پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چه نوع سگی برای من بهترین است؟؟

نگهداری و حمایت سگ در زندگی امروز به انواع و اقسام مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

- برخی اشخاص این حیوان را مونس و مصاحب خود ساخته و یا برای تفریح و تفنن نگهداری نموده و آنرا جزئی ازخانواده محسوب می‌نمایند و درموقع مسافرت یا مهاجرت سگ را نیز همراه خود می‌برند.

- نژادهای بخصوصی ازسگ که استعداد شکار دارند به‌عنوان سگ‌های شکاری به کمک دوست‌داران شکار شتافته و با بهره‌گیری از حس بویائی قوی که از ویژگی‌های آنها می باشد، در عملیات شکاریابی کمک می‌نمایند- بعضی اشخاص سگ را به‌عنوان محافظ و پاسبان منازل و یا باغ خود استفاده می‌کنند. سگ‌های پاسبان در پادگان‌ها و پایگاه‌های نظامی نیز جهت محافظت و مراقبت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

- برخی ازنژادها که از قدرت بویائی و ردیابی فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند، در واحدهای امنیتی و کشف مواد مخدر استفاده می‌شوند.- برخی نژادها جدیدا در مراکز درمانی به جهت تقویت روحیه‌ی بیماران و به‌منظور یاری‌سانی در روند بهبود بیماری‌ها بخصوص در اطفال و کهن‌سالان استفاده می‌شوند.

- همچنین بنا به دلایل متعدد انسان سگ را اهلی و تربیت کرده است تا از قدرت خارق‌العاده و ویژگی‌های بارز و برجسته این حیوان که مظهر حق‌شناسی و وفاداری لقب گرفته است، به نفع خود استفاده نماید.در اجتماعات امروزی سگ فقط یک حیوان خانگی نیست بلکه یار باوفای انسان‌های تنها، دوست صمیمی و عصای دست و راهنمای نابینایان، هم‌پای عاشقان شکار، چوپان گله‌های گوسفند و گاو، نگهبان، نامه رسان، هم‌رزم سرباز در جبهه‌های جنگ و بالاخره شریک انسان در تمام ابعاد زندگی است.


ابتدا بیاندیشید


مالکیت یک سگ تنها یک امتیاز و حق اهدایی نیست بلکه یک مسئولیت می‌باشد. این حیوانات برای حداقل نیازهایی چون غذا و آشیانه‌ای امن برای زندگی به ما وابسطه‌اند و البته شایسته بیشتر از اینها می باشند. اگر شما قصد دارید که یک سگ را به زندگی خود وارد سازید، لازم است که به تعهدی که بر گردن شما خواهد افتاد توجه داشته باشید. اگر از پیش سگی داشته اید، با خود بیاندیشید که آیا شما به تمامی تعهدات خود در قبال حیوان خود عمل کرده‌اید؟


ما شما را در امر انتخاب نژاد مناسب، بزرگ کردن و نگهداری یک سگ سالم، سرحال و خوشبخت یاری می‌نمایییم موارد زیر شامل لیستی از نکات ضروری است که شما را با واقعیت نگهداری یک سگ، شنا کرده و هدایت می‌نماید.

۱- تعهد را درک کنیم


مالکیت یک سگ چیزی نیست که به آسانی خرد شمرده شود و در واقع یک قرارداد طولانی‌مدت مالی و احساسی پای آن نوشته می‌شود. قبل از تصمیم‌گیری در مورد نوع سگ مورد علاقه، بایستی صادقانه بررسی کنید و بیاندیشید که آیا خانه‌ی شما محل مناسبی برای نگهداری سگ می‌باشد یا خیر.


۲- نحوه زندگی و عادات خود را ارزیابی کنید


اگر شما سگی بگیرید، بخشی از زندگی شما و عضوی از خانواده‌تان خواهد شد. شما باید مطمئن شوید که او برای نوع زندگی شما مناسب است. برای مثال، اگر شما ورزشکار هستید، احتمالا با وجود سگی تنبل یا با انرژی پایین راضی نخواهید بود. اگر شما به شدت تمیز و مرتب هستید!، شما احتمالا سگی را می‌خواهید که موریزی نداشته باشد، شلوغ نکند و آرام باشد. تمامی وجوه زندگی خانوادگی شما اعم از علایق، فعالیت‌ها، خصوصیات فردی افراد خانواده، برنامه کاری و غیره بایستی قبل از گرفتن یک سگ ارزیابی شوند.


۳- یک لیست تهیه کنید


بر اساس ارزیابی‌های قبلی خویش، نسبت به خصوصیات سگ مناسب خود مطمئن شده و از آنها لیست تهیه کنید. اندازه سگ، میزان انرژی، نیازهای گرومینگ (شانه کشیدن، حمام کردن، مراقبت‌های بهداشتی)، تربیت پذیری و درمان‌های مورد نیاز. آیا شما یک سگ نگهبان می‌خواهید یا یک سگ فانتزی؟ آیا رفتار سگتان در قبال بچه‌‌ها مهم است؟ آیا محدودیت‌هایی در قد، وزن یا نژاد سگ خود ندارید؟ به این سوال‌ها همین الان پاسخ دهید. وقتی که شما سگی را به خانه آورده‌اید، ممکن است سکته کنید اگر متوجه اشتباه نادرست خود شوید!!


۴- یک نژاد انتخاب کنید


بعد از لیست‌برداری از خصوصیات مورد نظر خود، جستجوی دقیقی بین نژادهای موجود انجام داده تا موردی را که با پروفایل شما هم‌خوانی دارد پیدا کنید. به صفحه معرفی نژادها رفته و گستره انتخاب خود را محدود نمایید و در نهایت به فروشندگان محلی مراجعه کرده و سگ مورد نظر را از نزدیک ببینید.


۵- کدام پرورش دهنده؟


سگ مورد نظر خود را از پرورش‌دهنده‌ای تهیه کنید که مسئولیت‌پذیر بوده و به جهت اتیکت‌های اخلاقی، نژادهایی را پرورش دهد که با کیفیت، سالم و دارای ثبات اخلاقی (به دور از ناهنجاری‌های اخلاقی نژادی، ناشی از محیط نامناسب پرورش و عدم توجه مناسب) می‌باشند.


۶- سوال بپرسید


از پروش‌دهنده سگ مورد نظر خود، هر گونه سوالی که اطلاع کافی در موردش ندارید بپرسید. در مورد مشکلات سلامتی، احتمال بروز بیماری‌های مربوط به نژاد و راه‌های پیشگیری و کنترل آنها پرس و جو نمایید. همچنین در مورد تفریحات و نوع فعالیت‌های مورد نیاز حیوان خود آگاه شوید. کلاب حیوانات خانگی ایران در این موارد همواره در کنار شما خواهد بود.


چه نوع سگی ازهمه بهتراست ؟ حیوانی ازنژاد خالص یا دورگه ؟


سگ‌های نژاد خالص


تنها مزیت واقعی سگ‌های نژاد خالص (به استثنای سه نژاد کاری کولی، اسپرینگراسپانیل و لابرادور) ظاهر زیبای آنهاست.
متاسفانه فرهنگ رایج در تمام نقاط دنیا و از جمله کشور ما در بین پرورش‌دهندگان این‌گونه است که، نژادهای خالص را تنها با نژاد خودشان جفت می‌کنند و اعتقاد دارند که نژادهای دورگه ارزش معادل یک نژاد خالص را ندارند. خوشبختانه این قضیه در کشور ما 

کمتر رخ می‌دهد، ولی حقیقتی هست که در بین تمام دوست‌داران حیوانات خانگی پذیرفته شده است. در این بین ذکر این نکته مهم است که به دنبال جفت‌گیری‌های پیوسته فامیلی، یکسری صفات نامناسب به نسل بعد به ارث می‌رسد که ممکن است آن حیوان را مستعد بیماری‌های خاص یا اختلالات آشکار و نهانی گرداند. همچنین، سگ‌های نژاد خالص عمدتا دارای هوش و ذکاوت پایین‌تری سبت به سگ‌های دورگه می‌باشند.


لذا توصیه بر این است که درخرید سگی از نژاد خالص بسیار احتیاط نمایید. اگر تنها به یک حیوان خانگی نیاز دارید و شناخته بودن نژاد آن برای شما کمتر اهمیت دارد، شانس بهتری دارید که حیوانی تندرست و سرزنده و باهوش داشته باشید. اگر به خرید نژادهای استاندارد و خالص علاقه دارید، وسواس بسیاری نشان دهید که حداقل، پدر و مادر حیوان شما نسبت خونی نداشته و از والدین یکسانی نباشد، تا حداقل شانس به ارث بردن ژن‌های نامناسب و ضعیف به حداقل رسیده باشد.


نژادهای دورگه


نژادهای دورگه درمقایسه با خویشان خالص خود برتری‌های زیادی دارند. آنها معمولا عاری ازنقایص مادرزادی، قویتر، باهوش‌تر و بسیار مقاوم‌تر نسبت به بیماری‌ها هستند و معمولا دارای عمری طولانی‌تر می‌باشند.
به‌هرحال نژادهای دورگه‌ای که والدین مشخصی ندارند، می‌توانند زشت و کودن باشند. لذا توله دورگه‌ای را خریداری نمایید که پدر و مادرش شناخته شده است.


برای انتخاب سگ مناسب، بعد از ارزیابی شرایط و اندیشیدن در این مورد، اقدام به انتخاب کنید.

انتخاب یک سگ بالغ به‌عنوان حیوان خانگی مثل قمارکردن است، چون ممکن است حیوان کاملا فرمان‌بردار باشد و تعالیم مربوط به زندگی درخانه را به خوبی یاد گرفته باشد، یا اینکه از اطاعت از شما سر باز زند. حیوان ممکن است قبلا آزاد بوده تا به‌طور خود‌سر به 

هر طرف بدود، لذا مهار کردن چنین حیوانی مشکل است. در این موارد ممکن است شما صاحب حیوانی شده باشید که مالک قبلی آن بدلیل ناتوانی در نگهداری آن اقدام به فروش یا واگذاری آن کرده است. لذا شما قبل از خریداری یک سگ بالغ حتما با صاحب قبلی آن تماس بگیرید و در مورد روحیات حیوان و خصوصیات رفتاری او سوال کنید، چراکه ممکن است سگ عادات بدی مانند دویدن دنبال وسایل نقلیه، کشتن مرغ و خروس یا گازگرفتن مردم داشته باشد، لذا باید فکر کنید که آیا قادر به نگهداری چنین حیوانی هستید یا 

خیر. این ترحم به حیوان نیست که مدام از خانه‌ای به خانه‌ی دیگر جابه‌جا شود. اگر شما سگ سرکش و شروری دارید، هرگز او را به شخصی که به‌دنبال سگ نگهبان می‌گردد ندهید و به قولی خود را ازدست آن خلاص نکنید زیرا صاحب جدید آن هم مسلما به‌دنبال راهی برای خلاص شدن از او خواهد گشت.


در مقابل، خرید توله چنین مشکلاتی را نخواهد داشت. تنها کاری که لازم است بکنید، این است که یکسری اطلاعات اولیه در مورد نژاد و خصوصیات نژادی او بدست آورید. مسلما در مورد سگ‌های دورگه، بررسی خصوصیات

هر دو نژاد والدین، می‌تواند شما را به هدفتان برساند.چه نوع سگی برای من بهترین است؟؟


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread162037.html#ixzz3saynVXs8 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی