پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تاثیر رنگها بر رفتار انسانها

 

رنگ‌ها واسطه‌های درمانی بسیار نیرومندی هستند مخصوصا اگر به صورت پرتو از آنها استفاده شود. در این صورت می‌توان نتایج بسیار شگفت‌انگیزی از آنها دید البته به شرط آن‌که در مسیر خاص خود مورد استفاده قرار بگیرند.

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که رنگ‌ها می‌توانند شخصیت شما را تغییر دهند؟
رنگ‌ها نقش بسیار مهمی را در زندگی روزانه ما ایفا می‌کنند. آنها می‌توانند بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات فیزیولوژیکی ما را درمان کنند. همچنین می‌توانند شخصیت ما را بالا برده یا حتی خوشبختی را برای زندگی ما به ارمغان بیاورند. این موضوع ارتباطی به انواع مختلف طیف‌های رنگ ندارد بلکه پدیده‌ای را به شما معرفی می‌کند که رنگ درمانی نام دارد.

دانشمندان سال‌هاست که در خصوص تاثیرات رنگ‌ها روی رفتار، سلامت و روش اندیشیدن ما تحقیق می‌کنند. رنگ‌ها نورهایی مرئی از طول موج‌های واقعی هستند که وارد بدن انسان شده و غدد هیپوفیز، صنوبری و تیموس را تحریک کرده و هورمون‌هایی را تحت تاثیر قرار می‌دهند که در پروسه روانی ما بسیار متفاوت عمل می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که رنگ‌ها چطور روی ذهن، افکار و رفتار ما تاثیر مستقیمی دارند.
رنگ‌ها می‌توانند افراد مبتلا به بیمارهای آسم یا تب زرد را درمان کنند. استفاده از رنگ‌های نیلی و نارنجی ملایم می‌توانند در درمان آلرژی‌ها بسیار موثر باشند. فرد مبتلا به بیماری حصبه می‌تواند با استفاده از رنگ سبز بیماری خود را بهبود بخشد. آخرین یافته‌ها نشانگر این موضوع است که رنگ‌ها می‌توانند بیماری‌های بسیار دیگری را نیز درمان کنند.
تحقیقات نشان می‌دهند که کسانی که به رنگ‌های ارغوانی، قرمز، بنفش و آبی علاقه‌مند هستند و رنگ‌های مذکور را در زندگی روزمره خود مورد استفاده قرار می‌دهند، طبیعتا افرادی دلسوز هستند و تلاش می‌کنند رابطه موفقیت‌آمیزی بعد از ازدواج با همسر خود داشته باشند. این افراد عاشق همسران خود بوده و تلاش می‌کنند که به آنها در زندگی روزانه خود کمک کنند و از لحاظ شخصیتی افراد فداکاری هستند.
افرادی که علاقه‌مند به رنگ سیاه هستند، همیشه احساس تنهایی می‌کنند حتی زمانی‌که در بین جمع زیادی از دوستان و آشنایان قرار گیرند. آنها دارای افکاری با درونمایه فلسفی بوده و تمایل زیادی به تنها ماندن دارند، اما اگر تنهایی این افراد ادامه پیدا کند باید از استفاده از رنگ سیاه پرهیز کرده و در عوض به استفاده از رنگ‌های روشن روی آورند.
افرادی که دوستدار رنگ آبی هستند، غالبا افراد مطمئن و رقیق‌القلبی هستند و همیشه منتظر فرصت‌های تازه‌ای در زندگی خود هستند تا موثر واقع شوند. رنگ قرمز رنگ بسیار مرتعشی است و کسانی که این رنگ را به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند، از لحاظ شخصیتی افرادی لجباز بوده که همیشه با شرایط پیش روی خود می‌جنگند و برای غلبه بر اوضاع دست به هر کاری می‌زنند. آنها از انتقاد و غیبت بسیار بیزارند.
و اما افرادی که متمایل به رنگ‌های روشن هستند غالبا تغییرات را دوست نداشته و نمی‌پذیرند. این افراد بسیار پرکار بوده و زندگی خود را وقف کار کردن می‌کنند. آنها بیشتر موفقیت خود را به صورت تصادفی به دست می‌آورند. استفاده از رنگ‌های متنوع برای افرادی که بیشتر اوقات از رنگ خاصی استفاده می‌کنند، می‌تواند بسیار مفید باشد.
رنگ‌ها اگر به صورت درست و اصولی در زندگی روزمره ما مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توانند خوشبختی را به زندگی ما بیاورند. هر کس باید راه درست تاثیرگذاری رنگ‌ها را در ابعاد مختلف زندگی روزانه خود بیاموزد و از آنها برای درمان بیماری‌های جسمی و آشفتگی‌های روانی خود بهره گیرد.
اثرات فیزیکی رنگ
برای شروع می‌خواهیم ببینیم که رنگ‌ها چطور می‌توانند روی بخش فیزیکی ما تاثیر بگذارند. هر رنگ دارای ویژگی‌های خاص خودش است. بنابر این رنگ‌های متفاوت می‌توانند اثرات مختلفی در بخش معینی از بدن بگذارند، همان‌طور که رنگ مشخصی می‌تواند اثرات گوناگونی روی بخش‌های مختلف بدن بگذارد. تمام این اثرات از ویژگی‌های خاص رنگ‌ها سرچشمه می‌گیرد. به عنوان مثال رنگ سبز تعادل فرد را افزایش می‌دهد. اگر به غده تیموس تابیده شود به تنظیم تولید سلول‌هایT کمک شایانی می‌کند، حال آن‌که اگر بر غده سرطانی تابیده شود، اثری معکوس داشته و باعث رشد آن می‌شود.
رنگ‌ها واسطه‌های درمانی بسیار نیرومندی هستند مخصوصا اگر به صورت پرتو از آنها استفاده شود. در این صورت می‌توان نتایج بسیار شگفت‌انگیزی از آنها دید البته به شرط آن‌که در مسیر خاص خود مورد استفاده قرار بگیرند، اما اگر از آنها درست و بجا استفاده نشود می‌توانند اثرات زیانباری به دنیال داشته باشند.
از دیگر مثال‌های ساده و روشن درخصوص اثر درمانی رنگ بر بخش فیزیکی بدن می‌توان به درمان ماهیچه‌های پرکار در بدن اشاره کرد. این امری بسیار طبیعی است که ماهیچه برای منقبض شدن نیازمند انرژی است تا با تولید فشار باعت ایجاد حرکت شود. همچنین ماهیچه‌های رشته‌ای در حالت انقباضی نیز به انرژی مولکولی بدن احتیاج دارند تا حالت فشاری را که روی آن وجود دارد، تحمل کرده و به آرامش برسد. در این حالت تمام انرژی دریافتی ماهیچه پرکار مصرف و ماهیچه در شرایطی که خالی از هر گونه انرژی است قرار می‌گیرد. این شرایط معمولا در زمان پرکاری ماهیچه اتفاق می‌افتد.

تاباندن نور نارنجی به ماهیچه مذکور باعث افزایش فشار خون در قسمت فوق شده و انرژی تازه‌ای به ماهیچه داده تا بتواند به حالت قبل بازگشته و کار معمول خود را ادامه دهد. اگرچه باقی ماندن ماهیچه در این حالت برای طولانی مدت باعث ایجاد تورم‌های موضعی در آن شده و در حالت شدید ادامه تاباندن رنگ نارنجی به آن باعث بروز علائم بدتری مثل افزایش تورم و درد در آن خواهد شد.

در حالت درد پرتو رنگ ارغوانی بر موضع تورم و درد می‌تواند برای رهایی از وضعیت پیش آمده بسیار مفید و کار باشد. این مثال به خوبی نشان می‌دهد که یک رنگ واحد در شرایط مختلف می‌تواند اثرات متفاوتی از لحاظ درمانی به همراه داشته باشد.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی