پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

پرخوری در سگ ها

پرخوری در سگ ها
داشتن یک سگ همیشه کار اسانی نیست و مسئولییت های زیادی میخواهد. یکی از مشکلاتی که ممکن است سگها به آن دچار شوند اضافه وزن و چاقی بیش از حد است که بر اثر پرخوری صورت میگرید. حال سگ ها چگونه به پرخوری روی میاورند؟

یکی از عمده دلایل آن استفاده از غذا های انسانی است که خوشمزه و خوش طعم تر است و باعث میشود سگ نتواند در مقابل آنها مقاومت کند در نتیجه بیش تر از حد معمولش این غذاها را می خورد.

دومین دلیل اصلی پاسخ مثبت صاحبان به گدایی غذای سگشان است. اگر صاحبی به گدایی های سگش پاسخ مثبت دهد و از غذا های خود به سگ نیز بدهد این کار برای سگ به صورت یک عادت در آمده در نتیجه باعث پرخوری حیوان میشود.

نشانه های پرخوری چیست ؟
اگر سگ شما بیش از حد غذای میخورد رفتار و حرکاتش کاملا برایتان مشخص میشود. او همیشه در هرجایی بدنبال اجسامی میگردد که قابل خوردن باشند. برخی از صاحبان با توجه به اضافه وزن سگشان متوجه پرخوری بیش از حد سگشان میشوند. کمتر شدن انرژی و تحرک سگ از میزان طبیعی و در موراد حاد حتی مشکلات تنفسی نیز برای حیوان ایجاد میشود. با اینحال سگی که به پرخوری عادت کند همیشه و در هر فرصتی که نصبیش شود غذا گدایی میکند.

رژیم غذایی
اگر سلامتی و رفاه سگتان برایتان اهمییت دارد باید هر چه زودتر برایش یک برنامۀ غذایی مناسب در نظر بگیرید. اگر شما در مورد اینکار اطلاعی ندارید و مطمئن نیستید که باید از چه برنامه ای پیروی کنید بهتر است حتما با دامپزشک مشورت داشته باشید. چگونگی ارائۀ این رژیم و میزان مغذی بودن آن بسیار بسیار حائز اهمییت است. باید سن، وزن و شرایط سگ را در نظر بگیرید چون برخی از این درمان ها نیاز به دارو درمانی دارند و مشکل تنها با برنامۀ غذایی حل نمیشود.
ابتدا ممکن است با این اوصاف سگتان کمی بدخلقی و بدرفتاری کند اما به تدریج به این برنامۀ جدید غذایی عادت خواهد کرد.

چاقی
چاقی نه تنها برای انسان بلکه برای بیشتر جانداران بسیار مضر است. تنها خوردن بیش از حد غذا موجب چاقی نمیشود بلکه نداشتن برنامۀ غذایی نیز یکی از عوامل اصلی چاقی است چرا که استفاده از کالری ها در محدودۀ خاصی قرار نمیگیرد و در نتیجه موجب چاقی میشود. همانطور که میدانید چاقی میتواند سگ را به بیماری هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری های کلیوی، بیماری های قلبی و سرطان دچار کند و احتمال کوتاه شدن عمر سگ را افزایش میدهد. دست کم 2 سال از عمر با ارزش حیوان از بین میرود.

افزایش اشتها
خیلی از مواقع میزان اشتهای سگتان را میتوانید کنترل کنید. به همین وسیله همانطور که قبلا گفته شد شما میتوانید باعث شوید که سگتان پرخور شود. صاحبان نامطلع براحتی میتوانند با سلامتی سگشان بازی کنند. شما باید بخوبی تغذیه و رژیم غذایی سگتان را مدیریت کنید و اشتهای آنها را در تعادل نگه دارید. البته پرخوری همیشه مربوط به شما نمیشود گاهی پرخوری در سگها میتواند نشان از وجود مشکل یا بیماری باشد. افزایش اشتها میتواند بر اثر عوارض جانبی دارو ها، مکمل ها ،هورمون ها نیز باشد. پس اگر مطمئن هستید که رژیم غذایی سگتان را بخوبی مدیریت میکنید اما باز هم سگ شما بیش از حد میخورد و اشتهایش افزایش یافته بهترین کار مراجعه به دامپزشک است.

اقدام برای کاهش وزن
متاسفانه 45% از سگهای امریکا مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند که بیشترین عامل آن نداشتن برنامۀ غذایی مناسب و استفاده مکرر از غذا های انسانی است. خیلی از صاحبان برای نشان دادن عشقشقان به سگشان از هر غذایی که خودشان میخورند نیز به سگ میدهند مانند چیپس ها، گوشت های چرب، غذا هایی که سر سفرۀ غذا میخورند و .... در حالی که نمیدانند چه ظلمی به سگهایشان میکنند.
همانطور که گفته شد سگهای چاق مستعد ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان، بی تحرکی و بی حالی هستند و عمر کوتاه تری پیدا میکنند.
حال اگر شما متوجه چاقی سگتان شده اید سریعا اقدام به بهبود حیوان کنید. چربی که در غذای های شما وجود دارد را نمیتوان با چشم دید اما مقدار آن برای سگها بسیار زیاد تر از حد معمول است. اگر میخواهید بدایند که آیا سگتان چاق شده یا نه میتوانید از یک آزمایشی که روش آن در ادامۀ مطلب آمده است بر روی سگتان امتحان کنید و از وضعییت سگتان مطلع شوید. نام این آزمایش،آزمایش دنده ها است.
ابتدا دستانتان را در ناحیۀ پهلو های سگ بگذارید اگر توانستید بخوبی دنده ها را پیدا و احساس کنید بدان معناست که سگ شما از نظر اضافه وزن هیچ مشکلی ندارد. معمولا سگهای ورزیده و خوش هیکل را اگر از دید بالا نگاه کنیم قسمت دنده هایشان برآمده و اشکار است. شکم حیوانات چاق از وسط نصف شده و پشت آنها پهن و صاف به نظر میرسد.
سپس سگ خود را وزن کنید از انجایی که وزن ایده آل برای هر نژاد متفاوت است و البته باز هم وزن ایده آل به سن، جنسیت و ... بستگی دارد نمیتوان محدوده ای را مشخص کرد،اما اگر سگ شما اضافه وزن داشته باشد براحتی قابل تشخیص است.
مرحلۀ بعدی مراجعه به دامپزشک است. مشکل را با او در میان بگذارید و در مورد رژیم غذایی جدید مشورت کنید. دامپزشک به شما جهت ارزیابی وزن سگتان کمک میکند و از همه مهم تر بر حسب نژاد، سن و دیگر مشخصات برای سگتان مشخص میکند که در روز باید به چه میزان غذا بخورد و کالری مصرفی سگ چقدر باید باشد.
معمولا در فرآیند مبارزه با اضافه وزن سگها 60% کالری موجود در رژیم قبلی سگ حذف میشود و میزان تحرک و ورزش سگ در طول روز بیشتر می گردد.بنابراین وجود یک دامپزشک مناسب میتواند بسیار موثر و مفید باشد.
از این پس شما باید نظارت مداوم بر روی سگتان داشته باشید و همه چیز را تحت کنترل خودتان در بیاورید. تغییر ناگهانی رژیم غذایی میتواند برای سگ ناخوشایند و خطرناک باشد بنابراین اینک ار را باید به تدریج شروع کنید و باید یک پیمانه یا فنجان اندازه گیری موقع صرف وعده هایی غذایی داشته باشید و میزان مواد را برحسب کالری و چربی که دارند کنترل کنید. نگذارید سگتان غذا گدایی کند یا در خانه بدنبال چیزی برای خوردن باشد. برای جلوگیری از این حرکات نباید او را بیکار به حال خود رها کنید، باید اسگ را ورزش و بازی دهید.
اندازه گیری وزن سگتان در هفته بسیار واجب میباشد و در هر بار اندازه گیری، پس از ثبت وزن حال حاضر سگ این اعداد و ارقام را با دامپزشک در میان بگذارید. اصلا از غذا هایی استفاده نکنید که موجب تحریک معده و افزایش اشتها شوند.
برای اینکه کار ها را بهتر و دقیق تر پیش ببرید بهتر است یک جدول از برنامۀ هفتگیتان تهیه کنید. کم کم بیشتر غذا های پر کالری را از رژیم غذایی سگ حذف کنید. مقدار کالری موجود در غذای سگ تا به این زمان باید تنها به 10% برسد. استفاده از مواد غذایی مفیدی مانند کلم بروکلی، هویج، کرفس، انبه،پنیر فاقد چربی، لوبیا سبز و ... .و البته میتوانید از مکمل و غذا های رژیمی نیز بهره ببرید. اگر از غذا های تجاری استفاده میکنید حتما به مقدار کالری آنها توجه داشته باشید. میزان کالری آنها باید حداقل باشد.این بسیار مهم است.
یک برنامۀ ورزشی منظم تهیه کنید و سگ خود را به آن عادت دهید. رژیم غذایی مناسب برای سگهای چاق تنها موجب کاهش وزن میشود اما وقتی در کنار برنامل ورزشی مناسب باشد، هیکل سگ ورزیده و زیبا نیز میشود. در ابتدای کار که سگ شما هنوز در مراحل اول به سر میبرد و چاق است اصلا نباید به سگ فشار بیاورید و ورزش های طولانی و سنگینی انجام دهید اینکار را باید با گذشت زمان انجام داد. به تدریج خود سگ نیز به اینکار عادت میکند و این برای او یکی از عادت های مفیدی میشود که میتواند سلامتش را حفظ کند. ورزش مناسب برای سگهای چاق پیاده روی است البته بهتر است ابتدا از دامپزشک نیز کمک بخواهید.

نکات قابل توجه
+حداقل هفته ای یکبار وزن سگتان را بررسی کنید. برای اینکه بررسی شما دقیق تر باشد میتوانید ترازوی مخصوص سگ سانان را تهیه کنید. طبق جدولی که از قبل تهیه کرده بودید میزان پیشرفت سگتان را اندازه گیری کنید و هر چند وقت یکبار به دامپزشک گزارش دهید.

+از این پس در مورد غذایی که به سگتان میدهید بیشتر تحقیق کنید و میزان کالری آنها را دریافت کنید.

+اگر یک سگ ورزشی برای کودکتان گرفته اید، مطمئن شوید که سگ بدرستی راه میرود. در غیر اینصورت سگ میتواند به کودک صدمه بزند.

+فعالیت های جسمانی بیش از حد میتواند به سگ صدمه بزند.

+هرگز دسترسی سگتان را آب قطع نکنید. آبی که در اختیار سگ قرار میگرید باید تمیز و تازه باشد.

+سگ های کاری که در زمستان بیرون از خانه فعالییت دارند باید در این فصل غذایشان دوبرابر شود.
_______________________
ترجمه:مهرناز قاسمی
ویرایش: سارا رنجبر

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی