پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دندانهاي سگ

با آنکه شیرینی ازاجزاء غذائی سگها به حساب نمی آید اما بدین معنا نیست که سگها ازمشکلات دندان درامان هستند. سگها دقیقا نظیرانسان به پلاک وجرم دندان مبتلا می گردند. این اجرام باعث بیماری پریودونتال(یعنی بیماری لثه) می شوند. این بیماری دردناک است وباعث افتادن دندان می گردد. جرم دندانی به صورت رسوبات نرم یا سفت به رنگ زرد مایل به قهوه ای یا خاکستری کمرنگ برروی دندان دیده می شوند وآنها را نمی توان با مسواک کردن یا ناخن کشیدن ازسطح دندان جدا ساخت. ودرواقع می بایست توسط یک دامپزشک وابزارهای خاص ازروی دندانها برداشته شوند. جرم دندانی درابتدا به صورت پلاک ظاهرمی شود. پلاکها درواقع اجسام نرم سفیدرنگ یا زردی هستند که به راحتی وبا اقدامات داخل منزل برطرف می شوند. این اقدام ازبسیاری مشکلات خطرناک پیشگیری می نماید. شاید عملی ترین روشی که درکشورما کاربرد داشته باشد وبه وسیله بسیاری ازدامپزشکان توصیه می گردد این است که درتغذیه سگ ازغذاهای خشک واستخوان بهره گرفته شود که درحین جویدن آنها دندانها نیزتمیزگردند. البته درخارج ازکشوربیسکویت های مخصوصی ساخته شده که همین عمل را انجام می دهد. همچنین بهره گیری ازمسواک وخمیردندانهای مخصوص نیزتوصیه شده است که کاربرد آن به ارتباط نزدیک ودوطرفه صاحب سگ وسگ وهمچنین تحمل وهمکاری حیوان بستگی دارد.

علیرغم تمام این تلاشها چنانچه لثه دچار خونریزی شود یا قرمزبه نظرآید یا برروی دندان پیشروی نماید حتما با دامپزشک خود مشورت نمائید.

تمامی سگها به جویدن نیازمندند

توله ها وسگهای جوان درمدتی که دندانها وفکهای آنها درحال توسعه هستند به چیزهای مقاوم وسختی برای جویدن نیازدارند. این تکامل وتوسعه شامل افتادن دندانهای شیری وتحریک رشد دندانهای اصلی که درزیردندانهای شیری قرارگرفته اند کمک به خارج شدن دندان اصلی ازلثه تکامل فکها ومحکم قرارگرفتن دندان اصلی درفکها می شود.

سگهای بالغ نیزبه جویدن تمایل دارند که علل آن شامل تمیزساختن دندانها. ماساژدادن لثه. فعال نگه داشتن فکها وهمچنین نیازبه تخلیه شرارت وخشونتهای داخلی می باشد. پوسیدگی های دندان آنچنان که دندانهای انسان را مبتلا می سازد درسگها شایع نیست. اما تشکیل جرمهای دندانی که برروی دندان سگها بخصوص درمرزبین دندان با لثه تجمع می یابد ازسرعت بیشتری نسبت به انسان برخورداراست. این رسوبها چنانچه برداشته نشوند شروع به تحریک نموده ومتعاقبا عفونی می گردند. درپی آن مینای دندان دستخوش فرسایش وتضعیف گشته ونهایتا تخریب ریشه دندان را به دنبال خواهد داشت. لذا توجه به این امربسیارحائز اهمیت است که جهت حفظ بهداشت دهان ودندان به صورت دوره ای به دامپزشک مراجعه شود.

 تکامل دندان وفک به طورنرمال یک سال ویا بیشترادامه می یابد. این امربه نژاد سگ فعالیتهای جوشی آن. میزان مصرف کلسیم وسایرفاکتورهای شناخته شده یا شناخته نشده ارتباط دارد. وقوع بیماریها نظیردیستمپرمی توانند دربعضی موارد رشد دندان وفک را متوقف سازند.

حال روشن شد که چرا سگها بخصوص توله ها وسگهای جوان زمانیکه وسایل جویدنی مورد نیازشان ازسوی صاحبانشان تامین نمی شود وسایل(احتمالا) با ارزش داخل خانه را با جویدنهای خود خراب ومستهلک می سازند. بنابراین با قراردادن یک وسیله جویدنی برای سگ وسایل خانه را ازتخریب حفظ کنید وازسوی دیگرتکامل مناسب دندانها وفکها را بیمه نمائید. به عبارت دیگرزمانیکه غریزه به اومی گوید "بجو" واقعا چیزمناسبی برای جویدن دراختیارداشته باشد. ازسوی دیگرآن چیزی که شما برای جویدن سگ درنظرمی گیرید باید ازدیدگاه وی نیزقابل قبول باشد.

نکته بسیارحائزاهمیت دیگراین است که سگها را باید ازجویدن هرچیزی منع کرد. زیراآنها می توانند اجسام را خردکنند ویا اشیاء غیرقابل هضم را ببلعند. تکه های تیزنظیرقطعاتی ازاستخوان که توسط سگ خورده شده وبلعیده شده باشد ممکن است باعث سوراخ شدگی دستگاه گوارش وتلف شدن دام گردد. اشیاء غیرقابل هضمی که می توانند به صورت قطعه قطعه درآیند نظیراسباب بازیهای کائوچویی یا پلاستیکهای ظریف اغلب به دندان گرفته شده وبلعیده می گردند. این اجسام اگربا استفراغ خارج نشوند می توانند باعث انسداد دستگاه گوارش گردند. که دراین حال باعث مرگ دلخراشی خواهد شد مگرآنکه یک جراحی سریع برروی دام صورت پذیرد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی