پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چگونگی آماده سازی یک آکواریم ماهی در منزل

لوازمی كه برای درست كردن یك آكواریم كامل مورد نیاز است بدین شرح است: آكورایم : انتخاب آكواریم بسته به علاقه افراد متفاوت است.

لوازمی كه برای درست كردن یك آكواریم كامل مورد نیاز است بدین شرح است:


چگونگی آماده سازی یک آکواریم ماهی در منزل
آكورایم :

انتخاب آكواریم بسته به علاقه افراد متفاوت است. 


حجم آكواریم = ارتفاع * عرض * طول

حجم آب هر آكواریم با توجه به اندازه آن مقدار ثابت و معینی است. مناسبترین اندازه آكواریم با طول 70 سانتی متر ، عرض 30 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر می باشد.حجم آب آكورایم با این ابعاد 84 لیتر خواهد بود. باید اندازه و حجم آكواریم خودتان را بدانید، كه در مواقع ریختن دارو و محاسبات دیگر بتوانید آنرا انجام دهید.


پایه آكواریم:

آكواریم باید در جایی قرار گیرد كه آن مكان تحمل تمام وزن آكواریم را داشته باشد. برای این منظور یك پایه فلزی به اندازه آكواریم بهترین وسیله خواهد بود. آكواریم باید روی پایه فلزی كاملاً صاف و تراز قرار بگیرد. برای جلوگیری از شكسته شدن شیشه كف آكورایم بهتر است یك تكه آكاسیف به اندازه آكواریم روی پایه فلزی قرار دهید و سپس آكواریم را روی آن بگذارید. پمپ هوا : 

پمپ هوا یكی از مهمترین وسایل آكواریم است. پمپ هوا در جهت تأمین اكسیژن مصرفی ماهیها و ایجاد تهویه و فیلتر آب آكواریم بسیار لازم و ضروری است. دقت فرمائید، همیشه پمپ هوا را بالاتر از آكواریم نصب كنید، تا براثر برگشت آب، سیم پیچ داخل پمپ هوا نسوزد. پمپهایی كه در حال حاضر در بازار با ماركها ونامهای متفاوت و بصورت تك لول و دولول در فروشگاه های آكواریم عرضه می شوند برای آكواریم شما بسیار مناسب هستند. 

هنگام خرید پمپ دقت كنید كه از نوع خوب و متناسب با اندازه آكواریم تهیه شود تا ماهی ها هیچ موقع با كمبود اكسیژن مواجه نشوند. فیلتر زیر شنی و تصفیه برقی :

فیلتر زیرشنی صفحه ایی پلاستیكی است، كه توسط شلنگ به پمپ هوا متصل می شود و در كف آكواریم قرار می گیرد. فیلتر زیر شنی توسط پمپ هوا كمك می كند كه آب آكواریم تهویه و فیلتر شود. بطوریكه هوا از طریق شلنگ به لوله فیلتر وارد شود و از آنجا هوایی كه به آن لوله وارد شده را به زیر صفحه زیر شنی منتقل می سازد.


فشار آب، هوای زیر صفحه فیلتر را از طریق لوله آن به بیرون می فرستد و در نتیجه آب به اندازه فضای زیر صفحه فیلتر از ماسه ها عبور كرده و مواد زائد را در لابه لای شن ریزه ها و زیر صفحه فیلتر شنی هدایت می كند. سرعت گردش هوا با سرعت گردش آب رابطه مستقیم دارد و باید بطور متناسب میزان هوای فیلتر زیر شنی را با حجم آب آكواریم تنظیم كنید. مواد زائد در زیر فیلتر توسط باكتریهای مفید تجزیه و از معلق بودن یا حل شدن آنها در آب جلوگیری می شود و همین امر باعث شفافیت آب آكواریم و شادابی ماهیها خواهد شد. نداشتن فیلتر زیر شنی و پمپ هوا آب آكواریم را بصورت راكد درمی آورد و سریعاً درمعرض فساد قرار میگیرد. رنگ آب كدر و مات و شیری رنگ می شود .

