پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درباره همستر چه میدانید و جه باید بدانید

همسترها حیواناتی کوچک هستند اما این به این معنا نمی باشد که به مراقبت و توجه نیاز ندارند. توصیه هایی که در این بروشور آماده اند جهت بهتر کردن شرایط زندگی همستر در دوران کوتاه عمرشان که حدود 2 سال است، ارائه شده اند. همستر سوری حیوانی کنجکاو، آرام و بسیار پر انرژی هستند و می توانند حیوانات خانگی مناسبی به خصوص برای کودکان باشند.

درباره همستر چه میدانید و جه باید بدانید

تاریخچه :

همستر طلایی یا سوری متداولترین نوعی است که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود . در طبیعت همستر طلایی در مناطق خشک یا نیمه خشک در خاورمیانه و اروپای شرقی زندگی می کند. به منظور فرار از گرما و شکارچیان در داخل زمین حفره کنده و مخفی می شوند. همسترها مانند سایر جوندگان شب زی بوده و در طول روز می خوابند. بخش عمده غذای آنها  گیاه می باشد. همسترها دارای cheek pouch بزرگ در دو طرف صورت هستند که به آنها این امکان را می دهد که مقادیر زیادی غذا را جابه جا کنند چراکه در مناطقی زندگی می کنندکه همواره غذای کافی در تمام فصول در دسترس نیست. همچنین در صورت احساس خطر ، نوزادان خود را در آن مخفی می کند.

مهمترین خصوصیات:

طول عمر:    5/1 -3 سال

وزن حیوان بالغ:  نر:  87-130 گرم          ماده: 95-130 گرم

وزن تولد: 5/1 -3 گرم

مدت زمان حاملگی: 15-18 روزخلق و خو : همسترها به خصوص برای بچه ها حیوانات خانگی مناسبی هستند اما به سرعت تحت استرس قرار می گیرند بنابراین باید به آرامی به آنها دست زد و جابه جا نمود. معمولا زمانی که دچار ترس می شوند گاز می گیرند. 

 

شرایط نگهداری:

همسترهای سوری از تماس با شما لذت می برند اما تحمل یکدیگر را ندارند. بنابراین باید به تنهایی نگهداری شوند نه به صورت جفت یا گروهی.قفس:

قفسی انتخاب کنید که امکان تمیز کردن آن به راحتی فراهم باشد. (توصیه نمی شود کودکان بدون نظارت بزرگ تر ها اقدام به تمیز نمودن قفس کنند). به این منظور قفسی با کف پلاستیکی و سقف و دیواره های میله ای مناسب می باشد. مهمترین موادی که برای بسترتوصیه می شود، تکه های کاغذ سفید (بدون هیچگونه جوهر و رنگ) می باشد. استفاده از تراشه های چوب کاج یا سرو به هیچ عنوان توصیه نمی شود  می کنند.

 

 

همچنین موادی چون پنبه و الیاف، براده های تیز چوب و کاه نیز مناسب نمی باشند. قفس همستر باید دارای 

بخشهای مختلفی از جمله محلی برای مخفی شدن، خوابیدن، غذا خوردن و دفع ادرار و مدفوع و تیوب هایی جهت رفت و آمد باشد. قفس همستر هفته ای یکبار با مواد ضد عفونی کننده بی خطر برای حیوانات شسته شود اما روزانه محل دفع فضولات تمیز گردد.از آنجایی که همسترها گوش های حساسی دارند، قفس آنها را دور تلویزیون و بلندگو قرار دهید.

دمای محیط:

از آنجایی که همسترها طاقت گرما را ندارند، از قرار دادن قفس در معرض نور مستقیم خورشید، رادیاتور و منبع گرمایی خودداری نمایید. در فصل تابستان نیز باید در محل خنک تر خانه نگهداری شوند. در صورت سرد شدن هوا بستر بیشتری قرار دهید تا همستر خودش را گرم کند. اگر دمای محیط به زیر 10 درجه سانتی گراد برسد، به خواب زمستانی فرو می روند بنابراین اگر همستر شما به نظر می رسد در خواب عمیق است ممکن است به دلیل کاهش دمای محیط باشد. در این صورت با نگه داشتن آن در دست به آرامی آن را گرم کنید. محیط مناسب برای همسترها دارای دمای  18-21 درجه سانتی گراد و رطوبت 40- 60 درصد می باشد.

آب:

برای تأمین آب ، بطری های قطره چکان متصل به دیواره قفس و یا کاسه آب توصیه می شود. بطری های آب هر روز باید از آب تازه پر شوند و از نظر چکه کردن و گرفتگی با رسوبات و مو کنترل شوند. ظرف و بطری آب هفته ای یکبار با آب و مایع ظرفشویی شسته و ضد عفونی شود و رسوبات از بخش قطره چکان بطری زدوده شوند.جیره غذایی:

در طبیعت همسترها از دانه ها، ریشه گیاهان و سبزیجات تغذیه می کنند. بخش عمده غذای همستر، غذای خشک است که بهترین غذای خشک آماده (پلت) با مواد مغذی کافی می باشد.استفاده از مخلوط دانه ها و غذای خشک همستر (پلت) توصیه نمی شود چونکه همستر به صورت انتخابی از دانه ها که عموما از نظر غذایی ارزش بالایی ندارند را می خورد. از سن 7-10 روزگی می توان غذای خشک را در اختیار همستر قرار داد. همچنین سبزیجاتی مانند هویج، کاهو، بروکلی، اسفناچ، خیار یا سایر سبزیجات نیز در سبد غذایی همستر توصیه می شود.

همسترها دستگاه گوارش حساسی دارند که نمی توانند مواد با قند بالا مانند میوه ها را تحمل کنند. قبل از استفاده از سبزیجات آنها را به خوبی بشویید. بهترین زمان قرار دادن غذا در غروب می باشد که  فعالیت حیوان آغاز می شود. می توان از غذای تشویقی و اسنک نیز بهره برد و آن را در گوشه های مختلف قفس گذاشت تا همستر آن را بیابد. این کار باعث جلوگیری از بی حوصلگی، تشویق فعالیت و سرحال شدن حیوان می شود.

اسباب بازی:

بازی کردن، ورزش و کاوش برای سلامت همستر بسیار ضروری می باشد بنابراین قفس را با قرار دادن اسباب بازی برای حیوان جذاب نمایید. همستر به طور مرتب از چرخ ورزشی خود استفاده می کند بنابراین نوع کم صدای آن را خریداری کنید.استفاده از چرخ های میله ای به  دلیل ایجاد جراحت در پا یا گیر کردن موی حیوان در آن توصیه نمی شود و باید انواع پلاستیکی و یک دست بکار برده شود. 

هیچ گاه اجازه خارج شدن غیر قابل کنترل و گشتن در خانه را به همستر ندهید چون به راحتی فرار می کنند و ممکن است وسایل چوبی، فرش و سیم های برق را بجوند.

 

مراقبت های بهداشتی:

مانند سایر حیوانات، همستر ها نیز مبتلا به مشکلات و بیمار یهایی می شوند که در صورت مشاهده هر گونه حالت غیر عادی یا کسالت می بایست با دامپزسک مشورت شود. همچنین بعد از خریداری همستر جهت اخذ اطلاعات لازم به دامپزشک مراجعه نمایید چونکه همسترها از میان تمامی جوندگان حساسترین به شرایط نامساعد نگهداری هستند. معاینه هر 3 ماه یکبار جهت اطلاع از شرایط عمومی حیوان و وزن کردن مداوم توصیه می شود. همچنین امکان شناسایی زود علایم بیماری در معاینات روتین وجود دارد به طور کلی رفتار طبیعی همستر (بازی و فعالیت) را در غروب چک کنید. طرز راه رفتن و وجود لنگش یا نشانه هایی از درد احتمالی را کنترل نمایید.

دهان و بینی: بینی باید خشک و تمیز باشد. عطسه و آب ریزش بینی می تواند نشانه ای از سرماخوردگی باشد. دندان های همستر را چک کنید که بیش از حد رشد نکرده باشند و یا دچار شکستگی یا انحراف نباشند. به منظور سایش دندان و جلوگیری از رشد آن استفاده از سنگ جویدنی توصیه می شود.

چشم: چشمها باید تمیز و شفاف باشند.خیس بودن و آب ریزش چشمها می تواند از علایم آلرژی یا حساسیت باشد.

صورت: وجود تورم در ناحیه گونه ها می تواند نشانه آبسه یا انباشتگی غذا باشد و حتما نیاز به مشورت با دامپزشک می باشد.

پوشش بدن: موی همستر را از نظر موریزی چک نمایید. وجود خارش نیز می تواند نشانه ای از بیماری انگلی یا قارچی باشد.

ناخن: مانند دندان ها، ناخن های همستر سوری مرتب رشد می کند. بازی با وسایل بازی چوبی باعث کوتاه شدن آن می شود اما مرتب باید کنترل شوند که زیاد از حد رشد نکنند که در این صورت دامپزشک می تواند با ناخن گیر مخصوص اقدام به کوتاه نمودن آن نماید
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)