پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پيامدهاي افزايش نيترات آب تهران براي سلامت شهروندان


آب- گروه سلامت :

«نيترات آب تهران افزايش يافت.» هفته گذشته درحالي محمدرضا محمودي، مديركل مديريت بحران استانداري تهران از افزايش نيترات آب تهران خبر داد
كه وزير بهداشت در روزهاي اخير با اشاره به برگزاري جلساتي در مورد بررسي وضعيت آب تهران گفته بود اقدامات زيادي در اين زمينه صورت گرفته و وضعيت آب تهراناين هفته به مردم اعلام مي‌شود؛ چرا كه نبايد مردم در سرگرداني به سر ببرند و خوشبختانه وزارت بهداشت وزارتخانه‌اي است كه مردم آن را قبول دارند.

در اين ميان سرفصل موضوع آلوده بودن آب تهران ابتدا در شوراي شهر تهران آغاز شد كه در آن جلسه به آثار مضر آن بر جنين و اينكه توصيه مي‌شود مردم آب معدني مصرف كنند توجه شد، هرچند كه طرح اين مسئله با رد اين موضوع از سوي وزارتخانه‌هاي نيرو و بهداشت مواجه شده بود اما در حال حاضر به‌نظر مي‌رسد موضوع نيترات بيش از حد در آب مسئله‌اي نيست كه بشود به راحتي از كنار آن عبور كرد.

با اين حال محمدرضا محمودي، مديركل مديريت بحران استانداري تهران در اين مورد به ايلنا توضيح داد: پديده افزايش نيترات بيش از حد مجاز هنگامي رخ مي‌دهد كه بارندگي كم بوده و برداشت از آب‌هاي زيرزميني افزايش يابد.

خشكسالي و بارندگي كم در طول سال‌جاري احتمال رخ‌دادن پديده نيترات را افزايش مي‌دهد چرا كه هر قدر آب موجود در حوضه‌هاي زيرزميني بيشتر شود ميزان نيترات نيز كاهش مي‌يابد. وي ادامه داد: برداشت بيش از حد از آب‌هاي زيرزميني توسط تهراني‌ها پديده ديگري را نيز باعث شده كه آن فرونشست زمين است.
البته دردسر به همين‌جا ختم نمي‌شود؛ چون به گفته مديركل مديريت بحران استانداري تهران در قسمت‌هاي جنوب غرب تهران در محدوده مهرآباد به سمت جنوب غرب، به‌دليل برداشت بي‌رويه از سبد آب‌هاي زيرزميني، زمين شكننده شده است.
اين مسئله هم منجر به فشرده شدن لايه‌هاي زمين به روي هم شده و سطح زمين را پايين مي‌آورد، به همين دليل در قسمت‌هايي از منطقه حتي تا 30سانتي‌متر فرونشست خطرناك رخ داده است.

عوارض و بيماري‌ها
كـارشنـاسان، آلاينده‌هاي آب‌هاي تهران را نيترات و فسفات با درصدهاي بين 25‌تا 45 درصد عنوان مي‌كنند. اين در حالي است كه دكتر ايرج خسرونيا، رئيس جامعه پزشكان داخلي ايران در گفت‌وگو با همشهري، معتقد است: ميزان نيترات بايد 10ميكروگرم در هر 100سي‌سي باشد اما به‌نظر ما چند برابر بيش از حد طبيعي است.به گفته وي مهم‌ترين عارضه نيترات در بدن اختلال در سامانه اكسيژن‌رساني است.
دكتر خسرونيا ادامه مي‌دهد: كساني كه به ميزان زيادي از آب حاوي نيترات استفاده مي‌كنند، اين ماده روي گلبول‌هاي قرمز آنها مي‌نشيند كه به‌تدريج و در نتيجه اين اتفاق اكسيژن‌رساني به نسوج هم مختل مي‌شود به‌طوري كه اكسيژن به ميزان كافي به قلب، ريه و مغز نمي‌رسد.
رئيس جامعه پزشكان داخلي با اشاره به اينكه در نتيجه اين اتفاق، شخص دچار اختلال حواس مي‌شود، توضيح مي‌دهد: درد ناحيه قلب، تنگي نفس و اختلال حواس از عوارض مهم وجود نيترات در بدن هستند كه گاهي اوقات تشخيص علت اين عوارض براي پزشك هم دشوار است.

وي در توضيح ديگر عوارض نيترات ادامه مي‌دهد: تأثير نيترات در خون را هم نبايد ناديده گرفت چون اين ماده با هموگلوبين تركيب مي‌شود و اكسيژن‌رساني را مختل مي‌كند.همچنين به گفته وي زماني كه درصد نيترات در آب از 50درصد بالاتر برود، موجب اختلال گاستريت و بروز سرطان گوارش در افراد مي‌شود كه اين بيماري در افرادي كه مشكلات گوارشي دارند، شايع‌تر است.

به عقيده رئيس انجمن پزشكان داخلي وجود هر گونه املاحي در آب و مواد غذايي موجب بروز مسموميت در افراد مي‌شود و اين مسموميت‌ها به اشكال مختلف بروز مي‌كند، اما با اين همه در حالت كلي وجود اين تركيبات موجب ايجاد كم‌خوني، سيانوز، اختلال تنفسي، اسهال و يبوست شده و در درصدهاي بالاتر در مغز رسوب خواهد كرد.

نيترات از كجا مي‌آيد؟
در اين ميان مهندس اكبر رحماني، كارشناس بهداشت محيط نيز با اشاره به اينكه نيترات‌هاي موجود در پساب‌ها حاصل استفاده از شوينده‌هاست، توضيح مي‌دهد: انواع شوينده‌ها كلا داراي تركيبات نيتروژن هستند و از سميت بالايي برخوردارند و اين تركيبات هم به‌شدت اكسيژن موجود در آب را تخريب مي‌كنند چون آزاد هستند.
وي با بيان اينكه پايين آمدن حجم اكسيژن هم در مرحله اول منجر به از بين رفتن آبزيان مي‌شود، ادامه مي‌دهد: علاوه بر اين افزايش نيترات منجر به رشد سريع خزه‌ها و گياهان آبزي مي‌شود كه اين گياهان هم با سرعت زيادي اكسيژن آب را مصرف مي‌كنند.
اما به عقيده رحماني، از همه مهم‌تر اين است كه نيترات منجر به تخريب منابع آب‌هاي سطحي و زيرسطحي مي‌شود؛ آب‌هايي كه آب شرب مردم هستند و اگر مقدار نيترات در اين آب‌ها بيش از حد استاندارد باشد، تصفيه‌ آن هم براي تصفيه‌خانه‌ها مشكل مي‌شود.
__________________
من نه عاشق بودم!
و نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من!
من خودم بودم و یک حس غریب.
که به صد عشق و هوس می ارزد
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی