پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تعلیم نشسته ماندن

تا اینجا به سگ یاد دادید که با اشاره دست، شما را همراهی کند و حال باید به او یاد دهید در حالت نشسته باقی بماند. در ابتدا فرمان لفظی را با اشاره دست همراه کنید ولی پس از مدتی سگ باید تنها با اشاره دست حتی از فاصله ی دور هم این فرمان را اطاعت کند. در حالی که سگ در سمت چپ شما در حال حرکت است این درس را شروع کنید. مانند قبل زنجیر را در دست راست خود بگیرید. با دست چپ زنجیر را به سمت عقب بکشید و کف دستتان را به طرف سگ حرکت دهید و در جلوی بینی سگ با انگشتانتان به طرف زمین اشاره کنید و در عین حال به او فرمان " نشسته بمان " را بدهید. وقتی به سگ فرمان دادید با پای راستان از سگ دور شوید. به خاطر داشته باشید که ما قبلا به سگ یاد دادیم که هر وقت با پای چپ حرکت کردیم دنبال ما بیاید. در این تعلیم با پای راست از سگ دور شوید تا بفهمد که نباید شما را دنبال کند و باید در سر جایش بماند. وقتی به سمت جلو حرکت می کنید زنجیر را از دست راست به دست چپ بدهید تا هنگام دور شدن از سگ دست راستتان آزاد باشد. سپس با قدم های بلند از سگ دور شوید و آنگاه رو به سگ کنید، زنجیر را بلند کرده و آنرا سفت نمایید. در عین حال فرمان " سر جایت بمان " را تکرار کنید. سفت کردن زنجیر و تکرار فرمان، مانع از این می شود که سگ شما را دنبال کند.

اگر سگ به محض شنیدن فرمان، در سر جایش ماند به این معنی است که فرمان را به خوبی یاد گرفته است. حالا روش را تغییر دهید. یک قدم به چپ و یک قدم به راست بردارید و سرانجام به طور کامل در اطراف آن حرکت نمایید. سعی کنید همیشه به کنار سگ برگردید. فرمان " به ایست " را تکرار کنید تا در موقعیت مناسب باقی بماند. هر زمان احساس کردید که سگ قصد بلند شدن و دنبال کردن شما را دارد به سرعت فرمان " سر جایت بمان " را ادا کنید. و در حالی که کف دستتان به طرف سگ است به او فرمان بمان بدهید.

دومین قدم در تعلیم نشسته ماندن :

وقتی می خواهید سگ ده تا پانزده ثانیه در جایش بماند، در حالی که زنجیرش را بالا گرفته اید در چندین جهت یک قدم از او دور شوید تا ببینید شما را را دنبال می کند یا خیر. در این موقع دومین مرحله ماندن را آغاز کنید. به جای زنجیر از یک طناب نایلونی نازک و محکم که 9 متر طول داشته باشد استفاده نمایید. طناب را به قلاده سگ وصل کنید. بر خلاف زنجیر که در زمان مهار کردن حیوان آن را به سمت عقب می کشیدید در اینجا باید طناب شل باشد. وقتی تمرین با موفقیت تمام شد سگ را تشویق کنید. تمام مراحل را مثل قبل انجام دهید. اکا وقتی از سگ دور می شوید با جای یک قدم دو قدم بر دارید. حرکات سگ را کاملا زیر نظر بگیرید و آماده باشید که اگر سگ قصد حرکت به سمت شما را داشت به او فرمان " بمان " بدهید. در یک دایره به دور سگ بگردید و هنگام گردش دایره را بزرگتر کنید تا اینکه شعاع دایره نصف طول اولیه طناب شود که حدود چهار متر و نیم خواهد بود. اگر شما قادر باشید بدون اینکه سگ از جایش حرکت کند از فاصله چهار متر و نیم به دور او بگردید، سگ به خوبی این فرمان را تعلیم دیده است. به کنار سگ برگردید و در جای مناسبتان در کنار او بایستید. او را تشویق کنید و آزادش کنید. حال به طور خلاصه مطالب گفته شده را مرور می کنیم؛

* همراه سگ شروع به قدم زدن نمایید و سپس حیوان را وادار به نشستن کنید. بعدا زنجیر را بلند کنید و به سگ فرمان " سر جایت بمان " را بدهید و به دور سگ بگردید. اگر سگ قصد حرکت کردن داشت با زدن ضربه بر روی زنجیر مانع از حرکت آن شوید. در حین گردش به دور سگ، فرمان " بمان " را تکرار کنید. وقتی سگ منظور شما را فهمید زنجیر را شل کنید و دایره گردش را بزرگتر نمایید.

*حالا سعی کنید فرمان نشسته بمان را بدون زنجیر تمرین کنید. دوباره به تدریج از سگ فاصله بگیرید؛ به منظور تایید فرمان، یک دستتان را بالا بگیرید به طوری که کف دستتان به طرف سگ باشد. از سگ دور شوید تا اینکه از دایره ی دید خارج شوید. سپس به کنار سگ برگردید؛ او را تشویق و به حرکت ادامه دهید.

نظرات کاربران
  • 0
    سلام از وب سایت بسیار زیبا و مفیدتون متشکرم
    من یک سگ دارم حدود 2 و نیم سالشه اما خیلی خیلی خیلی کم تحرکه و من از این مو ضوع رنج می برم به نظر شماعلتش چیه؟؟؟؟
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی