سگ مواد یاب دست قاچاقچی بزرگ را رو کرد سرهنگ اردشیر مطهری در گفتگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، در تشریح 7 روز فعالیت فشرده پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: در 7 روز گشذته ماموران این حوزه با تلاش شبانه‌روزی خود موفق شدند حدود 10 قاچاقچی اصلی و به نام مواد مخدر را شناسایی و دستگیر کنند. 


به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ همچنین از این تعداد قاچاقچی حدود 540 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک، هروئین، حشیش، شیشه و چند دستگاه خودرو و دو قبضه سلاح جنگی کشف و ضبط گردید. 


*
سرهنگ مطهری درباره جزئیات توقیف کامیون حامل 85 کیلو گرم مواد مخدر گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر با اشراف کامل اطلاعاتی خود موفق شدند تا از ورود یک کایون حامل مواد مخدر که از شهر‌های جنوبی جهت انتقال مواد به تهران به راه افتاده بود، آگاه شوند. 


وی افزود: به دنبال این موضوع ماموران سریعا در اتوبان خلیج فارس کمین کرده و با یک عملیات طراحی شده قبل از اینکه اجازه هرگونه فراری و یا اقدامی را به راننده این کامیون بدهند، وی را دستگیر کردند. 


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ به بازرسی بی‌نتیجه خودرو توسط ماموران اشاره کرد و گفت: ماموران به دلیل اینکه مطمئن بودند این کامیون حامل مواد مخدر است آن را جهت بازرسی دقیق تر به حیاط پایگاه انتقال دادند. 


سرهنگ مطهری افزود: در حالی که قاچاقجی بزرگ مواد مخدر هرگونه موادی را انکار می‌کرد ماموران با استفاده از سگ‌ مواد یاب توانستند پس از چنیدن دقیقه فعالیت فشرده 88 کیلوگرم مواد مخدر را در مخزن سوخت کامیون که به شکل کاملا حرفه‌ای و پیچیده‌ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط کنند. 


**اسکورت مواد مخدر به تهران 

رئیس پلیس مواد مخدر تهران بزرگ درباره جزئیات دستاورد دیگر ماموران این حوزه گفت: چند شب گذشته ماموران مبارزه با مواد مخدر مشاهده کردند که یک دستگاه خودروی پژو 405 در حالی که توسط دو خودرو پراید و تندر 90 اسکورت می‌شود در حال عبور از عوارضی تهران- قم است. 


سرهنگ مطهری ادامه داد: ماموران سریعا با مشاهده این موضوع جهت دستگیری خودرو پژو 405 اقدام کردند و در نهایت پس از 45 کیلومتر تعقیب و گریز طاقت فرسا توانستند با شلیک 14 تیر جنگی و پنچر نمودن سه لاستیک خودرو، آن را متوقف کرده و راننده را در حالی که قصد فرار با پای پیاده را داشت دستگیر و به مقر انتقال دهند. 


این مقام مسئول انتظامی اظهار داشت: ماموران در بازرسی از خودرو موفق شدند 158 مواد مخدر از نوع تریاک را کشف و ضبط کنند. همچنین دو خودرو اسکورت نیز شناسایی و رانندگان آن دستگیر شدند. 


**دستگیری دو برادر مواد فروش 

سرهنگ مطهری در خصوص جزئیات دستگیری دو برادر مواد فروش در شرق پایتخت گفت: دو برادر مواد فروش که مدت‌ها به صورت عمده به پخش مواد مخدر تریاک مشغول بودند، پس از اقدامات اطلاعاتی ماموران پلیس مبارزه مواد مخدر ردیابی شدند. 


وی ادامه داد: ماموران با گرفتن مجوز ورود به منزل، شبانه وارد منزل یکی از برادران شده و پس از دستگیری وی در بازرسی از منزلش حدود 88 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کردند. همچنین ماموران در ادامه با ورود به منزل برادر کوچکتر توانستند پس از دستگیری وی حدود 6 کیلوگرم مواد مخدر دیگر نیز از منزل وی کشف و ضبط نمایند. 


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: تمامی متهمان حهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی ارجاء شدند.