پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

طوطی ها و زمان برگشتن به مدرسه

هنگامی که وقت بازگشتن به مدرسه فرا میرسد، با ایجاد تغییراتی در خانواده به بهبود یافتن شرایط زندگی طوطی خود کمک کنید.

ماه سپتامبر (مهر) میتواند ماهی سخت برای پرندگان خانگی و طوطی سانان باشد، زیرا کودکان برای رفتن به مدرسه و همچنین بعضی از والدین که معلم هستند، میبایست خانه را ترک نمایند. بیشتر پرندگان زندگی کردن با انسانها به طور اجتماعی را بسیار دوست دارند زیرا آنها به طور طبیعی برای زندگی گروهی ساخته شده اند. اگر به نیاز های آنها رسیدگی نشود رفتارشان تغییر میکند، جیغ میکشند و حتی ممکن است به بیماری پرکنی مبتلا شوند. اما اگر به آنها رسیدگی کنید و نیازهایشان را برطرف سازید اوضاع بسیار خوب خواهد بود، چه برای شما و چه برای پرنده دوست داشتنی تان.

طوطی ها و زمان برگشتن به مدرسه

هرچند بعضی از پرندگان از بودن تمام وقت در میان انسانها و سر و صدایشان ناراضی هستند و باز شدن مدارس میتواند آرامشی برای آنها ایجاد کند و سر و صدا و شلوغی کمتری در خانه وجود داشته باشد، اما آرامشی و تنهایی ای که بعد از یک تابستان پر سر و صدا و پر هیجان در خانه ایجاد میشود برای پرندگان خانگی که موجوداتی بسیار اجتماعی هستند میتواند آزار دهنده و نامطلوب باشد و نتایج منفی ای را در بر بگیرد، مانند خستگی و افسردگی. 
به طور ایده آل، بهتر است که از بوجود آمدن این عواقب احتمالی جلوگیری شود، اما اگر خیلی دیر شد و طوطی شما دچار رفتارهای نامطلوب شده بود، با ایجاد چند تغییر ساده ممکن است بتوانید طوطی تان را به شرایط عادی سابق بازگردانید.

به مکانی که از پرنده تان نگهداری میکنید بروید. در تابستان آن مکان چه شور و هیجانی دارد؟! آیا این شور و هیجان در دیگر ماه ها به جز ماه های تابستان ایجاد میشود؟! اگر پاسختان خیر میباشد، باید به فکر راه حلی باشید. اگر شرایط در ماه های قبل با شرایط کنونی تفاوت داشتند پس شما باید منتظر تغییراتی در خلق و خوی پرنده تان باشید.

تغییرات در خلق و خو در پرندگانی که به یک مکان یا یک روند زندگی روزانه عادت کرده بوده اند ولی مکان و یا نوع زندگیشان تغییر یافته هم دیده شده است. این نکته هم مهم است که اگر پرنده تان از شرایط فعلی راضی نبوده و از نبودن برخی چیزها رنج میبرد سعی کنید شرایط قبل را بوجود آورید، برای مثال اگر پرنده تان از وجود مقداری سر و صدا در خانه و محرک های تصویری خوشش می آید شما میتوانید تلویزیون را برای ساعت مشخصی تنظیم کنید تا هنگامی که شما در خانه نیستید حوصله پرنده سر نرود. شما میبایست تلویزیون رو طوری تنظیم کرده باشید که در نزدیکی ظهر و قبل از آمدن شما برای یک تا دو ساعت خاموش شده باشد تا پرنده در این زمان بتواند به سرگرمی ها و کارهای مورد علاقه ی خودش بپردازد. تلویزیون را طوری تنظیم کنید که بعد از این زمان دوباره روشن شود، تا وقتی که برنامه ی تلویزیونی در حال پخش است، شما نیز به خانه برسید. این کار میتواند از احساس های بدی که پرنده در غیاب شما میکند جلوگیری کند.

در ضمن ببینید که پرنده تان چه نوع برنامه هایی را دوست دارد. بیشتر پرندگان عاشق برنامه کودک و موزیک ها میباشند .اگر برای آنها برنامه های مستندی درباره طبیعت و حیوانات گذاشتید مراقب باشید زیرا پرندگان تنها قسمت هایی که درباره پرندگان است را دوست دارند و وجود شکارچیان در آن مستند باعث استرس در پرنده میشود.منبع: birdchannel

مترجم: نمیرانیان
طوطی ها و زمان برگشتن به مدرسه

طوطی را با مجموعه ی جدید آشنا کنید


در طول هفته های اول رفتن به مدرسه و عادت کردن به فضای مدرسه، به راحتی فراموش میکنید که پرنده چگونه تحت تاثیر تغییرات ایجاد شده در خانه قرار گرفته است. برای مثال، اگر او در تابستان فعالیت ها و فعل و انفعالات بیشتری را در خانه تجربه میکرده است، ممکن است احساس کند که توسط خانواده نادیده گرفته میشود. احساس مهم بودن بخش مهمی از وجود یک طوطی را در گروهش تشکیل میدهد. توجه به این مسئله نسبتا ساده است. 

بیشتر پرندگان خانگی میتوانند بر روی یک نشیمنگاه متحرک قرار گرفته و از اتاقی به اتاق دیگر بروند، در حالی که در کنارشان خانواده در حال آماده شدن برای رفتن به مدرسه یا محل کار یا صبخانه خوردن هستند. در نتیجه آنها نیازی به ارتباط مداوم و بر روی دست قرار گرفتن ندارند، اما معمولا دوست دارند که در کنار دوستان خود باشند و مشغول ایجاد روابط اجتماعی با آنها بشوند، همانگونه که در طبیعت این تمایلات را دارند.

قبل از اینکه خانه را ترک کنید و او را در قفس قرار دهید، چیزی به طوطی بدهید که به آن علاقه دارد، مانند یک خوراکی مورد علاقه یا یک اسباب بازی. با این کار این احساس را در او بوجود خواهید آورد که هر چند شرایط تغییر کرده است، اما شما او را ترک نکرده و هنوز هم مثل قبل به او علاقه دارید.

وقتی که به خانه باز میگردید با صراحت و با صدای بلند به طوطی خود از راه دور سلام بفرستید، و نامش را به زبان بیاورید. سپس، یکی از مواردی که به حل کردن مشکل تنهایی طولانی مدت او او کمک میکند، این است که او را از قفس خارج کنید و بر روی یک چوب نشیمنگاه بگذارید و برای مدتی در کنارش قرار بگیرید؛ آنگاه اجازه دهید هر کاری که دوست دارد را انجام بدهد. اگر چه قرار دادن پرنده در آشپزخانه در حالی که غذا در حال پخته شدن است کار درستی نیست، اما برای نمونه میتوانید او را برای مدتی به آشپزخانه ببرید و اجازه دهید غذا یا هر چیز مورد علاقه ی خود را بردارد به قفسش باز گردد.

حتی انجام تکالیف و درس خواندن میتواند در هنگامی انجام شود که نشیمنگاه یا قفس طوطی در نزدیکی شماست و شما تحت نظارت او هستید. دور نگه داشتن او در هنگام انجام تکالیف شاید ضروری نباشد، اما قرار دادن محل نشیمنگاه او در جایی که بتوانید با او تماس چشمی برقرار کنید میتواند در طوطی احساس مورد توجه بودن و زنده دلی ایجاد بکند.

وقتی در صبح خانه را ترک میکنید به پرنده خود چیزی برای سرگرمی و بازی بدهید. هنگام ترک کردن خانه چشمتان را به او بدوزید و با او صحبت کنید. از طوطی خود بخواهید که بخاطر شما این مدت را تحمل کند و در خانه به تنهایی منتظر بماند. اما آیا آنها متوجه حرفهای شما خواهند شد؟ معلوم نیست، اما به هر حال پرندگان از اینکه با آنها صحبت کنید لذت خواهند برد و به ایجاد ارتباطات متقابل علاقه مند هستند. 

وقتی که به خانه برمیگردید از او تشکر کنید و بگویید که کار بزرگی برای شما انجام داده است. در حالی که در کنارشان هستید از آنها در مورد اتفاقاتی که برایشان پیش آمده سوال کنید و اتفاقاتی که آن روز برای خود شما پیش آمده را نیز برایشان شرح دهید و از احساسات خود صحبت کنید. وقتی که برای انجام کارهایتان از کنارشان دور میشوید به آنها میوه یا خوراکی مورد علاقه ای بدهید و برایشان لبخند بزنید. 

حتی اگر از چندین پرنده نگهداری میکنید همین صحبت ها و ارتباطات دو یا سه دقیقه ای میتواند بعد از ظهر خوبی را برایشان رقم بزند. آنها برای مدت کوتاهی توجه و محبت و پاداش های شما را دریافت میکنند. این همان چیزی است که هر کسی در پایان یک روز خسته کننده انتظارش را دارد و به همین علت برای پرنده تان بسیار خوشایند خواهد بود.

تغییرات ایجاد شده ی ناشی از این شرایط جدید میتواند برای افراد و پت های آنها مثبت یا منفی باشد. با پیش بینی اینکه اعضای کوچک خانواده ی ما (پرندگان) چگونه تحت تاثیر این تغییرات قرار میگیرند و پرداختن به وضعیت قبل از ایجاد مشکل در پرنده، مساعد کردن شرایط و وضعیت را به آسانی پیش ببرید، بدون اینکه به اعضای خانواده لطمه ای وارد بشود.

[پ.ن: اگر دیگر اعضای خانواده در طول دورانی که شما در مدرسه هستید، در خانه به سر میبرند، در صورت امکان میتوانید با آموزش های لازم به آنها در نگهداری پرنده در این مدت از آنها کمک بگیرید.]


منبع: birdchannel

مترجم: ToOoTiPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread137802.html#ixzz2kfVvrtUt 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی