1.از تغییر ناگهانی و بیش از حد محیط بپرهیزید:
اکثر گربه ها با نژاد های متفاوت با تغییر ناگهانی و بیش از حد دچار استرس میشوند و با این موضوع مشکل دارند واین امر برای سلامتی آنها اصلا خوب نیست.اگر این تغیرات مربوط به ظرف غذا و آب و خاکشان باشد در بعضی موارد ممکن است دچار سردرگمی شوند.

2.نکاتی در رابطه با چیدن سفره ی هفت سین:
در ابتدا باید توجه داشته باشید که برای هفت سین از ظروفی که سنگین باشند و یه راحتی شکسته نشوند استفاده کنید همچنین سعی کنید در انتخاب محل چیدن دقت کنید، هفت سین را به نوعی بچینید که فضای باز در اطراف آن وجود داشته باشد تا از خطر افتادن ظروف و شکسته شدن آن و زخمی شدن گربه خود جلوگیری کنید. سعی کنید روی مواد خوراکی، شیرینی ها و هفت سینتان را با پوشش های سلفونی بپوشانید تا از ریزش موها و شوره های گربه به داخل آنها جلوگیری کنید.

3.نکاتی در رابطه با تنگ ماهی:
سعی کنید از تنگ هایی استفاده کنید تا گربه نتواند آن را بیاندازد همچنین تنگ شما باید دهانه ی باریکی داشته باشد تا از شکار ماهی توسط گربه جلوگیری شود. گربه ها به تنگ ماهی علاقه مند هستند و ممکن است که ساعتها به تماشای آن بنشینند بنابراین سعی کنید تنگ را در محیطی که اطراف آن باز است بگذارید تا گربه ی شما بتواند آنجا به تماشا بنشیند.

8 نکته در مورد عید، هفت سین و گربه!

4.خوردنی و نخوردنی های هفت سین برای گربه ها:
هفت سین از خوردنی های مضر و غیر مضر برای گربه تشکیل شده است.اسپند برای گربه بسیار خطرناک می باشد و از خورده شدن سماق توسط گربه تا حد ممکن جلوگیری کنید.خوردن سکه هم خطرات خاص خود را دارد که منجر به خفگی یا ...میشود.
شما میتوانید ازسمنو به عنوان مالت برای گربه استفاده کنید و سبزه ی عید به عنوان علف برای گربه مورد استفاده قرار بدهید، شما میتوانید سبزه ی عید خود را به گربه ی عزیزتان هدیه کنید!. 

5.حس کنجکاوی گربه ی خود را ارضا کنید:
گربه ها بسیار کنجکاو هستند بنابراین هر چقدر شما تلاش کنید که آنها را از سفره ی هفت سین خود دور کنید آنها تا کنجکاوی خود را ارضا نکنند دست بردار نیستند و از هر راهی برای فضولی های مخصوص خود وارد عمل میشوند در نتیجه بهتر است با مراقبت کامل به آنها اجازه دهید تا حس کنجکاویشان را برطرف کنند. برای کنترل کردن آنها میتوانید از اسپری آب و برای تشویق رفتارهای خوبشان در اطراف سفره ی هفت سین با تشویقی های مخصوص آنها را ترغیب به رفتار درست کنید.

6.مهمان و مهمانی:
بعضی از نژاد گربه ها با جمعیت وآدم های غریبه مشکل دارند و بودن گربه ها در این جمع ها موجب استرس در آنها میشود.سعی کنید تا حد ممکن آنها را از مهمانی ها و شلوغی ها دور کنید و در زمان مهمانی آنها را در اتاقی دیگر نگهدارید. اگر گربه ی شما نژادی با موهایی بلند است آنها را از بچه هایی که دست های چسپناک و شیرینی خورده دارند دور کنید و نگذارید در مهمانیها هیچ یک از اعضای غریبه با گربه، او را دستمالی و اذیت کند.7.مراقبت های بهداشتی قبل از تعطیلات:
سعی کنید قبل از شروع تعطیلات عید گربه ی خود را برای چکاپ کامل نزد دامپزشک ببرید و ازسلامت او اطمینان حاصل کنید. حتما یک جعبه از کمک های اولیه ی مخصوص گربه ها برای اطمینان بیشتر و خطرات احتمالی در منزل داشته باشید.لیستی از دامپزشکان ومراکزی که در چند روز تعطیلات عید فعال باشند را داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید با آنها تماس گرفته و یا به آنها مراجعه کنید.
*نکته: کمک های اولیه شامل: 1 : بتادین 2 باند ویبریل 3 چسب ضدحساسیت 4 پماد بتامتازون چشمی و پوستی 5پماد جنتامایسین پوستی و چشمی4 پودر بچه 5 ناخن گیر 6-محلول اب اکسیژنه - 7 محلول کلر هگزیدین 8 : گاز استریل : 9: قرص ذغال فعال

8.عیدی:
گربه ی شما همانند دیگر اعضای خانواده ی شما میباشد بنابراین در دادن عیدی به گربه ی عزیزتان کوتاهی نکنید و با یک هدیه ی کوچک آنها را در شادی سال نوی خود شریک کنید.
کلاه بوقی فراموش نشود.

8 نکته در مورد عید، هفت سین و گربه!


نویسنده : M.B