پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تهران؛ قلب پر رمز و راز ایران


استان تهران - خبرگزاری مهر: شهر تهران که پایتخت ایران است، قلب پر رمز و راز کشور محسوب می شود که جاذبه های فراوانی نیز برای همه اقشار دوستدار تاریخ و فرهنگ و هنر دارد.
به گزارش خبرنگار مهر در ورامین، شهرستان تهران با وجود شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، یکی از مراکز اصلی شهرنشینی در ایران و جهان محسوب می شود.
تاریخچه تهران بزرگ
تهران در قدیم روستای بزرگی بود که بین شهر بزرگ و معروف آن زمان، شهرری و کوهپایه های البرز قرار داشت. این منطقه که در نزدیکی حرم حضرت عبداعظیم (ع) واقع شده و دارای باغ های خوش آب و هوا نیز بود در زمان سلسله صفویه مورد توجه قرار گرفت.
شاه طهماسب صفوی به سال 961 هجری قمری پیرامون تهران، باروئی با 114 برج (به عدد سوره های قرآن) بنا کرد و در هر کدام، سوره ای را برای تبرک قرار داد. وی همچنین به آبادنی تهران و بنا کردن باغ ها و عمارت های حکومتی متعدد در این شهر همت گماشت و این روند تا پایان سلسله صفویه ادامه داشت.
اولین پایتختی تهران
تهران تا دوران زندیه هر چند پایتخت نبود اما اهمیت داشت تا اینکه سرانجام کریمخان زند به مدت 4 سال تهران را مرکز حکومت خود قرار داد و در محوطه ارگ، بناهای جدیدی احداث کرد. در این دوران، تلاش های زیادی برای آبادانی تهران انجام شد؛ به طوری که در پایان حکومت زندیان، تهران سیمای شهری یافته بود.
پس از سرنگونی لطفعلی خان زند، آخرین بازمانده حکومت زند، گروهی به سرپرستی میرزا عیسی خان، وزیر دارالخلافه، مأمور شدند تا برای تهران محدوده و نقشه ای ترسیم کنند، به طوری که دروازه های چهار گانه صفویه به 12 دروازه شمیران، قزوین، خراسان، شوش، یوسف آباد، دروازه دولت، دوشان تپه، دولاب، شاه عبدالعظیم، غار، گمرک و یک دروازه دیگر افزایش یافت.
سرانجام آغامحمد خان قاجار در نوروز 1164 شمسی تهران را به عنوان پایتخت برگزید که جمعیت تهران در آن زمان 15 هزار نفر بود.
تا پیش از کشف تمدن در قیطریه و نیز آثاری در تپه های عباس آباد، گمان می رفت پیشینه تاریخی این شهر به همان آثار کشف شده در شهر ری محدود است، اما این اکتشافات و آثار کشف شده دیگر در آبادی های تهران نشان داد که این منطقه دوره های درخشانی از استقرار اقوام کهن و خلاقیت های فرهنگی را پشت سر گذاشته است.
موقعیت جغرافیایی تهران
از نظر جغرافیایی، استان تهران از شمال به کوههای البرز، از جنوب به صحرای مرکزی، از غرب به استان سمنان و از شرق به استان قزوین محدود می شود و شهرستان تهران نیز آرمیده در دامنه های ارتفاعات محصور کننده البرز و دارای جلگه، دشت های حاصلخیز فراوانی است وجود رودهای دایمی نسبتاً پرآب نظیر حبله رود، جاجرود و کرج که در نهایت به فلات ری منتهی می شوند و آبرفت های بزرگ و حاصلخیز ناشی از جریان رودخانه های یاد شده، عواملی است که بر پایداری، بقا و اهمیت این ناحیه افزوده است.
یاد هوای پاک تهران به خیر!
به آلودگی هوای امروز تهران نگاه نکنید، زیرا این شهر در گذشته ای نه چندان دور از هوای پاک و معتدل کوهستانی برخوردار بوده است که امیدواریم با خواست و اراده جمعی مان دوباره همان هوای پاک گذشته هایش را تجربه کند.
تهران دارای مظاهر جالبی از میراث معنوی هم هست. حضور حاجی فیروز در ایام نوروز، عید نوروز و سیزده به در از جمله این مواردند، همچنین است مراسم شب یلدا، عزاداری های ایام محرم، سفره های نذری، اشعار عامیانه، متل ها و ...
اولین کارگاههای صنایع دستی
جالب است بدانید که نخستین کارگاههای صنایع دستی در سال 1309 توسط استاد طاهرزاده بهزاد در تهران تأسیس شد و در عمل می توان این سال را، آغاز رسمی آموزش هنرهای سنتی در ایران دانست. در این سال، نخستین کارگاه زری بافی در مؤسسه قالی ایران نیز دایر شد.
در سال 1310 هم استاد محمد حسین صنیع خاتم، کارگاه خاتم سازی را در اداره صنایع مستظرفه دایر کرد که محصول آن تالار خاتم کاخ مرمر بود.
استاد احمد امامی هم در سال 1310 کارگاه معرق را در مدرسه صنایع مستظرفه راه اندازی کرد.
تهران، یکی از زیباترین شهرهای ایران
در هر حال، تهران امروز یکی از زیباترین شهرهای ایران است. مجموعه ای نفیس از 277 اثر و مکان تاریخی، کاخ ها، خانه های قدیمی و بقاع متبرکه در کنار ساختمان ها و سازه های مدرن شهری، بوستان ها، تفرج گاههای شهری و حتی میراث معنوی مردمان ساکن در آن، به گونه ای قرار گرفته که دیدن همه آنها شاید برای بسیاری از ساکنان خود تهران نیز در طول مدت سکونتشان در این شهر، هنوز امکان پذیر نشده باشد.
کافیست فقط یک بار به دیدن یکی از موزه های ارزشمند تهران بروید تا حسرت بخورید که چرا در تمام این سالها گذری به این گنجینه های بی نظیر تاریخ و فرهنگ ایران نداشته اید.
باید فارغ از هیاهوی شهر تهران، بر دامنه های البرز کوه و یا برج میلاد که چهارمین برج مخابراتی مرتفع دنیاست، بایستید و به تهران نگاهی بیندازید تا بزرگی و عظمت این شهر را به خوبی ببینید؛ شهری که اگر بخواهید در یک روز وسط هفته از جنوبی ترین نقطه به شمالی ترین نقطه آن حرکت کنید، به رغم همه بزرگراه ها و پل های احداث شده، شاید بیش از دو ساعت در راه باشید.
هر چند که اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، نشانه های زیادی از فرهنگ ها، آداب، اقوام، اقلیت ها و حتی لهجه های گوناگون ایران را در طول راه مشاهده خواهید کرد که سفر را جالب و جذاب می کند.
صنایع دستی تهران بزرگ
تهران بزرگ به لحاظ موقعیت اقتصادی و اجتماعی، محل تمرکز بسیاری از فعالیتهای اقتصادی در کشور است.
در این میان، رشته های صنایع دستی و هنرهای سنتی نیز بی بهره نبوده و از دوران قاجار تاکنون به دلیل قرار گرفتن این شهر به عنوان پایتخت ایران و وجود دولتمردان و رجال، بسیاری از رشته های صنایع دستی به این شهر منتقل گردیدند و تا به امروز نیز ادامه دارند و به نحوی جزو فعالیتهای بومی استان شده اند.
می توان گفت به دلیل وجود جذابیت های استان و مشکلات معیشتی در سایر نقاط، بسیاری از افراد به این شهر و استان مهاجرت نموده اند و به طور حتم، همراه با خود توانمندی ها و صنایع دستی محل زندگی قبلی را نیز منتقل نموده اند.
در زیر پوست این شهر بزرگ و پر از جمعیت و با توجه به ناهنجاری های موجود در آن، وجود این نوع فعالیت ها هر چند در زندگی مدرن و پرسرعت عصر حاضر به نظر غیرمنطقی می رسد، اما حاکی از گرایش باطنی انسان به زیبایی و خلق آن از طریق ساخت وسایل کاربردی و روزمره زندگی با استفاده از انواع تکنیک های صنایع دستی دارد.
وجود کارگاههای فعال صنایع دستی در تهران و حجم اشتغال موجود در آن، نمایشگاهها و گالری های فراوان، شرایط بوجود آوردن تأثیرات مثبت اجتماعی فعالیت های هنری و از جمله صنایع دستی را نشان می دهد.
شاخص ترین صنایع دستی در تهران بزرگ
شیشه گری فوتی: عبارت است از ساخت و تهیه انواع ظروف مانند گلدان و... با استفاده از مذاب شیشه و دمیدن در آن تا حصول شکل نهایی.
معرق شیشه: هنری است برای تزئین پنجره ساختمان ها که نقوش آن کاملاً هندسی بوده و در برخی موارد به جای میله های فلزی و چوب استفاده می شود.
نقاشی پشت شیشه: هنری است که در آن نقش مورد نظر بر روی شیشه های مسطح و با نقش معکوس کشیده می شود و سپس پشت شیشه رنگ زده می شود.
همجوشی شیشه: ایجاد فرم های مختلف و تهیه ظروف مصرفی و تزئینی و قطعات شیشه های رنگی با روش اتصال به یکدیگر یا حرارت دادن در کوره را همجوشی شیشه می گویند.
معرق سنگ: کنار هم قرار دادن قطعات سنگ های مسطح رنگی بریده شده بر اساس طراحی مشخص را معرق سنگ می گویند.
احجام سنگی: عبارت است از ساخت ظروف و یا مجسمه به وسیله تراشیدن سنگ یک تکه طبق طرح مورد نظر.
صنایع دستی چوبی: محصولات چوبی که توسط ابزار و وسایل مختلف از جمله دستگاههای خراطی، وسایل تجاری نظیر اره، سوهان، رنده، مغار و... طرح ها و نقوش هنری ایجاد می گردد.
همچنین تولید فرآورده های چوبی که با استفاده از روکش حاصله از بهم چسباندن قطعات کوچک و فلز و استخوان ساخته می شود.
چرم: با استفاده از چرم و پوست دباغی و آماده شده به عنوان مواد اولیه با طرح و نقوش سنتی، مصنوعات متنوع با تکنیک های مختلفی مانند نقش اندازی ضربی، نقاشی روی چرم و... تهیه می شود.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی