پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تفاوت میان پرخاشگری و غریزه محافظ بودن سگ , چیست ؟

* تفاوت میان پرخاشگری و غریزه محافظ بودن سگ , چیست ؟


سلطه جویی سگ در هر موقعیتی ( منظور در موقعیت های گوناگون و بی مورد ) را , پرخاشگری سگ تعریف می شود . پرخاشگری نیرویی غیر ضروری است و قدرتی مضر و نیرویی تهدید کننده ی اعضای خانواده و اطرافیان سگ هست . پرخاشگری را هیچگاه نباید با خصوصیت محافظ بودن یک نژاد به اشتباه گرفته شود . محافظ بودن سگ به آن معنی است که قدرت و سلطه جویی خود را در مواقع ضروری برای حفاظت از خانواده و املاک به کار ببرد .
نژادهای گارد همانند بسیاری از نژادهای دیگر , ممکن است به دلایل متعددی رفتارهای پرخاشگرانه ای از خود نشان دهند و به یک مهاجم تبدیل شوند . رفتارهای پرخاشگرانه بیانگر آنست که سگ به درستی اجتماعی نشده و یا به درستی آموزش ندیده باشد , این آموزش مربوط به صاحب سگ و هم خود سگ هست , در مواقع بسیاری , رفتار و برخورد اشتباه صاحبان سگها و برخوردهای فیزیکی آنها موجب پرخاشگری های سگهایشان می شود که این امر به خاطر کم اطلاعی و بی اطلاعی صاحبان هست .
درصد بسیار کمی از سگها به طور خاصی تمایل به پرخاشگری دارند . همین امر دلیلی بر اهمیت آنست که قبل از خرید توله سگ , پدر و مادر آن را ببینید و رفتار آنها را مورد بررسی قرار دهید , اگرچه واضح هست که در بسیاری از موارد دیدن پدر و مادر توله سگ , امکان پذیر نخواهد بود .
بعضی از سگها تمایل به خصوصیت هایی خاصی دارند که ممکن است آن خصوصیت ها زمینه ای برای بروز رفتار پرخاشگرانه ی آنها باشد . یک سگ قدرتمند ممکن هست به خاطر غریزه ی سلطه جویی اش رفتار پرخاشگرانه ای داشته باشد . ممکن هست عدم اجتماعی شدن با انسانها موجب بروز ترس و دلیلی برای پرخاشگری آنها باشد و یا به علت اجتماعی نشدن با سگها دیگر , رفتار پرخاشگرانه ای با سگهای دیگر داشته باشد .
بسیاری از پرخاشگری ها می تواند به وسیله ی آموزشهای صحیح و مناسب و اجتماعی شدن در سنین کودکی جلوگیری شوند و مهم ترین نکته آنست که هیچگاه نباید به علت رفتار پرخاشگرانه ی آنها , آنها مورد تشویق قرار گیرند , حتی اگر به نظر صاحبش این پرخاشگری به جا بوده است .
به یاد داشته باشید که سگ پرخاشگر در مواقع بسیاری مطیع صاحب خود نخواهد بود و این مطلب امکان بروز حوادث جبران ناپذیری را در مکانهای عمومی , بسیار افزایش خواهد داد .
مهمترین خصوصیت یک نژاد و یک سگ برای صاحبش مطیع بودن آنست , اگر سگ گاردی نقش آلفا بودنش را به صاحبش دیکته کند , بی شک مطیع آن نیز نخواهد بود , این بدان معنی است که هر کاری که دوست داشته باشد , می کند , با این تفاوت که سگ گارد قدرتمند است و توانایی هایش را می تواند در هر جهتی که خودش صلاح بداند استفاده کند , این معنی دیگریست از واژه ی فاجعه !!!
بعضی از افراد تفاوت میان پرخاشگری و غریزه ی محافظت را نمی دانند , اگر سگی در زمانی که هیچ تهدید و خطری نیست و کاملا بی دلیل پارس کند و حالت گارد بگیرد و یا برخوردها و رفتارهایی از این دست , آن عملها حفاظت نیست و نشان از پرخاشگری آنست . این اشتباه موجب می شود که یا صاحبش بدون توجه از کنار این مورد بگذرد و یا حتی آن را تشویق کند , که این برخورد در گذر زمان باعث می شود که خود سری و پرخاشگری برایش جا بیفتد و آن موقع هست که شاید با تلاش بسیار زیادی موفق شود تا خود را در نقش آلفا در مقابل سگ جا بیندازد .
یک سگ محافظ می تواند خطر واقعی را تشخیص دهد , به همین علت , اگر شما یک سگ واقعی محافظ دارید , همین خصوصیت موجب می شود که شاید شما هیچگاه ندانید که سگ گارد واقعی و قدرتمندی در کنارتان هست , مگر زمانی که شما واقعا در خطر باشید .
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی