پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تملک سگ ها به اشیا

چگونه می توان سگ را از حس تملک نسب به لوازم منزل باز داشت؟ چرا سگها این کار را انجام می دهند؟

زمانی که سگ بر روی مبل ، صندلی ، میز و یا پله ( هر کجا ) می نشیند و هنگامی که شما به نزدیکش می روید غرش می کند و یا از ترک جایگاه اجتناب می ورزد ، سگ به شما می گوید که آنجا متعلق به اوست. اگر این عادت به سرعت ترک نشود می تواند در آینده منجر به گاز گرفتن سگ شود. در ابتدا به این می پردازیم که معنای این عمل از دیدگاه سگ چیست؟ زمانی که سگ این حرکت را انجام می دهید به شما نشان می دهد که این فضا متعلق به اوست. در گله گرگها معمولاً گرگ رهبر بلندترین نقطه را جهت زیر نظر داشتن گله خود انتخاب می نماید. سگ با انتخاب یک مکان بلند به شما می فهماند که او رئیس است و شما باید به حریم او احترام بگذارید. زمانی که سگ در نقطه بلندی در منزل می نشیند و از ترک آنجا احتناب می نمائید و غرش می کند می خواهد به شما جایگاه خود را به عنوان رهبر در منزل نشان دهد و در ذهن او همیشه رهبر گروه است که قوانین را می سازد. به خاطر داشته باشید که سگ متعلق به شماست و هیچ چیز متعلق به سگ نیست ، همه چیز متعلق به صاحب سگ است از وسایل منزل گرفته تا ظرف غذا و اسباب بازی سگ. شما تصمیم گیرنده اید و این شما هستید که دستور می دهید چه زمانی و کجا می نشیند. وقتی سگ آزادانه به هر کجا اعم از مبل ، صندلی ، میز می پرد شما به او کمک می کنید که طبق غریزه اش خود را رئیس گروه بپندارد و هر چه نسبت به غرش ، گاز گرفتن و عدم تمایل او به پایین آمدن بی توجه باشید این حس و غریزه را در او قدرتمندتر می نمائید که بخواهد جایگاهش را حفظ کند. در ذهن سگ این لوازم متعلق به اوست و این شما هستید که باید مکانی پایین تر از سطح وی برای خود اختیار کنید. به او بفهمانید دسترسی به مبل ، راحتی و یا حتی جایی نرم بدون ترک این رفتار بد و بدن اجازه شما به عنوان رئیس غیر ممکن است. تمام افراد خانواده باید این دستورات را اجرا نمایند تا جایگاه انسان در گروه حفظ شود. معمولاً مکان دیگری همانند جعبه و یا جای خواب مخصوص به سگتان اختصاص دهید و زمانی که سگ وارد اطاق شد با فرمان (( برو بخواب )) وی را به سمت جایگاه خودش راهنمایی کنید. برای توله ها درک جایگاه شان کمی مشکل است. اگر شما از چند سگ در یک مکان نگهداری می کنید این وظیفه شماست که دستور دهید کدام سگ می تواند بر روی مبل بخوابد و کدام نه.حتی انسانها هم با کودکانشان یکسان برخورد نمی کنند.
شما الزاماً مجبور نستید در طول زندگی این اجازه را از سگ بگیرید که بر روی مبل راحتی بنشیند منتهی این عمل را باید زمانی انجام دهد که شما به وی اجازه می دهید. اگر سگ شما همچنان رفتار سلطه جویانه از خود بروز می دهد باید آنقدر با او محکم رفتار نمائید تا موقعیت خود را در گروه درک کند. زمانی که او فهمید مبل از آن شماست ، آن زمان می توانید از وی دعوت کنید تا در کنار شما بنشیند آنهم تا زمانی که شما به او اجازه دهید. اگر انسانها می خواهند با حیوانات زندگی کنند باید همانند حیوانات ارتباط برقرار نمایند. بیشتر سگها به رئیس بودن تمایل ندارند ، تعداد اندکی وجود دارند که به موقعیت رئیس بودن تمایل نشان می دهند ، توله ها در جایگاه فرمانبردار به دنیا می آیند نه فرمانده! اما زمانی که صاحب سگ رفتار ضعیفی از خود نشان دهد غریزه توله او را وا می دارد تا برای نجات گروه رهبری را بر عهده گیرد. برای بقای گروه نیاز به یک فرمانده است.
جابجایی سگ:
حالا زمان آن فرا رسیده تا شما مبل و جایگاه خود را از سگ پس بگیرید ، اگر مقاومت کرد می توانید از ابزار مخصوص استفاده نمائید. در همان مکان که سگتان قبلاً نشسته بنشینید و دست و پای خود را آزادانه رها کنید بطوری که بزرگتر بنظر آیید و جای بیشتری را اشغال کنید و به سگ دستور دهید تا در جایی که شما می خواهید بنشیند. به او بگوئید " برو ". هرگز در این زمان او را فرا نخوانید چراکه این عمل در ذهن او نشانه ضعف شماست. اگر پافشاری کرد دستان خود را به حالت از گرفتن دور گردن او بی پاندازید ، هولش دهید و بگوئید " نه ". سگ قطعاً به این عمل واکنش نشان خواهد داد. سپس جای وی را نشان دهید و با صدای محکم و قدرتمند " برو آنجا " این عمل را بدون ترس انجام دهید. استرس ، ناراحتی و اضطراب براحتی برای سگ قابل درک است و این شما را در دید او ضعیف می نماید و به سگ این احساس را می دهد که باید رئیس شما باشد. افکار بزرگ و قدرتمند اما آرام مصمم و با تمرکز ، بهترین نتایج را شامل می شود.
اگر در مواقعی که شما بر روی مبل نشسته اید سگ بر روی آنجا پرید با کشیدن قلاده و گفتن " پایین " به او منظور را بفهمانید و او را بسمت جای خواب خود راهنمایی کنید. بسته به میزان خشونت سگ ، اگر شما از او بترسید ممکن است شما را گاز گیرد در اینصورت می توانید در طی روزهایی که به او آموزش می دهید در منزل یک زنجیر به قلاده او بیاندازید تا در هنگام نیاز با کشیدن زنجر و گفتن کلمه " پایین " او را راهنمایی کنید و با نشستن بر روی صندلی از پریدن مجددش جلوگیری نمائید. اگر دوباره سعی در تکرار این عمل داشت با صدای بلند او را تحدید کنید. هرگز در چشم او خیره نشوید بلکه به بالای سر او نگاه کنید تا او چشم برگرداند ، اگر این شما باشید که ابتدا روی برگردان شوید بدین معناست که او در رقابت پیروز شده است. می توانید هنگامی که سگ در مکان مورد نظر شما خوابید به او جایزه دهید و یا این جایزه را روزی یکبار در محل خوابش بگذارید. اگر علاقه مندید سگتان در کنار شما بر روی مبل بنشیند می توانید با اشاره به مبل و گفتن " بپر " او را تشویق نمائید. مشکلی نیست اگر این عمل با اجازه شما انجام شود.
بخاطر داشته باشید شما هیچ احساسی را نمی توانید از سگها پنهان کنید و به نوعی آنها ذهن شما را می خوانند این زبان غریزی حیوانات است.در ذهنتان خود را در موقعیت بزرگ ، قدرتمند ، مغرور و با اعتماد به نفس تصور کنید. شانه ها به عقب و قدمهای محکم بردارید. هیچ چیز در زندگی ، سگ را خوشنود تر از این نمی کند که یک رئیس قدرتمند داشته باشد تا به وی احساس امنیت دهد. اگر این گونه رفتار نمائید بزودی تغییرات بزرگی در رفتار سگ خود مشاهده خواهید نمود.

گرد آوری و مترجم: تانیا مهرآرا
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی