"افسردگی در سگها"


  افسردگی در سگها (ترجمه)درست مانند انسان ها, سگ ها نیز ممکن است به بیماری افسردگی دچار شوند.دلیل ان نیز می تواند تغییراتی باشد که در زندگی سگ رخ می دهد!بهتر است علائم افسردگی در سگ را بدانید و به خاطر بسپارید تا در مواقع ضروری بتوانید به سگ خود کمک کنید و حال او را بهتر کنید.افسردگی ممکن است برای هر نژاد و در هر سنی رخ دهد.در این مطلب علائم افسردگی در سگ برای شما توضیح داده می شود.


علائم افسردگی در سگ:علائم افسردگی در سگ ها در واقع مانند علائمی است که انسان های افسرده از خود بروز می دهند.حیوانات خانگی که دچار افسردگی شده اند اکثر مواقع بی حال هستند و دائما احساس خستگی می کنند.علائم دیگر عبارتند از:

*عدم ارتباط با دیگران:سگ افسرده علاقه خود برای وقت گذراندن و بازی با صاحب خود و دیگر اعضای خانواده که با او در یک خانه زندگی می کنند را از دست می دهد.

*عدم فعالیت:سگ افسرده تمایل خود برای دویدن بازی کردن و راه رفتن را از دست می دهد.

*تغییر در اشتها:سگ های افسرده کمتر از بقیه سگ ها غذا می خورند و این مسئله موجب کاهش وزن ان ها نیز می شود.

*تغییر در عادات خواب:سگهای افسرده تمایل دارند بیشتر روز را بخوابند.اما برخی از ان ها نیز به دلیل بی تابی و بی قراری نمی توانند به راحتی بخوابند.

درمان افسردگی:


اگر فکر می کنید سگتان دچار افسردگی شده است.باید فورا برای بهتر شدن حال او اقدام کنید!دلایل زیادی برای افسردگی حیوان وجود دارد!یکی از این دلایل تغییر در محیط زندگی او است.
  افسردگی در سگها (ترجمه)
تغییر در محیط زندگی:مانند ما انسان ها حوادث و رویداد هایی که در اطراف رخ می دهند می توانند روی سگ ها تاثیر بگذارد.به گفته دکتر بیور "تغییر در محیط زندگی و اطراف سگ می تواند موجب افسردگی و اضطراب او شود.به عنوان مثال مرگ یکی از اعضای خانواده یا اوردن یک حیوان خانگی جدید(به طوری که همه توجه خانواده به حیوان جدید جلب شود) و به دنیا امدن فرزند جدید خانواده و ...می تواند موجب افسردگی سگ شود.اما اغلب بی توجه صاحب به سگ بیشتر از همه روی حیوان تاثیر منفی می گذارد.ممکن است صاحب حیوان مجبور شود به سفر برود یا بیشتر وقت خود را به کار اختصاص دهد یا... . همه این ها می توانند موجب ناراحتی و افسردگی سگ شوند.به یاد داشته باشید علائم افسردگی به دلیل استرس بی توجهی و تنهایی سگ رخ می دهد.سگها زمانی افسرده می شوند که احساس تنهایی کنند.
اگر می خواهید به سگ افسرده خود کمک کنید تا زودتر درمان شود می توانید اقدامات زیر را انجاد دهید:

*حیوان را خارج از خانه ببرید تا محیط خارج از خانه را ببیند.بودن سگ در فضای ازاد به او کمک می کند تا حال بهتری پیدا کند


*اگر او به بازی یا فعالیت خاصی علاقه دارد او را تشویق به انجام ان بازی یا فعالیت کنید اما نباید سگ را خسته کنید.سعی کنید چند بار در دوره های مختلف روز سگ را به انجام فعالیت و بازی که به ان علاقه دارد تشویق کنید


*اگر سگ شما به دلیل از دست دادن دوست خود یا دور شدن از هم نوعان خود افسرده شده او را به پارک ببرید تا سگ های دیگر را ببیند و با ان ها ارتباط بر قرار کند.  افسردگی در سگها (ترجمه)


افسردگی مزمن:برخی از سگها از افسردگی طولانی مدت یا مزمن رنج می برند.جالب است که بدانید تغییرات فصلی نیز بر سگها تاثیر می گذارد.سگها معمولا در فصل زمستان کم تحرک تر به نظر می رسند!برای درمان افسردگی دارو برای تسکین بیقراری سگ تجویز می شود.داروهایی که ممکن است برای درمان افسردگی توسط دامپزشک تجویز شوند عبارتند از:

Prozac
Clomicalm

Zoloft

مراقبت از سگ:به محض اینکه علائمی عجیب و غیر قابل توجیه در سگ خود مشاهده کردید با دامپزشک تماس بگیرید.گاهی افسردگی موجب بروز مشکلات دیگری برای حیوان نیز می شود.ممکن است ازمایش خون برای معاینه وضعیت سگ گرفته شود.اگر داروها در از بین بردن علائم افسردگی تاثیری نداشت باید فورا به دامپزشک مراجعه کنید.در خانه سعی کنید چیز هایی که بر رفتار و اخلاق سگ تاثیر منفی می گذارند و باعث از بین رفتن ارامشش می شوند را از او دور کنید.به یاد داشته باشید سگ برای درمان به محبت و توجه شما نیاز دارد.مراقبت و محبت کردن به سگ در دوره درمان می تواند تاثیرات بسیار مثبتی را به همراه داشته باشد 

---------------------------------------------------


منبع:lovetoknow
مترجم:Tara
...