پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • هیولاهای پوکمون ◄ هیولاهای پوکمون
    جادوی گرفتن هیولاهای پوکمون را دقیقاً در اتاق خواب خود با نور شب خنک طراحی شده به شکل پوکبال تجربه کنید. پوکمون با الهام از "Pokeball Night Light" دست ساز Stevizl برای پسرش ساخته شده است. از دستورالعمل ها برای ساختن لامپ خود استفاده کنید و جلسات مطالعه اواخر شب خود را با نور شب پوکبال روشن کنید. اجازه دهید نور ملایم مسیر شما را در حین شیرجه به دنیای دانش هدایت کند، درست مانند یک مربی واقعی پوکمون که در جستجوی خرد است! فراتر از هدف کاربردی خود، لامپ پوکبال به عنوان تزئین عمل می کند.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید
 • میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر ◄ میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر
    میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر است، به افراد کمک می‌کند تا در حین کار بایستند و حتی راه بروند. میز ایستاده چرخ همستر که توسط راب گادشاو طراحی شده است راه حل مناسبی برای هر کسی است که می خواهد در محل کار فعال بماند. بدن خود را در حال حرکت و ذهن خود با این میز ایستاده خنک نگه دارید. با طراحی خلاقانه و مزایای سلامتی، ایستگاه کاری نهایی است. با میز چرخ همستر با یک محل کار کم تحرک خداحافظی کنید!
 • چمدانی برای سگ ها ◄ چمدانی برای سگ ها
    با استفاده از این خانه سگ چمدانی خلاقانه که توسط مارکو موروسینی طراحی شده است، با حیوان خانگی مورد علاقه خود به سبک سفر کنید.
 • یه حا گربه ای باحال ◄ یه حا گربه ای باحال
    صندلی راحتی چند منظوره همراه با یک قفسه چرمی در زیر صندلی است که می تواند توسط گربه شما به عنوان یک تخت راحت استفاده شود. صندلی قوس که توسط ریکاردو سا طراحی شده است، در عین کاربردی بودن، ظرافت را به هر اتاق اضافه می کند. روی صندلی بنشینید و وسایل را زیر آن قرار دهید. گربه شما ممکن است دوست داشته باشد روی قفسه چرمی چرت بزند، بنابراین بهتر است آن را خالی نگه دارید. صندلی ذخیره سازی زیبا از چوب و چرم برای کسانی که می خواهند در فضای اتاق نشیمن خود صرفه جویی کنند عالی است. قفسه چرمی زیر صندلی می تواند هر چیزی از کتاب گرفته تا پتو را در خود جای دهد.
 • کراوات پیکسلی ◄ کراوات پیکسلی
    کراوات پیکسلی دارای آثار هنری نمادین 8 بیتی از سگی است که اردکی را در دست دارد از بازی ویدیویی کلاسیک 1984 نینتندو Duck Hunt. Duck Hunt Tie که توسط Maya Pixelskaya طراحی شده است، عشق به بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل را نشان می‌دهد. به دنبال شروع کننده مکالمه هستید؟ Duck Hunt Necktie مطمئناً خاطرات سرگرم کننده و نوستالژیکی را با گیمرهای دیگر ایجاد می کند. NES Duck Hunt Necktie یک ادای احترام جالب به عصر طلایی بازی های ویدیویی است.
 • صندلی گهواره ای چوبی ◄ صندلی گهواره ای چوبی
    صندلی گهواره ای چوبی که توسط Paul Kweton برای مردم و حیوانات خانگی آنها طراحی شده است. صندلی Rocking-2-gether با خانه گربه/سگ یکپارچه ایده پناهگاه و آرامش بدن را ترکیب می کند. استراحت کنید و با گربه یا سگ خود وقت بگذرانید.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید.
 • خانه سگ زیر پله ◄ خانه سگ زیر پله
    بتی مک کال برای سگ کوچک چیهواهوا اتاقی زیر پله ها ایجاد کرد. خانه سگ خلاق به چیهواهوای 4 ساله اجازه می دهد مانند هری پاتر زندگی کند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29253    |     صفحه 1 از 2926
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

یک جراحی بی سابقه دامپزشکی در کشور

یک جراحی بی سابقه دامپزشکی در کشور

به گزارش ايسنا تیمی از جراحان دامپزشکی در یک جراحی بی‌سابقه در کشور، عارضه شکستی دست یک قلاده «گربه پالاس» از گونه‌های جانوری کمیاب کشور را درمان کردند. 

دکتر هومن ملوک پور، سرپرست تیم جراحی «گربه پالاس» در حاشیه انجام این عمل دامپزشکی گفت: این جراحی از دو جنبه حائز اهمیت بود، در وهله اول مساله کمیاب بودن این گونه گربه است و در مرحله دوم نوع آسیبی که حیوان دیده بود و نوع درمانی که انجام شد، در کشور بسیار کم بر روی حیوانات خانگی انجام شده که آنها هم در گونه‌های دیگری غیر از این گربه‌سان کمیاب بوده است. 

وی با موفقیت آمیز خواندن این عمل جراحی، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که عامل شکستی حیوان انسانی بوده، یعنی توسط انسان آسیب دیده است، زیرا کوفتگی‌هایی مشاهده نمی‌شود که بتوان گفت از جایی افتاده یا با حیوان دیگری درگیر شده و کاملا مشخص است که شی بلندی مثل چوب یا فلز به گربه برخورد کرده و این مساله را امتداد شکستگی‌ها به وضوح نشان می‌دهد. 

دکتر حمیدرضا فتاحیان، استادیار دانشکده علوم تخصصی دامپزشکی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و جراح این تیم نیز با اشاره به این که حیوان آسیب دیده از سوی کارشناسان سازمان محیط زیست جهت درمان آورده شده است، اظهار کرد: پس از انجام رادیوگرافی مشخص شد که این گربه از ناحیه دو دست دچار شکستگی شده، به طوری که شکستگی دست چپ کامل بوده است، لذا پس از بررسیها به نتیجه رسیدیم که باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد. 

وی ادامه داد: متاسفانه با محدودیت‌هایی در زمینه‌ وسایل جراحی حیوانات در ایران مواجهیم مثلا قطعات فلزی به اندازه این حیوان کوچک سه یا چهار کیلوگرمی وجود ندارد، بنابراین آنچه که در دسترس بود فراهم کردیم و تحت شرایط جراحی باز، دستی را که هر دو استخوان آن با هم شکسته بود، پس از باز کردن موضع، جراحی کردیم که پس از رادیوگرافی مشخص شد که این استخوان کاملا در مسیر خود قرار گرفته است. 

عضو هیات علمی دانشکده علوم تخصصی دامپزشکی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود نیازی به عمل جراحی دست دیگر نبوده و با آتل بندی معمولی می‌توان به بهبود وضع وی کمک کرد تا بتواند به محیط زیست برگردد. 

وی طول درمان را بین 4 تا 8 هفته عنوان کرد و افزود: باید پس از جوش خوردن استخوان، پیچ و پلاکها بیرون آورده شود و حیوان پس از دو هفته می‌تواند به محیط برگردانده شود. 

فتاحیان اظهار داشت: سالهاست در ایران این مشکل وجود دارد که متاسفانه کسی باور نمی‌کند که می‌توان در دست گربه دو کیلویی نیز می‌توان پلاکت گذاشت، لذا لازم است کسانی که لوازم پزشکی مربوط به رشته دامپزشکی را فراهم می‌کنند، اقدام به تهیه این گونه وسایل که مورد نیاز است، نیز کنند، چرا که در اکثر کشورها وجود دارد، اما در ایران نیست و در این راستا معتقدم که سازمان دامپزشکی و صنف لوازم پزشکی این گروه باید حمایتهای لازم را داشته باشند. 

امیر عباس مشهدی احمدی ــ کارشناس حیات وحش اداره کل محیط زیست استان تهران ــ هم در این رابطه اظهار کرد: پنجشنبه گذشته از طریق اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروز کوه مطلع شدیم یک قلاده گربه پالاس که از نوع گربه‌های کمیاب است، پیدا شده و به دلیل مجروح بودن و شکستگی از ناحیه دو دست وضعیت نامساعدی دارد. 

وی ادامه داد: تحقیقات ما در این رابطه ادامه دارد در حال حاضر با قطعیت نمی‌توان گفت که چه حادثه‌ای رخ داده، اما آنچه مبرهن است ، این که گربه توسط انسان مورد تهاجم قرار گرفته و این مساله در بخش حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست در حال پیگیری است. 

کارشناس حیات وحش اداره کل محیط زیست استان تهران، خاطر نشان کرد: پس از انجام کارهای مقدماتی مانند بیومتری و شرایط سنجی توانستیم اندازه‌گیریها را انجام داده و سپس هماهنگی‌های لازم برای عمل جراحی و بهبود شرایط حیوان به عمل آمد. 

وی در خصوص این که حیوان پس از بهبودی در چه مکانی نگهداری می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم در صورت بهبودی کامل بتوانیم حیوان را به طبیعت برگردانیم، البته با پارک پردیسان و یا مراکزی که امکانات نگهداری را داشته باشند، مکاتبه می‌کنیم که در نهایت بتوان رهاسازی را برای این گونه حیوان انجام داد. 

احمدی درباره ویژگیهای این گونه گربه‌ها، توضیح داد: «گربه پالاس» جزو خانواده‌ گربه سانان و در گروه گوشت خواران است که از جمله گربه‌های بسیار کمیاب ایران به شمار می‌رود. در واقع ظاهر آن شبیه گربه‌های معمولی است، اما سر آن پهنتر از گربه معمولی است، گوشهایش گرد و کوچک و بر روی پیشانی خالهای سیاه دیده می‌شود. همچنین رنگ عمومی بدن گربه نارنجی بوده و نوک موها به سفیدی می‌زند. 

به گفته وی «گربه پالاس» از نوع گربه‌هایی هستند که بسیار خجالتی و منزوی بوده و معمولا در مناطق استپی مرتفع با پوشش گیاهی متراکم زندگی می کنند. زیستگاه این گونه حیوان در تهران، اصفهان، شمال شرق ایران مثل سرخس و ترکمن صحرا و نیز بخش‌هایی از آذربایجان غربی است و در واقع بیشتر در مناطق نسبتا سرد زندگی می‌کنند. 

این کارشناس حیات وحش اضافه کرد: «گربه پالاس» به دلیل پشمی که دارد به عایق خوبی در مقابل سرما مجهز است. البته این گونه خیلی کم و به ندرت - چهار یا پنج بار - در کشور دیده شده و آخرین بار سال گذشته در منطقه شکار ممنوع کوه سفید و در سال 86 نیز یک بار توسط دوربین در پارک ملی «خجیر» مشاهده شده است. می‌توان گفت این گربه در پارک ملی کوه سفید فیروز کوه وجود دارد،اما از نظر تعداد و جمعیت به دلیل نوع منزوی بودن این حیوان و مطالعات کمی که صورت گرفته نمی‌توان به طور قطع جمعیت آن را بیان کرد. 

وی بیان کرد: از عمده تهدیدهایی که در بین گوشتخواران علی‌الخصوص برای گربه‌های وحشی و کوچک جثه وجود دارد، تخریب و از بین بردن زیستگاه این حیوانات است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خرس های تدی فضانورد
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle