اگه دوست دارید یه بچه گربه ی خیابونی رو به خونتون بیارید، چیز هایی هست که باید رعایت کنید تا خونه ی شما جای مناسبی برای این گربه بشه.

۱ . فضایی رو برای این گربه مد نظر بگیرید: این فضا می تونه جعبه ی بزرگی باشه، به همراه غذا،آب و یا حتی وسایلی که بتونه باهاشون بازی کنه.


چطوری یه بچه گربه خیابونی رو به خونه بیاریم؟2 . حتما بچه گربه رو برای واکسیناسیون و چک آپ سلامتشون به دام پزشک ببرید.


چطوری یه بچه گربه خیابونی رو به خونه بیاریم؟

۳ . اگر جعبه ی مناسبی برای نگه داری گربه ندارید، زودتر تهیه کنید. گربه ی شما به جایی نیاز داره تا بتونه تربیت بشه، پس این بستر رو فراهم کنید. برای تربیت گربه به تنها چیزی که احتیاج دارید، صبر و بردباریه. بعضی از گربه ها سریع تر از بقیه یاد می گیرن و بعضی دیرتر. این کاملا طبیعیه.


چطوری یه بچه گربه خیابونی رو به خونه بیاریم؟

۴ . با گربه تون وقت بگذرونید. احتمالا اونا هیچ وقت نوازش نشدن و کسی نازشون رو نکشیده. گربه ها عاشق لوس کردن خودشون هستن، پس بهشون توجه کنید.


چطوری یه بچه گربه خیابونی رو به خونه بیاریم؟


5 . به گربه تون فرصت بدید تا از لاکش در بیاد. اصولا گربه ها برای روزهای اول ممکنه از دستتون مخفی بشن. تنها دلیل این موضوع اینه که ترسیدن و نمیتونن تغییر ئضعیت ناگهانی رو درک کنن. بهشون چند روز فرصت بدین تا به محیز عادت کرده و با پای خودشون به سممتون بیان.


چطوری یه بچه گربه خیابونی رو به خونه بیاریم؟6 . یادتون نره برای بچه گربه تون اسم بگذارید تا سریع تر تربیت بشه و حرف های شما براش معنی پیدا کنه.


چطوری یه بچه گربه خیابونی رو به خونه بیاریم؟7 . یه ظرف مسطح پر از خاک باغچه یه گوشه از خونه بذارید تا بچه گربه تون برای دستشویی کردن ازش استفاده کنه. نگران نباشید، گربه ها همیشه در جای مقرری که باید دستشویی می کنن.


چطوری یه بچه گربه خیابونی رو به خونه بیاریم؟