تصفیه برقی نیز وسیله دیگری برای فیلتر كردن آب آكواریم است كه روی دیواره داخلی آكواریم قرار می گیرد و باید كاملاً در آب فرو رود. با قدرت مكش خود آب را به داخل كشیده و فیلتراسیون را انجام داده آب را به بیرون می فرستد. این نوع فیلتر را هر چندوقت یكبار كه بر اثر پر شدن محفظه آن ضعیف می شود باید بیرون آورده تمیز كرد و دوباره در آكورایم قرار داد. دماسنج : 

دماسنج وسیله ایی برای اندازه گیری میزان درجه حرارت آب آكواریم است. دماسنج شیشه ای داخل آب قرار می گیرد ونوع نواری آن از بیرون به دیواره آكورایم چسبانیده می شود. بنابراین با وجود دماسنج شما می توانید همواره درجه حرارت آب آكواریم را كنترل كنید. ماهیها در درجه حرارت معین و مشخصی به فعالیت های حیاتی خود ادامه می دهند كه این درجه حرارت را درجه حرارت مطلوب می نامند. زیاد و كم شدن درجه حرارت آب آكواریم اثرات نامطلوب و خطرناكی را بر روی سلامت و رشد ماهیها می گذارد. بخصوص تغییرات ناگهانی دمای آب موجب تلفات ماهیها خواهد . برخی بیمارهای پوستی مثل سفیدك بدن ماهی دراثر همین سردو گرم شدن آب بوجود می آید . بنابراین ضروری است كه همیشه دمای آب را كنترل كنید. بخاری:

هر آكواریم نیازمند به یك بخاری اتومات مخصوص است. درانتخاب بخاری دقت لازم راداشته باشیدو سعی كنید بهترین نوع آن را خریداری كنید. بخاری هایی كه اتومات نیستند مناسب نیستند زیرا نمی توانند درجه حرارت را كنترل كنند و گاهی صدمات آنها غیر قابل جبران است. چندنكته در مورد بخاری باید رعایت شود: بخاری روشن كه داغ است را وارد آب آكواریم نكنید و در حالت روشن هم بیرون نیاورید زیرا شیشه آن خواهد شكست. همچنین بخاری را نباید بطور كامل در آب فرو برد بهتر است به وسیله چسبك های مخصوص به دیواره داخلی آكواریم نصب شود و باید تا زیر كلاهك بخاری آنرا بیشتر داخل آب فرو نبرید. دمای مناسب هر دسته از ماهیها اندكی با هم فرق می كند ولی بطور معمول دمای بخاری اتومات را روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم نمائید.ماسه كف آكوریم: 

برای پوشش فیلتر زیر شنی ، شلنگها و لوازم تزئینی و نیز برای زیبایی ازماسه ها و سنگریزه ها استفاده میشود. روی فیلتر زیر شنی باید حداقل سه سانتی متر ماسه قرار بگیرد تا عمل فیلتراسیون بخوبی انجام گیرد. تور صید ماهی :

وسیله ایست برای گرفتن ماهی ها كه در مواقع لزوم بكار می رود. ( مثلاً هنگام انتقال ماهی ها ) . هنگام انتقال ماهیها باید دقت شود كه به ماهی ها ضربه وارد نشود. شیرتك ، سه راهی ، چهارراهی ، بست شلنگ و غیره ... از دیگر وسایل مورد نیاز برای نصب لوازم تزئینی داخل آكواریم ، گرفتن انشعاب هوا ، ایجاد اكسیژن و فیلتراسیون آب می باشند.طریقه آب كردن آكواریم:

بعد از نصب و چیده شدن تمامی وسیله ها و شنلگها و ریختن سنگریزه ها نوبت آب كردن آكواریم است. ابتدا آكواریم را یك چهارم آب كنید ، معمولاً آب كدر و شیری رنگ می شود . بهتر است آنرا تخلیه كنید ودر مرتبه دوم با فشار كم با آب زلال و شفاف آكواریم را پر از آب كنید. (بهتر است تا زیر پلها آب شود و حداقل 5 سانتی متر آكورایم خالی باشد) . پمپ آكواریم را روشن كنید و شیر تنظیم هوای هر وسیله را به اندازه لازم باز كنید. مدت 24 ساعت صبر كنید تا كلر آب كاملاً آزاد گردد. بخاری را روشن كرده و روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم نمائید. همیشه یادتان باشد كه اول كلر آب آزاد شود و دوم دمای آب به دمای مطلوب برسد. پس از این مراحل آكواریم آماده پذیرش ماهی خواهد بود. موفق باشید.مطالب فوق برگرفته از کتاب زندگی ماهیان آکواریم - نوشته جناب آقای محمدرضا شیخیان بود. این کتاب برای کسانی که میخواهند اطلاعات علمی و کاربردی مفید و موثری بدست بیاورند یک منبع عالی بشمار می رود و خواندن آنرا به همه علاقه مندان پیشنهاد می کنم.


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread138390.html#ixzz2ln1jb2Op 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی