پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 28963    |     صفحه 1 از 1610
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نحوه تغذیه صحیح جوجه طوطی سانان

با توجه به فرا رسیدن فصل بهار میزان متقاضیان خرید جوجه طوطی سانان به شدت رو به افزایش می رود و عدم نگهداری اصولی از این خداد دادهای زیبا منجر به کوتاه شدن عمر این پرندگان می‌شود. قبل از ورود به بحث اصلی چند نکته اساسی در مورد تغذیه جوجه طوطی قابل ذکر است ۱- نحوه ورود جوجه طوطی سانان ۱۰۰درصد به صورت قاچاق (Traffic Animal) می باشد و به صورت بسیار رقت انگیزی حمل و نقل می‌شوند. ۲- نحوه آموزش و نگهداری پرندگان در دنیای مجازی و کتاب های مختلف پرندگان دارای تفاوت های فاحشی می باشند و اکثر خریداران با خواندن این مطالب دچار سردرگمی می‌شوند . لوازم مورد نیاز و نحوه تغذیه جوجه طوطی 1- سرنگ گاواژ۶۰ سی سی مخصوص تنقیه،سوزن وسط ۲- شیلنگ سرم ۳- لیوان ۴- قاشق مربا خوری و غذاخوری یکبار مصرف ۵- سرلاک مخصوص پرندگان ، ببلاک شش میوه ( متناسب با سن و نژاد ) ۶- آب جوشیده ۷- دستکش یکبار مصرف ۸- ماسک جدول تغذیه جوجه طوطی متناسب با سن سن پرنده میزان سرلاک (واحد) میزان آب مصرفی(واحد) تا ۲ روزگی ۱ ۶ ۲-۳ روزگی ۱ ۵ ۳-۴ روزگی ۱ ۴ ۴-۵ روزگی ۱ ۳ از ۵ روزگی به بعد ۲-۲٫۵ ۱ (میزان مصرف سرلاک با توجه به مارک آن متغیر می باشد) لازم به ذکر است که در ایران سن جوجه های وارداتی بیش از ۵ روز میباشد و برای تهیه سرلاک باید این مطلب را درنظر داشته باشند. در سرلاک ها ی مخصوص جوجه طوطیها ،محصولات کامل نانوایی ،عصاره پروتئین های لازم مشق شده با منشاء گیاهی ،روغن و چربی های گیاهی،قند،موادمعدنی،ویتامینهای لازم سن رشد جوجه، متیونین ، لیزین، مخمر،عناصر کمیاب،پروبیوتیک(گونه لاکتوباسیلوس)و آنزیم های لازم مادری موجود میباشد. • سرلاک تخصصی برای انواع لوریها که میوه خوار و شهد خوار میباشند با تمام پروتئین ،ویتامین و موادمعدنی مورد نیاز پرنده در نظر گرفته میشود. • سرلاک مخصوص طوطی خاکستری آفریقایی ،کاکادو ،ماکائو حاوی امگا ۳ است. لازم به ذکر است که سرلاک باید متناسب با وعده غذایی پرنده تهیه و مابقی آن دور ریخته شود .غذا دهی درجوجه ها باید در وعدههای غذایی زیاد و به میزان کم انجام شود .استفاده از سرلاک های تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته باعث بر هم خوردن فلور طبیعی و اختلالات گوارشی و در نهایت منجر به مرگ جوجه می‌شود. در صورت در دسترس نبودن سرلاک مختص طوطی سانان میتوان از سرلاک ب

ي

قبل از ورود به بحث اصلی چند نکته اساسی  در مورد تغذیه جوجه طوطی قابل ذکر است
۱- نحوه ورود جوجه طوطی سانان ۱۰۰درصد به صورت قاچاق (Traffic Animal) می باشد  و به صورت بسیار رقت انگیزی حمل و نقل می‌شوند.
۲- نحوه آموزش  و نگهداری پرندگان در دنیای مجازی و کتاب های مختلف پرندگان دارای تفاوت های فاحشی می باشند و اکثر خریداران با خواندن این مطالب دچار سردرگمی می‌شوند .
لوازم مورد نیاز و نحوه تغذیه جوجه طوطی
1- سرنگ گاواژ۶۰ سی سی مخصوص تنقیه،سوزن وسط
۲- شیلنگ سرم
۳- لیوان
۴- قاشق مربا خوری و غذاخوری یکبار مصرف
۵- سرلاک مخصوص پرندگان ، ببلاک شش میوه ( متناسب با سن و نژاد  )
۶- آب جوشیده
۷- دستکش یکبار مصرف
۸- ماسک
جدول تغذیه جوجه طوطی متناسب با سن
سن  پرنده
میزان سرلاک (واحد)
میزان آب مصرفی(واحد)
تا ۲ روزگی
۱
۶
۲-۳ روزگی
۱
۵
۳-۴ روزگی
۱
۴
۴-۵ روزگی
۱
۳
از ۵ روزگی به بعد
۲-۲٫۵
۱
(میزان مصرف سرلاک با توجه به مارک آن متغیر می باشد)
لازم به ذکر است که در ایران سن جوجه های وارداتی بیش از ۵ روز میباشد و برای تهیه سرلاک باید این مطلب را درنظر داشته باشند. در سرلاک ها ی مخصوص جوجه طوطیها ،محصولات کامل نانوایی ،عصاره پروتئین های لازم مشق شده با منشاء گیاهی ،روغن و چربی های گیاهی،قند،موادمعدنی،ویتامینهای لازم سن رشد جوجه، متیونین ، لیزین، مخمر،عناصر کمیاب،پروبیوتیک(گونه لاکتوباسیلوس)و آنزیم های لازم  مادری موجود میباشد.
• سرلاک تخصصی  برای انواع لوریها که میوه خوار  و شهد خوار میباشند  با تمام پروتئین  ،ویتامین و موادمعدنی  مورد نیاز پرنده در نظر گرفته میشود.
• سرلاک مخصوص طوطی خاکستری آفریقایی ،کاکادو ،ماکائو حاوی امگا ۳ است.
لازم به ذکر است که سرلاک باید متناسب با وعده غذایی پرنده  تهیه و مابقی آن دور ریخته شود .غذا دهی درجوجه ها باید در وعدههای غذایی زیاد و به میزان کم انجام شود  .استفاده از سرلاک های تقلبی  و یا تاریخ مصرف گذشته باعث بر هم خوردن فلور طبیعی و اختلالات گوارشی و در نهایت منجر به مرگ جوجه می‌شود. در صورت در دسترس نبودن سرلاک مختص طوطی سانان میتوان از سرلاک ببلاک ۶ میوه انسانی استفاده نمود.
تا چند سال اخیر پت شاپ داران برای بزرگ کردن  جوجه طوطی  ها خصوصاً در فصل بهار و تابستان به عطاری ها مراجعه و اقدام به تهیه آرد برنج و آرد نخودچی نموده و ترکیب این مواد به نسبت ۲ به  (۲ قاشق آرد برنج+۱قاشق آرد نخودچی)و یا مخلوط سیب و بادام تازه ، را در اختیار پرنده  قرار میدادند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی سرلاک های متنوع   با جیره مخصوص انواع نژاد طوطی سانان وارد بازار شد ه است.
جایگاه نگهداری جوجه طوطی سانان
محل نگهداری جوجه طوطی باید دارای رطوبت و دمای مناسب بوده ( نصب دماسنج و رطوبت سنج برای ثابت نگهداشتن دما و رطوبت الزامی است). برای تهیه این جایگاه می توان از یک محفظه چوبی استفاده نمود و در بالای آن لامپ In fra red با ولتاژکم جهت گرم نگهداشتن محیط استفاده نمود که هزینه زیادی در بر ندارد.
برخی به غلط پوشال نجاری و یا روزنامه هایی که به شکل نواری برش داده شده را  در یک کارتن ریخته واستفاده میکنند  که بستر مناسبی نیست بهترین محصول برای بستر استفاده از بستر چوب های جنگلی با Die 9 و یا Die 10  می باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ایده خلاق برای حمام سگ ها
◄ خانه ای به شکل ستاره مرده
◄ گربه هایی با مزه از نمایی بسیار جالب
◄ مجسمه های کاغذی
◄ نقاشی های با اب رنگ از گربه
◄ نقاشی های گربه ای
◄ اسلیپ دمپایی خواب براری صاحبان سگ ها
◄ حانه ای برای چهارشنه سوری برای سگ ها
◄ عروسک های بسیار زیبا از مجسمه های چوبی سگ و گربه
◄ ترد میلی برای گربه ها
◄ ایده ای برای جای خواب سگ ها
◄ یک حمام ساده برای سگ ها
◄ کینگ ارتور این بار گربه ای
◄ لپ تاپی برای گربه ها
◄ گربه های شیک پوش
◄ حیوانات شنی
◄ یک کوله پشتی خوشگل گربه ای
◄ ایده ای حالب برای سلفی گرفتن از گربه ها
◄ 5 نژاد گربه که مانند سگ ها رفتار می کنند!
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
بعدی 1 قبلی