پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

جلوگیری از جویدن اشیاء

توله سگ ها و سگ های جوان در هنگام دندان در آوردن به شیئی برای جویدن نیاز دارند، زیرا رشد دندان دائمی در زمان مناسب از لثه ها خارج شوند. همچنین جهت اطمینان از شکل گیری درست فک و سفت بودن دندانها در فک لازم است شیئی جهت جویدن در اختیار توله سگ قرار دهید. سگ های بالغ نیز به طور غریزی به منظور تمیز کردن دندانها، ماساژ لثه ها و ورزش دادن فکها تمایل به جویدن ساقه درختان یا ریشه گیاهان و یا سایر اشیا دارند. به همین دلیل ممکن است توله سگ ها و سگ های جوان باعث تخریب اشیای گرانبها گردند. وقتی سگ ها به طور غریزی به خصوص در مواقعی که درد آنها زیاد است، چیزی را می جوند توجهی به ارزش آن از نظر صاحبشان ندارند. بنابراین بهترین کار این است که اشیای گرانبها را دور از دسترس توله سگ قرار دهید و برای کمک به کاهش درد شیئی را جهت جویدن در اختیار توله سگ قرار دهید. چیزی که جهت جویدن در اختیار توله سگ قرار می دهید نباید شکننده یا غیر قابل هضم باشد، زیرا اگر تکه ای استخوان در اختیار سگ های کوچک جثه قرار دهید به تکه های کوچک شکسته و باعث سوراخ شدن مری و نهایتا مرگ حیوان می شود و اگر چیز غیر قابل هضمی باشد مثل عروسک های پلاستیکی موجب انسداد روده شده که چنانچه بی درنگ عمل جراحی نشود و خارج نگردد، موجب مرگ توله سگ خواهد شد. یک کفش لاستیکی بزرگ جهت جویدن در اختیار سگ قرار دهید اما دقت کنید که پاشنه لاستیکی، میخها، بند کفش و سایر قسمت های آهنی مانند سگک کفش و غیره جدا نشوند. یک تکه پاشنه لاستیکی ممکن است منجر به انسداد روده شود و اگر میخی در کفش وجود داشته باشد موجب پاره گی دیواره ی مری می گردد. مشکلی که وجود دارد این است که امکان دارد توله سگ این کفش را با کفش گرانبهای شما و سایر افراد اشتباه بگیرد و آنها را نیز بجود، بهتر است برای این کار از اسباب بازی های مخصوص سگ ها استفاده نمایید.

پوست دباغی نشده خام و خشک که به اندازه و اشکال مختلف ساخته می شوند، در فروشگاهها موجود است و می توان برای این منظور از آنها استفاده نمود. اما نمی توانند خیلی کار ساز باشند زیرا پس از مدتی توسط آب دهان سگ مرطوب می شود و توسط حیوان بلعیده می شوند. با وجودی که خطری برای سگ ندارند، ولی در این اواخر مواردی از خفگی ناشی از گیر کردن تکه ای پوست خام در گلوی سگ گزارش شده است. علاوه بر این برخی از دامپزشکان مواردی از یبوست حاد ناشی از وجود تکه هایی از پوست هضم نشده در روده را نیز گزارش کرده اند.

بهترین ماده ای که برای رفع این نیاز ساخته شده است، استخوان هایی از نایلون می باشد. به خصوص آنهایی که با گوشت طبیعی و خرده های استخوان ترکیب شده اند. سگ ها قادر به شکستن این استخوانها نیستند لذا از این جهت بی خطر هستند و از نظر اقتصادی نیز به صرفه می باشند. جویدن شدید منجر از بین رفتن رسوبات استخوان شده و در نتیجه موجب تمیز شدن موقتی دندانها و ماساژ و سفتی لثه ها می گردد. برآمدگی های سطح استخوان که در اثر جویدن ساییده می شوند به صورت تراشه بلع می شوند اما ترکیب شیمیایی نایلون به گونه ای است که در مایع معده تجزیه می شود و بدون تغییر دفع می گردد. استخوانهای نایلونی مقاومت لازم جهت ورزش آرواره ها را فراهم می کند و در خروج دندانها از لثه موثر هستند. مزایای استخوان های نایلونی این است که نایلون باعث فرسایش دندان نمی شود، زیرا ساینده نیست و ترکیب آن نیز بی خطر بوده باعث رشد میکروارگانیسم ها نمی شود و می توان سطح ان را با آب گرم و صابون شست یا به وسیله آب جوش آن را ضد عفونی کرد. استخوان های نایلونی توسط اکثر دامپزشکان توصیه شده است. استخوان های نایلونی در اثر جویدن دچار چین و شکن شده که ایجاد سطحی مثل مسواک را می نماید و موجب تمیزی دندانها و ماساژ لثه ها می شود. باید همان طوری که هر از گاهی به قوام مسواک خود توجه می کنید، ساختار استخوان نایلونی را نیز از نظر قوام و سفتی مورد توجه قرار دهید.

دندانهای سگ بایستی سالی یکی دو بار توسط دامپزشک تمیز شوند، زیرا در غیر این صورت پلاک دندانی ایجاد می شود که بای تمیز کردن انها نیاز به بیهوش کردن سگ می باشد. تمیز کردن دندانها برای سگ لذت بخش است و علاوه بر این برای سلامتی دندانها نیز مفید می باشد. از جویدن اشیای نرم مانند پارچه یا کتان توسط توله سگ جلوگیری کنید زیرا تکه ای از پارچه در گلوی سگ گیر می کند ومنجر به خفه شدن حیوان می شود. برای جلوگیری از جویدن اشیای ممنوع توسط سگ از واژه ی " نه " استفاده کنید. مثلا هنگامی که سگ در حال جویدن فرش، مبلمان یا کفش شماست با گفتن کلمه " نه " و تکرار آن حیوان را از این کار بازدارید. این واژه بایستی با صدای بلند و لحنی که بیانگر نفرت و انزجار شما هست بیان شود. برای تعلیم این درس تکه ای استخوان نایلونی در اختیار سگ قرار دهید تا بجود. سپس شیئی را که سگ مجاز به جویدن ان نیست در اختیار سگ قرار دهید و اگر سگ شروع به جویدن آن کرد با گفتن کلمه " نه " او را از این کار بازدارید. بی این کار توله سگ در می یابد که برای تسکین درد دندانهایش چه چیزی را می تواند بجود و چه چیزی را نمی تواند بجود.

اگر کمی مراقب باشید و در همان مراحل اولیه مانع از این کار ناشایست شوید به زودی سگ این عادت زشت را ترک خواد کرد. ضمنا برای جلوگیری از جویدن اشیاء توسط سگ آنها را به محلول های غیر سمی و تلخ آغشته نمایید. روش دیگری که می توانید استفاده نمایید این است که با یک روزنامه لوله شده روی آن اشیاء بزنید تا توله سگ تصور کند چیز بدی است ولی توله سگ را نزنید. بعضی از توله سگ ها هرگز به سراغ چیزهایی که بر روی آنها زده اید یا چیزهای مشابه آنها نمی روند. اما گاهی اوقات نتیجه عکس هم وجود دارد و در این مواقع توله سگ به شیئی که بر روی آن می زنید حمله می کند و می خواهد به صاحبش در دفع آن شیئی کمک نماید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی