پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

توله ها و بچه گربه های ضعیف

 توله ها و بچه گربه های ضعیف
عدم توانائی در رشد در توله سگها و بچه گربه های تازه به دنیا آمده به عنوان سندرم توله ها و بچه گربه های ضعیف (Fading Puppy and Kitten Syndrome) شناخته می شود. این سندروم از زمان تولد تا 9 هفتگی اتفاق می افتد. حیوانات مبتلا به سرعت می میرند. بنابراین تشخیص سریع و درمان درست کلید نجات این نوزادان است.


 علت ها : سه دسته علت در وقوع آن موثر است

1- علل محیطی

2- علل ژنتیکی و مادرزادی

3- علل عفونی

 توله ها و بچه گربه های ضعیف

1- علل محیطی : • کاهش یا افزایش شدید دما : در هفته های اول پس از تولد دمای بدن نوزادان به دمای محیط وابسته است، بنابراین بسیار مستعد سرد و گرم شدن هستند. این حیوانات از 6 روزگی می توانند با لرزش عضلات، بدن خود را گرم کنند و در هفته اول با له له زدن می توانند در برابر افزایش بیش از حد دمای بدن واکنش نشان دهند. حیواناتی که دمای بسیار پائینی داشته باشند قادر به غذا خوردن نخواهند بود و با کاهش دمای بدن ضربان قلب کاهش پیدا کرده و فشار خون و سیستم تنفسی هم تحت تاثیر قرار میگیرد.

کاهش شدید دمای بدن به سرعت می تواند باعث مرگ حیوان شود. افزایش بیش از حد دما کمتر دیده می شود و معمولا در اثر استفاده نادرست از منابع گرمائی اتفاق می افتد. در این مواقع توله ها بدون وقفه ناله یا به اصطلاح گریه می کنند.

• عوامل وابسته به مادر: این سندروم بیشتر در مادران پیر یا چاق اتفاق می افتد. همچنین کوتاهی مادر در مراقبت از توله ها و عدم شیردهی به آنها نیز در ایجاد این سندروم موثر است.

• سموم محیطی : پوست حیوانات جوان و تازه متولد نازک است و مواد شیمیمائی می توانند راحت تر از بالغین از طریق پوست جذب می شوند. باید برای تمیز کردن محیط زندگی توله ها از مواد ضد عفونی کننده ایمن و با باوی کم استفاده کرد.

2- عوامل ژنتیکی و مادرزادی :

• نقایص جسمانی : ناهنجاریهای جمجمه، قلب، دهان و مقعد در ابتدای تولد در توله ها معمولا مشاهده می شوند. توله سگها یا بچه گربه های مبتلا به پهنی و تخت بودن قفسه سینه یا به اصطلاح توله های شناگر نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

• وزن هنگام تولد : بچه گربه ها هنگام تولد وزنی حدود 10±100 گرم دارند. بچه گربه ها با وزن کمتر از 90 گرم ، احتمال زنده ماندن کمتری دارند. وزن طبیعی توله سگ ها بسته به نژاد متفاوت است. به عنوان مثال توله پومرانیان (Pomeranian)، در هنگام تولد 120 گرم و توله گریت دین (Great Dane) در هنگام تولد 625 گرم وزن دارند. توله ها و بچه گربه ها در 24 ساعت اول پس از تولد مقدار کمی (حداکثر 10 درصد) وزن بدن خود را از دست می دهند و سپس شروع به وزن گیری می کنند. توله سگ ها معمولا هر روز باید بین 5 تا 10 درصد به وزن آنها اضافه شود و بچه گربه ها نیز حدود 7 تا 10 گرم در روز به طور معمول وزن اضافه می کنند. عدم تعذیه صحیح نوزادان توسط مادر یا شخصی که از آن مراقبت می کند می تواند باعث کاهش قند خون شود.

• کم خونی ناشی از تداخل ایمنی (Neonatal Isoerythrolysis) : گربه ها دو گروه خونی دارند که شامل A و B است. در شرایطی که گروه خونی مادر با بچه گربه به دنیا آمده یکسان نباشد، احتمال وقوع این مشکل در بچه گربه ای که از شیر مادر تغذیه می کند وجود دارد. بیشتر این مشکل در بچه گربه هائی با گروه خونی A دیده می شود که از شیر مادرانی با گروه خونی B تغذیه می کنند. این تعذیه باعث ایجاد واکنش ایمنی در بدن بچه گربه شده و باعث از بین رفتن گلبولهای قرمز شده و می تواند باعث مرگ بچه گربه شود.

3- عوامل عفونی :

• عفونتهای باکتریائی : به دلیل عدم تکامل سیستم ایمنی در سن پائین، این حیوانات در معرض ریسک عفونت قرار دارند، این عفونت می تواند از طریق بندناف، جفت، دستگاه گوارش و دستگاه تنفس وارد بدن شود. علائم بالینی عفونت باکتریائی متفاوت است، اما اغلب شامل تهوع، اسهال، تب، عدم توانائی در غذا خوردن، سردی و نکروز نواحی انتهائی بدن مانند دم و گوش و پنجه ها می باشد.

 

• عفونتهای ویروسی : عفونتهای ویروسی مختلفی از جمله پاروو ویروس سگسانان، هرپس ویروس و کلسی ویروس گربه سانان و کرونا ویروس سگ و گربه سانان می توانند توله ها و بچه گربه ها را درگیر کنند.

• انگلهای دستگاه گوارش : به دلیل عبور کرمهای گرد و قلابدار از جفت و شیر و انتقال از مادر به حیوانات تازه متولد، احتمال وجود بیماریهای انگلی در توله ها و بچه گربه ها نیز وجود دارد.

 آنچه شما باید انجام دهید : آنچه که صاحبین حیوانات خانگی باید به آن دقت کنند، رفتارهای حیاتی حیوان است که باید دائما تحت نظر باشد. در حالت عادی توله سگها و بچه گربه های عادی بیشتر وقت خود را در کنار همزادان خود در حالت خواب یا شیر خوردن می گذرانند و این رفتار تا 5 تا 6 هفتگی ادامه دارد. حیواناتی که در این مدت جدا از سایر همزادان خود می خوابند یا رفتاری غیر از این دارند باید تحت نظر دامپزشک قرار بگیرند. روزهای مهم در زندگی یک حیوان تازه متولد، شامل باز شدن چشم ها در 5 تا 14 روزگی، باز شدن کانال گوش در 6 تا 14 روزگی، وزن گیری روی اندام جلوئی در 10 روزگی و راه رفتن از 3 هفتگی می باشد. دندانها نیز تقریبا در 6 هفتگی ظاهر می شوند. این اعداد و ارقام می توانند در نژادها و گونه های مختلف متفاوت باشد. توصیه می شود حیوان تازه متولد، دو بار در روز وزن شود و در صورت عدم افزایش وزن کافی، موضوع با دامپزشک مطرح گردد.

 آنچه دامپزشک انجام می دهد : توجه دامپزشک به حفظ زندگی این جانداران کوچک و زیبا خواهد بود. به دلیل اینکه ازاین سندروم قابل تشخیص نیست، بیشترین تمرکز دامپزشک به درمان حمایتی مثل تزریق سرم گرم (در صورت کاهش بیش از حد دمای بدن) و تامین قند خون حیوان یا حتی انتقال خون و اکسیژن درمانی خواهد بود. گاهی درمان های آنتی بیوتیکی و یا انگلی هم مورد نیاز است که در صورت لزوم دامپزشک آن را انجام خواهد داد. اختلالات مادرزادی نیز گاهی نیاز به جراحی خواهد داشت.

 منابع : 1. Hoskins JD, Nicholson SS. Toxicology. In: Hoskins JD, ed. Veterinary pediatrics: dogs and cats from birth to six months. Philadelphia, Pa: WB Saunders Co,2001;490-510. 2. Lawler DF. Care of neonatal and young kittens, in Proceedings. Soc Therio Annu Meet 1988;250-260. 3. Bucheler J. Fading kitten syndrome and neonatal isoerythrolysis. Vet ClinNorth Am Small Anim Pract 1999;29:853-870. 4. Zimmer JF, Pollock RVH. Esophageal, gastric, and intestinal disorders ofyoung dogs and cats. Vet Clin North Am Small Anim Pract 1987;17:641-661. 5. Shores A. Neurologic examination of the canine neonate. Compend ContinEduc Pract Vet 1983;5:1033-1041. 6. Root Kustritz MV. Examination of the small animal pediatric patient, inProceedings. Soc Therio Annu Meet 2004;292-299.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)