پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نکاتی که صاحبان سگ در زمان بیماری حیوان باید به آن توجه داشته باشند

نکاتی که صاحبان سگ در زمان بیماری حیوان باید به آن توجه داشته باشند

نکاتی که صاحبان سگ در زمان بیماری حیوان باید به آن توجه داشته باشند

سگ ها نیز مانند تمامی موجودات زنده درطول زندگی بهبیماری مبتلا می شوند. بروز بیماری معمولا با علائمی همراه است. گاهی بروز بیماری بسیار ناگوار می باشد. ابتدا باید عامل بیماری تشخیص و سپس درمان دقیق در مورد آن انجام گیرد. بهتر است مراقب باشید تولۀ سالمی را انتخاب نمایید تا کمتر دچار مشکل شود. نگهداریصحیح و اصولی، سگ را در مقابل بیماریها مقاوم می کند و به حیوان قدرت مقابلهبا عفونتهارا اهداء می نماید. و باعث می شود حیوان در مقابل انگلهایی که بدنش را تضعیف می کند قدرت مقابله پیدا کند.و با واکسیناسیون منظم ایمنی را در برابر بیماریهای کشنده مثل دیستمپر، پاروا ویروس، هاری و غیرهفراهم می آورد. معاینات سالیانه و تجدید واکسیناسیون علیه بیماریها را هرگز فراموشنکنید. بهتر است پیش از وقوع بیماری پیشگیریهای لازم را به عمل آورید. به منظور تشخیصبیماری لازم است که رفتارهای طبیعی سگ را بشناسید و عکس العملهای حیوان رادر برابر مسائل گوناگون بدانید تا درصورت بروز رفتار غیر طبیعی بلافاصله توجه شما را بهخود جلب کند
به خاطرداشته باشید که فقط شما می توانید مشکلات سگتان رابرای دامپزشک بازگو نمایید. همیشه باید هوشیار و تیزبین باشید.

نکاتی که صاحبان سگ در زمان بیماری حیوان باید به آن توجه داشته باشند

درصورت بروزعلائم زیر بهدامپزشک مراجعه کنید:
1_کاهش اشتها یا اشتهای بسیار زیاد بدونافزایش وزن
2_ افزایش عطش و یا ادرار پی درپی
3_ اسهال و یبوست
4_ استفراغ یا وجود مایع به هنگام بلع
5_ ترشح از بینی . چشم . دهان
6_ سرفه و یا مشکلات تنفسی( تنفس صدا دار)
7_ فشار در زمان دفع ادرار و یاادرار غیر طبیعی
8_ تب و لرز و درد
9_ بی قراری بی دلیل و یا کاهشوزن
10_مشکل در راه رفتن
11_ کج نگه داشتن سر
12_ کاهش اشتها و بی اشتهایی
13_ متورم شدن شکم و دیگر اندام بدن
14_ غش و تشنج
15_ فشردن سر به زمین و دیوار
16_ عدم تعادل
17_ بی رنگی و یا خونریزی در لثه ها
18_ رنگ پریدگی و یا حجیم بودن غیر طبیعی و مشاهدۀ خون در مدفوع
19_ مشاهدۀ زخم در دهان و دیگر اعضای بدن
20_ خروج ترشحات غیر عادی از دستگاه تناسلی

 

درضمن هر رفتاری که درسگتان غیر عادی باشددر ارتباط با طبیعی یا غرطبیعی بودن آن باید قضاوت نمایید.

یک هشدار مهم وجدی:زمان یک عامل سرنوشت ساز در تشخیص بیماری و درماناست. بنابراین اصرار داریم از این بخش به عنوان مرجعی درشناخت حالتهای سگ استفادهکنید. این بخش راهنمای تشخیص بیماریها نیست. تنها با مطالعه یک کتاب و شناخت چند بیماری نمی توان تمامبیماریهای سگ را تشخیص داد و به درمان آن پرداخت. در این تالار بیماری های مختلف براساس ارگانی از بدن که درگیر می باشد توضیح داده می شود. این مطالب تنها در جهت راهنمایی شما صاحبان و علاقمندان به سگ می باشد و هرگز نباید سعی در درمان بیماری نمایید زیرا اتلاف وقت می تواند عامل تهدید کننده ای برای زندگی حیوان باشد. 
اجازه دهید دامپزشک از تجربه و دانش خود برای تشخیص بیماریهابهره جوید و بیماری را درمان کند. بنابراین هرچه سگ بیمار را زودتر نزد دامپزشک ببریدشانس بیشتری برای درمان حیوان فراهم آورده اید. هرگز بدون مشاوه با دامپزشک و خارج از تجویز تخصصی دارویی به سگ ندهید حتی مولتی ویتامین. بارها مشاهده شده است که صاحبات برای بالا بردن قدرت بدنی سگ و بقول خود قوی شدن حیوان و دلایل واحی دیگر شروع به استفاده از انواع ویتامین های انسانی می کنند در صورتی که در تمام مولتی ویتامین های انسانی آهن وجود دارد و برای سگ بسیار خطرناک بوده و باعث ایجاد بیماری های کلیه و کبد و حتی موجب مرگ حیوان نیز می گردد. بیاد داشته باشید ابتدا دامپزشک باید تشخص دهد که آیا حیوان کمبود ویتامین دارد و کمبود از چه نوع ویتامینی است و بعد ویتامین در جیرۀ غذایی سگ وارد شود. حتی توصیه می شود از غذا های انسانی (پسماندۀ غذای روزانه) برای تغذیه سگ استفاده نشود زیرا سگها در جیرۀ غذایی روزانۀ خود به اسید آمینه و اسید لینولیک احتیاج دارند که این اسید ها در جیرۀ غذایی انسانی وجود ندارند و یا بسیار کم می باشد و استفاده از این نوع جیرۀ غذایی باعث بیماری های پوستی و ریزش مو در سگ می شود.
شما می توانید در این سایت با دامپزشکانی مجرب مشاورت کرده و راهنمایی هایی جامع و کامل دریافت کنید. 

کافیست روی متن کلیک کنید. 

نظرات کاربران
 • 32
  سگ هم حیوان شد ، خدا این همه حیوان پاک آفریده اونوقت شما چسبیدین به سگ
 • 0
  سگ نه تنها حیوان بسیار خوب و مهربانی است بلکه خیلی هم تمیز است. تنها انسان های خودخواه میگویند نجس است
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی