پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

توله ها و بچه گربه های ضعیف

 توله ها و بچه گربه های ضعیف
عدم توانائی در رشد در توله سگها و بچه گربه های تازه به دنیا آمده به عنوان سندرم توله ها و بچه گربه های ضعیف (Fading Puppy and Kitten Syndrome) شناخته می شود. این سندروم از زمان تولد تا 9 هفتگی اتفاق می افتد. حیوانات مبتلا به سرعت می میرند. بنابراین تشخیص سریع و درمان درست کلید نجات این نوزادان است.


 علت ها : سه دسته علت در وقوع آن موثر است

1- علل محیطی

2- علل ژنتیکی و مادرزادی

3- علل عفونی

 توله ها و بچه گربه های ضعیف

1- علل محیطی : • کاهش یا افزایش شدید دما : در هفته های اول پس از تولد دمای بدن نوزادان به دمای محیط وابسته است، بنابراین بسیار مستعد سرد و گرم شدن هستند. این حیوانات از 6 روزگی می توانند با لرزش عضلات، بدن خود را گرم کنند و در هفته اول با له له زدن می توانند در برابر افزایش بیش از حد دمای بدن واکنش نشان دهند. حیواناتی که دمای بسیار پائینی داشته باشند قادر به غذا خوردن نخواهند بود و با کاهش دمای بدن ضربان قلب کاهش پیدا کرده و فشار خون و سیستم تنفسی هم تحت تاثیر قرار میگیرد.

کاهش شدید دمای بدن به سرعت می تواند باعث مرگ حیوان شود. افزایش بیش از حد دما کمتر دیده می شود و معمولا در اثر استفاده نادرست از منابع گرمائی اتفاق می افتد. در این مواقع توله ها بدون وقفه ناله یا به اصطلاح گریه می کنند.

• عوامل وابسته به مادر: این سندروم بیشتر در مادران پیر یا چاق اتفاق می افتد. همچنین کوتاهی مادر در مراقبت از توله ها و عدم شیردهی به آنها نیز در ایجاد این سندروم موثر است.

• سموم محیطی : پوست حیوانات جوان و تازه متولد نازک است و مواد شیمیمائی می توانند راحت تر از بالغین از طریق پوست جذب می شوند. باید برای تمیز کردن محیط زندگی توله ها از مواد ضد عفونی کننده ایمن و با باوی کم استفاده کرد.

2- عوامل ژنتیکی و مادرزادی :

• نقایص جسمانی : ناهنجاریهای جمجمه، قلب، دهان و مقعد در ابتدای تولد در توله ها معمولا مشاهده می شوند. توله سگها یا بچه گربه های مبتلا به پهنی و تخت بودن قفسه سینه یا به اصطلاح توله های شناگر نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

• وزن هنگام تولد : بچه گربه ها هنگام تولد وزنی حدود 10±100 گرم دارند. بچه گربه ها با وزن کمتر از 90 گرم ، احتمال زنده ماندن کمتری دارند. وزن طبیعی توله سگ ها بسته به نژاد متفاوت است. به عنوان مثال توله پومرانیان (Pomeranian)، در هنگام تولد 120 گرم و توله گریت دین (Great Dane) در هنگام تولد 625 گرم وزن دارند. توله ها و بچه گربه ها در 24 ساعت اول پس از تولد مقدار کمی (حداکثر 10 درصد) وزن بدن خود را از دست می دهند و سپس شروع به وزن گیری می کنند. توله سگ ها معمولا هر روز باید بین 5 تا 10 درصد به وزن آنها اضافه شود و بچه گربه ها نیز حدود 7 تا 10 گرم در روز به طور معمول وزن اضافه می کنند. عدم تعذیه صحیح نوزادان توسط مادر یا شخصی که از آن مراقبت می کند می تواند باعث کاهش قند خون شود.

• کم خونی ناشی از تداخل ایمنی (Neonatal Isoerythrolysis) : گربه ها دو گروه خونی دارند که شامل A و B است. در شرایطی که گروه خونی مادر با بچه گربه به دنیا آمده یکسان نباشد، احتمال وقوع این مشکل در بچه گربه ای که از شیر مادر تغذیه می کند وجود دارد. بیشتر این مشکل در بچه گربه هائی با گروه خونی A دیده می شود که از شیر مادرانی با گروه خونی B تغذیه می کنند. این تعذیه باعث ایجاد واکنش ایمنی در بدن بچه گربه شده و باعث از بین رفتن گلبولهای قرمز شده و می تواند باعث مرگ بچه گربه شود.

3- عوامل عفونی :

• عفونتهای باکتریائی : به دلیل عدم تکامل سیستم ایمنی در سن پائین، این حیوانات در معرض ریسک عفونت قرار دارند، این عفونت می تواند از طریق بندناف، جفت، دستگاه گوارش و دستگاه تنفس وارد بدن شود. علائم بالینی عفونت باکتریائی متفاوت است، اما اغلب شامل تهوع، اسهال، تب، عدم توانائی در غذا خوردن، سردی و نکروز نواحی انتهائی بدن مانند دم و گوش و پنجه ها می باشد.

 

• عفونتهای ویروسی : عفونتهای ویروسی مختلفی از جمله پاروو ویروس سگسانان، هرپس ویروس و کلسی ویروس گربه سانان و کرونا ویروس سگ و گربه سانان می توانند توله ها و بچه گربه ها را درگیر کنند.

• انگلهای دستگاه گوارش : به دلیل عبور کرمهای گرد و قلابدار از جفت و شیر و انتقال از مادر به حیوانات تازه متولد، احتمال وجود بیماریهای انگلی در توله ها و بچه گربه ها نیز وجود دارد.

 آنچه شما باید انجام دهید : آنچه که صاحبین حیوانات خانگی باید به آن دقت کنند، رفتارهای حیاتی حیوان است که باید دائما تحت نظر باشد. در حالت عادی توله سگها و بچه گربه های عادی بیشتر وقت خود را در کنار همزادان خود در حالت خواب یا شیر خوردن می گذرانند و این رفتار تا 5 تا 6 هفتگی ادامه دارد. حیواناتی که در این مدت جدا از سایر همزادان خود می خوابند یا رفتاری غیر از این دارند باید تحت نظر دامپزشک قرار بگیرند. روزهای مهم در زندگی یک حیوان تازه متولد، شامل باز شدن چشم ها در 5 تا 14 روزگی، باز شدن کانال گوش در 6 تا 14 روزگی، وزن گیری روی اندام جلوئی در 10 روزگی و راه رفتن از 3 هفتگی می باشد. دندانها نیز تقریبا در 6 هفتگی ظاهر می شوند. این اعداد و ارقام می توانند در نژادها و گونه های مختلف متفاوت باشد. توصیه می شود حیوان تازه متولد، دو بار در روز وزن شود و در صورت عدم افزایش وزن کافی، موضوع با دامپزشک مطرح گردد.

 آنچه دامپزشک انجام می دهد : توجه دامپزشک به حفظ زندگی این جانداران کوچک و زیبا خواهد بود. به دلیل اینکه ازاین سندروم قابل تشخیص نیست، بیشترین تمرکز دامپزشک به درمان حمایتی مثل تزریق سرم گرم (در صورت کاهش بیش از حد دمای بدن) و تامین قند خون حیوان یا حتی انتقال خون و اکسیژن درمانی خواهد بود. گاهی درمان های آنتی بیوتیکی و یا انگلی هم مورد نیاز است که در صورت لزوم دامپزشک آن را انجام خواهد داد. اختلالات مادرزادی نیز گاهی نیاز به جراحی خواهد داشت.

 منابع : 1. Hoskins JD, Nicholson SS. Toxicology. In: Hoskins JD, ed. Veterinary pediatrics: dogs and cats from birth to six months. Philadelphia, Pa: WB Saunders Co,2001;490-510. 2. Lawler DF. Care of neonatal and young kittens, in Proceedings. Soc Therio Annu Meet 1988;250-260. 3. Bucheler J. Fading kitten syndrome and neonatal isoerythrolysis. Vet ClinNorth Am Small Anim Pract 1999;29:853-870. 4. Zimmer JF, Pollock RVH. Esophageal, gastric, and intestinal disorders ofyoung dogs and cats. Vet Clin North Am Small Anim Pract 1987;17:641-661. 5. Shores A. Neurologic examination of the canine neonate. Compend ContinEduc Pract Vet 1983;5:1033-1041. 6. Root Kustritz MV. Examination of the small animal pediatric patient, inProceedings. Soc Therio Annu Meet 2004;292-299.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی