پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟

آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
تصور رایجی که وجود دارد این است که گربه ها به صاحبان خود علاقه ای نشان نمی دهند و فقط سگ ها هستند که عاشق صاحب خود می شوند و با رفتار خود این را نشان می دهند.

https://petchi.com/do-cats-love-their-owner/
اما بهتر است بدانید که این تصور لزوماً تصور درستی نیست و گربه ها نسبت به صاحب خود احساسات عمیقی دارند و حتی با رفتارشان هم آن را نشان می دهند. شاید زبان آن ها با سگ ها کمی تفاوت داشته باشد اما این اصلاً به این معنی نیست که گربه ها صاحب خود را دوست ندارند.

گربه

در این نوشته به این سوال که آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند یا نه پاسخ خواهیم داد هم چنین به شما نشان خواهیم داد که گربه ی مهربان شما چگونه محبتش را به شما نشان می دهد. در ادامه ی این نوشته با بلاگ پتچی همراه باشید.

گربه ها چگونه محبت خودشان را نشان می دهند؟
گربه ها شاید حیوانات مستقلی به نظر برسند اما این اصلاً به این معنا نیست که صاحب خود را دوست ندارند و یا هیچ وقت آن را بروز نمی دهند. شیوه های مختلفی هستند که گربه ها از طریق آن ها با صاحب خود ارتباط برقرار می کنند و در واقع به او ابراز علاقه می کنند.

حال به بررسی این رفتارها خواهیم پرداخت.

خُر خُر کردن
یکی از معمول ترین شیوه گربه ها برای نشان دادن اینکه حالشان خوب است یا از چیزی لذت می برند، خر خر کردن است. گربه ها چیزی شبیه به یک موتور ویبراتور در انتهای گلویشان دارند که وقتی از چیزی لذت می برند یا از بودن در جایی خرسند هستند روشن می شود. مثلاً وقتی شما او را نوازش می کنید، به خصوص اگر پشت گوش ها و شکمش را نوازش کنید قطعاً صدای خر خر این حیوان دوست داشتنی را خواهید شنید.

تربیت گربه

البته خرخر کردن گاهی هم به معنای این است که گربه در حال درد کشیدن است. باید تفاوت حالت های مختلف خر خر کردن گربه ی خود را بشناسید تا خوب بتوانید مشکلش را تشخیص دهید. اگر احساس کردید گربه درد می کشد سریعاً به دامپزشک مراجعه کنید.

لیس زدن
درسته! گربه شما صرفاً از روی عادت نیست که شما رو لیس میزند. گربه ها وقتی شما را لیس می زنند که خیلی با شما احساس راحتی داشته باشند و در اینصورت با این کار سعی میکنند تا بوی خودشان را با شما یکی کنند. این رفتار به آن ها کمک می کند تا حس آرامش بیشتری داشته باشند و این حس را به آن ها می دهد که شما مثل خانواده ی آنها هستید.

نگهداری از گربه ها

پلک زدن با آرامش
تابحال پیش آمده که گربه ی شما آرام در گوشه ای نشسته باشد و شما را نگاه کند و به آرامی پلک بزند؟ این به خوبی نشان می دهد که این حیوان به شما اعتماد دارد و از بودن در کنار شما حس خوبی دارد. به این رفتار “بوسه ی گربه ای” گفته می شود. زمانی که احساس کردید گربه ی شما در حال فرستادن بوسه ای گربه ای به سمتتان است، شما هم اینکار را تکرار کنید. با اینکار شما هم به گربه ی خود نشان می دهید که دوستش دارید و به او اعتماد دارید.

نشان دادن شکمشان به شما
اگر کودک شما ناگهان جلویتان زمین بخورد و چرخ بزند شاید نگران کننده به نظر برسد، اما اگر گربه ی شما ناگهان اینکار را انجام داد شما خوش شانس ترین فرد روی زمین هستید. گربه ها معمولاً فقط در حضور افرادی که حس اطمینان تمام و کمال به آن ها می دهند اینکار را انجام می دهند. این رفتار به این معنی است که گربه شما حس بسیار خوبی به شما دارد و از حضور شما بسیار خوشحال است.

نگهداری-از-گربه

مالیدن گونه ها به شما
گربه ها اگر شما را دوست داشته باشند و در کنار شما احساس راحتی داشته باشند قطعاً به شما نزدیک می شوند و گونه ی خود را به شما می مالند. این به معنی است که می خواهند با شما دوست شوند و از حضور شما بسیار خرسند هستند.

چرخیدن کنار شما
گربه ی شما درصورتی که دوستتان داشته باشد از هر فرصتی استفاده خواهد کرد تا نزدیک شما باشد و کنارتان لم بدهد. اگر گربه شما براحتی روی پاهایتان می خوابد یا دست شما را می گیرد قطعاً عاشقانه دوستتان دارد و می خواهد شما هم دوستش داشته باشید.

حالا شما می دانید که گربه ی ملوس و عزیزتان چگونه به شما ابراز علاقه می کند. مهم ترین نکته برای والدین یک گربه این است که متوجه باشند گربه، سگ نیست و انتظاراتشان معقولانه تر باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی