چگونه به سگ بیمار خود غذا دهیم ؟ " بخش اول "معمولا سگهای بیمار اشتهای مناسبی نیز ندارند و از خوردن غذا اجتناب می کنند ، زیرا درد و یا عوامل دیگر موجب بی اشتهایی سگ می شوند . شما میتواند با استفاده از چند روش خاص سگ را وادار به خوردن غذا کنید ، اگر سگ به هیچ وجه حاضر به غذا خوردن نشد باید از دامپزشک کمک بگیرید .

چگونه به سگ غذا دهیم

علت بی میلی یک سگ بیماری به خوردن غذا ممکن است مربوط به درد ، کمبود انرژی برای حرکت و یا مشکلات تنفسی باشد ( بعنی حیوان دارای بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی است و نمی تواند بوی غذا را تشخیص دهد ) .
به همین علت شما باید به سگ غذا بدهید و مطمئن شوید که مواد غذایی مورد نیازش را دریافت می کند .
در اکثر اوقات ، دادن مقداری از غذا به سگ کافیست تا برای خوردن بقیه غذایش ترغیب شود . در صورتی که این روش فایده ای نداشت ، شما باید با دامپزشک تماس بگیرید .

غذای مرطوب برای سگهای بیمار

در گاهی اوقات ، سفتی و خشکی غذا باعث میشود که سگ درد بیشتری را تحمل کند ، برای همین او از غذا خوردن خودداری میکند . جویدن غذای خشک برای سگهایی که دارای ناراحتی های دهان و دندان هستند نیز مشکل است .
در هنگام بیماری به سگ غذا های مرطوب بدهید زیرا هضم آن برای بدن بیمار حیوان آسان تر است .
اگر امکان تهیه غذای مرطوب را ندارید مقداری سوپ و یا آب گوجه فرنگی به غذای خشک سگ اضافه کنید تا غذا نرم و مرطوب شود .
گرم کردن غذا نیز تاثیر بسیاری دارد ، زیرا باعث میشود که غذا مزه بیشتری پیدا کند . اگر غذا را برای سگتان گرم می کنید مواظب باشید که بیش از حد داغ نباشد .


ادامه دارد ...


ترجمه : پندار مهاجری

منبع :