزین نوروزی است تصریح کرد: با این وجود سهمیه بنزین فروردین ماه تا ساعت 24 چهارشنبه 30 فروردین ماه به کارت های سوخت واریز می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به مهر تاکید کرد: در صورت موافقت دولت امکان اعمال طراحی های لازم در سامانه هوشمند سوخت برای واریز سهمیه ویژه نوروزی پیش از فرارسیدن سال جدید وجود دارد.

3500 تومان قیمت واقعی یک لیتر بنزین در ایران
کشکولی در باره تبعات عدم اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها توضیح داد: اگر فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها  در سال آینده اجرا نشود مصرف بنزین کشور با رشدی 6 تا 8 درصدی همراه خواهد بود  اظهار داشت: در سال 91 شاهد رشد 5 درصدی مصرف بنزین بودیم و در صورت ادامه شرایط موجود برای سال 92 پیش بینی مصرف 68 تا 70 میلیون لیتر در روز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های  نفتی ایران همچنین از رشد 3 درصدی مصرف گازوئیل در صورت عدم اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داد و یادآور شد: بر این اساس باید برای سال آینده هم شاهد رشد 6 تا 7 میلیون لیتری مصرف گازوئیل باشیم.

این مقام مسئول همچنین در خصوص قیمت واقعی بنزین در کشور با اعلام اینکه با احتساب ارز در مرکز مبادلاتی هم اکنون قیمت هر لیتر بنزین در بازار فوب خلیج فارس 3500 تومان است خاطرنشان کرد: بر این اساس بدون احتساب هزینه حمل، انتقال، ذخیره سازی و توزیع در اسکله های بندرعباس هزینه یک لیتر بنزین 3500 تومان است.

وی در پایان با بیان اینکه با تکمیل ساخت و  توسعه جایگاه CNG دیگر نمی توان از CNG به عنوان یک اهرم برای کنترل مصرف بنزین در کشور استفاده کرد، افزود: در شرایط فعلی معادل 18 میلیون لیتر بنزین ، CNG در جایگاه های سوخت خودروها تحویل داده می شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی