همشهری آنلاین:
گرمایش زمین باعث آب شدن یخ‌های قطبی و از بین رفتن محل زندگی و درنتیجه شکارگاه‌ها و مواد غذایی خرس‌های قطبی شده‌است
تصاویر زیر در اواسط ماه نوامبر 2009 در 300 کیلومتری شمال شهر چرچیل در کانادا گرفته شده‌است.
خرس قطبی از شدت گرسنگی توله خرسی را شکار کرده است

گرمایش زمین اثر مستقیمی برروی زندگی ساکنان قطب دارد و چرخه غذای آن‌ها را نابود می‌سازد. در تمام طول سال حیوانات زیادی از شدت گرمای قطب تلف می‌شوند و خیلی دیگر مانند این خرس گرسنه می‌مانند.

خرسهای قطبی مقیم کانادا به دلیل گرمای جهانی و ذوب یخها در یافتن غذا با مشکل مواجه شده و به همین دلیل همنوع خوار شده اند.

مهر: تصاویری که در خلیج هادسون واقع در 200 مایلی شمال مانیتوبا در کانادا گرفته شده اند نشان می دهند که خرسهای قطبی این منطقه در حال تبدیل شدن به حیواناتی همنوع خوار هستند.

در این تصاویر به وضوح دیده می شود که یک خرس قطبی بزرگسال نر با دندانهای خود سر یک خرس قطبی کوچک را حمل می کند. این خرس نر کمی قبل خرس کوچک را کشته و گوشت آن را خورده بود.

این در حالی است که خرسهای قطبی هرگز حیوانات همنوع خواری نبوده اند و به طور طبیعی با شکار فوکها در روی قطعات یخ غذای خود را تامین می کنند اما اکنون به دلیل ذوب یخهای این ورقه ها به دلیل افزایش دمای متوسط منطقه شکار فوکها برای این پستانداران قطبی بسیار دشوار شده است. به طوری که فوکها در اغلب موارد در آب به سر می برند و به این ترتیب از دسترس خرسها دور می مانند.

براساس گزارش تلگراف، به اعتقاد دانشمندان کاهش قدرت شکار به معنی افزایش تغذیه بد و رشد موارد مرگ در جمعیت خرسهای قطبی است. در حقیقت خرسها با تغذیه بد قادر نخواهند بود چربی کافی را که برای ادامه حیات در فصل زمستان مورد نیاز است ذخیره کنند.

زیست شناسان تنها در سال 2009 در بین جمعیت خرسهای قطبی منطقه مانیتوبا 8 مورد همنوع خواری را ثبت کرده اند

در ادامه همین مطلب توضیحاتی درباره این عکسها هست که برای شما مینویسم:

گروهی از توریستها در شمالی ترین قسمت کانادا در زمان بازدیشان از خرسهای قطبی هنگامی که مشاهده کردند یک خرس قطبی نر با حمله به یک توله خرس قطبی او را در مقابل چشمهای وحشت زده بازدید کنندگان دریده و مشغول خوردن او شد دچار وحشت عجیبی شدند.
این خرس نر بالغ در منطقه وحشی تحت حفاظت Churchill در شمال Manitoba در کنار خلیج کوچک Hudson واقع در کانادا توله خرس را از مادش جدا میکند و میکشد.
شاهدان این صحنه دلخراش دچار شوک شده بودند و عده ایی از آنها گریه میکردند.


date12 Dec

Leave a Reply:

طراحی سایت weboart | کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت پرشین پت می باشد