مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا


تیمی متشکل از عکاسان حرفه‌ای به گوشه و کنار جهان و نقاط دیدنی و معروف آن سفر کرده و مجموعه تصاویری دیدنی تهیه کرده‌اند که از زاویه‌ای متفاوت ثبت شده‌اند.


9 عکاس و سه کارشناس تکنولوژی گرد هم جمع شده و مأموریت عکاسی شگفت انگیز خود را از سال 2006 آغاز کردند. آنها در ابتدا فهرستی از 100 نقطه‌ی دیدنی جهان را تهیه کرده و سپس سفر آسمانی خود را با اشتیاق فراوان شروع کردند. در ابتدا این فهرست نقشه‌ی راه آنان بود، هر چند که اکنون آنها از 230 لوکیشن مختلف عکسبرداری کرده و این فهرست جالب توجه را وسعت بخشیدند.


هماهنگ کننده‌ی این پروژه سرگئی سیمینوف (Sergey semenov) و گروه حرفه‌ایش، کار خود را با چشم اندازهای کروی (Spherical panoramas) از روی زمین آغاز کرده و رفته رفته با استفاده از هواپیما و هلیکوپتر، دامنه‌ی کار خود را به آسمان‌ها کشاندند. آنها این مأموریت شگفت انگیز را در شماری از معروف‌ترین شهرهای جهان با خط افق‌های تماشایی همچون نیویورک، بارسلون و پاریس شروع کرده و از مجموعه‌ای از بهترین چشم اندازهای طبیعی همچون آتشفشان و آبشارها عکاسی کردند.


در قدم بعدی گروه امیدوار است به کشورهایی همچون پرتغال، ژاپن، اندونزی و بریتانیا سفر کرده و آنها را نیز به فهرست رو به گسترش خود بیفزاید و از مناظر تماشایی و جالب توجه این کشورها نیز تصاویری دیدنی و به یادماندنی جمع آوری کند.


در ادامه به تماشای شماری از تصاویر تهیه شده توسط این گروه عکاسی خواهیم نشست. با مراجعه به سایت Airpano نیز می‌توانید علاوه بر مشاهده‌ی دیگر عکس‌های تماشایی تهیه شده، هر منظره را از زاویه‌ای متفاوت تماشا کنید.


1. دوبی، شهری با آسمانخراش‌های سربه‌فلک کشیده که جهانیان را تحت تاثیر قرار داده و هر روز شگفتی جدیدی می‌آفریند. باید اعتراف کرد که این چشم انداز تماشایی که از فراز این شهر و توسط Airpano گرفته شده است، زیبایی و عظمت این شهر تازه متولد شده را به خوبی در نور صبحگاهی نمایان می‌کند.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا2. تنها عکاسی از فراز بلندترین آبشار جهان، اَنجل، می‌تواند به خوبی ابعاد و زیبایی چشمگیر این جاذبه‌ی طبیعی را در معرض دید عموم قرار دهد.مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا3. تصویر تماشایی دیگری که از آسمان شهر بارسلونا در اسپانیا تهیه شده است. نمایی چشمگیر که در بخش میانی آن، کلیسای باشکوه "خاندان مقدس"، سربرافراشته و خودنمایی می‌کند.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا4. یک نمای نفس‌گیر دیگر، چشم اندازی تماشایی از آبشار ویکتوریا در زامبیا، که با رنگین کمانی چشم‌نواز، جذابیتی انکارناپذیر پیدا کرده است.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا5. آبشار ایگواسو (Iguasu) در کشور آرژانتین، آبشاری که منظره‌ی عجیب، سه بعدی و البته مسحورکننده‌ی آن، بی‌شک در میان مجموعه تصاویر تهیه شده توسط Airpano جلب توجه خواهد کرد.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا6. شگفتی‌های زمستان، منظره‌ای دیدنی که از قلّه اورست، بلندترین قلّه‌ی جهان واقع در رشته کوه‌های هیمالیا برداشته شده است. جایی که برف و یخ به هنرنمایی مشغول بوده و بالا رفتن از آن رویای افراد بسیاری است.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا7. یک نمای خیره کننده و جدید دیگر که شاید در نگاه اول اندکی گیج کننده به نظر برسد. این تصویر هوایی از "طاق پیروزی" در شهر پاریس و خیابان‌های اطراف آن برداشته شده و زیبایی چشم انداز هوایی عروس شهرها را به خوبی به نمایش گذارده است.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا8. جنگلی از آسمانخراش‌های بتونی، تصویری دیگر از این مجموعه که منهتن را شب هنگام و غرق در روشنایی چراغ‌ها به نمایش گذاشته است. در این نما ساختمان درخشان اِمپایر استیت (Empire State) را در سمت چپ و ساختمان کِرایسلر (Chrysler Building) را در میانه‌ی تصویر مشاهده می‌کنید.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا9. در قالب این مجموعه، Airpano گاهی موفق به ثبت لحظاتی منحصربفرد و خیره کننده شده است. از جمله این تصویر که از فعالیت‌های آتشفشان پلاسکی (Plosky) واقع در تولباشیک (Tobachik) در کامچاتکا تهیه شده است.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا10. باز هم نمایی دیگر از منهتن که تا مایل‌ها در پس زمینه‌ی تصویر امتداد یافته است.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا11. یک منظره‌ی رویایی، اینطور نیست؟ به پایین نگاه کنید، حتی نگاه‌تان را کمی به اعماق معطوف کنید. جزایر مرجانی استرالیا که در این تصویر خیره کننده با سایه‌های فیروزه‌ای رنگ خودنمایی می‌کنند.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا12. نگینی از مشرق زمین که در یادبود عشق ساخته شده است. اکنون این مروارید درخشان را از زاویه‌ای دیگر بنگرید. این اثر تاریخی و معروف کشور هند، بارها مورد عکسبرداری قرار گرفته است، اما گروه Airpano راهی متفاوت برای نمایش آن پیدا کرده‌اند.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا13. منظره‌ای متفاوت از یکی از عجایب طبیعی این جهان. جزایر ها لانگ (Ha Long) که خلیج ویتنام را به اشغال خود درآورده‌اند.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا14. پولک‌های سفید سنگی در میان اقیانوس آبی، اینجا ایسلند است و این منظره از جزایر کوچک منجمد شده گرفته شده است. تصویری بی همتا که با کمک هواپیمای بدون سرنشین (derones)،گرفته شده است.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا15. یک تصویر جادویی دیگر از قلعه‌ای از جنس داستان‌های پریان. کاخ ناش‌وانشتاین (Neuschwanstein)در کشور آلمان، که در میانه‌ی کوهستان و جنگل‌های انبوه همچون نگینی باشکوه می‌درخشد.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا16. آیا نیازی به معرفی است؟ اهرام مصر که در طول قرن‌ها با صلابت و اقتدار کامل سر پا ایستاده‌اند، بی‌نیاز از هر معرفی، برای جهانیان شناخته شده‌اند. از این رو، گروه تصویر برداری از زمان آغاز این پروژه در سال 2006، بارها برای عکسبرداری از آنها، رهسپار سرزمین فراعنه شدند.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا17. هماهنگ کننده‌ی گروه، سرگئی سیمینوف، بیش از آنکه همراه با گروه عکاسان خبره‌ی خود به آسمان‌ها سفر کند، تصاویر و چشم اندازهایی جالب توجه از مناظر مختلف تهیه می‌کرد، این تصویر یکی از آنهاست.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا18. بی هیچ توضیحی، این جا سنگاپور است.


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

سرگئی 32 ساله می‌گوید:

"این نوع از عکاسی به هیچ عنوان شباهتی به عکاسی معمول ندارد، جایی که شما بواسطه‌ی قاب تصویر محدود می‌شوید. در چشم اندازهای کروی 360 درجه، حسی از آزادی و حضور در محیط به بیننده القا می‌شود. گویی می‌توان سر خود را برگردانده و منظره‌ی پیش رو را به شکلی کامل و با توجه به کوچک‌ترین جزئیات تماشا کرد.

تکنولوژی عکاسی به شیوه‌ی 360 درجه، مفهوم تجسم شخصی را به خوبی عیان می‌کند. به ویژه هنگام تماشای آن بر پرده‌ی عریض، این ویژگی مشهودتر است. این نوع از عکسبرداری به شما این حس را می‌دهد که گویی در آسمان نیویورک معلق هستید، شاید زیر آب شناور بوده و یا برفراز آبشاری تماشایی در حال پروازید، حتی ممکن است شما را به فضای درون یک مایکروویو منتقل کند. گاهی تنها کافی است دست‌تان را حرکت داده و از میان یک چشم انداز، رهسپار منظره‌ی بعدی شوید."

و تصاویری دیگر که توسط تیم Airpano تهیه شده‌اند:

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا

مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا


مبهوت‌کننده‌ ترین چشم اندازهای دنیا