پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • هیولاهای پوکمون ◄ هیولاهای پوکمون
    جادوی گرفتن هیولاهای پوکمون را دقیقاً در اتاق خواب خود با نور شب خنک طراحی شده به شکل پوکبال تجربه کنید. پوکمون با الهام از "Pokeball Night Light" دست ساز Stevizl برای پسرش ساخته شده است. از دستورالعمل ها برای ساختن لامپ خود استفاده کنید و جلسات مطالعه اواخر شب خود را با نور شب پوکبال روشن کنید. اجازه دهید نور ملایم مسیر شما را در حین شیرجه به دنیای دانش هدایت کند، درست مانند یک مربی واقعی پوکمون که در جستجوی خرد است! فراتر از هدف کاربردی خود، لامپ پوکبال به عنوان تزئین عمل می کند.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید
 • میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر ◄ میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر
    میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر است، به افراد کمک می‌کند تا در حین کار بایستند و حتی راه بروند. میز ایستاده چرخ همستر که توسط راب گادشاو طراحی شده است راه حل مناسبی برای هر کسی است که می خواهد در محل کار فعال بماند. بدن خود را در حال حرکت و ذهن خود با این میز ایستاده خنک نگه دارید. با طراحی خلاقانه و مزایای سلامتی، ایستگاه کاری نهایی است. با میز چرخ همستر با یک محل کار کم تحرک خداحافظی کنید!
 • چمدانی برای سگ ها ◄ چمدانی برای سگ ها
    با استفاده از این خانه سگ چمدانی خلاقانه که توسط مارکو موروسینی طراحی شده است، با حیوان خانگی مورد علاقه خود به سبک سفر کنید.
 • یه حا گربه ای باحال ◄ یه حا گربه ای باحال
    صندلی راحتی چند منظوره همراه با یک قفسه چرمی در زیر صندلی است که می تواند توسط گربه شما به عنوان یک تخت راحت استفاده شود. صندلی قوس که توسط ریکاردو سا طراحی شده است، در عین کاربردی بودن، ظرافت را به هر اتاق اضافه می کند. روی صندلی بنشینید و وسایل را زیر آن قرار دهید. گربه شما ممکن است دوست داشته باشد روی قفسه چرمی چرت بزند، بنابراین بهتر است آن را خالی نگه دارید. صندلی ذخیره سازی زیبا از چوب و چرم برای کسانی که می خواهند در فضای اتاق نشیمن خود صرفه جویی کنند عالی است. قفسه چرمی زیر صندلی می تواند هر چیزی از کتاب گرفته تا پتو را در خود جای دهد.
 • کراوات پیکسلی ◄ کراوات پیکسلی
    کراوات پیکسلی دارای آثار هنری نمادین 8 بیتی از سگی است که اردکی را در دست دارد از بازی ویدیویی کلاسیک 1984 نینتندو Duck Hunt. Duck Hunt Tie که توسط Maya Pixelskaya طراحی شده است، عشق به بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل را نشان می‌دهد. به دنبال شروع کننده مکالمه هستید؟ Duck Hunt Necktie مطمئناً خاطرات سرگرم کننده و نوستالژیکی را با گیمرهای دیگر ایجاد می کند. NES Duck Hunt Necktie یک ادای احترام جالب به عصر طلایی بازی های ویدیویی است.
 • صندلی گهواره ای چوبی ◄ صندلی گهواره ای چوبی
    صندلی گهواره ای چوبی که توسط Paul Kweton برای مردم و حیوانات خانگی آنها طراحی شده است. صندلی Rocking-2-gether با خانه گربه/سگ یکپارچه ایده پناهگاه و آرامش بدن را ترکیب می کند. استراحت کنید و با گربه یا سگ خود وقت بگذرانید.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید.
 • خانه سگ زیر پله ◄ خانه سگ زیر پله
    بتی مک کال برای سگ کوچک چیهواهوا اتاقی زیر پله ها ایجاد کرد. خانه سگ خلاق به چیهواهوای 4 ساله اجازه می دهد مانند هری پاتر زندگی کند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29253    |     صفحه 1 از 2926
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)

نگهداری از اردک (جوجه اردک)

نحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)
چندین اردک بخرید. جوجه اردک بهترین گزینه برای خرید به عنوان حیوان خانگی هستند زیرا آنها باید به تدریج بیاموزند که کجا غذا بخورند، کجا استراحت کنند و کجا دفع کنند. حتما باید بیش از یکی خریداری کنید زیرا اردک ها حیواناتی اجتماعی هستند و در این حالت احساس امنیت و شادی بیشتری می کنند و در صورتی که در دسته های چندتایی نگهداری شوند حتی در صورت بیمار شدن شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند. همواره برای خرید جوجه اردک به سراغ مزارع بروید و توجه داشته باشید که جوجه اردک ها می باید سرحال، گوش به زنگ، دارای چشمانی براق، پف کرده، تمیز و دارای توانایی زیادی در فرار کردن و دویدن باشند.نحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)
یک آغل بسازید. جوجه اردک ها تا حدود 2 ماهگی نباید آزادانه برای خود در اطراف پرسه بزنند تا زمانی که به سن پختگی برسند. تا آن زمان آنها باید در محیطی مانند طویله یا آغل یا محیطی پوشیده از شاخ و برگ درختان زندگی کنند و محیط زندگی شان باید کاملا تمیز باشد که در آنجا با هم بازی کنند و از یک لامپ برای استفاده از نور و گرما استفاده کنند. آنها باید همواره به آب تازه و غذای اردک تازه دسترسی داشته باشند. محل زندگی آنها باید به طور منظم تمیز شود و آب آنها هر روز تعویض شود. آغل آنها باید طوری مراقبت شود که هیچ کدام نتوانند خارج شوند و هیچ حیوانی از جمله گربه ها به آنجا وارد شوند. یک آغل مناسب برای آنها می تواند با سیم حفاظت از مرغ ها کاملا غیر قابل نفوذ شود و در اطراف با آجر حمایت شود تا از خزیدن اردک ها به بیرون و درون خزیدن حیواناتی مانند مار جلوگیری شود. می توان از حصار توری شکل نیز استفاده کرد از ورود گربه جلوگیری کند. در مدت روز می توانید برای چند ساعتی این حصار ها را کنار بزنید و به جوجه اردک ها اجازه دهید به بیرون از آغل بپرند و از محیط آزاد استفاده کنند و سپس مجددا آنها را به داخل آغل بفرستید.ادامه دارد ...


مترجم : مسعود .ک
منبع : 43things.com

بخش دومنحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)
وقتی آنها را به حوضچه می برید به آنها بازی کردن را بیاموزید. بعد از ظهر ها و قبل از غروب آفتاب آنها را به محل زندگی شان برگردانید. آنها در هنگام آب بازی از خطرات احتمالی آگاهی ندارند بنابراین کاملا مراقب آنها باشید و ترجیحا در چنین شرایطی آنها را تنها نگذارید.
پس از مدتی آنها فراخواهند گرفت که چه زمانی در روز باید به محل زندگی خود برگردند،خصوصا اگر شما از قبل اردک هایی داشته باشید که این کار را انجام دهند، این امر سرعت یادگیری اردک های جدید را بیشتر می کند. در ابتدا فقط زمانی که آنها به دنبال غذا می آیند به آنها غذا دهید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که بفهمند که «آغل = غذا» . بنابراین فقط طبق برنامه به آنها غذا دهید و اگر همچنان گرسنه بودند مقدار کمی غذا به آنها بدهید و در نهایت اگر همچنان گرسنه بودند با مقدار کمی خود را سیر کنند.


نحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)به طور منظم به محل زندگی آنها سر بزنید و به آن رسیدگی کنید. در حین غذا دادن، اردک های خود را از نظر سلامت چک کنید زیرا در این زمان آنها با هوشیاری کمی در کنار شما می ایستند. اگر احساس کردید که هرکدام از اردک ها مشکلی دارد می توانید به آرامی (نه با تندی!) آن ها را گرفته به این صورت که گردن او را در یکی از دستان خود بگیرید و با دست دیگر بدن او را بگیرید تا بتوانید بهتر به او نگاه کنید. در این حالت اجازه ندهید که به بال حیوان ضربه ای وارد شود یا بشکند زیرا در حالت نگه داشتن، احتمال زیادی دارد که این اتفاق برای او بیفتد، پس کاملا مراقب باشید و نیز دقت کنید که احتمال دارد در این شرایط حیوان به خودش صدمه بزند.


درخصوص نگهداری از این حیوانات تمام منابع موجود را مطالعه و بررسی کنید. می توانید از کتاب ها و مجلات نگهداری از اردک ها استفاده کنید.


نحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)تحقیق کنید که چه گونه ای از اردک را می خواهید، شما می توانید انواع گوناگونی در در اختیار داشته باشید (سیاه آمریکایی، مالارد، موسکاوی و ...) نوع پکینز می تواند با پکینز های دیگر و نیز انواع دیگر تشکیل گروه دهد.


ادامه دارد ...


مترجم : مسعود .ک
منبع : 43things.com
_________________
بخش سوم


نحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)آنها در کنار مرغ و خروس و غاز ها به راحتی و با خوشحالی زندگی می کنند.

هرگز نباید یک اردک را تنها نگهداری کنید و همواره باید برای او همبازی و دوست فراهم کنید. (اردک دیگر، نه حیوان دیگر)


اردک های موسکاوی از اینکه در تالاب و حوضچه باشند لذت می برند اما از بودن در کنار انسان ها و در خانه ی خود نیز لذت می برند. آنها همچنین در کنار حیوانات دیگر پرسه می زنند تا شاید از غذای آنها نیز بخورند، درضمن آنها از حشرات هم به طور مرتب تغذیه می کنند.


نحوه نگهداری از اردک (جوجه اردک)

اردک های پکینز از بودن در کنار هم در آب لذت می برند.

اگر اردک بزرگی می خرید باید آمادگی داشته باشید که در روزهای اول پرواز کنند و دور شوند. در این صورت شما باید به بهترین نحو برای بازگرداندن آن حیوان اقدام کنید در غیر این صورت طعمه ی شکارچی های طبیعی خواهد شد. اگر او را پیدا کردید نباید او را بترسانید و سعی کنید با یک پتو او را به آرامی بگیرید. اردک خود را دو دستی بگیرید و به خانه بازگردانید. گاهی اوقات برای این کار نیاز به دو نفر است و این را به خاطر داشته باشید که هر زمان که اردک شما این را بفهمد که منزل مساوی با غذاست دیگر از خانه نمی گریزد و اگر این را بکند و زنده مانده باشد به زودی برخواهد گشت.


مترجم : مسعود .ک
منبع : 43things.com
__________________
نظرات کاربران
 • 115
  من از اخر هم مثوجه نشدم غذای این حیوان چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ ها

  • برنج های اضافه در سفره و از این جور چیز ها .
  • غذای اصلی اسمش هست غذا ی کنستانتره مرغ که باید تو اب بریزی بهش دونه پارس یا غذای مینا هم میگن .
  • هندوانه-علف-سبوس برنج یا گندم (بهترین)-دان پارس- گوجه- خیار و ... البته تمام موارد باید به قدری کوچیک باشن که تو دهنش جا بشن
  • اردک همه چیز خواره اما فقط چند چیز رو نمی تونه بخوره
 • 100
  من هم همين طور
  مطلب رو كامل كنين
 • 1036
  لطفا بگین بیماری هاش چیه؟راه پیشگیری و درمان رو هم بگین

  پاسخ ها

  • با آّب بازی (شنا) تقریبا بیش از نیمی از بیماری هاشون پیشگری میشه ..
 • 82
  نوغ غذا و اینکه در اپارتمان چگونه تربیت کنیم که ذر جای مشخص مدقوع کنند؟

  پاسخ ها

  • بیماری اردک
 • 27
  نحوه نگهداری در حیاط 65 متر و درمان بیماری و اینکه اصولا چه بیماری میگیرند.از چند روزگی این جوجه های پرورشی را میتوان در اب انداخت.تشکر

  پاسخ ها

  • اصولا فرت فرت :دی از بینی که با حل کردن یک چهارم قرص سرما خوردگی بزرگسال به ازای هر لیوان آب خوردنشون
 • 55
  اگه میشه در مورد درمان بیماری اردک ها و نوع غذایی که در دوره ی بیماری باید مصرف کنند تو ضیح بدید .ممنون
 • 35
  بال اردک فکرکنم شکسته چون کج شده و آویزونه چی کارکنم؟

  پاسخ ها

  • به مرور خوب میشه فقط تا جایی که ممکنه به حیوون دست نزنید
 • 35
  lotfan dar morde bimari padarde ordak begin va raveshe darman

  پاسخ ها

  • دوست عزیز یکی از علل اصلی که پا درد میگیرن سردی محیطشونه (زمین سیمانی یا موزاییک) حدالمقدور توی گل نگهداریشون کنید
 • 54
  من یه دونه اردک گرفتم از دیروز نمیتونه رو پاهاش بایسته خیلی نگرانشم چی کار کنم؟

  پاسخ ها

  • به مرور خوب میشه ولی باید با غذذا های مقوی به بهبودش کمک کرد .. غذا هایی مثل سبوس برنج یا گندم یا دان پارس
  • به دامپزشکی مراجعه کن واز ان گرسه ویتامین بخر وتو ابش حا کن
 • 49
  اردک ها با کثیفی میسازند

  پاسخ ها

  • اصولا همه جارو به گند میکشونن
 • 39
  ممنون عالی بود
 • 6
  بد نبود
 • 7
  غذای بچه اردک چیست:

  پاسخ ها

  • غذای اردک گندم برنج سبزی خیار گوجه
 • 13
  چه کار کنیم که اردک ما از حالت دستی بودن خارج شود ؟

  پاسخ ها

  • گوجه و قارچ و پیاز و نون اصلا و به هیچ عنوان نباید غذای پرنده و اردک باشه حتی به مقدار خیلی کم.سیب پوست کنده،پلت اردک یا پلت مرغی،سویا ی پخته،کاهو و سبزی شسته شده با مواد شوینده و خوب ابکشی شده،هویج رنده شده،برنج پخته،گندم خیس خورده یا جوانه زده،حبوبات کاملا پخته،جوی پوس کنده....
 • 40
  بیماری به انسان انتقال نمیدن؟حتی اگر سالم باشن؟

  پاسخ ها

  • اصلا حتی اگه بیماری بدی داشته باشند
 • 15
  خیلی باحال خیلی چیزا یاد گرفتم
 • 12
  خیلی باحال خیلی چیزا یاد گرفتم
 • 16
  خیلی باحال خیلی چیزا یاد گرفتم
 • 5
  غذاو بیماری وداروودرمان توضیح داده نشده است
 • 51
  سلام مگه اردكها پرواز مي كنن دوتا اردك توي حياطمون بزرگ كردم خيلي بال مي زنن ولي پرواز فكر كنم بلد نيست چه كارشون بايد كرد
  بعد هم مثل اينكه اصلا جواب كامنت ها رو نمي ديد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ ها

  • اره اردک پرواز میکنه اما بستگی به نژادش زود و دیر داره اون بال بال زدنش بخاطر اینکه دارهد داره بال هاش رو تقویت میکنه تا بتونه پرواز کنه خوتکا اردک وحشی کلن مهاجر هست
  • نویسنده اینجا اشتباه کرده . اردکایی که در دسترس شما هستن به هیچ عنوان قادر به پرواز نیستن.. پرواز که هیچی اونا اصلا نمیتونن بپرن اونایی که پرئاز میکنن واسه صیاد هاییه (پرنده) که توی تالاب ها صیادی میکنن البته صیادی پرنده
 • 63
  عالی بود. من هم دو تا جوجه اردک دارم
 • 5
  غدای این ها در اصل غذای کنستانتره ی مرغ هست که توی مزارع پرورش اردک از همین استفاده می کنند وباید اون رو توی اب ریخت اسم های دیگش هم دانه ی پارس و یا غذای مینا هست برای کم هم از همین باید استفاده کرد اگر حیاط دارید بهش کرم خاکی هم بدین نون داخل اب نم خورده هم میخوره بعد هم اگر بال اردک شکسته باید یک چوب را به حالت بال اردک هنگام ساده ایستادن ببرید و بال ش رو به اون ببندیدی تا نتون از بالش کار بکشه تا بالش دوباره شکل بگیره اردک رو بهتر در محیط حیاط نگه داشت برای نگه داری توی اپارتمان بهتره یک قسمت اتاق رو براش در نظر بگیرید که اندازه 1×1باشه راستی مدفوع اردک ابکی هست باید در این قسمت خک بریزین و دور رو ببندین با تور یا پلاستیک و هر 2 روز یک بار ببرینش توی حمام یک تشت اب کنید براش یک راه بزارین تا بتونه بره توش در چاه حموم رو هم ببندید بزارین کف حموم اب جمع بشه اردک تون خودش اب بازی میکنه برای خارج کردن اردک از حالت دستی باید غذا هایی مانند کرم وحشره بهش بدین و دنبالش کنین و غذارو بهش در نقاط مختلف بدین اردک باید در محیظ پاکیزه باشد وگر نه زود میمیرد.
 • 3
  بچه ها من دیرور یک دونه اردک خریدم اما روز بعدش مرد به نظر شما چرا و هر چقدرم براش غذا میدادم نمیخورد

  پاسخ ها

  • باید اردک بیش از یک تا باشه و غذایش به وقت داده شود
 • 4
  دوتا جوجه اردک کافیه؟یا باید بیشتر باشه
 • 5
  من 2 تا خریدم لان 4 روزه با همیم امروز برادر زاده ام پدرشون رو در اورده تو تشت اب هی شکنجشون میکرد الان به زور با سشوار خشکشون کردم، مشکیه خوبه ولی زرده یکم ساکته خدایا اردک هیشکی نمیره
 • 4
  خوب بود. منم 2تا جوجو اردک ناناسی دارم
 • 4
  سلام من عاشق اردکهام. ولی افسردگی زیاد گرفتم چون هرکدوم از اردکام یه مشکل داشتن تو هر نظر یه کی از مشکل ها رو میگم شما جواب مارو بدید
 • 8
  یکی از جوجه اردکهام لال بود یعنی اصلا و ابدا جیک جیک نمی کرد و مثل هیچکدوم از اردکای دیگه ام بهم وابسته نبود دنبالم نمی دوید و ... یه روز مامانم داشت انگور میریخت تو ظرف یدونه انگور یاقوتی افتاد پایین اردکم بدو رفت انگوره رو خورد آقا هی میرفت عقب جلو آب هم نمیخورد به یکی دیگه گفتم گفت اون از اول مریض بوده به هرحال می مرده شما چی میگین؟

  پاسخ ها

  • حیوونه خف شد طفلی
 • 4
  و لطفا راجع به مشکل پاهاشون بنویسید همه اردک ها وقتی بزرگ تر میشن پاهاشون چلاغ میشه !!!! چرا آخه؟
 • 30
  و آخرین مشکل من یه جوجو اردک خریده بودم خیلی دوسش داشتم تقریبا 23 روز بود داشتمش ولی همین دیروز ساعت 5 صبح از خواب پا شدم دیدم با چشم نیمه باز خوابیده ترسیدم ولی اعتنا نکردم 1 ساعت بعد شروع کرد کارای عجیب کنه !!! بی دلیل اینجوری شد !!! البته از روز اول من فکر میکردم تو تنفس مشکل داره چون میلرزید و...
  راستی از چند روزشون که بشه میشد بزاریمشون تو آب ؟
  لطفا جواب پیغام هامو به ایمیلم بفرستید حتما منتظر جوابم

  پاسخ ها

  • جوجه اردک اسرائیلی بدو در اومدن از تخم بلده شت کنه ولی این اردکایی که از بازار میخرید و دو وجب قدشونه از همین سن دو وجبی شنا رو شروع میکنن معمولا
  • خوب ایمیلت رو بگو که جوابشونو بفرستم
 • 13
  سلام.من یه جوجه اردک دارم که از وقتی از تخم دراومد روی پاهاش نمیتونست بایسته.از نظر ظاهری پاهاش هیچ مشکلی ندارن و شکل ظاهریشون کاملا مثل جوجه اردک های سالم میمونه.اما توانایی این رو نداره که روی پاهاش بایسته.وقتی میخواد راه بره به پشت می افته و پاهاش رو توی هوا تکون میده.انگاری پاهاش سست میشن.وقتی دو سه روزه بود رفتم پیش یه دامپزشک،گفت کمبود ویتامین داره و بش مولتی ویتامین داد.الان حدود 20 روزشه اما اصلا بهبودی پیدا نکرده.خواهش میکنم راهنماییم کنید که چطور میتونم درمانش کنم.اگر امکانش هست جوابتون رو به ایمیلم ارسال کنید.ممنونم
 • 153
  من یک جوجه دارم
 • 2
  سلام همه چیزو خوندم نه توضیحات کافی بود نه کامنت ها توضیح علمی دادن منم دو تا جوجه اردک دارم خدارو شکر سالم و شیطونن همگی موفق باشید و دوستدار حیوانات
 • 3
  سلام
  جوجه اردک من یک ماه و نیمشه...الان یک هفته س که نمی تونه روی پاهاش وایسته...وقتی می خواد بلند بشه تعادلش به هم می خوره و پاهاش می ره روی هم و میوفته زمین...گاهی هم به پشت میوفته و دیگه نمی تونه برگرده...اوایل خیلی زرنگ بود...خواهش می کنم راهنماییم کنید...اگه میشه جوابو به میلم بفرستید...خیلی نگرانم

  پاسخ ها

  • دوست عزیز زیاد بهش غذا دادی و نزاشتی آزاد راه بره (فک کنم توی یه محیط کوچیک داشتیش) و نتونست راه بره و بدوه تا پاهاش قوی بشن
 • 6
  زیاد جالب نبود من اطلاعات قوی تری میخواستم......................
 • 3
  اردک عزیزم قسمتی ازپاش سیاه شده باید چکار کنم خوب بشه
 • 88
  اردک عزیزم قسمتی ازپاش سیاه شده باید چکار کنم خوب بشه
 • 37
  سلام . اردک من سرما خورده بی اشتها هم شده باید چار منم خوب شه؟

  پاسخ ها

  • سلام -یک کپسول آموکسی سیلین را باز کن و نصفی از محتویاتش را داخل مقداری آب بریز تا2-3 روز همین کار راادامه بده
 • 2
  با سلام از صبح اردک من اب ریزش بینی داره چی کار کنم ؟ چه دروئی بهش بدم تا خوب بشه ؟

  پاسخ ها

  • سلام،جوجه اردک منم از دیروز آبریزش بینی داره،هر وقت فهمیدی باید چی کار کنی به منم بگو لطفا
  • سلام.. توی افتاب روزی یک یا دو ساعت یا بیشتر نگهدار حیوونتو
 • 13
  منم دوتا جوجه اردک دارم ولی 2 روزه یکیشون خیلی بیحاله همش می خوابه :( نکنه بمیره... چیکارررررررررررکنمممممممممممممممممم
 • 9
  سلام من دو تا اردک خوشگل دارم که خیلی شاد و سرحال اند غذا فقط گوجه و تخم مرغ آب پز و هندونه می خورند ولی به چیزای دیگه چندان رغبتی نشون نمی دن چیکار کنم غذای دیگه بخورند لطفا به ایمیلی بفرستید
 • 90
  سلام من 2 روزه اردک دارم دیشب داشت میمرد سرش تو سوراخ کارتن گیر کرده بود خوب شد زود رسیدم داشت میمرد.ولی در کل باهوش و ملوسن .
 • 1
  عالی بود . من نظر همه را خواندم لطفا پاسخ درست تینا و پانیذ را بدهید؟ چون جوجه اردک من هم همین مشکل رو دارند
 • 67
  جوجم افسرده شده چیکارش کنم؟

  پاسخ ها

  • سلام اگه ىدونه جوجه دارى خىلى بده چون تنها مىشه و کسى رو هم نداره که بازى کنه باهاش. پس ىه جوجه بخر نا از افسردگى دربىاد
 • 29
  salam manam 4ta joje ordak daram ama yekishon az diroz cheshmesh ro sob baz nemikard badam ke baz kard varam dare balaye cheshmesham abiye joje ordakam ba ye joje zendegi mikonan lotfan javab bedid
 • 26
  man hododan 20 ta ordako 13 ta jojashono to bagham daram. behtarin chiz vase joje ordaka to tabeston poste hendone ba poste khiyare . chon abe badaneshono dar tole roz tamin mikone. none khoshkam to ab namdaresh konin bedin bokhoran dos daran. bozorgtar ke shodan yani taze pareshon dar omad ba hamin ghaza ha gandom bedin vase roshdeshon khobe. soal dashtin email konin vasam.
 • 48
  نظری ندارم،فقط جوجم تازگی ها نمی تونه خوب دست شویی کنه چی کار کنم؟
 • 45
  یکی جواب بده:اردکم تازگی ها نمی تونه خوب دست شویی کنه!چی کار کنم؟بگید طورو خدا؟
 • 48
  یکی جواب بده:اردکم تازگی ها نمی تونه خوب دست شویی کنه!چی کار کنم؟بگید طورو خدا؟
 • 2
  من سه تا جوجه اردک دارم که از نظ ظاهری سالم هستند. به اندازه غذا می خورند و خیلی شیطنت دارند. اما مدتی هست که کردنشونو زیاد می خارونند و باعت ریزش موهای گردنشون شده. به نظر شما مشکلی دارند یا طبیعیه؟؟؟
 • 54
  خوب بود
 • 2
  یه جوجه اردک که از اول که به دنیا اومد ضعیف بود الان که یه هفتشه به پشت میوفته و نمیتونه برگرده باید چی بدیم؟لطفا جوابو به ایمیلم جواب بفرستین
 • 8
  چرا این قدر دیر جواب مردمو میدی
 • 4
  سلام.اردک من از چشمای اردکم کف میاد.جیکار باید بکنم؟خواهش میکنم راهنمایی کنید خیلی نگرانشم
 • 5
  دوستان من اردکم انگار پاش درد می کنه نمی تونه اصلا رو پاش بایسته و تازه صداشم دیگه در نمیاااااد . :(((( چیکار کنننننم ؟؟؟؟؟
 • 6
  جواب بدید لطفا . من اردکم پاش می لنگه و نمی تونه رو یه پاش بایسته .. صداشم دیگه در نمیاد.. یکی جواب بدههههههه....... به ایمیلم : mo69m@yahoo.com
 • 3
  دوستان هر سوالی دارید درخدمتم.
 • 2
  جوجوم غذاش کم شده رو پاشم نمیتونه وایسه چیکارش کنم نمیره
 • 3
  سلام من 2تا اردک دارم هر دوتاشون هم مو های گردنشون کامل ریخته شدن مثل جوجه اردک زشت باید چه کار کنم.
 • 5
  عالی عالی ممنون ممنون ممنون...
 • 2
  سلام خدمت همه ی بچه ها

  من 35 تا اردک موسکوی دارم
  شاید نتونم به همهی سوال دوستان جواب بدم ولی این مدت تجربیات نسبتا خوبی داشتم

  اکثر پیغامای بچه ها رو خوندم و تا اونجایی که حظور ذهن داشته باشم جواب میدم

  خب
  اولا همونطوری که دوستان گفتن به هیچ عنوان نباید اردکو تنها نگه داشت چون بشدت افسرده میشه و حتی غذا هم نمیخوره
  من یکی از جمجه هامو بقیه زده بودنو پوست بالشو کامل کنده بودن
  وقتی جداش کردم از بقیه هیچی نمیخورد و بزور تخم مرغ آب پز میزاشتم دهنش و مجبور میشد بخوره و نهایتا با یکی دیگه که بقیه زده بودنش تنها گذاشتمش و دیدم که از اون به بعد شروع کرد غذا خوردن

  یکی دیگه از مشکلاتی که برای اردکا پیش میاد کمبود مواد معغدنیه و ویتامینه
  باعت سستی و کانیبالیسم میشه
  علت اینکه یکی از دوستان گفت که پر های گردن اردکه ریخته هم همینه
  یعنی یا بر اثر کسیفی خودشو میخارونه و یا اینکه کمبود مواد معدنیه
  پیشنهادمم اینه که امکان شنا براش فراهم کنید و اینکه توی غذاشون از پودر صدف - پوسته تخم مرغ و آهک هم میشه استفاده کرد ولی به مقدار کم
  درمان کانیبالیسم طول میکشه و زمان بر هستش
  اینم باید بگم که باید زیر نظر بگیریشون ببینی پرای همو میکنن و میخورن یا نه ؟

  وقتی جوجه های بزرگتر میشن جنسیتشونم توی رفتارشون تاثیر میزاره و معمولا دوتا نر با هم نمیسازن و باید این موضوع رو هم در نظر بگیرید
  کمبود جا هم مشکل سازه
  بهتره برای بسترشون از خرده چوب استفاده کنید هم گرمشون نگه میداره و هم رطوبتو جذب میکنه

  بازم اگه کسی سوال داشت به آی دیم پیغام بده
  خوشحال میشم بتونم راهنماییتون کنم
  Edison_1847_1931@yahoo.com
 • 4
  سلام.جوجه اردکم فقط خیاروهندونه میخوره.این بدنیست؟
 • 4
  من 2تا اردک 2.5 ماهه دارم چطور میتونم جنسیتشونو بفهمم

  پاسخ ها

  • میتونی از صداشون متوجه بشی اگه صداش گرفته بود نره اگه صداش بلند بود ماده
 • 2
  سلام من یک اردک کوچولو دارم و نمیدونم باید چه غذایی بهش بدم

  پاسخ ها

  • نون رو براش تلیت کن بهش بده کاهو
 • 0
  بهشون گوشت چرخ كرده خام(البته خيلي كم) بديد
  زود خوب ميشن
  جوجه اردك عاشق كاهوي خرد شده است. به اندازه اي كه بتونه اون رو ببلعه
 • 1
  سلام من دوتا جوجه اردک داشتم غذا نمی خوردن الان یکیشون مرد دیگه هم نمیتونم جوجه بخرم این یکیش اصلا غذا نمی خوره فقط یه جا می خوابه چه کارش کنم غذا بخوره لطفا سریع تا این یکیشم نمرده پاسخ بدین ممنوم

  پاسخ ها

  • من فکر کنم وقتی که پرنده ها مریض هستن میخوابن ببخشید ولی اخر اینم میمیره مطمئن باش چون مریضن میخوابن
 • 1
  با سلام ایا جوجه اردک رو میشه توی حیاط خلوت بزرگ کرد گربه یا کلاغ کاری باهاش نداره؟
 • 3
  من جوجه اردکمو 1 هفتس که دارم..تو بالکن نگهش میدارم ..آفتاب هم میخوره...ظرف اب واسه شنا کردن و غذای کافی هم داره...اما خیلی زیاد آب میخوره و شدیدا آبریزش بینی پیدا کرده....هر وقت میبینمش داره آب میخوره مرتب...دلیلش چیه؟ واسه آبریزش بینیش چی بهش بدم ؟

  پاسخ ها

  • بذار توى خونه و. خوب ازش مراقبت كن
 • 7
  سلام من دو تا جوجه اردك دارم مشكل اول اينه كه مدفوعشون شله و دوم اينه كه بعد از شنا ميلرزن تو رو به جون جوجه اردكاتون زود جواب بدين
 • 4
  95% جوجه اردک هایی که در بازار به فروش میرسند ناسالم بوده و به دلیل نا رسایی از سیستم کارخانه جوجه کشی خارج میشوند و به فجیح ترین صورت ممکن از ان ها نگهداری میشود فقط 5 درصد باقی مانده ممکن است سالم باشند
 • 1
  سلام
  من یه جوجه اردک دارم که حدودا ۳ ماهشه
  بدلیل مشغولیت های کاری امکان نگه داریشو ندارم
  می خواستم بدونم جایی که مطمئن باشه تو تهران هست که بذارمش؟ مثلا پارک خاصی یا باغ وحش؟
 • 3
  واقعا اردک ها باحالند
  خیلی باحالند
  خیلی دوستشون دارم

  پاسخ ها

  • سلام پارک ساعی
 • 34
  سلام من چهار تا جوجه خریدم در هفته سوم بهشون گوجه دادم اما یکیشون مرد یکی دیگشونم داشت میمرد که بهش استامینفون دادم خوب شد
 • 3
  سلام... از شیراز...
  میخاستم پرورش اردک راه بندازم... 3 تومن دارم کافیه ؟
  چقدر فضا لازمه؟
  از کجا میتونم جوجه سالم وخوب تهیه کنم؟
  بعد که بزرگ شدن برای فروش اونها مرغ فروشی ها ، میخرن؟
  مجوز بهداشت لازمه؟
  ممنون
  شاد و سلامت باشید...
 • 50
  سلام.بستگی داره به خودت که میخوای چند تا اردک بخری . اگه از من میشنوی زیاد نخر کم بخر اول تست کن ببین اگه جواب داد بعد بیشترش کن .فکر کنم یه طویله کوچیک کافیه فقط سعی کن همیشه تمیز نگرش داری تازه غذاشونم دون پارسه از همه چی بهتر میخورنش با یکم اب قاتیش کن بریز تو ظرف . فروشش بستگی به خودت داره تخم میخوای بفروشی یا گوشت.اگه واسه گوشتش میخوای همه باید ماده باشن نوع اردک هم مهمه بهترین اردک گوشتی پکین هستش سفید رنگهو خیلی تپله ولی تخمش زیاد خوب نیست.از اردک های دو رگه سیاه سفید اصلا نخر پشیمون میشی همه رو پکین بخر.صد در صد مجوز بهداشت لازمه لازمه اما زیاد گیر نمیدن.
 • 3
  مواظب باشید جوجه اردک شما وارونه نیوفته وگرنه میمیره

  پاسخ ها

  • ممنون فرزانه جان
 • 3
  مواظب باشید جوجه اردک شما وارونه نیوفته وگرنه میمیره
 • 12
  ببخشید باید چه گار کنم تا اردکم ییاد بگیرد کجا دستشویی کند
 • 1
  من دو تا اردک دارم که همش می خوابن
  یکیشونم یه وقتایی زیر بدنش با کف پاش داغه !!!!
  فقطم توی دست خوابشون میبره !!!!! تورو به خدا جواب بدین
 • 0
  من الان یه جوجه اردک دارم که همش عطسه می کرد با آب ریزش بینی داشت وصداشم گرفته بود
  دامپزشک بهش آنتی بیوتیک و ویتامین داد خوب شد
  اما الان فلج مانند شده درست راه نمیره
  پاهاشم ورم کرده
  چی کار کنم؟
  نمیره؟

  پاسخ ها

  • من هم یه اردک دارم . تازگی ها یکی از پاهاش ورم کرده و به سختی راه میره . چشم هاش هم زیر پوست چشمش رفته و فقط یکمش بیرونه که سخت میبینه . تو رو خدا کمکم کنید . راستی ورم پا شاید در اثر عفونت باشه که از زخم به وجود اومده.
 • 3
  جوجه اردک من تو اب شنا نمی کنه
  ...
 • 12
  جوجه که پاش بلنگه املاح بدنش کمه
  صداشم به خاطر برونشیت گرفته
  توی 1پارچ آب یه کپسول سفالکسین باز کن و هم بزن.تا 5روز همین کارو انجام بده
  و بهش بده.
  و قرص ب کمپلکس رو توی آبش حل کن و 15روز بده
 • 1
  سلام. یه سوال... میشه زیر جوجه اردک خاک چوب ریخت که جاش کمتر کثیف بشه؟ مر30
 • 0
  لطفا جواب بدید ما توی طبقه ی الو یه آپارتمان زندگی میکنیم و یه جوجه خروس دارم که البته دیگه الان بزرگ شده و میتونه که در برابر گربه از خودش مراقبت کنه و گربه مدام میاد و میره میخواستم ببینم اگه یه جوجه اردک نوجوان نه کاملا بالغ و نه جوجه بگیرم گربه نمیخورتش یا اینکه با جوجه خروسه مشکلی نداره؟

  پاسخ ها

  • نه
 • 0
  سلام...اردک من یه چشمش کوچیک شده و از آبریزش بینی داره؟؟فکر میکنم که سرما خورده ...برای درمان خونگی چیکار باید بکنم تا خوب شه....؟؟؟؟؟/

  پاسخ ها

  • منیره جان چشم اردکت حتما درد میکنه که کوچیک شده ږیه قطره چشمی بتامتازون بخر و روزی دو بار بریز تو چشمش
 • 0
  اردکها و تمتمی طیور احتیاج دارند که در مکانی زندگی کنن که مناسب باشه اردک باید زیر باش خاک و کمی لجن باشه و غذا سه وعده بهش داده بشه اگه غذا همش پیشش باشه نمیخوره حیوانات مریض میشن ولی افسردگی نمیگیرن با شرایط که گفته شد در آبش مولتی ویتامین و مینرال در صورت مریضیهای آبریزش خوشک کنندهای نوزادان داده شود گنم سبوس جو و یک وعده هم غذاهای نمدار مثل گجه .چون در آب هستن اردک اگر تا 2 ماه موند دیگه رشدش راحته.با تشکر امین از گلستان
 • 1
  سلام من دو تا جوجه اردک دارم که دوماه ونیم دارمشون نگهداریش سخته تو اصفهان جایی برای نگهداری شون هست
 • 1
  سلام.من 8 تا ارک رو تقریبا 8 ماه پیش که خیلی کوچیک بودن خریداری کردم.یکی ازشون که ماده هم هست از دیروز هیچی نخورده/کسله.نگران سلامتیشم .خواهش میکنم راهنمایی کنین
 • 2
  سلام من 2 تا اردك دارم كه يكي اپاي يكي از اونا فلج شده بايد چيكار بكنم
  تا خوب بشه
 • 19
  چرا جواب کامنت ها رو نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اردک گوشت خواره یا گیاهخواره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • 0
  اردک گیاه میخوره

  پاسخ ها

  • زیاد
 • 1
  سلام خیلی عالی بود من چند ماهیه سه تا اردک خردم وبا مرغ هامون یک جا هستند وهرچی به مرغ هامون میدیم اونها هم میخورند اشکالی نداره ؟ ومیخواستم بدونم چه طوری میشه از تخمش جوجه در اورد واز کجا بفهمیم که کپ اومده وچند روز باید روی تخم هاش بخوابه ممنون زود جوابم را بدید لطفا
 • 3
  سلام خواهشن یک نفر که تجربه بالایی تو نگهداری از اردک داره با من تماس بگیره
  من دارم از نگرانی میمیرم احساس میکنم جوجه اردکهام دارن میمیرن
  09356088231

  پاسخ ها

  • ممنون از تماس شما اردکام اب ریزش بینی دارن چیکارشون کنم؟
 • 0
  خوب بود
 • 1
  سلام ممنون از کسایی که توجه کردنو تماس گرفتن
  جوجه اردکای من بهترن اما همش فرت فرت میکننو آب ریزش بینی دارن
  باید چیکارشون کنم?
 • 0
  سلام ممنون از کسایی که توجه کردنو تماس گرفتن
  جوجه اردکای من بهترن اما همش فرت فرت میکننو آب ریزش بینی دارن
  باید چیکارشون کنم?
 • 1
  سلام.میخواستم بدونم همیشه باید بالا سر این چراغ روشن بزاریم؟
 • 0
  سلام من الان یه هفتست که سه تا جوجه اردک خریدم ولی دو روزه که سه تاشون ابریزش بینی پیدا کردن. سر حال پر سرصدا هم هستن. میترسم سرما خورده باشن. چطوری میشه خوبشون کرد؟
 • 0
  اینجوری که شما به کامنت ها جواب میدین اردک بدبخت مرده سالش هم گذشته!
  ا
 • 0
  جوجه اردک رو باید در محیطی گرم نگهداری کرد تا سرما نخوره . به هر غذایی عادتش بدین . اگه پاش شکست زیاد اذیتش نکنید بزارید استراحت کنه خود به خود خوب میشه . جاشو مرتب تمیز کنید و بزارید آزاد باشه و با آب بازی کنه
 • 2
  مقدار مصرف دانه برای هر جوجه اردک در ماه چقدر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • 0
  سلام من يه جوجه اردك دارم كه از وقتي حمومي كرده روز بهروز موهاش ميريزه پاهاشم سست شده هي ميشينه غذا خوردني هم ميشينه قبلا خيلي جيغ ميزد حالا صداش گرفته و ميخوابه آب كه ميخوره از دهن دماغش ميريزه بيرون خيلي سالم بود تازه اينجوري شده خواهش ميكنم بگيد چيكار كنم
 • 1
  سلام در مورد تشخیص نر یا ماده بودن بچه اردک ها میخواستم بدونم
 • 3
  سلام من دوتا جوجه اردک دارم که چند روزی هست که چشماشون کوچک شده و کف میکنه یکیشون یه روز فلج شد بهش سیر دادم بلند شد خوب غذا میخورن ولی شکل صورتشون خیلی بد شده به خاطر چشماشون نمیدونم چکار کنم
 • 1
  salam man ie joje ordak daram ba ine migid tanha nabaiad bashan man bozorgesh kardam ama hamishe kenaresh bodam ama 2 roze mibonam mese sag dahanesho baz negah midarevo nafas mikeshe albate na hamishe ieki az sorakhae binish pore nemidonam chetori tamizesh koanam mishee rahnamaim koni?mamnon misham javabamo email koni vasam
 • 1
  سلام من یه جوجه اردک دارم از آب میترسه وقتی میزارمش تو آب خیلی جیک جیک میکنه و سعی می کنه بیاد بیرون چی کار کنم لطفا جواب بدید بهم لطفا
  راستی برای اینکه نمی گذارمش تو آب کثیف شده جواب بدین لطفا
 • 0
  سلام من یه جوجه اردک دارم که خیلی از آب میترسه وقتی مذارمش تو آب خیلی جیک جیک میکنه و سعی میکنه بیاد بیرون باید چی کار کنم تا شنا کنه و نترسه جواب بدین لطفا جواب بدین لطفا
 • 0
  سلام جواب بدین دیگه
 • 0
  سلام به دوستان. جوجه اردک ها خیلی اجتماعی و مهربان هستن اما ترسو و تهاجمی. حتما گروهی نگهداری کنید یعنی تنها نباشه. از دانه پارس که میکس شده از انواع دانه هاست و سویا و نان خشک استفاده کنید که بسیار مقویست. یادتان باشد که غذا ها آبکی باشن. کنار ظرف غذا شون ظرف آب که عمق حد عقلی 5 تا 10 سانتی باشه که راحت بتونن سرشونو در عمق آب و غذای آبکی بکنن. بایستی سبزی جات و کاهو ریز باشن که بتونن ببلعن. هیشه آب تازه برای بازی کنارشون بگذارید نیازی نیست که حتما شنا کنن همین که با منقالشون به پرها آب بپاچن کفایت میکند. اصلا بهشون دست نزنید و بغلشون نکنید چون باعث سکته و استرس شون میشه. حتما زیرشون باید با خاک یا برگ ویا کاه پوشیده باشه. و هر چند روز یکبار جاشونو تمیز کنید. سیع کنی در فضای باز مثل حیاط بچرخند و به گردش بپردازن. برنج پخته رو بشوید و با آب مخلوط کرده در ظرفشون بریزید. باید غذا ها حتما آبکی باشد یعنی غذا رو خرد یا تیکه کنید در ظرف ریخته و آب به آن اضافه کنید. کاهو و سبزی جات و علوفه و برگ مو و.... به قطعات ریز تبدیل کنید که راحت بتونن بخورن. اردک ها خودشون پرها و بال ها رو تمیز میکنن فقط ظرف آب تمیز برای آب بازی کنارشون بگذارد ظرف آب بازی باید ارتفاعش به آندازه ای باشه که راحت سر اردک داخل آب بشه و بتونه به خودش آب بپاچه. با دست به آرامی به سطح آب بزنید جوری که توجه اردک به ظرف و دست شما جلب شود و چند بار تکرار کنید آب بازی سپس کنار بروید و از ظرف فاصله زیاد بگیرید. اصلا بهشون نزدیک نشید و از فاصله 1 یا 2 متری باهاشون صحبت کنید متوجه محبت و مهربانی شما میشون. اگرغذا نخوردن خیلی اصرار نکنید اردک پرنده ای کم غذاست هر وقت احساس گرسنگی کند خودش به سمت ظرف غذا میرود. با تشکر

  پاسخ ها

  • تشکر :-) اردک من خیلی از آب می ترسه... نفس نفس می زد وقتی اومد بیرون از آب :-( کلی باهاش بازی کردم اما اثر نداشت... در ضمن ، پرهای پشت گردنش داره می ریزه... چکار کنم؟؟؟؟؟ امروزم سرما خورد :-(((((((((((((((((((((((
 • 2
  من سه تا جوجه اردک داشتم که توی حیاط و توی سبد بودن ولی دو روز بیش گربه یکیشونو خورد و وقتی رسیدم اون یکیش داشت میلرزید و گاهی رو زمین می افتاد و چشماشو میبست و مجبور شدم راحتش کنم ولی اون یکیش سالمه ایا اتفاقی براش میفته اخه خیلی کم غذا شده
 • 2
  سلام من الان دو تا جوجه اردك دارم اسمشونم خپل و مخمله خپل و حدود 1 ماه و نيم گرفتم مخمل فكر كنم 1 ماه باشه گرفته باشم اش مخمل هفته پيش از رو ميزم بخاطر ترسش از دستمال كاغذي افتاد از اون به بعد باش كمي كج شده لنگون لنگون راه ميرو بعضي موقع ها هم ميدود خپلم نميدونم چرا يكي دو روزه رو يه پاش نميتونه بايسته و ميشينه تند تند نفس ميكشه و وقتي راه ميره پايي كه نميتونه روش بايسته را كج ميگذارد روي آن يكي پايش و ميفتد و ميشينه موهاي گردنشون ريخته و آبريزش بيني دارن خپل لاغر شده چيكار بايد بكنم حالشون خوب شه؟ ميترسم مشكلي براشون پيش اومده باشه مثل شكستگي پا تو خونه نگهداريشون ميكنم غذاشونم پلو سبوس برنج و گوجه و ميوه و نون هست تازه خپل بعد آبتنيش تو سينكمون پاش اينجوري شد لطفا كمك كنيد چيزيشون شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • 0
  سلام من الان دو تا جوجه اردك دارم اسمشونم خپل و مخمله خپل و حدود 1 ماه و نيم گرفتم مخمل فكر كنم 1 ماه باشه گرفته باشم اش مخمل هفته پيش از رو ميزم بخاطر ترسش از دستمال كاغذي افتاد از اون به بعد باش كمي كج شده لنگون لنگون راه ميرو بعضي موقع ها هم ميدود خپلم نميدونم چرا يكي دو روزه رو يه پاش نميتونه بايسته و ميشينه تند تند نفس ميكشه و وقتي راه ميره پايي كه نميتونه روش بايسته را كج ميگذارد روي آن يكي پايش و ميفتد و ميشينه موهاي گردنشون ريخته و آبريزش بيني دارن خپل لاغر شده چيكار بايد بكنم حالشون خوب شه؟ ميترسم مشكلي براشون پيش اومده باشه مثل شكستگي پا تو خونه نگهداريشون ميكنم غذاشونم پلو سبوس برنج و گوجه و ميوه و نون هست تازه خپل بعد آبتنيش تو سينكمون پاش اينجوري شد لطفا كمك كنيد چيزيشون شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • 0
  سلام.ممنون از راهنمایی های خیلی خوبتون!من دیروز 2تا اردک خریدم.یک زردو یک سیاه و زرد.توی قفس نگهشون می دارم.البته قفس بزرگا،خیلی بزرگ!بهشون آرد ذرت می دم خیلی دوست دارند.و در یک دقیقه همش رو می خورند.آب شون رو هم عوض می کنم.روزی 1 ساعت تو حیاط ول هستند و بازی می کنند.غذاشون خوبه؟راستی دوتاشون دیروز خیس شدند.یکیشون به سرعت خشک شد اما اون یکی خیس موند و پراش شاخ شد.یک گوشه کز کرده.یکیشون خیلی شیطونه و یکیشون.....همین الان مرد.همین که خیس بود.اه اه اه!خیلی بد شد.تو رو خدا بگید چی کار کنم اون یکی بزرگ بشه و نمیره.خواهشا.به ایمیلم ایمیل بزنید.منتظرم.مرگ وزندگیه یه اردک.....تو انباری نگهداری شون میکنم.تو تاریکی چیزیشون نمیشه؟آرد ذرت خوبه؟نرن تو آب میمیرند؟جواب بدید.لطفا.من بهتون اطمینان کردما.این یکی نمیره....
 • 0
  من دو تا جوجه اردک دارم که روز پیش 1لیوان بزرگ روش اب ریخی و الان اون غذا و... نمی خوره و راه میره اما مثل قبل شاداب و سر حال نیست و هی خوابش میاد چی کار کنم تا مثل روز اولش بشه
 • 39
  احمق اردک ها پرواز نمی کنن
 • 1
  سلام اردک نباید به هیچ وجه تنها بمونه تو دو ماه اولش نذارید خیس شند لیوان بلند براشون آب بزارید و اردوان وبلغور ذرت و یک وعده غذایی خیس مثل گوجه وخیار براشون بریزید حتمی بزرگ میشود مرسی
 • 5
  سلام من دوتا اردک دارم که دو سه روزه آبریزش بینی دارن و عطسه میکنن.سرحال و شیطونن و غذا و آب هم میخورن شنا هم میکنن اما آبریزش بینی دارن خیلی زیاد...باید چیکار کنم که خوب بشن توروخدا جواب بدین خیلی دوسشون دارم تا چیزیشون نشده جوابمو بدین...اگه میشه به ایمیلم بفرستین ممنون میشم.
 • 1
  سلام من دوتا جوجه اردک دارم که چند روزه آبریزش بینی دارن و عطسه میکنن ... سر و حال و شیطون هستن و خوب هم غذا میخورن شنا هم میکنن اما این آبریزش بینی و عطسه خیلی منو نگران کرده توروخدا بگین چیکار کنم که خوب بشن خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی نگرانم....اگه قرص سرماخوردگی حل کنم تو آب بهشون بدم خوب میشن؟ ضرر نداره براشون؟ جون عزیزتون جوابمو حتما بدین..ممنــــــون
 • 0
  سلام من دوتا جوجه اردک دارم که چند روزه آبریزش بینی دارن و عطسه میکنن ... سر و حال و شیطون هستن و خوب هم غذا میخورن شنا هم میکنن اما این آبریزش بینی و عطسه خیلی منو نگران کرده توروخدا بگین چیکار کنم که خوب بشن خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی نگرانم....اگه قرص سرماخوردگی حل کنم تو آب بهشون بدم خوب میشن؟ ضرر نداره براشون؟ جون عزیزتون جوابمو حتما بدین..ممنــــــونَ
 • 0
  سلام منم دیروز 2تا اردک گرفتم اما یکیشون هم کمی بی حاله وهم وقتی می خوابه کنترل سرشو از دست میده و سرش میوفیه تورو خدا کمکم کنید .چیکار کنم که خوب شه؟
 • 0
  سلام... من یه اردک و یه جوجه دارم... امشب که به اردکم غذا دادم ، یه جوری شد... ( هندوانه بود) فکر کنم تو گلوش گیر کرد...تیکه اش هم کوچیک بود مثل همیشه... حالام نه آب می خوره نه غذا :-(((((( چیکارش کنم؟ تازه آبریزش بینی هم داره... اگه ممکنه راهنماییتون رو به ایمیلم بفرستین... ممنون :-)
 • 0
  سلام خسته نباشید من دوتا اردک دارم یکی زرد و یکی سیاه 1ماه من خریدوشون هردوتاشون2ماهشون امروز یک لیوان پراز اب از دستم روی زمین ریخت و زرده دوید به سراغ اب لیز خور افتاد و 5 10 دقیقه بعد مرد تروخدا تروخدا تروخدا
  بهم کمک کنید سیاه تنها می میره یا نه.
  ممنون
 • 1
  سلام خسته نباشید من دوتا اردک دارم یکی زرد و یکی سیاه 1ماه من خریدوشون هردوتاشون2ماهشون امروز یک لیوان پراز اب از دستم روی زمین ریخت و زرده دوید به سراغ اب لیز خور افتاد و 5 10 دقیقه بعد مرد تروخدا تروخدا تروخدا
  بهم کمک کنید سیاه تنها می میره یا نه.
  ممنون
 • 0
  اردک من داره میمیره حالش خیلی بده,از شمال خریدمشون.الان کرجم.به خاطر آب و هواس یعنی؟؟من چی کار کنم؟؟؟!!!!
 • 2
  سلام دوستان من دوتا جوجه اردک دارم و توی آپارتمان ازشون نگه داری میکنم میخاستم بدونم ک میشه بهشون یاد داد ی جا دسشویی شون رو انجام بدن؟
 • 2
  یکی از جوجه اردک هام که حدود یک هفته میشه خریدم . بیحال شده و غذا نمی خوره و بالا پایین نمی پره. مادرم یک قرط آسپرین تو آب حل کرد و داد بهش و خوب نشده حالا شما میگی من چیکار کنم ؟؟؟ خواهشا جوابم را بدید . نگرانشم !!!
 • 1
  یکی از جوجه اردک هام که حدود یک هفته میشه خریدم . بیحال شده و غذا نمی خوره و بالا پایین نمی پره. مادرم یک قرط آسپرین تو آب حل کرد و داد بهش و خوب نشده حالا شما میگی من چیکار کنم ؟؟؟ خواهشا جوابم را بدید . نگرانشم !!!
 • 1
  یکی از جوجه اردکام مرد:-( میخوام اون یکیشون رو ببرم به یه پارکی تا از تنهایی دربیاد. لطفا راهنماییم کنین و بگین میتونم به چه پارکی ببرمش و اونجا بذارمش... لطفا...

  پاسخ ها

  • سارا ببرش باغ پرندگان اون جا اردک های زیادی هستند تنها نمیمونه
 • 4
  من 1 ارد ک بزرگ و1 کو چیک دارم ایا اون ها رو بیش هم بذارم.
 • 0
  جوجه ی من موهای گردنش میریزه چی کار کنم
 • 0
  جوجه ی من موهای گردنش میریزه چی کار کنم
  خیلی سرحال بود بعد یکی پا گذاشت روش پاش پماد زدم و بستم پاش تقریبا خوب شد ولی خودش ظعیف شد سر و صدایش هم کمتر شده ولی غذا می خوره پاش درد می کنه 3 روز گذشته امروز فهمیدم موهتش ریخته یهنی میمیره چی بهش بدم خوب می شه
 • 0
  با سلام خدمت تمام دوستان عزیزم
  من پرورش دهنده ی اردک بصورت ارگانیک هستم نظرات و سوالاتتون مخصوصا علاقه ای که به این موجودات دوست داشتنی دارید برام جالب بود هر سوالی رو میتونید از من بپرسید البته فقط از طریق آی دی یاهو و تماس تلفنی  شماره تماس 09391641688
  آی دی یاهو mehdi.rassi
 • 0
  سلام
  من دو تا اردک دارم که یکیشون پاهاش خیلی ضعیف شده زیاد نمیتونه راه بره و همش این پا اون پا میکنه ولی بقه چیزات طبیعیه مثلا غذا میخوره یا پراشو تمیز میکنه
  راه حلی برای درمانش وجود داره دارو یا غذای خاصی
  لطفا راهنماییم کنید ممنون
 • 0
  اردکم رنگش پریده و دهنش بازه و له له میزنه نمیتونه روی پاهاش بایسته ما اونو توی بالکن نگه می داریم که زمینش سرامیک ترو خدا جوابمو بدید خیلی نگرانم نکنه بمیره
 • 0
  اردکم رنگش پریده و دهنش بازه و له له میزنه نمیتونه روی پاهاش بایسته ما اونو توی بالکن نگه می داریم که زمینش سرامیک ترو خدا جوابمو بدید خیلی نگرانم نکنه بمیره
 • 0
  سلام الان فکر کنم دوماه خوردی 1 اردک دارم تا پرهاش درنیامده بود اب بازی ندادم غذا دون پارس میدم 3 بار در روز هفته 1بار یا دوبار آب بازی میدم تمیز بشه با یه چیزی مثل دستمال آب پرهاش میگرم تا جلوی افتاب خشک بشه
 • 0
  همه نظرات تقریبا خوندم ولی جواب سوالم نگرفتم چطوری میشه به اردک یاد بدیدم دستشوی کجا کنه اگر کسی بلد بگه ممنون میشم
 • 0
  آیا اردک خواب دارد منظورم اینه که چشم به هم میزنند یا نه
 • 1
  صدای اردک در نمی آید علت چیست و راه حل چه می باشد؟
 • 0
  سلام اردک من دوازده روزشونه خدا رو شکر هردو سالمن برای این که همیشه همین طور باشن کپسول مولتی ویتامینی که خیلی بد بو هم هست برای خودمه درون ابشون حل کنم عیبی داره؟چون میگن این کپسول چاق میکنه؟
 • 0
  سلام من یه اردک یه ساله دارم. امروز صبح که دیدمش متوجه شدم پوست گونه هاش (بین چشم و نوکش) قرمز و کبود و کمی متورم شده. تا دیشب حالش خوب بود و مشکلی نداشت امروز هم حال عمومی اش خوبه و هیچگونه علایم سرماخوردگی یا بیماری نداره ولی این قرمزی و حالت حساسیت پوستی اش نگرانم کرده. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

  پاسخ ها

  • زیر اردکت روزنامه نگذار وابشو زیاد کن وابشو کنار غذا بگذار وهر رو ز ابش را عوض کن.
 • 1
  من دو تا اردک خوشگل دارم اسمشونم غلام بلک وشعبون وایت ولی از دیروزتاحالا پای اردکم غلام بلک می لنگه تو رو خدا راهنماییم کنید اردکای من صحبتم می کنند

  پاسخ ها

  • به دامپزشک مراجعه کن
 • 0
  سلام من دو تا اردک دارم یکیشون رنگش سفیده ودیگری با قله ای از کجا بهم که کدو مشون نر ه یا ماده لطفا جواب بدید.
 • 0
  سلام من دو روزه دو تا اردک خریدم نمیدونم از کی باید بزارمشون تو اب .من هر وقت اردک میخرم فلج میشن لطفا بگید چیکار کنم فلج نشن
 • 0
  سلام من دو روزه دو تا اردک خریدم نمیدونم از کی باید بزارمشون تو اب .من هر وقت اردک میخرم فلج میشن لطفا بگید چیکار کنم فلج نشن

  پاسخ ها

  • اردکت را بعد از 3 سالگی یعنی در 4 سالگی به اب بگذار.
 • 3
  سلام من در تاریخ 1393 پیام میفرستم. من جوجه اردک از بازار خریدم.جوجه اردکم کثیف میشود. چگونه جوجه اردکم را تمیز کنم؟

  پاسخ ها

  • ببرش حموم..
 • 0
  سلام .جوجه اردک من ابریزش بینی داره و تنفسشم صدا میده چیکارش کنم
 • 1
  من4تا اردک دارم ومیمیرم واسشون 2تاشون زرد هستن یکیشون هم زرد وسیاه ویکی دیگشون هم سیاه است وکمی زردهم دارد خیلی دوسشون دارم
 • 0
  آیا مدفوع اردک بسیار بو میدهد ؟
  آیا اگر اردکی از شمال خریداری کنیم و بعد آن را به تهران بیاوریم به دلیل تغییر آب و هوا می میرد ؟

  پاسخ ها

  • بستگی به اردک دارداگر قوی باشد میتواند تغییر اب و هوا را تحمل کند
 • 1
  سلام من یه جوجه اردک دارم که حالش بد شده پشت سر هم گردن خودشو دراز میکنه وهمشه چشماشو میبنده میتونین بگین مریزیش چیه و چتوری درمانش کنم خواهش میکنم زود تر جواب بدین
 • 0
  باعرض سلام وخسته نباشید
  من یکی ازجوجه اردکهام مرده،حالابایددفنش کنم؟چجوری دفنش کنم؟آیابایداهک بریزم؟
 • 0
  سلام ببخشید من چندتا جوجهردک خریدم که خیلی کثیفن و بو میدن.چجوری تمیزشون کنم؟تو ابم رفتن تمیز نشدن.اگه میشه زودتر جواب بدین

  پاسخ ها

  • با شامپو بچه وآب ولرم بشورشون وبعد با سشوار خشکشون کن
 • 0
  سلام خسته نباشید من 3 روز پیش یک جوجه اردک خریدم خیلی دوست دارم زود تر بهم وابسته شه میخواستم ببینم کی و چگونه بهم عادت میکنه؟
 • 0
  سلام من همین الان یه دونه جوجه اردک خریدم
  راستش یکم پشیمونم چون خیلی صدا میکنه و بوی بدی میده:(
  چطوری زودتر دستیش کنم؟؟
  ممنون میشم هرچه زودتر جواب سوالمو بدید
 • 0
  سلام
  ۲ تا اردک خریدم روز دوم یکیشون از دستم با ارتفاع کمی افتاد زمین از همون لحظه دیگه رو پاش وای نستاد امروز دیدم که بهتر شده و میتونه راه بره اما زود میشینه, اون پایی که درد میکنه جمع میکنه
  اتفاق خاصی افتاده ؟ خوب میشه ؟ لازمه ببرمش دامپزشکی ؟
 • 1
  سلام جوجه اردک من چشماش کف میکنه و بی حال شده چیکارش کنم
 • 0
  جوجه اردک من اکاسیف خورده باید چه کار کنم؟
 • 4
  سلام من دوتا جوجه اردک دارم اما همش بی قراری میکنن و سر صدا میکنن غذا و ابشونم بجاست اما خیلی اذیت میکنن چیکار کنم.خواهشا سریعتر جواب من رو بدید
 • 0
  آقا کسی هست؟؟
 • 0
  سلام
  اردک من سرماخورده بود.یکیشم فلج شده بود.پیشنهاد میکنم حتما بهشون سیر بدین.سیرو رو رنده کنین با کمی ماست بریزین تو دهنشون.اردک های من خوب شدن.حالا هر روز نفری یه قاشق چایخوری بهشون ماست و سیر میدم
 • 0
  اشکالی نداره جوجه اردک یک هفته ای اب برا شنا کردن ئاشته باشد و اینکه زیرشون خیس باشه دایم
 • 0
  سلام من یه جوجه اردک دارم که همه چیزش خوبه فقط عطسه میکنه و آبریزش بینی داره و سوراخ های بینی اش انگار گرفته شده چیکارش کنم خوب بشه و اینکه دانه پارس و خیلی دوست داره و خشک میخوردش و انگار سر دلش میمونه غذای متنوع چی بدم بهش اینم بگم که تازه داره کرک های سفید در میاره. جوجه ام یه وقتایی سر حاله یه وقتایی سِرِّ عذاب وجدان گرفتم که خریدمش آوردمش تو آپارتمان میذارم تو خونه راه بره بچرخه ولی بیرون و جلو آفتاب خیلی نمیتونم ببرمش. لطفا زود راهنماییم کنید
 • 0
  سلام من چهار تا جوجه اردک داشتم از کسی که خریدیمش گفته بود که تو آب نزاریمش منم نزاشتم دو تاشون مرد از علا ماش این بود که باد میکردن و چینه دانشون بیشتر باد میکرد به طوری که از سرش بزرگ تر بود وروی پاهاشونم نمیتونستند وایستند وعقب عقب میرفتند
  توروخدا بگین چرا مردند واسم بیماریشون چیه وچیکار باید بکنم می ترسم این یکی ها هم بمیرن تازه دو روز بود که خریده بودم
  تورو جون هرکی دوست دارین جواب بدین نگرانشونم
  این نکترم بگم که هردو تاشون ماده بودند والان نر ها موندند ممنون میشم اگه جواب بدین
 • 1
  سلام من هم یه جوجه اردک دارم که چینه دانش باد کرده چیکار کنم تا بادش بخوابه
 • 0
  سلام
  یکی از جوجه اردکای من ی دفعه نتونست خوب راه بره یکم راه میرف بعد میشست
  بعد یک روز خوب نمیتونه دستشویی کنه
  باید چیکار کنم؟؟
 • 1
  سلام من یه جوجه اردک دارم که نتونست خوب رو پاش بایسته بعد بهش اب دادم خوب شد چربی خورده بود
 • 0
  سلام الان 4روز میشه که اردکم وقتی تو حیاط پیشش نبودم یه سوسک خورده که فکر کنم از سم پاشی مرده بوده حالا از اون موقع احساس می کنم حالش بده اشتها نداره خیلی بی حاله ،نکنه بمیره خیلی ناراحتم تورو خدا اگه کسی میدونه باید چی کار کنم به ایمیلم جواب بده
 • 0
  سلام بچه ها من دو تا اردک دارم که بزرگ شدن دیگه نمیتونم ازشون مراقبت کنم کسی جایی رو میشناس که اونا به یه جایی بدم تو رو خداراهنمایی کنید ممنون
 • 2
  هرکس سوالی در مورد اردک داره اینجانب در خدمتم
  در ضمن خوشحال میشم به وبسایت ما سر بزنید
  www.amolchineka.ir
  info@amolchineka.ir
 • 1
  با سلام من دو تا جوجه اردک یک ماهه داشتم امروز ظهر بعداز چند دقیقه شنا تو آفتاب گذاشتمشون که بعد ازچند دقیقه دیدم هر دوتاشون با هم مردن می خوام بدونم علتش چی بوده
 • 1
  چطوری باید با اردک بازی کرد
 • 5
  نخرررررین فقط گند میزنن به زندگیتون خیلیییی بوی بد میدن خیلیییی
 • 2
  سلام من جوجه اردکهامو بردم تو آب. ولی وقتی اووردمشون بیرون و گرمشون کردم یکیشون افتاده رو زمین همینجوری پاهاش میلرزه اون یکی همسر جاش میلرزه با اینکه خشکن. چیکار کنم 😭😭😭😭😭😭
 • 0
  سلام من یه جوجه اردک تقریبا 10 سانتی متری دارم ولی وقتی میزارمش توی آب که سرد هم هست هی میخواد بیاد بیرون و اصلا دوست نداره تو آب باشه چی کار کنم؟؟؟؟
 • 0
  علت فلج شدن جوجه اردک ها اینه که شما نباید بهشون وقتی بچه هستن نون خشک خیس شده بدید، اونا باید گندم و گوجه و پوست خیار رو همراه با اب بخورن، نون خیسونده باعث فلج شدن جوجه اردک ها میشه به اصطلاح میگن پاهاشون باد گرفته،خیلی هاشون به مرور خوب میشن بشرطی که حواستون بهشون باشه.اینا تجربیات خودمه که چندین ساله دارم جوجه اردک پرورش میدم.
 • 1
  یه نگاه به این سایت بندازید لطفا

  چیزای خوبی نوشته :


  http://mymind12.mihanblog.com/post/12
 • 0
  یه نگاه به این سایت بندازید لطفا

  چیزای خوبی نوشته :


  http://mymind12.mihanblog.com/post/12
 • 2
  من یه اردم دارم حدود ۵ماهشه دیشب گذاشته بودمش تو بالکن خودم اومدم تو اتاق بعد نیم ساعت اردکم با یه سرعت عجیب قریب و بایه صدای بلند دوید اومد تو پذیرایی بعد امروز بال سمت راستش درد میکنه دست که به بالش میزنم میره اون ور
 • 0
  قبل از اینکه اردک بگیرید خوب فکر کنید. اردک یه حیوان خانگی نیست. حداقل هر نیم ساعت پوپ میکنه. همیشه کنار غذاش باید آب باشه و ظرف چند دقیقه همه جا رو خیس میکنه. اگه به کثیف کاری و بوش حساس هستین یه حیوان دیگه بگیرید.
  البته از یه نظر اردک حیوان خیلی تمیزیه چون هیچ دردسری برای شستنش ندارین و خودش هر روز با وسواس خودش رو میشوره.
  اردک رو تکی نخرید. دوتا بخرید وگرنه مثل یه بچه باید کنارش باشید تا احساس تنهایی نکنه. اردک پرنده باهوشیه. میتونه شما رو از بقیه تشخیص بده. مثلا توی پارک شاید اندکی مکث کنه و مردم رو تماشا کنه اما دنبالتون میاد. اگه همیشه موقع غذا دادن یا آبتنی کردن اسمش رو صدا بزنید، اسمش رو یاد میگیره و واکنش نشون میده.
  گاهی قرص کلسیم رو پودر کنید و داخل غذا یا آبش بریزید.
  صبحها میتونید بهش تخم مرغ یا جو پرک یا برنج پخته شده یا نودل بدون ادویه بدید. اما عصرها بهش غذای کم کالری بدین مثل سبزیجات. وگرنه چاق میشه و ممکنه رگهاش مسدود بشه. اما اگه بتونید کرم پرورش بدین خیلی دوست داره.
  گاهی نوازشش کنید و بگذارید روی پاهاتون بخوابه. باهاش حرف بزنید تا صدای شما رو تشخیص بده.
  در کل تمرین خوبی برای مسئولیت پذیریه و یه جورایی به همدیگه وابسته میشین.
 • 0
  سلام خسته نباشید اردک من از وقتی خریدم جیک جیک نمیکنه انگاری لاله میخوادم راه بره میخوره به پشتش یعنی برمیگرده به پشت می افته انگاری سکته کرده یکماهه خریدم تو همین وضعیته نه میمیره نه هم میمونه نمیدونم چیکار بکنم لطفا کمک کنید
 • 0
  سلام من یک ماهه که یک دونه جوجه خریدم ولی جدیدنا پرهای زیر گردنش میریزه ،صداش گرفته و هی میاد روی دنپایی و بین پاهام میشینه و بلند نمیشه چه کارکنم؟
 • 0
  سلام بچه هاتوروخدا زود جوابمو بدید جوجه اردکم اسحال گرفته و امروز یکم استفراغ کرد
  زیر بدنش و پاهاشم داغه یجورایی همشم میشینه غذاشم کم شده
  نمیخوابه اصلا
  توروخدا بگید چیکارش کنم؟ 😭😭😭🙏
 • 0
  بچه ها جوابمو تو همین کامنت بدید ممنون میشم
  دیروز ی کوچولو از چشم چپ جوجه اردکم کف اومد باید جکار کنم؟
 • 0
  جوحه اردک من از بلندی چندبار افتاده و میترسم بمیره بنظرتون میمیره؟؟؟
 • 0
  جوحه اردک من از بلندی چندبار افتاده و میترسم بمیره بنظرتون میمیره؟؟؟
 • 0
  سلام من یه اردک دارم 3ماهه که بزرگش کردم خیلی بهش عادت دارم امروز از یه فاصله یه زیاد افتاد بالش یکیش افتاده خیلی درد می کنه باید چی کارش کنم؟؟؟؟
 • 0
  سلام
  من ۲تا جوجه اردک دارم تقریبا ۲ماهه هستن
  پرصورت یکی شون ریخته
  ایا ممکنه بینار شده باشه؟؟در شیطنت و غذا خوردنش مشکلی نیس
  البته پرهای بال جفتشونم در حال ریزش هست
 • 0
  سلام جوجه اردك من از صبح نميتونه جيك جيك كنه ،مدام براي نفس كشيدن نوكشو باز ميكنه و يه صدايي ميده،خواهش ميكنم جواب بدين تا بدونم بايد چيكار كنم
 • 0
  توروخدا جواب بدین توروخدا...یکی از اردکام امروز غذاشو میاورد بالا نمیتونه چیزی بخوره ،هرروز چن بار هم بهشون وگوجه وخیار وغذای اردک میدم ولی امروز حالش بد شده، دارم دیوونه میشم چیکارکنم جواب بدین،اب بازی نمیکنه دیگ اصن جون نداره کاری بکنه.چیکارش کنم چشه
 • 0
  سلام میشه یه نفر کمکم کنه اردکم 3 ماهشه یه دفعه ایی مریض شده گردنش کج شده غذا و اب هم نمی خوره به سختی راه می ره دارو چی بهش بدم
 • 0
  سلام اردک من سر حال غذا میخوره ولی صداش در نمیاد باید چی کار کنم
 • 0
  سلام امروز یکی از جوجه اردکامو گربه زد گلوشو گرفته بود یه چها پنج متری برد ولی اونو ول کرد گلوش یه مقدار زخم شده چکار کنم خوب شه؟
 • 0
  سلام جوجه اردک من به ظرفی ک مامانم پارچه رو تو وایتکس قرار داده بود نوک زد
  به نظرتون مشکلی پیش میاد؛چیکار کنم؟
  وقتیم اب میخورن بعدش یه صدای پیس میدن؛چرا؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنین
 • 0
  سلام من یه اردک کوچولو تازه خریدم از همون اول برخلاف بقیه اردکایی ک تاحالا داشتم ازم فرار میکنه و اصلا دنبالم نمیاد کلا از آدما فراریه
  چیکار کنم؟مرسی
 • 0
  سلام من دو تا جوجه اردک دیروز خریدم نمیدونم چند روزه شونه ولی نوزاد هم نیستن اما از آب خوششون نمیاد برا شنا تازه ار من خیلی میترسن اصلا نمیان بقلم از صدای پا هم میترسم چه جوری اهلی کنم؟؟
 • 0
  سلام من دیروز٢تاجوجه اردک خریدم غذای مخصوص شونم گرفتم خیلی میخورن روتراس خونمون نگهداری میکنم زیرش روزنامه توسبدپلاستیکی هست البته فقط شب برای خوابشون.ضرری نداره؟نمیدونم چندوقتشونه کی توآب بذارمشون هرچی صداشون میکنم مخفی میشن ولی میگم میوزودی میان پیشم چطوری ازشون نگهداری کنم؟درضمن وقتی غذامیخورن میلرزن عادیه؟چطوری بهشون یادبدم کجادستشویی کنن؟!!
  خیلی ممنونم
 • 0
  چرا جوجه اردک ها به خودشان می پیچند مثل اینکه چیزی در گلوشان گیر کرده چکار باید کنیم
 • 0
  سلام ،حدود سه ماهه سه تا جوجه اردک گرفتم،تو محیط خوبی بزرگ شدن هر روز آب بازی میکنن و نزدیک غروب میرن تو آغل، از دیروز رفتن تو استخر و از حشرات تغذیه میکنن شب هم بر نگشتن تو آغلشون و روی یه تخته شناور خوابیدن . حالا بد عادت نمیشن. با اینکه براشون با تخته بلند و رابیتس راه خروج از استخر ساختم میان لب استخر باز میپرن تو استخر .
 • 1
  سلام سه ماه یه اردک خریدم الان بزرگ شده غذا فقط خیارو گوجه و سبزس گاهی وقتا‌نون‌که‌میندازم تو آب میخوره اصلا برنجوگندم نمیخوره دو روزه ک پرآش خیلی میریزه اول اینکه چکار کنم غذای دیگه بخوره دوم چرا پرآش داره میریزه؟!
 • 0
  سلام.اردک من غذا نمیخوره و همش خودشو میخارونه...مشکلش چیه؟!کسی میدونه؟!
 • 0
  من جوجه اردکم زرده با چند تا خال مشکی.رنگ نوکش از صورتی متمایل شده به زرد! اون یکی کامل زرده و نوکش صورتیه.یک هفتست خریدمشون.سرحالن و خیلی خوب غذا میخورن فقط همین که رنگ نوکش زرد شده نکنه مریض باشه؟
 • 0
  من ۳تا اردک اسرائیلی دارم همدیگرو میزنن باله همو خونی میکنن چی کار کنم؟
 • 0
  جوجع اردک من سرما خوردع چیکارش کنم؟؟؟
  لطفا سریع جواب بدید:)
 • 0
  سلام جوجع اردکم سرما خوردع باید چیکارش کنم؟؟
  میشع زود جواب بدید :)
 • 0
  من دوتا اردک داشتم.مامانم گذاشتشون تو بالکن یکیشون مرد فک کنم سرمارو تحمل نکرد دو هفته بود خریده بودمشون اونی که مرد بزرگ نشده بود اصلا ولی این که مونده بزرگ داره میشه حالا خیلی به من وابسته شده نمیتونم تکون بخورم از کنارش .تو این فصلم اردک پیدا نمیکنم بخرم
  چیکار کنم؟
 • 0
  من ۲ تا اردک دارم چیکار کنم که تو شب جیک جیک نکنن
 • 0
  سلام من یک جوجه اردک دارم همش می‌خوابه چیکارش کنم?
 • 0
  من دوماه یه جوجه اردک خریدم،قبلا خوب غذا می خورد کم کم شروع کرد اول برنج نخورد،بعد خمیر،بعد نان،ذرت و ... الان فقط هندوانه و سبزی می خوره، نمی دونم چکارش کنم
  میشه لطفاً بگید چطوری بهش یاد بدم کجا دفع انجام بده؟ تو آپارتمان واقعا اذیتم واسه این مورد
 • 1
  من دوماه یه جوجه اردک خریدم،قبلا خوب غذا می خورد کم کم شروع کرد اول برنج نخورد،بعد خمیر،بعد نان،ذرت و ... الان فقط هندوانه و سبزی می خوره، نمی دونم چکارش کنم
  میشه لطفاً بگید چطوری بهش یاد بدم کجا دفع انجام بده؟ تو آپارتمان واقعا اذیتم واسه این مورد
 • 0
  سلام دماغ اردکم دوتاشم گرفته چیکار کنم لطفا پاسخ بدهید
 • 0
  سلام دماغ اردکم دوتاشم گرفته چیکار کنم لطفا پاسخ بدهید
 • 0
  سلام و درود من دوتا اردک دارم که ماده یه روز روی پا چه چیز سنگین افتاد و تا ساعت ۵ صبح همینجوری بود نره روی ماده نشسته بود وقتی که صبح بلندش کردیم اصلا نمی تونست راه بره تا اینکه چند روز گذشت بهتر شد پاشروی روغن روشترمرغ زدیم تا اینکه به مواد غذایی مختلف می دادم مثل هندونه دادن انگار تو گلوش گیر کرد و سنگدونش پر شد و تا گلوش اومد به زورم تازه میتونه مدفوع کنه لطفاً کمکم کنید من اردکمو خیلی دوست دارم ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین
 • 0
  سلام و درود من دوتا اردک دارم که ماده یه روز روی پا چه چیز سنگین افتاد و تا ساعت ۵ صبح همینجوری بود نره روی ماده نشسته بود وقتی که صبح بلندش کردیم اصلا نمی تونست راه بره تا اینکه چند روز گذشت بهتر شد پاشروی روغن روشترمرغ زدیم تا اینکه به مواد غذایی مختلف می دادم مثل هندونه دادن انگار تو گلوش گیر کرد و سنگدونش پر شد و تا گلوش اومد به زورم تازه میتونه مدفوع کنه لطفاً کمکم کنید من اردکمو خیلی دوست دارم ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین
 • 0
  سلام‌ دوستان ! من دوتاجوجه اردک‌دارم یکی یماهه یکی پونزده روزشه جفتشون سرمای شدید خوردن بردیم دامپزشکی دارو‌ داد بعد از مصرف انقد حالشون بدترشد که روبه موت بودن، با سرنگ بهشون غذا دادم تو‌آفتاب بردم سیر دادم بهترشدن اما هنوزم تلوتلو میخورن اشتهاشون خیلی کم شده با گردن کج و ایستاده میخابن ، نمیدونم‌برا بهتر‌ شدنشون چ کنم ؛ ممنون میشم راهنماییم کنین
 • 0
  دوستان من جوجه اردک 4 روزه گرفتم و دوسدارم بیارم تو اتاقم و بازی کنم باهاشون
  چیکار کنم ک ادرار یا مدفوعون رو فرش نریزه لطفا راهنمایی کنید
  ilch_zamani73@yahoo.com
  این هم ایمیلم لطفا هرچه سریع ب ایمیلم جواب را بفرستید
 • 0
  سلام من یه جوجه اردک دارم چهار روزه که گرفتمش می خوام که توی خونه ولش کنم ولی دستشویی نکنه چیکار کنم
  بعد من چون توی آپارتمان هستم جوجه اردکم و هر روز میبرم توی حیاط چون حیاطمون خیلی بزرگه
  بازی میکنه و بعد توی تشت آب میزارم که شنا کنه و آب بازی کنه سالم هم هست ولی نمیدونم چرا از توی تشت که میارم خیلی میلرزه ابش هم گرم هست کمکم کنید لطفا!!!!؟؟؟؟
 • 0
  سلام من یه جوجه اردک دارم چهار روزه که گرفتمش می خوام که توی خونه ولش کنم ولی دستشویی نکنه چیکار کنم
  بعد من چون توی آپارتمان هستم جوجه اردکم و هر روز میبرم توی حیاط چون حیاطمون خیلی بزرگه
  بازی میکنه و بعد توی تشت آب میزارم که شنا کنه و آب بازی کنه سالم هم هست ولی نمیدونم چرا از توی تشت که میارم خیلی میلرزه ابش هم گرم هست کمکم کنید لطفا!!!!؟؟؟؟
 • 0
  سلام من یک جوجه اردک دارم از دیشب هی عطسه می کنه و دهنش رو باز می کنه انگار چیزی توی گلوشه یا بینیش کیپه عذاش هم بهش نون می دم نمی خوره فقط هندونه برنج خیار سیب و هویج می خوره چی کار کنم برای عطسه و بینیش که کیپه و دهانش که هی باز می کنه
  راستی ما دست رسی به دامپزشک و دارو خانه دامپزشکی نداریم
 • 0
  اردکم سه ماهشه خیلی زرنگ بود الانم دوسه روزه بی حال شده وپرهاش حالت افتادگ داره وزیرگلوش (جقلدونش) خیلی آویزون شده چکارش کنم
 • 0
  سلام خسته نباشید من دو روز هست جوجه اردک گرفتم از دیشب همش نوکش رو به همه جا میزنه همه جا رو گاز میگیره حتی پای منو
  علتش چیه
 • 0
  آیا میشه به غازی که خودم تولید کردم وکاملا دستی است و یکدونه هم هست جای دستشویی یاد داد؟
 • 0
  سلام
  من یک جوجه اردک حدودا ۳ماهه دارم که زانوش درفته . راهکارهای درمانشو میگین.ممنون
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

بهترین

زور

شوند

ضربه

سلامت

وبا

ری

حصار

آزادانه

دانلود

گنجشگ

زنده

اشتهایی

پنج

استان

سرماخوردگی

میدهند

کافی

راههایی

زیان

بقیه

توله

نشستن

علائم

تقويت

مصرف

بگذارد

روی

بيماريهاي

كوچك

صداهای

تغزيه

ایا

ساده

راهکارهای

استراحت

ایی

كنه

بدونه

بیاد

مناسب

زنان

مجاز

جوجه

پرنده

میخوابد

لاکپشت

اوردن

خفه

طعمه

قارچ

سبز

کوری

كار

قد

نشود

سبب

دربار

افتاب

دلايل

آبی

ویروس

کرمان

رفتار

رفتن

معرفی

میتواند

ميشود

ولی

تكثير

گیلان

اصلا

غذای

صدا

سبد

نگهداشتن

پیشی

گذاشت

جانوري

دیگری

وایتکس

بین

فواید

شمال

مینیاتوری

ازاد

بفهمیم

میکنی

افتادن

موی

امریکا

زینتی

اطلاعاتي

فهمید

ریزد

اردکه

دارن

درمورد

متولد

وسايل

قرمز

شپش

روباهی

باشند

یاد

آب

بخورند

ده

حکم

دامپزشک

دربازار

بدبو

ویتامین

مضر

کپسول

بدی

مکانهای

داری

پرو

ویتامینی

سرحال

بخوابانیم

بهشون

هفت

اشتها

محلی

میخواد

خوراک

تورم

پیش

سرعت

احتیاج

آبیاری

انگار

فیلم

تابستان

حیواناتی

برا

دفاع

سايت

نوزادی

ماشینی

روزه

تصویر

داده

فضای

مکانی

مينا

ارگانیک

حریف

نوزادش

پررورش

برخورد

تقویت

امکانات

لال

ساعی

خونش

ارتفاع

اسرائیل

اردکان

سگهای

دمای

دوباره

حالي

آوردن

خريد

امدن

چیز

سیر

میگذارد

نیم

زند

حیاط

وچگونگی

نور

مطلوب

همسترم

گلویش

شرائط

فروش

رها

ترسند

بهار

مجله

اسب

دیـــگه

خور

غذايی

دراز

رود

ريزش

غذاهايي

داریم

دلفین

اسفنج

اثار

ساختن

مار

گذار

پرهای

زهر

ببینی

اطلاعاتی

خودر

فروشگاه

عکسای

نمیاد

پرورش

وبیماریهای

سبیل

خيس

کمتری

درجه

سالم

داروهایی

مشكلات

كند

ميتواند

بنویسید

گوش

صحیح

یونجه

بیماریها

بره

پایین

آبريزش

قيمت

میگیرد

ازتخم

خطرات

هــــا

كجا

امروز

خرگوش

شست

مقالات

انتخاب

راهکار

هلندی

مان

دماغ

اسیب

توانم

جلو

راهنمایی

باعث

گلوی

ترک

رنگی

بهداشتی

نرگسی

بچه

ش

ياد

خونه

توضیح

مرا

7

رو

خوره

اون

بهاری

موهای

لاک

علاج

بگه

متن

صاحبش

مرگ

داشت

مقدار

خریدن

آشنا

اهلي

راز

عقاب

رشد

نشدن

تشویقی

قسمتی

کف

بخوریم

رنگي

سمی

مشخص

شسته

ولي

طوطی

منابع

طوری

میزنند

ببرید

یاهو

کناره

كور

پایش

قوی

مفهوم

باری

معالجه

شـد

گرفتگي

نیا

انواع

غذا

اسامی

ميزان

شستشوی

تهران

دستی

جانور

بخریم

ابی

کنه

تهیه

خورده

جند

طلایی

راهی

درر

تغذیه

ران

دیگر

نگاه

گندم

افسردگی

شنای

رگه

بخاطر

باره

جهت

تاریک

کنار

زمانی

کچل

نابینا

فهمیدن

کدام

خروس

تصاویر

وپرورش

مادرزادی

تنفس

کمی

كنند

ورامین

گول

زمان

عکسهای

چطوری

جلوگیری

باز

تابستانی

بازیها

چقدر

پخته

سری

دیده

پلت

دراصفهان

شیطنت

بازی

راجع

تکثیر

تشخيص

پاهای

صبح

پیج

تربیت

وقت

مگس

وحش

حیوون

بيماريها

داروي

خودشو

خرید

جایی

مراکز

روسیه

پوستی

مادر

طاسی

ماهه

جالب

مقاله

سینه

مركز

13

تربيت

روشی

سریع

رفع

قشنگ

اجازه

پرورشی

اره

سیزده

راههاي

جام

مخصوص

چیزهایی

درمان

درخانه

تفاوت

سشوار

کمر

بدانيم

سال

وجود

هایش

رمان

خریدم

هندوانه

اوقات

نكاتي

چینی

دهد

هنوز

باشیم

قبل

گرفتگی

فضایی

علاقه

كشي

خپل

آشنایی

کامل

ساکت

آبریزش

مداوای

گرفتم

لانه

تجهیزات

تولید

سرما

حباب

اهلی

توان

پیاز

شان

مدفوع

اخبار

گیاهان

شکسته

زمین

خاکی

عالی

سبزي

می‌آید

بدن

نژاد

عادت

شیوه

داروهای

تعیین

بده

سلام

خاک

اردک

خارجی

کارکرد

زرنگی

معرفي

عمده

فوايد

نشسته

فرزند

رازهای

زندگی

اول

گروه

5

آموزشی

همه

موش

حبوبات

پرده

بدیم

کشیدن

پشت

ریزش

دسته

آورد

بگیرد

میگیره

محل

سن

جاي

مثل

پرشیت

بدنیا

خانه

امراض

داریوش

شاه

خوشگل

قرمزی

یخ

خاص

پوسته

زیادی

انداختن

مداوا

بازم

قرص

مشترک

کشتار

تدریجی

نمي

كني

خواب

اطلاعات

باد

کنده

چاقی

کاپیتان

ط

پت

مطلب

محبت

ضعیف

بومی

اموزش

احـســاس

اصلی

غذاي

خورند

2000

ه

تپل

برود

اسراییلی

نمیرند

حین

بیا

نوزاد

چهار

هشت

باشه

شامپو

تنها

نان

فروشندگان

ظاهری

فروخت

هنگام

پرندگان

ازیک

ريختن

هامون

طول

زده

رژیم

همیشه

حتما

سریعتر

گردنش

ساعت

بازي

کانگورو

لاغر

قمری

سرو

خیلی

کوتوله

مقعد

روباه

بیشتری

گوسفندان

جفت

مضرات

چيست

زرد

بیت

میمیرند

رسمی

نکنند

گیر

هفته

تیغی

سفيد

خزندگان

ميتوان

كارخانه

حالت

بزرگترین

شاپ

فضولات

قابل

پیشگیری

درصد

مردن

بزن

زنــگـــی

ظروف

ارتباط

چشمهای

تعادل

بازار

بالهای

سستی

روشهایی

سخته

شاد

یکروزه

عوارض

اب

دارویی

سود

دامپزشكي

نون

جی

توانایی

اقدامی

میزان

چشمي

گربه

توضیحات

pdf

م

نحوه

سوال

روز

ظرف

داخل

دلیلی

فلجی

غذايي

سخت

حلی

اهو

کوچیک

پاهایش

روي

قرارداد

سایت

گیاهی

آنتی

دوستی

گذاشتن

زمینی

ایت

سنی

وگوش

خورد

بلدرچین

خوبی

درشت

قادر

گذارند

چاره

دخترم

صورت

مدت

تخصصی

کلیپ

دید

سفیدی

مادرشون

پودر

غذاهاي

کانگارو

صدمه

معین

بیماریی

انجام

آسان

ضرب

ديدن

مقوی

اردکها

عوض

~

ناسالم

نمایان

مرغابیهای

خريداران

كتاب

نخوردن

خوب

شرايط

مادرش

دوستان

سپس

بازیهایی

بیرون

سازی

مهمترین

ببریم

باحال

مواد

نوک

مراقبتهای

چکار

مرض

سیم

لمس

بالغ

ناراحتی

زن

گردن

خانگي

فنچ

خرگوشها

خارجي

پیچ

بزرگی

جايي

بدم

آمریکا

سالگی

سفت

میگیرند

تمام

مطالب

ن

بيني

ناگهانی

اید

گرما

قدر

خشکه

انداخت

ارك

پا

میتوان

خوابد

فصول

مورد

مشکل

شن

دانستنی

مشخصات

وابسته

میخوام

فاصله

شکست

هلندي

بالا

1

تغذيه

پزشکی

چیه

گاو

تیم

نجات

یکجا

فکر

مکان

روشهاي

وارونه

سنگین

مغازه

عادی

همستر

درون

تواند

سرد

میرد

تحقیقاتی

خوتکا

فرزندم

خوردن

توالت

نقشه

برنده

ديدم

طرز

دستشویی

برگ

باغ

افتاده

حیوانی

آلود

نیوکاسل

تونه

دهيد

بکنند

درد

خوابند

کله

خریدار

اردکهاي

کتاب

مارمولک

کچلی

جواب

خمیر

بفهميم

اصول

سفید

نکاتی

سانان

پلاستیکی

گذشته

روزي

دوازده

ندهد

جامع

تنفسی

جانوران

جهانی

مرغابی

3ماهه

روستای

گلو

مفید

مصرفی

هايي

جا

بعضی

بدش

وسایل

مرغ

تعین

کندن

شكستن

دامپزشکی

بلبل

عامل

سنتی

طبقه

معجزه

نگهداري

بگذارند

دندان

تب

ا

اسرائیلی

تاريخچه

حالش

اصفهان

مرکز

صرف

دستي

کود

عفونتهای

ننه

پاک

قلاده

سگم

اگه

اثر

نیاز

رنگ

بهبودی

فروخته

ترین

آزاد

دامپزشکان

درکنار

آسیب

طریق

دنیای

خوراك

ویتامینهای

سوالات

فرزندان

هرکدام

ومراقبت

ورود

بهم

صنعتی

دراثر

شکلی

چمباتمه

انداخته

زیاد

بو

اصل

عقب

کرک

شکستن

روزهای

خطر

جلوگيري

اطراف

علامت

جمعه

کبود

کثیف

واحد

متر

افتاد

لازم

یکدیگر

میمیرد

ارک

درست

آید

جان

کارخانه

بستن

نگهدار

کشی

مدل

ايا

باردار

فرستادن

میخورد

زودتر

اردکی

اور

شلوغ

زود

دهان

مشکلات

کارتون

احتمال

استخر

کاهو

جزئیات

2

شیری

ضررهای

پارک

خریداران

کانی

حوضچه

خيلي

زدگی

هوای

کدوم

ملنگو

پرخوری

رای

خوشحال

جون

استفاده

چیزی

تشخیص

خارش

میزند

سرماخوردگي

روزی

پشتش

ي

کوچولو

برطرف

خاکستری

نبود

میرند

؟

همراه

اشک

بستر

دهند

نشانه

صحرای

همش

چشمای

کانگوروها

بسیار

جدا

بسازیم

پاسخ

راهنمای

دهیم

پاش

کبوتر

گذاری

خواهم

وجه

ممکن

ی

حموم

آدما

شنا

مراقب

ارم

گرمای

راههای

وقتی

کشیده

بیماریهایی

غذایی

بسته

زمستان

روسي

جوری

راهنما

پاهاي

گرفت

روشهای

خوراكي

گوشتی

قراری

وحشی

میتوانیم

ذرت

آسپرین

فرق

پرها

مننژیت

view

بشه

نکات

باران

نیست

مرغهای

حالات

هنگامی

فضا

قیمت

ریخته

تصاوير

من

تاثیر

میکنند

هاش

براق

زیره

خواری

دور

موقت

رایج

زنند

آبشش

درحال

د

خوراکی

نياز

توي

کنيم

موي

کشد

احساسات

روشن

ضرر

زشت

بهتر

گلستان

شرایط

خودش

ایرانی

داشتن

دریافت

پوشک

ماده

ساخت

وحشي

تنهایی

مسکو

وارد

نوع

دما

سحر

كشتار

اسارت

_

فروشی

زخم

گونه

پوست

فيلم

حيوانات

دندون

میدهد

نداره

مازندران

بگو

میکنم

بـه

بدهیم

بکنیم

حس

نوازش

مهاجر

آقا

راحتی

شکل

خوک

اسهال

گوساله

سکته

دهيم

شايع

مولتی

عكس

وسط

گرم

سفره

شدگی

دلیل

تازه

رشت

دستگاه

کمک

مرگش

روش

خشک

جرا

خیار

كنار

طرقه

توضیحاتی

مرغی

كاهو

بگذاریم

چگونگی

علت

-

دی

بزرگتر

خواندن

خروسی

تبدیل

زگیل

لجن

سوراخ

شیراز

ممنوع

کنی

تور

کارهای

بشت

ابتدا

.

غذاهایی

تحقیق

عفونت

چاق

جفتگیری

صحرایی

مه

کیلویی

ماهگی

بهتری

جيره

سروصدا

قرصی

توری

کنن

درماني

بای

هلند

مشکلی

راه

دیدن

شدید

شکستگی

ویا

آناناس

ابتنی

کوچک

نژادهای

عجیب

حیات

اردك

تند

ایم

میتونه

کاری

ـتر

ناخن

واکسن

اصلي

خرچنگ

دهانش

آپارتمانی

کجا

بهترين

راهنماي

ریختن

پیام

راحل

اوليه

عوامل

بالش

کودکی

الان

دلایل

سياه

کاشت

پارکینگ

قطره

است

فلج

عمر

سهره

کارتن

منافع

تحقيقاتي

بيماري

بیمار

غازها

مهمي

بردن

اپارتمان

ماندن

اثرات

جدول

دانه

بروز

برزیلی

مانده

شاهین

خانگی

مرد

تغیر

پای

چگونگي

مراحل

تعریف

دریایی

میش

آیند

سگ

تخم

نزديكي

زنم

گشت

دفع

نظر

بـا

برنامه

پیدا

نزدیک

تخمگذار

بدانیم

دارى

خنک

نام

بوی

ویکی‌پدیا

حمام

۲

بیماریهای

کور

بيمار

جیره

بیوتیک

تخمگذاری

طریقه

بزرگ

مجوز

حفاظت

مینا

کلاغ

امده

دزفول

سیاه

آفتاب

ساله

میکنه

سنجاب

خوردگی

پاي

رفته

خرگوشی

کیف

پرشین

ندادن

عکسهایی

خدا

عطسه

بگیرند

زير

سر

بهداشت

داروی

نیازمند

فرت

اسم

"

خارج

tabid

نكات

كنيم

رفتارهای

آمپول

ک

دهن

میباشد

داغ

چینه

توسط

صداي

میکند

تورهای

نگر

مانند

جلوی

جایگاه

ماد

غاز

دان

رسیدگی

کتابی

ريخته

ادم

نکند

کمتر

متداول

هاى

کانگرو

نابینایی

هـم

چند

کوتاه

قطع

شیر

درخت

منتقل

کرم

کلمبیا

عوارضی

کنم

آيــا

تاریکی

ریخت

نابالغ

خیس

انتقال

ویژگی

جور

خرد

مادرم

انتها

سبوس

کیلو

پرهاي

بينى

گرسنه

گيري

جنین

خشك

نیمه

شکار

آیی

کار

وعده

درخصوص

غدا

راهکارهایی

حيوان

ایگوانا

خوابیدن

دم

گوشت

حال

خرما

مطالبی

نگهداری

دنیا

طبیعی

آلرژی

توانند

خاطر

لنگه

سیا

داري

مریضی

پارس

نزدیکی

آکواریوم

علف

شپشک

گاز

تمیز

10

محیط

فوری

بارش

پانزده

بشوند

اتاق

نر

چشمی

سفیده

خال

شيوه

دليل

گیرند

زیبا

مریض

قفس

دارو