پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چند نکته کوچک ولی بیاد ماندنی در مورد حیوانات خانگی

هنگام صرف غذا حیوان خود را تغذیه نکنید.

 وقتی که شما مشغول غذا خوردن هستید و سگ یا گربه شما در کنار شما در انتظار خوردن غذا با شماست واقعا سخت است که مقابل خواسته ی او مقاومت کنید. اما اگر در مقابل واق واق کردن سگ خود به او غذا دهید باعث تشویق او به انجام این کار می شوید که مشکلاتی را هم برای شما و هم برای حیوان شما به همراه خواهد داشت. عادت حیوان به تغذیه کنار سفره شما آرامش را از محیط خانه در هنگام خوردن غذا از بین  برده و موجب نارضایتی شما و همچنین اطرافیان شما خواهد شد.همچنین مصرف خوراک های انسانی به سبب وجود طعم دهنده ها مشکلاتی همانند حساسیت های شدید پوستی و مشکلات گوارشی برای حیوان شما به ارمغان خواهد آورد که نتیجه آن جز آسیب به حیوان و ایجاد هزینه های اضافه درمانی چیزی دیگر نیست.

از استخوان به عنوان تشویقی استفاده نکنید.

ممکن است شما فکر کنید که استخوان یک تشویقی دوست داشتنی برای سگ شماست. اما بهتر است بدانید جویدن استخوان در سگ های کوچک باعث آسیب به زبان و دهان شده و قطعات ریز آن ممکن است وارد دستگاه تنفس شود یا اینکه در دستگاه گوارش گیر کرده و باعث آسیب و خونریزی شود و ممکن است برای خروج آنها نیاز به آندوسکوپی و یا جراحی باشد. اگر سگ شما جویدن استخوان را دوست دارد می توانید تشویقی های جایگزین ساختگی شبیه استخوان را برای او تهیه نمایید.

برای حیوان خانگی خود بیشتر وقت صرف کنید.

آیا میدانید اگربه حیوان خانگی همانند بچه ها توجه کافی نشود افسرده شده و این افسردگی به شکل واق واق کردن، جویدن اشیاء، لیس زدن خود، کندن زمین و. . . در سگ ظاهر می شود. گربه های افسرده معمولا شروع به خراشیدن اشیاء و میو میو می کنند. برای جلوگیری از این افسردگی بهتر است تشویقی های حیوان را در اطراف خانه پنهان کنید تا خودش به جستجو برای یافتن آنها بپردازد یا برای او اسباب بازی تهیه کنید. با حیوان خود بازی های کششی و پر تحرک انجام دهید. برسس زدن روزانه علاوه بر سلامت پوست و موی حیوان شما به افزایش ارتباط شما با حیوانتان کمک می نماید.

در خصوص رفتارشناسی حیوان خود تحقیق کنید.

مطمئنا شما سگ خود را دوست دارید ولی آیا واقعا او را می فهمید؟ اگر شما فکر میکنید که تکان دادن دم سگ همیشه علامت خوشحالی است سخت در اشتباهید. وقتی یک سگ می خواهد کسی را بترساند ممکن است دم خود را بالا گرفته و با سرعت و به سختی تکان دهد. در این زمان اگر شما اشتباها گمان کنید او خوشحال است و به او نزدیک شوید ممکن است مورد حمله سگ قرار گیرید. پس سعی کنید با علائمی که سگ ها از خود نشان می دهند بیشتر آشنا شوید برای این کار می توانید از کتب آموزشی بهره برده ویا از مشاور و مربی حیوانات کمک بگیرید.

فعالیت های روزانه حیوان خود را بیشتر نمایید.

درست همانند انسان ها حیوانات خانگی هم برای سالم ماندن نیاز به فعالیت و ورزش دارند. گربه های کم تحرک، مستعد چاقی مفرط هستند و به دنبال آن احتمال افزایش خطر مشکلات تنفسی و مشکلات مفاصل برای آنها وجود دارد. مقدار مناسب فعالیت برای سگ ها بستگی به نژاد و سایز آنها دارد. اما دامپزشکان نیم ساعت فعالیت در روز را توصیه میکنند. ضمن اینکه پیاده روی به همراه سگتان در سلامتی خود شما هم موثر است!

پوست حیوان بعد از پیاده روی روزانه بررسی نمایید.

بعد از پیاده روی حتما پوست حیوان خود را بررسی کنید زیرا ممکن است انگل های خارجی وارد پوست او شده باشد که گزش سگ توسط آن موجب انتقال بعضی بیماری ها همچون بیماری لایم و بیماری تب کوه های راکی و … می شود. اگر سگ شما کنه دارد این کنه ها می توانند شما را نیز در معرض خطر قرار دهند. همچنین وجود خار و خاشاک علاوه بر آلوده نمودن محیط زندگی شما برای حیوان نیز مضر بوده و گاهی نفوذ آنها درون پوست حیوان بخصوص در ناحیه دست و پا موجب عفونت و درد خواهد شد . جهت جلوگیری  لز آسیب به دست و پای حیوانتان سعی کنید از کفش های مخصوص پیاده روی برایشان استفاده نمایید.

در پیاده روی کنترل در دستان کیست ؟

اگر سگ شما خوب تربیت نشده باشد ممکن است زمانی که برای پیاده روی می روید او شما کنترل کرده  وبه جلو و یا اطراف بکشد. طبق آمارهای به دست آمده زمین خوردن مردم در اثر این رفتار سگ ها در ۱۰% موارد موجب مشکلات جدی می شود. شما می توانید با آموزش  حیوانتان از طریق افراد متخصص مانع از این رفتار پر خطر او شوید و از گردش به همراه حیوان خانگی لذت بیشتری ببرید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی