سگ های خیابانی تبریز به پناهگاه حیوانات پردیس منتقل می شوند


نصرنیوز: شهرداری منطقه 6 تبریز از این پس سگ های خیابانی سطح این حوزه را به پناهگاه پردیس حیوانات تحویل خواهد داد.

به گزارش نصرنیوز، مهندس جواد صدیقی، معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه 6 در این خصوص گفت: بر اساس دستور جناب آقای دکتر روشنی شهردار محترم منطقه، از پناهگاه پردیس حیوانات تبریز بازدید و راهکارهای همکاری با این مرکز بررسی شد.
وی با اشاره به وظایف شهرداری در جمع آوری حیوانات ولگرد و رها شده در سطح شهر تصریح کرد: از این پس قرار است سگ های خیابانی از سطح شهر جمع آوری و به مرکز حیوانات پردیس تحویل داده شوند.
مهندس صدیقی در خصوص پیامدهای مثبت این اقدام اظهار داشت: به طور حتم کشتار حیوانات ولگرد علاوه بر مسایل انسانی، پیامدهای بهداشتی و زیست محیطی به همراه دارد.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه 6 تبریز، تصریح کرد: در این بازدید راهکارهای همکاری با پناهگاه پردیس حیوانات بررسی و قرار شد از این پس حیوانات جمع آوری شده به این مرکز تحویل داده شوند.
به گفته وی، حیوانات ولگرد و خیابانی تبریز در این مرکز انگل زدایی و با رعایت اصول بهداشتی، عقیم سازی خواهند شد.
گفتنی است، با دستور شهردار منطقه 6 تبریز، مهندس جواد صدیقی معاون خدمات شهری و نیز دکتر علی علمی مسئول فضای سبز این منطقه از پناهگاه پردیس حیوانات تبریز بازدید کرده و نحوه همکاری های فی مابین بررسی شد.
پناهگاه پردیس حیوانات تبریز توسط بخش خصوصی و حمایت خیرین در جاده تبریز- صوفیان راه اندازی شده و با همکاری اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، ضمن جلوگیری از کشتار حیوانات خیابانی نسبت به عقیم سازی آنان اقدام می کند.
بر اساس گفته دکتر ژیلا پورایرانی مدیر این پناهگاه، هم اکنون تعداد 300 قلاده سگ در مرکز یاد شده نگهداری می شود.
وی اظهار داشت: با عقیم سازی حیوانات خیابانی در این مرکز، سالانه از تولید مثل 700 حیوان در سطح شهر جلوگیری خواهد شد.
دکتر پورایرانی ضمن قدردانی از حسن توجه شهردار منطقه 6 در این خصوص تصریح کرد: امید است این اقدام منطقه 6 پایلوت مناسبی برای آغاز همکاری با مجموعه شهرداری تبریز باشد.
سگ های خیابانی تبریز به پناهگاه حیوانات پردیس منتقل می شوند
سگ های خیابانی تبریز به پناهگاه حیوانات پردیس منتقل می شوند
منبع:نصر نیوز