پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گاز گرفته شدن توسط سگ

مهم نیست که چقدر رابطۀ نزدیکی با سگ خود دارید، گاهی اوقات، خیلی غیر منتظره، ممکن است سگ‌تان شما راگاز بگیرد. خب، در صورت گاز گرفته شدن توسط سگ تان باید چه کار کنید؟ گام اول، قطعا حفظ آرامش است. این موضوع پایان رابطۀ شما نیست و به این معنی نیست که سگ شما به یک قاتل تهاجمی تبدیل شده است. دلایل زیادی وجود دارد که یک سگ ممکن است گاز بگیرد. برای پیدا کردن راه حل، ابتدا باید علت را بیابید.

اگر سگ‎ تان یک توله سگ است و ناگهان انگشت شست شما را گرفت، نگران نباشید. همه توله سگ ها این مرحله را پشت سر می‌گذارند.

اما در شرایطی که سگ شما یک توله سگ نیست چه؟ در اینجا دلایلی که یک سگ ممکن است گاز بگیر را آورده‌ایم:

غرایز مادرانه
اگر علت گاز گرفته شدن توسط سگ این مورد باشد، مقابله با آن آسان است. آیا سگ شما یک مادر با توله ‎‌هایش است؟ در این صورت فضای برای آن‌ها فراهم کنید تا به دور از مزاحمت افراد باشد و سگ مادر را با توله‌هایش آرام بگذارید تا او آمادگی پذیرش افراد دیگر در اطراف توله‌هایش را پیدا کند.

درد
آیا سگ شما درد دارد؟ اگر شما به طور غیر منتظره گاز گرفته شدید و هیچ یک از دلایل زیر وجود نداشتند، وقت آن است که به دامپزشکی مراجعه کنید. سگ ها در پنهان کردن درد بسیار خوب عمل می‌کنند، اما اگر یک نقطۀ دردناک را که مخفی نگه داشته اند را لمس کنید، ممکن است به طور غریزی با گاز گرفتنی جهت هشدار واکنش نشان دهند. دامپزشک شما می تواند تعیین کند که آیا سگ شما احساس درد می کند یا شرایط عصبی دیگری موجب این رفتار غیر منتظره شده است.

این مالکیت، ترس و رانندگی را از دست می دهد، که اولین بار جدی ترین آنهاست و برای مقابله با آن طول می کشد. بیایید به دو نفر دیگر نگاه کنیم.

ترس
اگر سگ تان شما را به خاطر اینکه شما او را ترسانده‌اید گاز می‌گیرد، باید دوباره اعتماد او به رابطه را برقرار کنید. این مورد به سادگی ممکن است با یکبار اشتباه اتفاق بیفتد. مثلا شما خیلی سریع به سمت سگ حرکت کرده‌اید یا هنگامیکه خواب بوده، بسیار نزدیک به او نشسته‌اید. اما اگر پس از اتفاقات اینچنینی، اعتماد او را دوباره جلب نکنید، ممکن است هر بار که سگ شما احساس ناامنی می کند، گاز بگیرد و در این مورد هر کسی می تواند هدف او باشد.

ایجاد اعتماد
بهترین تمرین اعتماد سازی، قدم زدن با سگ است. به شرطی که شما به عنوان یک رهبر آرام و قاطع عمل کنید. این کمک می کند سگ عادت کند که هیچ چیز بدی زمانیکه در اطراف شماست اتفاق نمیفتد و بدین ترتیب اعتماد او دوباره تقویت می شود.  هنگامیکه شما هر دو راحت پیاده روی می‌کنید، مکان‌های جدید، افراد و سگ های جدید را به اونشان دهید. افزایش مواجه شدن با تازگی‌ها برای سگ شما باعث کاهش ترس او خواهد شد.

نظم و انضباط را افزایش دهید
با آموزش ترفندهای ساده، به ویژه فرمان “بنشین” و “بایست” و با استفاده از نهادینه‌سازی مثبت آن‌ها، بر روی نظم و انضباط کار کنید. در ابتدا، ممکن است در ازای اطاعت از این فرمان‌ها، لازم باشد به او تشویقی بدهید اما اگر به تدریج جایزۀ او را از تشویقی به تحسین و محبت از طرف خودتان تغییر دهید،به مرور زمان خودتان یک “تشویقی” به حساب می‌آیید. او در ذهنش، پیوندی میان شما و چیزهای خوشحال کننده برقرار می‌کند و احتمال پرخاش او.به شما بسیار کاهش میابد.

تلاش برای شکار
هنگامیکه یک سگ به خاطر تلاش برای شکار غریزی خود شما را گاز می‌گیرد، اغلب تصادفی است. مثلا سگ، گرفتن اسباب بازی طنابی‌اش را هدف قرار داده و اشتباهی، دست شما را گاز می‌گیرد.پس از اینکه یک بار این اتفاق افتاد، وقت آن است که این بازی را به گونۀ دیگری طرح ریزی کنید. به جای اینکه از بازی “گرفتن و کشیدن طناب” استفاده کنید، بازی “برو بیارش” را با او بازی کنید. مثلا عروسکی را پرت کنید و از او بخواهید برای شما بیاورد. این امر باعث ارضاء غریزۀ شکار آن‌ها خواهد شد و در عین حال از گاز گرفته شدن توسط سگ به طور تصادفی هم جلوگیری کرده‌اید. همچنین بازی را با قوانین همراه کنید. مثلا شما توپ را پرت نمی کنید مگر آنکه او بنشیند و با آرامش منتظر باشد که شما بازی کنید و توپ را پرت کنید.

مالکیت
اگر هنگامیکه سعی دارید چیزی را از سگ خود، مانند یک اسباب بازی یا غذا، دور کنید، با گاز گرفته شدن توسط سگ مواجه می‌شوید باید بدانید این کار یک واکنش تصادفی یا خود به خودی نیست. این دقیقا واکنش سگ شما همراه با تسلط و دفاع از است. این رفتار اگر اصلاح نشود، می تواند به خشونت تبدیل شود.

قوانین، مرزها و محدودیت ها
برای مقابله با گاز گرفته شدن توسط سگ از سر احساس مالکیت، شما باید قوانین، مرزها، و محدودیت ها را ایجاد و اعمال کنید. این برای این است که به شگ نشان دهید شما، به عنوان رهبر گروه، منبع و مالک همۀ چیزهایی هستید که او مجاز به انجام دادن یا دارا بودن آن‌هاست؛ هرچه باشد، غذا، آب، تشویقی، اسباب بازی، و یا توجهباید متوجه شود برای رسیدن به آنچه او می خواهد، ابتدا باید حالت آرام و داشته باشد..

آموزش اطاعت کردن
اگر با این مشکل روبرو هستید، زمان خوبی برای آموزش دادن فرمان “رها کن” است. به این معنی که سگ باید چیزی که در دهانش است را کنار بگذارد. شما می توانید این را با یک اسباب بازی مورد علاقه شروع کنید. آموزش به این صورت است: وقتی سگ اسباب بازی را در دهان خود نگه داشته است، همزمان با گفتن “رها کن” تشویقی را به او نشان دهید و به سمت او بگیرید. او برای گرفتن تشویقی از دست شما باید اسباب بازی‌اش را زمین بگذارد و دیگر به آن توجه نمی‌کند.

به تدریج آموزش را توسعه دهید؛ تا جاییکه وقتی اسباب بازی را زمین گذاشت شما آن را بردارید و سپس به او تشویقی بدهید. در نهایت شما باید بتوانید به سگ خود برای رها کردن هر چیزی که در دهان او است فرمان دهید و حتی قادر به گرفتن چیزی از دهان او باشید. اگر انرژی سگ شما زیاد است می‌توانید از وسایل بازی بیشتری استفاده کنید.

جلوگیری از خشونت غذایی
هنگامی که قوانین غذا خوردن را گذاشتید و دستور”رها کن” را نیز آموزش دادید، شروع به نزدیک شدن به کاسه در حالیکه سگ مشغول غذا خوردن است کنید، شما نیز باید دو تشویقی مورد علاقۀ او را در دست داشته باشید و همانطور که نزدیک به ظرفش می‌شوید، برای او تکان دهید. مرتباً این کار را تکرار کنید تا زمانیکه سگ نزدیک شدن انسان‌ها به کاسه‌اش را با چیزهای خوب پیوند دهد، زیرا او دریافته است که با نزدیک شدن آن‌ها، تشویقی ویژه‌اش را دریافت می‌کند.

داشتن آرامش
انسا‌ن‌ها با دست‌هایشان در جهان کارهایشان را انجام می‌دهند، در حالیکه سگ‌ها اغلب با دهان خود را به کار می‌گیرند. نیازی به گفتن نیست، دندان های سگ بسیار تیزتر از انگشت‌های انسان است، بنابراین ممکن است گاز گرفتن‌های ناخواسته یا تصادفی اتفاق بیفتد. فقط به یاد داشته باشید که گاز گرفته شدن توسط سگ آن‌ها به معنای تمام شدن رابۀ عاطفی آن‌ها با شما نیست. آرام باشید، علت را کشف کنید و سپس اقدامات صحیح برای رفع آن را انجام دهید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)