پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟

چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
تقریباً همه ی ما برای یک بار هم که شده با لیزر با یک گربه بازی کرده ایم. اگر هم شما یک گربه دوست هستید و در خانه ی خود گربه نگه می دارید حتما بارها نور لیزر را بر روی دیوار یا سقف انداخته اید تا ببینید گربه ی شما تا چه ارتفاعی برای گرفتنش خواهد پرید!
https://petchi.com/why-laser-is-attractive-to-cats/


اما واقعا چرا گربه ها نور لیزر را دنبال می کنند؟ در ادامه ی این نوشته به بررسی دلایل علمی این موضوع پرداخته ایم. در این نوشته از پتچی خواهیم فهمید که آیا لیزر اسباب بازی گربه مناسبی هست یا خیر!

بینایی گربه ها چه تفاوتی با بینایی انسان دارد؟
شبکیه چشم که در پشت چشم قرار دارد نیروی نور را به دستورهای عصبی تبدیل و به سمت مغز می فرستد و مغز آنها را به تصاویری تبدیل می کند که دنیای پیرامون ما می سازند.

در شبکیه، دو نوع سلول – مخروطی و استوانه ای – وجود دارند که هم در سیستم بینایی انسان ها هستند و هم در سیستم بینایی گربه ها. سلول های مخروطی به درک رنگ ها کمک می کنند و باعث می شوند تا رنگ های متفاوت از هم بازشناخته شوند در حالی که سلول های استوانه ای، مسئول تشخیص در نور کم هستند و باعث می شوند تا در نور کم بینایی در سطح استانداردی باقی بماند و حرکات دیده شود.

چرا گربه ها نور لیزر را دنبال می کنند (2)

انسان ها سلول های مخروطی بیشتری نسبت به گربه ها دارند در حالیکه گربه ها سلول های استوانه ای بیشتری نسبت به انسان ها دارند. این به این معنی است که گربه ها جزئیات رنگی را خیلی خوب متوجه نمی شوند اما در تاریک ترین نقاط هم ریزترین حرکات توجه آن ها را جلب می کند و با توجه به اینکه گربه ها حیوانات شکارچی هستند این ویژگی در طبیعت به شدت به کار آن ها می آید.

حال با توجه به این موضوع، می توانید حدس بزنید چرا گربه ها نور لیزر را دنبال می کنند؟ اول باید توجه داشته باشید که رنگ نور لیزر اصلا برای گربه ها مهم نیست و چیزی که به شدت توجه آن ها را جلب می کند یک جسم است که به سرعت در حال تکان خوردن می باشد.

ایجاد احساس شکار در گربه ها
همانطور که گفتیم رنگ لیزر برای گربه ها مهم نیست و آن ها بیشتر به این توجه دارند که نور لیزر به سرعت در حال حرکت است. وقتی نقطه ی لیزر لحظه ای بر روی زمین متوقف می شود و به سرعت به نقطه ی دیگری می رود و دوباره متوقف می شود، این برای گربه یادآور حیواناتی است که شکار می شوند و گربه ها نمی توانند این موضوع را ندیده بگیرند.

این شرایط برای گربه ها حس شکار را فراخوانی می کند. حسی که در غریزه و مغز آن ها تنیده شده و آن ها نمی توانند به راحتی آن را کنترل کنند. چرخه ی شکار چهار مرحله دارد؛ کمین، تعقیب، کشتن و خوردن.

اگر دقت کرده باشید گربه ها صرفاً در مرحله ی کمین و تعقیب می مانند و کشتن و خوردن هیچوقت اتفاق نمی افتد. برای بعضی از گربه ها این موضوع عادی است. آن ها آن نقطه ی کوچک را دنبال می کنند و در نهایت اینکه نتوانسته اند شکارش کنند برایشان مهم نیست، اما بعضی از گربه ها از اینکه شکارشان فرار کرده عصبی می شوند و این موضوع برایشان اذیت کننده است.

چرا گربه ها نور لیزر را دنبال می کنند (4)

اگر گربه ی شما از دسته دوم است بهتر است خیلی با بازی لیزر اذیتش نکنید. گربه ی شما دوست دارد شکارش را کامل انجام دهد، به همین دلیل بهتر است تا از بازی ماهی ها استفاده کنید. می توانید عروسک های ماهی را از دیوار یا سقف آویزان کنید و به گربه اجازه دهید تا آن ها را شکار کند و با این کار چرخه ی شکار را کامل انجام دهد. در این بازی گربه بعد از کمین و تعقیب شکار خود را به دام می اندازد و به زبان خود آن را می کشد. در انتهای بازی هم می توانید برای گربه ی خود چند تشویقی بیاندازید تا احساس خوردن شکارش هم در او ایجاد شود.

یکی از بهترین بازی ها برای این گربه ها دنبال کردن توپی است که درونش تشویقی گذاشته باشید. این گربه ها بعد از شکار توپ خود و گاز زدن آن می توانند یک دل سیر تشویقی خوشمزه بخورند و از شکار خود راضی و خرسند باشند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی