پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مهمترین بیماری های گربه های خانگی

در این مقاله به مهمترین بیماری های گربه های خانگی میپردازیم. بچه گربه شما ممکن است مستقل به نظر برسد ، ولی برای حفظ سلامتی خود به شما وابسته است. شما باید او را برای معاینه های دوره ای و واکسیناسیون به دامپزشکی ببرید. با شناختن بیماری های شایع در گربه ها ، از اسحال تابیماری های کلیوی ، شما قادر خواهید بود علایم اولیه بیماری را شناسایی کرده و درمانهای لازم را انجام دهید.


1 – بیماری دستگاه ادراری تحتانی :

این بیماری گربه یک سری شرایط مختلف را در بر میگیرد که مثانه و مجاری ادراری گربه را تحت تاثیر قرار میدهد. طبق گفته پرفسور بانی بیور، از دانشگاه دامپزشکی تگزاس، علایم این بیماری عدم استفاده گربه از جعبه خاک و یا زور زدن بدون ادرار کردن میباشد. علایم دیگر این بیماری لیس زدن بیش از حد مقعد و همچنین دیده شدن خون درادرار است. اگر متوجه هر یک از این شدید، بخصوص اگر گربه شما برای ادرار کردن زور میزند، سریعا به دامپزشک مراجعه کنید. این علایم نشان دهنده مسدودیت مجاری ادراری نیز میباشد که ممکن است کشنده باشد.

اولین گام درمان این بیماری، شناسایی دلایل بیماری است که شامل سنگ کلیه، عفونت، مسدود شدن مجاری ادراری و یا سرطان میباشد . دکتر بیور اظهار میکند : درمآنهای این بیماری شامل مسکن ها، انتی بیوتیک ها و برداشتن یاهل  دادن عامل مسدودیت به داخل مجاری مثانه میباشد.


2 – بیماری های عفونتی گربه :

دکتر بیور میگوید : شایع ترین عفونت در گربه ها ، عفونت تنفسی میباشد که تعدادی از آنها با واکسیناسیون قابل پیشگیری میباشند. آبریزش چشم و بینی، خروبف کردن، سرفه، تب و سوزش دهان از علایم این بیماری میباشد.
بیشتر عفونت ها ویروسی هستند و کار زیادی از شما ساخته نیست بنابراین قبل از اینکه حیوان به این عفونت های کشنده مبتلا شود او را به دامپزشکی ببرید.

یکی دیگر از عفونتهای شایع ، پنلوکوپنی ( اسحال خونی ) میباشد ، که یک بیماری کاملا ویروسی است. علایم این بیماری شامل تب،اسحال خونی، بی اشتهایی، بی حالی و کم آبی هستند. هیچ دارویی برای کشتن میکرب ها وجود ندارد. درمآنها معمولا شامل خوردن مایعات زیاد و مراقبت از سلامت کلی حیوان تا زمانیکه خودش بتواند بر عفونت غلبه کند میباشد . بچه گربه های زیر 8 هفته شانی کمتری برای زنده ماندن دارند ، بنابراین واکسیناسیون برای جلوگیری از این بیماری حیاتی است .


3 – سرطان گربه :

از سرطان های شایع در گربه ها ، سرطان سیستم لنفاوی است که میتواند با ویروس اسحال خونی در ارتباط باشد. دکتر بیور میگوید : این بیماری میتواند داخل روده ها یا قفسه سینه باشد . دیگر سرطان شایع در گربه ها، سرطان سلولی فلسی میباشد که در گربه های سفید شایع تر است .علایم این سرطان شامل : غده ها، ورم کردن، عفونت های مستمر بوستی، بی حالی، کم کردن وزن، لنگی ناگهانی، اسحال و استفراغ، مشکل در تنفس و بی اختیاری در ادرار و مدفوع است . گزینه های درمان به مرحله سرطان بستگی دارد کهمیتواند شامل شیمی درمانی ،جراحی ( اگر سرطان در ناحیه قابل جراحی باشد ) رادیوترابی و درمانی سلول های بنیادی باشند .تصمیم گیری برای انتخاب درمان مناسب باید توسط دامپزشک گرفته شود .


4 – بیماری کرم قلب گربه :

دکتر بیور اظهار میکند : گربه ها میزبآنهای خوبی برای این بیماری نیستند. بعضی گربه ها ممکن است هیچگونه علایمی نداشته باشند، در حالی که بعضی میتوانند علایمی مانند سرفه کردن ، مشکلات تنفسی و استفراغ داشته باشند. متاسفانه درمان قطعی این بیماری وجود ندارد و میتواند کشنده باشد. خبر خوب این است که تعداد زیادی از گربه ها خودشان بر این بیماری غلبه میکنند. در موارد زیادی ، دامپزشک ممکن است درمآنهای دارویی یا جراحی را پیشنهاد دهد ، ولی این درمآنها خیلی خطرناک هستند. نکته کلیدی دادن خوراندن داروهای پیشگیری از این بیماری و چک آب های منظم دامپزشکی است.


5 – کک ها :

کک ها انگل هایی هستند که از خون حیوان شما تغذیه میکنند ، دکتر بیور میگوید : علایم این بیماری شامل کندن، ریزش مو و کچلی در جاهایی که گربه لیس میزند میباشد . شما ممکن است کنه ها و یا تخم آنها را روی بوست حیوان ببینید. درمان این بیماری استفاده از محصولاتی است که  برای کشتن کنه ها و جلوگیری از زیاد شدن تخم ها طراحی شده است میباشد.

توجه داشته باشید که فقط از محصولات مخصوص گربه ها استفاده کنید، هیچوقت از محصولات سگ ها استفاده نکنید. گربه ها خیلی به حشره کش ها حساس هستند و استفاده از محصولات اشتباه میتواند عواقب مرگباری به همراه داشته باشد.


6 – بیماری کلیوی گربه :

بیماری کلیوی در گربه ها باعث عدم توانایی آنها در دفع سموم از طریق ادرار میشود، که این امر موجب ورود سموم به سیستم خونی حیوان میشود.

بیماری های کلیوی دلایل زیادی از جمله فشار خون بالا، قرار گرفتن درد معرض سموم، عفونت، سنگ کلیه و یا سرطان دارند. سن یکی دیگر از فاکتور های این بیماری است : بیماری های کلیوی در گربه های مسن بیشتر به چشم میخورند. علایم این بیماری شامل بی اشتهایی ، کم کردن وزن، اسهال و استفراغ و بی حالی میباشد اما بعضی از گربه ها هیچگونه علامتی ندارند.
درمان ها معمولا بعد از شناسایی دلیل بیماری و بررسی شرایط درمان شروع میشود. در موارد زیادی دیالیز و یا بیوند کلیه نیاز است.


7 – بیماری های دندان :

علایم این بیماری شامل مشکل در غذا خوردن ، مشکل در تنفس و عوض شدن عادت های جویدن میباشد. مشکل در تنفس میتواند نشان دهنده بیماری های گوارشی و یا بیماری های لثه هم باشد . از علایم دیگر این بیماری میتوان به بی رنگ شدن ، قرمزی و یا تورم لثه ها، زخم شدن لثه ها و یا زبان، از دست دادن دندان ها و یا تراوش بیش از حد آب از دهان اشاره کرد.

اگر مشکوک شدید که ممکن است گربه شما به بیماری های دندان دچار شده باشد ، سریعا او را به دامپزشکی ببرید . برای بهبود شرایط دندانی گربه باید دندآنهای آنها را با مسواک و خمیر دندان مخصوص گربه ها مسواک بزنید و به او یک اسباب بازی جویدنی بدهید تا بتواند هنگام بازی لثه هایش را ورزش دهد و همچنین جرم ها را قبل از اینکه سخت شوند از بین ببرید .


8 – شکستگی ها :

برخلاف تصور های عامیانه ، گربه ها وقتی از 1 یا 2 طبقه می افتند اسیب میبینند.این به این خاطر است که وقتی فاصله کوتاه است، آنها زمان کافی برای تنظیم بدن خود برای درست به زمین افتادن ندارند.

علایم شکستگی در حیوان شامل لنگ زدن و یا حرکت نکردن است. اگر گربه شما از پنجره به بیرون افتاد سریعا او را به دامپزشکی ببرید، گربه ها اگر سریع درمان شوند شانس بیشتری برای نجات دارند.


9 – اسهال و استفراغ :

این بیماری معمولا با آنچه گربه خورده است در ارتباط است. این میتواند به دلیل خوردن غذا و یا گیاهی است که با آنها سازگاری نداشته و یا سرعت زیاد در غذا خوردن است و یا حتی میتواند علایمی از یک چیز جدی تر مثل بیماری و یا عفونت باشد.

اسهال و استفراغ در گربه ها معمولا مسئله مهمی نیست، اما اگر استفراغ های بشت سر هم، اسهال و استفراغ، اسهالی که بیش از 1 روز طول بکشد و یا اسهال همراه با خون و یا لکه های سیاه ( که میتواند علایمی از خونریزی های داخلی شکم و یا معده باشد ) دیده شود، سریعا گربه خود را به دامپزشکی ببرید.

درمان ها معمولا شامل خوراندن مایعات برای جلوگیری از کم آبی و  غذا نخوردن از 12 ساعت تا 24 ساعت، به همراه رژیم غذایی خاص از جمله سیب زمینی آب بز، برنج پخته شده و مرغ بدون استخوان میباشد. داروهای ضد تهوع میتوانند به پیشنهاد دامپزشک استفاده شوند.


10 – چاقی :

امروزه چاقی یکی از مشکلات مهم سلامتی در گربه ها به حساب می آید و ریسک ابتلای گربه ها به یک سری بیماری ها از جمله درد مفاصل ، دیابت و یا مشکلات کبد را افزایش میدهد. اگر شما بتوانید استخوان پشت و دنده های گربه را بدون اینکه زیاد فشار بیاورید احساس کنید، وزن گربه شما نرمال است. شما باید بتوانید ظاهر دور کمر بین دنده ها و مفصل ران را از بالا ببینید. و وقتی از کنار به گربه نگاه میکنید باید بتوانید یک برآمدگی در شکم بین ران و دنده ها ببینید.

فعالیت گربه خود را افزایش دهید  و به آنها اسباب بازی هایی بدهید که به حرکت کردن تشویق شوند.

به تغذیه گربه خود اهمیت بدهید و به آنهاا غذاهای چاق کننده ندهید ، به جای غذاهای مضر به آنها عشق و علاقه هدیه کنید...
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی