پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف دستی به شکل فیل ◄ کیف دستی به شکل فیل
    با کیف دستی خلاقانه الهام گرفته از حیوانات که شبیه یک فیل سیاه با عاج های سفید متضاد است، جنبه وحشی خود را بیان کنید. کیف فیل شکل طراحی شده توسط تام براون از 100% چرم با کیفیت بالا ساخته شده است. با دستگیره های چرمی بالا برای حمل آسان و برچسب چمدان قابل جدا شدن برای راحتی، هم سبک و هم کاربردی را ارائه می دهد. وقتی می توانید یک فیل کوچک روی بازو داشته باشید، چرا یک کیف ساده حمل کنید؟
 • صندلی راحتی اردک ◄ صندلی راحتی اردک
    صندلی اردک این صندلی به شکل اردک طراحی شده و شکل فانتری میباشد که برای کوشه اتاق کودک بسیار بامزه به نظر میرسد صندلی بازوی اردک مبل تنبل اردک ناز صندلی به شکل اردک صندلی راحتی به شکل اردک
 • لانه ای برای انسان ها ◄ لانه ای برای انسان ها
    لانه غول پیکر برای انسان ها مکان مناسبی برای چرت های ظهر و چرت های قدرتی است. FLOOF یک لانه فرار، یک غار دنج در آغوش گرفتن، و یک لانه کف بزرگ است که برای آرامش نهایی طراحی شده است. چه بخواهید بخوانید، چرت بزنید، فیلم تماشا کنید یا به سادگی در اطراف استراحت کنید، Floof می تواند با نیازهای شما سازگار شود. پارچه Tweed و ظاهر جذاب، لانه Floof را به فضایی جذاب و شیک برای فضای زندگی شما تبدیل می کند.
 • حلقه قلع واقع گرایانه با ساردین ◄ حلقه قلع واقع گرایانه با ساردین
    حلقه قلع واقع گرایانه با ساردین های مینیاتوری ساخته شده از چینی لعاب آبی به شما کمک می کند در دریای معمولی متمایز شوید. حلقه کنسرو ساردین ساخته شده توسط Vacía la Nevera دارای بدنه نقره ای، رویه قوطی برنجی کهنه، و ساردین چینی دست ساز است. می گویند در دریا ماهی زیاد است، اما چند تا از آنها روی انگشت شماست؟ انگشتر بی نظیری که هم "محور" و هم "کنسرو" است. حلقه نقره ای خلاقانه به طور بی عیب و نقص یک قوطی حلبی مینیاتوری ساردین را تکرار می کند.
 • گربه های عینکی ◄ گربه های عینکی
    عینک‌های آفتابی خنک با رنگ‌های پر جنب و جوش و الگوهای حیوانی پیچیده که برای گربه‌ها طراحی شده‌اند، ظاهری بازیگوش به ظاهر آن‌ها می‌بخشد. عینک آفتابی گربه MIYOPET را می توان برای یک لباس هالووین، یک عکاسی مضمون یا صرفاً برای ایجاد یک بیانیه مد استفاده کرد. این عینک آفتابی اکسسوری کاملی برای نشان دادن شخصیت منحصر به فرد گربه شما و ایجاد خاطرات شایان ستایش است. "چرا گربه ها به عینک آفتابی نیاز دارند؟" تو پرسیدی. خوب، البته، برای محافظت از چشمان خود در برابر افسانه بودن بازتاب های خود!
 • خانه ای شفاف برای گربه ها ◄ خانه ای شفاف برای گربه ها
    چهارپایه مستطیلی مدرن با طراحی شفاف دارای یک گوشه بلند شده است که به گونه ای طراحی شده است که مخفیگاهی شیک برای بازی و استراحت گربه شما ایجاد کند. چهارپایه لیفت با طراحی SUNRIU از مواد شفاف مات ساخته شده است که به شما امکان می دهد نگاهی اجمالی به دوست گربه خود داشته باشید. صندلی خنک با الهام از جذابیت نورهای پنهان در طراحی داخلی. صندلی بلند شده به عنوان تکیه گاه دو چندان می شود و راحتی را برای افراد نشسته فراهم می کند. چهارپایه آسانسور ساعت‌ها سرگرمی را فراهم می‌کند، زیرا بچه گربه شما مخفیگاهش را کاوش می‌کند و مانند یک استاد واقعی پنهان‌کاری، مخفی‌کاری می‌کند.
 • خرگوش غول پیکر در اندونزی ◄ خرگوش غول پیکر در اندونزی
    نسخه بادی مجسمه KAWS ACCOMPLICE با گوش های خرگوش صورتی که در مجموعه پارک معبد پرامبانان در اندونزی زیبا قرار گرفته است. شخصیت صورتی غول پیکر هنر معاصر را با معماری باستانی ترکیب می کند و به تفکر در مورد تعامل بین سنت و مدرنیته دعوت می کند. KAWS:HOLIDAY اثر برایان دانلی در پس زمینه معابد تاریخی هندو پرامبانان در مرکز صحنه قرار می گیرد.
 • تخت خواب های شبیه به لانه پرندگان ◄ تخت خواب های شبیه به لانه پرندگان
    تخت غیرمعمول و خلاقانه طراحی شده توسط OGE شبیه یک لانه پرنده غول پیکر است. "تخت آشیانه پرنده" چشم نواز با بالش های تخم مرغی بزرگ پر شده است. تخت خواب راحت برای اتاق خواب یا مبل منحصر به فرد برای اتاق نشیمن شما.
 • سر های خمیر دندانی با شکل حیوانات ◄ سر های خمیر دندانی با شکل حیوانات
    سرهای خلاقانه خمیردندان طراحی شده برای تشویق کودکان به مسواک زدن. وقتی می خندید مسواک زدن خیلی راحت تره! [سفارش]
 • ماسک های بزرک شکل حیوانات ◄ ماسک های بزرک شکل حیوانات
    ماسک های بزرگ با کیفیت بالا انسان را به حیوانات وحشی تبدیل می کند. سر حیوانات واقعی ساخته شده توسط هنرمند ژاپنی Kamonohashi Zokei.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29284    |     صفحه 1 از 2929
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

ژرمن شپرد

ژرمن شپرد

  ژرمن شپرد

 

دربین سگهای قدیمی گله ومزارع وهمچنین ازجمله ملازمان وهمراهان انسان طی قرن های گذشته سگهای ژرمن شیپرد توسعه بسیارزیادی یافته اند. این نژاد توانست که ازسال 1914 ازآلمان به بسیاری ازنقاط جهان انتقال یابد وبا ایجاد کلوبهای مختلف درسراسرجهان درنگهداری ازآن اهتمام زیادی ورزیده گردد.

ژرمن شیپرد درتمام ایام به دلیل رفتاروساختاربدنی ممتازش دربین سایرنژادها مورد انتخاب قرارگرفته است وحتی ویژگیهای دفاعی وتربیت های اختصاصی آن نیزبه معرض قضاوت گذارده می شود. اولین وشاید مهمترین ویژگی درسگهای ژرمن شیپرد رفتارهای اشرافی وشهامت وتوانائی آموختن رفتارها وفعالیت های اختصاصی است. رفتارهای این سگ حاکی ازثبات. وقارو عدم تحرک پذیری وکنترل مناسب براعصاب است. به دلیل فعالیت گله بانی ازتفنگ وتهاجم ترسی ندارد وباوقارلازم مسئولیت نگهبانی اعم ازنگهبانی ازحیوان یا انسان را به خوبی انجام می دهد. عملکرد آن به عنوان یک سگ پلیس وبهره گیری ازشامه قوی تربیت آن را دراین راستا میسرساخته است. درهدایت وراهنمائی افراد نابینا این سگ هوشیاری وقدرت تمیزخود را به همراه کیفیت مشاهدات وصبروبردباری به معرض قضاوت می گذارد. همین اعمال وکرداراست که سگهای ژرمن شیپرد را درسراسرجهان مطرح کرده وازآن به عنوان یک سگ خانگی. سگ محافظ وحتی یک دوست مراقبت ونگهداری به عمل آید. ژرمن شیپرد یک جنگجوی پرسروصدا نیست. بلکه سگ بی باکی است که درصورت نیازبه یک سگ مهاجم هشداردهنده وتنبیه کننده مبدل می شود. ارتباط این سگ با انسان سطحی نیست. بلکه دوستی آن به نحوی است که با ایجاد آن تا پایان عمرباقی خواهد ماند. ازجنبه بدنی سگهای ژرمن شیپرد به حدی توانایی رسیده اند که قادربه انجام هرکاری هستند. این سگ عموما دارای جثه متوسطی است ووزن آن درحدی است که به خوبی می تواند عملکرد گله بانی یا سگ پلیس را انجام دهد. اساسا ساختاربدنی دراین سگ به نحوی اصلاح شده است که قدرت خاصیت ازتجاعی وطول گام ها را افزایش می دهد. بهترین ژرمن شیپرد سگی است که بتواند حداکثرمسافات را با حداقل انرژی بدود.تعادل وهماهنگی گامها به گونه ای است که به نظرمی رسد سگ بدون هیچ تلاش مشهودی به سمت جلوسرمی خورد. دربررسی حالات این سگ گویی نیرومندی ونجابت. قدرت وچالاکی به صورت توام وجود دارد.

 مشخصات استاندارد ژرمن شیپرد

ظاهرعمومی : اولین ویژگی درمورد یک سگ ژرمن شیپرد خوب قدرت. چالاکی. عضلات مناسب وهوشیاری است. دستها وپاها درتعادل وهماهنگی با یکدیگرند. طول بدن بیشترازبلندی آن است. بدن عمیق بوده وزوایای آن بیشتربه منحنی شباهت دارند. ویژگی های ثانویه جنسی دراین نژاد بسیارچشمگیروبارزهستند.

سر: قوی وبدون زوایای نامناسب است. اندازه آن درتناسب با سایراعضاء بدن می باشد. درسگهای نراین نژاد سربه طرزمشخص مردانه است. چشمها دارای اندازه متوسط بادامی شکل که برجسته نبوده وبه طرزمختصری مورب قرارمی گیرد. رنگ چشمها تیره است. گوشها درتناسب با اندازه سربوده وبه سمت جلو بازمی شود ودرموقع توجه حالت افراشته پیدا می کند. بهترین وضعیت گوش حالتی است که درمشاهده ازروبرو خطوط مرکزی گوشها موازی با یکدیگروعمود برسطح زمین باشند.( سگهایی که دارای گوشهای آویزان ویا بریده شده هستند ارزش نمایشگاهی خود را ازدست می دهند) پوزه طویل وقوی است وخط بالائی آن با خط بالائی جمجه موازی می باشد. بین سیاه رنگ است.

گردن :قوی وعضلانی ونسبتا طویل می باشد. اندازه آن درتناسب با سربوده وفاقد چین خوردگی های سست پوستی است. درموقع توجه یا تحریک سررا بالاوگردن را افراشته نگه می دارد. جدوگاه مرتفع ترازسایرنقاط است وبه سمت عقب شیب دارد. پشت قوی ونسبتا کوتاه است. ساختارکلی بدن به آن جلوه ای عمیق ویکدست می بخشد. جلوجناغ برآمده است. سینه عمیق است وهیچگاه باریک نمی باشد. مسیرخط شکم به طرزمتوسطی به سمت کمربالا می رود. کمرچنانچه ازبالا مورد مشاهده قرارگیرد پهن وقوی است. فاصله مابین دنده آخروجلوی ران (درنمای جانبی) چندان مطلوب نیست. کفل طویل وبه تدریج شیب دارمی گردد. دم پرپشت وطول آن تا پشت زانو ادامه می یابد. دم به طورمناسبی با کفل ممزوج می شود وحالتی روبه پائین دارد. درحالت استراحت دم درحالت آویزان ووضعیتی کمی منحنی دارد.( شبیه به شمشیر) درزمان تحریک یا درموقع حرکت حالت انحنا ازبین رفته ودم افراشته می گردد. دمهای فرخورده ازارزش حیوان می کاهد.

دستها : ستیغ کتف طویل وزاویه ای مورب دارد. بازوبه صورت عمودی با کتف مفصل می شود. کتف وبازو به خوبی عضلانی هستند. ازهرسمتی که حیوان مورد مشاهده قرارگیرد دستها عمودی قرارمی گیرند وسطح مقطع استخوانها بیشترتخم مرغی شکل است تا گرد.

پاها   : رانها پهن وازعضلات مناسبی برخوردارمی باشند. استخوان ران با ستیغ کتف موازی است واین درحالی است که استخوانهای ساق پا نیزبا بازو موازی قرارمی گیرند.

پنجه ها : کوتاه ومتراکم وانگشتان منحنی هستند. بالشتک کف پنجه ضخیم ومستحکم است. ناخنها کوتاه وسیاه رنگ می باشند.

پوشش خارجی : یک سگ مناسب دارای پوشش خارجی مضاعف با طول متوسط می باشد. لایه خارجی درحد امکان متراکم است. این موها خشن بوده وکاملا درروی بدن قرارمی گیرند. گاهی اوقات نیزموهایی که کمی شبیه پشم هستند نیزدیده می شود. قسمت داخلی گوشها. جلوی صورت. اندامهای حرکتی وپنجه ها به وسیله موهای کوتاهی پوشیده می شوند. درحالیکه گردن دارای موهایی بلندترو ضخیم ترمی باشد. به همین ترتیب قسمت تحتانی اندامهای حرکتی نیزواجد موهای بلندی هستند.

رنگ : رنگ درسگهای ژرمن شیپرد متفاوت است وتقریبا اکثررنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ وپریده ویا سفید یک دست قابل قبول نمی باشد.

اندازه : مناسب ترین ارتفاع درمورد سگهای نردربالاترین قسمت شانه 60 الی 65 سانتیمتر ودرسگهای ماده 55 الی 60 سانتی مترمی باشد. طول بدن ژرمن شیپرد بیش ازارتفاع آن است واین نسبت دربهترین حالت 5/8 الی 10 سانتی مترمی باشد

گفته شده كه ژرمن شپهرد يا بقول فرانسوي ها آلساتين بازمانده گرگ هاي عصر برنز است. نژاد امروزي آن بيش از هر سگ ديگري، در دنيا شناخته شده است.
پوشش: طول موهاي بدن متوسط، موها مستقيم و راست ايستاده، ضخيم و متراكم بهمراه لايه زيرين خشن و ضخيم است.
رنگ: سياه يكدست، پشت سياه بهمراه طلايي تا خاكستري روشن، خاكستري بهمراه لكه هاي قهوه اي رنگ
خصوصيات ظاهري: سر قوي، چشمها و گوشها با اندازه متوسط، گردن نسبتاً بلند، لبه هاي كتف بلند، پشت صاف، اندامهاي عضلاني و قوي و دم بلند
 اندازه:                      نر: قد:  
inc 26-24                    وزن:  95- 75 پوند
                                ماده: قد:  
inc
24-22                 وزن: 95-75 پوند
نگهداري: به برس كشيدن روزانه نياز دارد، تمرين
و تحرك بدني بسيار زياد و بيش از همه نياز به كاري براي انجام دادن دارد.
خصوصيات رفتاري: بي نهايت دقيق و كنجكاو، فرمانبردار، بخوبي به عنوان سگ تربيت نيست،
و راهنمايي خوب براي نابينايان

 

این نژاد ازسال 1914 ازآلمان به بسیاری ازکشورها انتقال یافته ودرسالهای اخیردرکشورمان نیزبه آن بعنوان یک سگ نگهبان بسیار باهوش توجه زیادی شده است. این نژاد بسیارچالاک ودارای عضلات واستخوان بندی قوی می باشد. طول بدن ژرمن شیپرد ازارتفاع آن بیشتراست. اعضای تناسلی کاملا واضح وقابل رویت است. گوشها درقاعده پهن بوده ودرانتها به زاویه تندی ختم شده وبه سمت جلو بازمی شوند. این نژاد چشمهای بادامی شکل دارد. دم دارای موی بسیارپرپشتی است. سگهای نردارای ارتفاع 60 تا 65 سانتیمتروماده ها بین 55 تا 60 سانتیمترهستند. درمورد رفتارسگ باید گفت وی اساسا حیوان باهوشی بوده واستعداد بارزی درآموختن رفتارها وفعالیت های اجتماعی دارد. ژرمن شیپرد کنترل کامل برروی اعصاب خود دارد بسیارباوقار. اشرافی. منطقی ومهربان است. وی باحیوانات دیگرمیانه خوبی داشته وبا کودکان نیزمهربان وخوش برخورد است. این سگ بعلت داشتن شامه بسیارقوی وعملکرد بالایی را بعنوان نیروی پلیس ایفا می کند وبدلیل هوش سرشاروداشتن رابطه عمیق وعاطفی با صاحب خود وبالاخره ظرفیت بالای زندگی اجتماعی یکی ازبهترین سگها درراهنمایی وهدایت افراد نابینا می باشد. دوستی ژرمن شیپرد با انسان مادام العمراست.

ژِِرمَن شیپِرد

 

توضیحات          

ژرمن شیپرد در تمام ایام به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد انتخاب قرار گرفته است و حتی ویژگی های دفاعی و تربیت های اختصاصی آن نیز به معرض قضاوت گذارده می شود. مهمترین ویژگی در این نژاد رفتارهای اشرافی ، شهامت و توانایی آموختن رفتارها و فعالیتهای اختصاصی است. اولین ویژگی یک ژرمن شیپرد خوب ، قدرت ، چالاکی ، عضلات مناسب و هوشیاری است. رنگ در سگهای ژرمن شیپرد  متفاوت است و تقریباً اکثر رنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ و یا سفید یک دست قابل قبول نمی باشد. 

 

 

خلق وخو

اغلب بعنوان سگ کار از آن استفده می شود. ژرمن شیپرد سگی باهوش ، نترس ، مشتاق ، شجاع ، شاداب و بیقرار برای آموختن است. به شجاعت و وفاداری شهرت دارد. سگی است جدی و به نظرمی رسد مقداری از هوش خود را از انسان به ارث برده است! استعداد بسیار خوبی در آموختن دارد. آنها خیلی دوست دارند که همیشه نزدیک اعضای خانواده باشند و بلعکس از غریبه ها دوری می جویند. ژرمن شیپرد سگ اجتماع دوستی است و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت.  تنها زمانی پارس می کند که لازم باشد. شمه قوی در محافظت ونگهبانی دارد و بهتر است که از سنین پایین به آن آموزشهای اختصاصی داده شود. با حیوانات دیگر کنار می آید و با کودکان بسیار مهربان است. به راحتی می توان آنه را برای اهداف گوناگون اعم از سگ گله ، سگ نگهبان ، سگ پلیس ، راهنمای نابینایان ،  ناجی و سگ ارتش تعلیم داد.

 

 

وزن ، ارتفاع      

وزن در نرها: (30-40) ک.گ ، در ماده ها: (30-40) ک.گ

 

ارتفاع در نرها: (60-65) س.م ، در ماده ها: (55-60) س.م

 

 

مشکلات سلامتی  

مشکلات کپل ( باسن) و آرنج در آنها شایع است بنابراین قبل خرید توله سگ از سلامت والدین نسبت به این بیماری اطمینان حاصل نمایید. بیماریهای خونی ، مشکلات هضم غذا ، صرع ، اگزما و کوتاه ماندن اندام قابل ذکر می باشد.

 

 

شرایط نگهداری    برای زندگی در آپارتمان مناسب است به شرطی که به آن اجازه فعالیت بدنی روزانه داده شود. در داخل خانه آرام است اما یک حیاط بزرگ برای زندگیش مناسب خواهد بود. 

 

 

فعالیت بدنی         

فعالیت و جست و خیز رادوست دارد. گاهی اوقات به تعلیم و آموزش علاقه نشان می دهد و از کشتی گرفتن و مبارزه لذت می برد.

 

 

طول عمر           

حدود 13 سال.

 

 

آراستن  

ریزش مو در این نژاد خصوصاً در فصل ریزش مو زیاد می باشد. شانه کردن روزانه مناسب است. نباید آنها را زیاد استحمام کرد. شستشوی دو بار در سال کافی است تا از خشک شدن و از بین رفتن روغن طبیعی پوست جلوگیری شود.

 

 

تاریخچه 

در بین سگهای قدیمی گله و مزارع و همچنین از جمله ملازمان و همراهان انسان طی قرون گذشته این نژاد توسعه بسیار زیادی یافته است. ژرمن شیپرد توانست از سال 1914 از آلمان به بسیاری از نقاط جهان انتقال یلبد.

 ژرمن شپرد

 

گروه     

سگهای کاری - چند منظوره

 WWW.PERSIANPET.ORG

ژرمن شپرد 

جرمن شپرد یکی از محبوب ترین سگ ها در آمریکا است. این نژاد سگ هوشمند و قادر به کار زیاد است. از خود گذشتگی و شجاعت او بی همتا می باشد و به طرز شگفت آوری همه کاره و عالی در هر چیزی که آموزش دیده است می باشد. اگر برای راهنمای کار و کمک به معلولین، پلیس نظامی، گله داری، جستجو و نجات، تشخیص مواد مخدر، اطاعت رقابتی، آموزش دیده باشد در آنها متبحر است. او همچنین بسیار وفادار است.

 
آمار حیاتی نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
دسته بندی نژاد: سگهای محافظ
قد: ۵۶ تا ۶۶ سانتی متر
وزن: ۳۸ تا ۴۸ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۴ سال

 
نکات برجسته نژاد جرمن شپرد | German shepherd Dog
ژرمن شپرد ایران نژادی نیست که اگر شما برای مدت زمان طولانی دور از خانه باشید در خانه تنها بماند. هنگامی که به تنهایی رها شود می تواند دچار اضطراب شده یا خسته شود و به احتمال زیاد برای بیان نگرانی خود به پارس کردن، جویدن و کندن جایی مشغول می شود.
ژرمن شپرد سگ فعال و هوشمندی است. او باید مشغول یادگیری، بازی و کار نگه داشته شود. ورزش روزانه، هم فیزیکی (مانند پیاده روی و فریزبی) و هم روانی (مانند جلسات آموزشی)، برای او ضروری است.
جرمن شپرد می تواند مشکوک و عجیب به نظر برسد. به منظور بالا بردن رفتار اجتماعی توله سگ ژرمن شپرد خود را در معرض بسیاری از تجارب، مکان ها و مردم قرار دهید. اطاعت از آموزش، با شروع کلاس از زمان کودکی، برای او مناسب است و همچنین آموزش رفتار عمومی سگ مهم است.
موی این سگ زیاد می ریزد. "مو ریزان آلمانی" در واقع، نام مستعار او است. برس زدن او چند بار در هفته چیزی است که به آن احتیاج دارید.
آموزش جعبه نه تنها یک راه فوق العاده برای آموزش خانگی یک توله سگ است، بلکه به او کمک می کند تا یاد بگیرد زمانی که از صاحب خود جدا شده است به آرامش و خوشحالی برسد. این امر به ویژه برای ژرمن شپرد داگ، که گاهی از اضطراب مهم جدایی رنج می برد مناسب است.
او شهرت به دیده بان بزرگ دارد اما هرگز نباید بدون زنجیر یا افسار رها شود. جرمن شپرد داگ شادترین زندگی را در داخل خانه با خانواده دارد اما با دسترسی به یک خانه حیاط دار بزرگ، که با حصار محفوظ شده است می تواند انرژی طبیعی خود را تخلیه کند.
برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند. 
قیمت ژرمن شپرد و قیمت توله ژرمن شپرد را می توانید از فروشگاه های حیوانات خانگی بپرسید.
 
وزن و اندازه نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
وزن در نرها: (۳۸-۴۸) کیلوگرم، در ماده ها: (۳۸-۴۸) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۰-۶۵) سانتی متر، در ماده ها: (۵۵-۶۰) سانتی متر.
 

مشکلات و سلامتی نژاد جرمن شپرد | German shepherd Dog
جرمن شپرد به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
آرنج دیسپلازی: این یک بیماری ارثی شایع در نژاد سگ بزرگ است. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل می دهند، سستی مفاصل ایجاد می شود. این می تواند به لنگش دردناک منجر شود. دامپزشک شما ممکن است جراحی برای تصحیح مشکل و یا دارو برای کنترل درد توصیه کند. درمان شامل جراحی، کنترل وزن، مدیریت پزشکی و داروهای ضد-تورمی می شود.
اتساع معده و ولولوس (GDV) : همچنین به نام نفخ و یا چرخش معده است. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز تغذیه داده شود، یا به سرعت غذا خوردنشان، نوشیدن حجم زیادی آب بعد از غذا خوردن و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که تغذیه غذاهای مطرح شده و نوع مواد غذایی همچنین ممکن است عامل نفخ باشد. GDV در میان سگ مسن تر شایع تر است، اما می تواند در هر سنی رخ دهد.  GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست، و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد. فشار خون پایین می آید  و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرد. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع  است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال، و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که سگ خود را به دامپزشک در اسرع وقت برسانید. برخی GDV ها نشانه ای ارثی دارد، بنابراین توصیه می شود که سگ دچار این وضعیت عقیم باشد.
میلوپاتی دژنراتیو: میلوپاتی دژنراتیو یک بیماری پیشرونده نخاع است، که به طور خاص برقرار کننده اطلاعات در بخشی از بند ناف که به مغز ارتباط دارد و پاهای عقبی است رخ می دهد. با پیشرفت بیماری سگ دیگر نمی تواند راه برود. بیشتر اوقات، هیچ درمانی وجود ندارد. با این حال، در چند مورد نادر، بیماری مربوط به کمبود ویتامین-۱۲ یا ویتامین E است که اگر این مورد است، مکمل های ویتامینی ممکن است شرایط را به ثبات برساند.
نارسایی پانکراس: EPI یک بیماری ژنتیکی لوزالمعده است که در آن سلولهای تولید کننده آنزیم های گوارشی از بین می روند و در نتیجه، سگ دیگر نمی تواند به هضم و جذب مواد غذایی بپردازد. اولین نشانه های این بیماری عبارتند از گاز معده، از دست دادن اشتها، کاهش وزن و تغییر در مدفوع EPI با یک آزمایش خون ساده تشخیص داده شده و درمان آن بیش از حد ساده است، آنزیم های پانکراس به مواد غذایی سگ افزوده می شود و با نظارت بر داروی مناسب، سگ بهبود می یابد.
آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در سگ است. آلرژی به غذاهای خاصی شناسایی شده و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی است. آلرژی های تماسی نوعی است که توسط چیزی که سگ لمس می کند واکنش به وجود می آورد مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ یا دیگر مواد شیمیایی. آنها می تواند با شناسایی و از بین بردن علت آلرژی درمان شود. آلرژی استنشاقی توسط آلرژن های هوا مانند گرده، گرد و غبار و کپک ایجاد می شود. داروی مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت آلرژی دارد. عفونت گوش یک عارضه جانبی شایع آلرژی استنشاقی است.
 
تغذیه نژاد جرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
توصیه می شود روزانه ۳ تا ۴ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

 
آراستن نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
جرمن شپرد داگ در ابتدا به زندگی در آب و هوای خشن تربیت شده بود و متوسط ​​طول موی او متناسب با این امر، برای حفاظت از سگ از باران و برف و مقاوم در برابر گرد و خاک بود.

انواع جرمن شپرد در نوع رنگ متفاوت هستند. برخی جرمن شپرد ها پشمالواند. با این حال، جرمن شپرد ایده آل موی متوسط دارد. پوشش بیرونی متراکم با موهای صاف نهفته که نزدیک به بدن است و گاهی اوقات مواج و پر پست است.

موی او در انواع رنگ ها و الگوهای مختلف از جمله سیاه و سفید؛ و سیاه و سفید و کرم، سیاه و سفید و قرمز، سیاه و سفید و نقره ای، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد، آبی، خاکستری، جگری، سمور و سفید می آید.

هیچ راه حل جادویی برای جلوگیری از ریختن موی او وجود ندارد. با این حال، برس زدن دو تا سه بار در هفته کمک خواهد کرد که بیشتر موی مرده با برس بیرون آید و در مبلمان تان نریزد و گاهی یک جارو برقی محکم ضرری ندارد.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 
میزان سازگاری نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
سگ ژرمن اصیل، اگر به خوبی آموزش دیده باشد، از قرار گرفتن او در معرض بچه ها نگران نباشید، به خصوص که یک توله سگ ژرمن شپرد همدم بسیار خوبی برای کودکان است. در واقع، برخی می گویند او یک پرستار بچه و یک پلیس است، که در هر دو ملایم است.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر روی آموزش سگ ژرمن شپرد کار شود، می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

 
محل نگهداری نژاد جرمن شپرد داگ | German shepherd Dog

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است..

 

جرمن شپرد یکی از محبوب ترین سگ ها در آمریکا است. این نژاد سگ هوشمند و قادر به کار زیاد است. از خود گذشتگی و شجاعت او بی همتا می باشد و به طرز شگفت آوری همه کاره و عالی در هر چیزی که آموزش دیده است می باشد. اگر برای راهنمای کار و کمک به معلولین، پلیس نظامی، گله داری، جستجو و نجات، تشخیص مواد مخدر، اطاعت رقابتی، آموزش دیده باشد در آنها متبحر است. او همچنین بسیار وفادار است.

 
آمار حیاتی نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
دسته بندی نژاد: سگهای محافظ
قد: ۵۶ تا ۶۶ سانتی متر
وزن: ۳۸ تا ۴۸ کیلوگرم
طول عمر: ۱۰ تا ۱۴ سال

 
نکات برجسته نژاد جرمن شپرد | German shepherd Dog
ژرمن شپرد ایران نژادی نیست که اگر شما برای مدت زمان طولانی دور از خانه باشید در خانه تنها بماند. هنگامی که به تنهایی رها شود می تواند دچار اضطراب شده یا خسته شود و به احتمال زیاد برای بیان نگرانی خود به پارس کردن، جویدن و کندن جایی مشغول می شود.
ژرمن شپرد سگ فعال و هوشمندی است. او باید مشغول یادگیری، بازی و کار نگه داشته شود. ورزش روزانه، هم فیزیکی (مانند پیاده روی و فریزبی) و هم روانی (مانند جلسات آموزشی)، برای او ضروری است.
جرمن شپرد می تواند مشکوک و عجیب به نظر برسد. به منظور بالا بردن رفتار اجتماعی توله سگ ژرمن شپرد خود را در معرض بسیاری از تجارب، مکان ها و مردم قرار دهید. اطاعت از آموزش، با شروع کلاس از زمان کودکی، برای او مناسب است و همچنین آموزش رفتار عمومی سگ مهم است.
موی این سگ زیاد می ریزد. "مو ریزان آلمانی" در واقع، نام مستعار او است. برس زدن او چند بار در هفته چیزی است که به آن احتیاج دارید.
آموزش جعبه نه تنها یک راه فوق العاده برای آموزش خانگی یک توله سگ است، بلکه به او کمک می کند تا یاد بگیرد زمانی که از صاحب خود جدا شده است به آرامش و خوشحالی برسد. این امر به ویژه برای ژرمن شپرد داگ، که گاهی از اضطراب مهم جدایی رنج می برد مناسب است.
او شهرت به دیده بان بزرگ دارد اما هرگز نباید بدون زنجیر یا افسار رها شود. جرمن شپرد داگ شادترین زندگی را در داخل خانه با خانواده دارد اما با دسترسی به یک خانه حیاط دار بزرگ، که با حصار محفوظ شده است می تواند انرژی طبیعی خود را تخلیه کند.
برای دریافت یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک صاحب غیر مسئول و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد از روی صدایشان آزمایش کرده باشند. 
قیمت ژرمن شپرد و قیمت توله ژرمن شپرد را می توانید از فروشگاه های حیوانات خانگی بپرسید.
 
وزن و اندازه نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
وزن در نرها: (۳۸-۴۸) کیلوگرم، در ماده ها: (۳۸-۴۸) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۶۰-۶۵) سانتی متر، در ماده ها: (۵۵-۶۰) سانتی متر.
 

مشکلات و سلامتی نژاد جرمن شپرد | German shepherd Dog
جرمن شپرد به طور کلی سالم است اما مانند همه نژادها، آنها مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. همه سگ های این نژاد مریض نمی شوند اما اگر شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به آن و آگاهی لازم است.

دیسپلازی مفصل ران: دیسپلازی مفصل ران معمولادر سگهای این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، به این تغییر شکل مفصل ران کمک می کند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آنها نیازمند عمل جراحی هستند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده است. با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نمی فهمید. در سگ های سن بالا، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان شود. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر چک شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی دانست.
آرنج دیسپلازی: این یک بیماری ارثی شایع در نژاد سگ بزرگ است. با توجه به رشد متفاوت از سه استخوان که آرنج سگ را تشکیل می دهند، سستی مفاصل ایجاد می شود. این می تواند به لنگش دردناک منجر شود. دامپزشک شما ممکن است جراحی برای تصحیح مشکل و یا دارو برای کنترل درد توصیه کند. درمان شامل جراحی، کنترل وزن، مدیریت پزشکی و داروهای ضد-تورمی می شود.
اتساع معده و ولولوس (GDV) : همچنین به نام نفخ و یا چرخش معده است. این یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند سگ پس از خوردن، به ویژه اگر به آنها یک وعده غذایی بزرگ در روز تغذیه داده شود، یا به سرعت غذا خوردنشان، نوشیدن حجم زیادی آب بعد از غذا خوردن و ورزش با شور و نشاط رخ بدهد. برخی فکر می کنند که تغذیه غذاهای مطرح شده و نوع مواد غذایی همچنین ممکن است عامل نفخ باشد. GDV در میان سگ مسن تر شایع تر است، اما می تواند در هر سنی رخ دهد.  GDV اتساع معده با گاز یا هوا است و سپسیک اسپین (چرخش) رخ می دهد. سگ به خودی خود قادر به آروغ زدن یا استفراغ ناشی از تجمع هوا بیش از حد در معده نیست، و بازگشت متوسط ​​خون به قلب صورت نمی گیرد. فشار خون پایین می آید  و سگ به شوک می رود. بدون توجه فوری پزشکی، سگ می میرد. اگر شما به نفخ سگ خود یا اتساع شکم مظنون هستید، نشانه آن سرازیر شدن آب دهان بیش از حد و اغ زدن بدون تهوع  است. ممکن است او بی قرار، افسرده، بی حال، و ضعیف یا دچارسریع شدن ضربان قلب شود. این مهم است که سگ خود را به دامپزشک در اسرع وقت برسانید. برخی GDV ها نشانه ای ارثی دارد، بنابراین توصیه می شود که سگ دچار این وضعیت عقیم باشد.
میلوپاتی دژنراتیو: میلوپاتی دژنراتیو یک بیماری پیشرونده نخاع است، که به طور خاص برقرار کننده اطلاعات در بخشی از بند ناف که به مغز ارتباط دارد و پاهای عقبی است رخ می دهد. با پیشرفت بیماری سگ دیگر نمی تواند راه برود. بیشتر اوقات، هیچ درمانی وجود ندارد. با این حال، در چند مورد نادر، بیماری مربوط به کمبود ویتامین-۱۲ یا ویتامین E است که اگر این مورد است، مکمل های ویتامینی ممکن است شرایط را به ثبات برساند.
نارسایی پانکراس: EPI یک بیماری ژنتیکی لوزالمعده است که در آن سلولهای تولید کننده آنزیم های گوارشی از بین می روند و در نتیجه، سگ دیگر نمی تواند به هضم و جذب مواد غذایی بپردازد. اولین نشانه های این بیماری عبارتند از گاز معده، از دست دادن اشتها، کاهش وزن و تغییر در مدفوع EPI با یک آزمایش خون ساده تشخیص داده شده و درمان آن بیش از حد ساده است، آنزیم های پانکراس به مواد غذایی سگ افزوده می شود و با نظارت بر داروی مناسب، سگ بهبود می یابد.
آلرژی: آلرژی یک بیماری شایع در سگ است. آلرژی به غذاهای خاصی شناسایی شده و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی است. آلرژی های تماسی نوعی است که توسط چیزی که سگ لمس می کند واکنش به وجود می آورد مانند رختخواب، پودر کک، شامپو سگ یا دیگر مواد شیمیایی. آنها می تواند با شناسایی و از بین بردن علت آلرژی درمان شود. آلرژی استنشاقی توسط آلرژن های هوا مانند گرده، گرد و غبار و کپک ایجاد می شود. داروی مناسب برای آلرژی استنشاقی بستگی به شدت آلرژی دارد. عفونت گوش یک عارضه جانبی شایع آلرژی استنشاقی است.
 
تغذیه نژاد جرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
توصیه می شود روزانه ۳ تا ۴ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: سگ بالغ هر چقدر که از مواد غذایی مصرف میکند، بستگی به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت او دارد. سگ ها، مانند انسان ها به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این مسئله طبیعی است که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیاز بیشتری به غذا خوردن دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهایی دارد و هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگتان را عادت به زمان مناسب برای تغذیه بدهید و به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد، آنها را دو بار در روز غذا بدهید.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید برای دیدن او یک کمر از او بلندتر باشید. سپس دست در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

 
آراستن نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
جرمن شپرد داگ در ابتدا به زندگی در آب و هوای خشن تربیت شده بود و متوسط ​​طول موی او متناسب با این امر، برای حفاظت از سگ از باران و برف و مقاوم در برابر گرد و خاک بود.

انواع جرمن شپرد در نوع رنگ متفاوت هستند. برخی جرمن شپرد ها پشمالواند. با این حال، جرمن شپرد ایده آل موی متوسط دارد. پوشش بیرونی متراکم با موهای صاف نهفته که نزدیک به بدن است و گاهی اوقات مواج و پر پست است.

موی او در انواع رنگ ها و الگوهای مختلف از جمله سیاه و سفید؛ و سیاه و سفید و کرم، سیاه و سفید و قرمز، سیاه و سفید و نقره ای، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد، آبی، خاکستری، جگری، سمور و سفید می آید.

هیچ راه حل جادویی برای جلوگیری از ریختن موی او وجود ندارد. با این حال، برس زدن دو تا سه بار در هفته کمک خواهد کرد که بیشتر موی مرده با برس بیرون آید و در مبلمان تان نریزد و گاهی یک جارو برقی محکم ضرری ندارد.

مسواک زدن دندان سگها را حداقل دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا باکتری های داخل دهان از بین برود. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان ضروری است.

کوتاه کردن ناخن یک یا دو بار در ماه لازم است. اگر شما صدای کشیده شدن ناخن بر روی زمین را میشنوید پس آنها بیش از حد بلند شده است. کوتاه نگه داشتن منظم ناخن پا در شرایط خوب، به شما کمک می کند وقتی سگ با شور و شوق میپرد تا به شما خوش آمد بگوید، به دست و تن شما خراش نیافتد.
درناخن پای سگ رگ های خونی وجود دارد و اگر شما بیش از حد ناخنش را بگیرید باعث خونریزی می شود و سگ شما ممکن است دفعه بعد که ناخن گیر را ببیند، با شما همکاری نکند. بنابراین، اگر شما پیرایش ناخن سگ را تجربه نکرده اید، اطلاعات کامل را از یک دامپزشک بپرسید.

عادت های سگ خود را زمانی که او یک توله سگ است آموزش دهید. به پنجه های او اغلب رسیدگی کرده زیرا این نژاد در برابر پاهای خود سگی حساس به شمار میرود. در داخل دهان و گوش او را نگاه کنید تا متوجه تمیز بودن آن بشوید نظافت سگ، زمینه را برای آزمایشات دامپزشکی آسان میکند.

داخل دهان اورا نگاه کنید همانطور که او را نظافت می کنید، علایم زخم، خارش، علائم عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها بررسی کنید. چشم باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد. بررسی هفتگی دقیق به شما کمک میکند مشکلات بالقوه سلامتی او را در مراحل اولیه پیدا کنید.

گوش سگ باید در هفته برای قرمزی یا بوی بد، که می تواند عفونت را نشان می دهد بررسی شود. هنگامی که شما گوش سگ خود را بررسی می کنید، پاک کردن آنها با یک توپ پنبه مرطوب با ملایم و pH متعادل گوش پاک کن برای کمک به جلوگیری از عفونت لازم است. اگر در امتداد لبه گوش خشک شد، با روغن بچه، روغن نارگیل آنها را چرب کنید. هر چیزی به کانال گوش فرو نکنید؛ فقط تمیز کردن گوش خارجی کافی است.

 
میزان سازگاری نژاد ژرمن شپرد داگ | German shepherd Dog با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
سگ ژرمن اصیل، اگر به خوبی آموزش دیده باشد، از قرار گرفتن او در معرض بچه ها نگران نباشید، به خصوص که یک توله سگ ژرمن شپرد همدم بسیار خوبی برای کودکان است. در واقع، برخی می گویند او یک پرستار بچه و یک پلیس است، که در هر دو ملایم است.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رفتار و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظر بر هر نوع فعالیت بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. هرگز نگذارید فرزند خردسال تان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید مراقب او باشید و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، این سگ حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد. اگر روی آموزش سگ ژرمن شپرد کار شود، می تواند با حیوانات دیگر حتی گربه ها هم بازی شود.

 
محل نگهداری نژاد جرمن شپرد داگ | German shepherd Dog
این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری کنید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است

 

 

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
 • 26
  خوب بود من دوست داشتم توضیحاتو
 • 9
  عالي بود ولي بهتر بود از عكس بهتري استفاده ميكرديد كه شيب پشتش در حدود 30 تا 33 درجه بلندي دمش تا روي زمين ميرسيد تا تصوير اين سگ بصورت صحيح در ذهن مردم قرار بگيره.
 • 16
  خوب بود مرسي از اطلاعاتي كه داديد
 • 6
  بسیار خوب بود متشکرم خسته نباشی
 • 33
  عالی بود توضیحاتی که گفته بودند واقا برای کسایی که میخوان سگهای ژرمن بگیرند اطلاعات خوبی هست حتی برای خودم متشکرم خسته نباشید
 • 6
  بسیار ممنون
 • 44
  خیلی خوب چون خودم یکی از آنهه را دارم مطالب فو خیلی ازآنها را روشن نمود که از این به بعد بتوانم ازسگم بهتر مراقبت نمایم باکمال تشکر از راهنمایی شما درزمینیه آموش نیز راهنمایی کنید ممنون میشم
 • 4
  خیلی خوب چون خودم یکی از آنهه را دارم مطالب فو خیلی ازآنها را روشن نمود که از این به بعد بتوانم ازسگم بهتر مراقبت نمایم باکمال تشکر از راهنمایی شما درزمینیه آموش نیز راهنمایی کنید ممنون میشم
 • 157
  سگ ژرمن شپردبسیار سگ باهوشی است من خودم دو عدد از آن ها را دارم
 • 69
  خوب بود ولی در مورد تغذیه سگ جرمن شبرد چیزی ننوشته بود

 • 4
  مرسی,بسیار خوب بود.خوشحالم که 1 german shepherd دارم.
 • 2
  good,very good
 • 52
  فوق العاده است
 • 2
  عالی
 • 21
  توضیحات خوب بود و.لی عکس ضعیف بود
 • 2
  عالی بود متشکرم
 • 4
  Khosh be hale shoma azizan ke darin . man khayli alaghe daram vali khunamin aparteman hast va age biyaram hamsayehamun mindazanam birun.
 • 161
  خيلي الي بود متشكرم مشكلم با خواندن اين مطالب حل شد مرسي
 • 1165
  من یکیشو دارم خیلی خر و نفهمه
 • 70
  آخره سگه.جاهله
 • 2
  تصاویر خیلی کم بود
 • 0
  mamnonam azaton
 • 7
  vaghean heyvoone ajibie man ke vaghti mibinmesh dige nemitoonam azash joda sham
 • 3
  behtarin sagiye ke to zendegim dashtam man asheghe in nezhadam
 • 3
  نظرم عوض شد به جای اشپیتز از جرمن شیپرد استفاده می کنم . فکر کنم به درد یه رمان جنایی بخوره .
 • 22
  جمن شپرد
  عالی بود ایول حال کردم خدایی .بوسسسسسسسسسسسسس
 • 4
  جمن شپرد
  عالی بود ایول حال کردم خدایی .بوسسسسسسسسسسسسس
 • 12
  عالی بود ایول داره حال کردم
 • 6
  عالی بود ایول داره حال کردم
 • 3
  عالی بود ایول داره حال کردم
 • 21
  عالی بود ایول داره حال کردم
 • 6
  جمن شپرد
  عالی بود ایول حال کردم خدایی .بوسسسسسسسسسسسسس
 • 7
  میخواهم سگم رو که 1.5 داره برای نگهبانی تربیت کنم باید چه کار کنم
 • 7
  امیر جان الان از وقتش گذشته مگه اینکه بزاری یه ماه بقل یه سگ نگهبان شاید مث اون شه
 • 16
  جالبه
  هم مطالبتون هم ژرمن شپرد.
  آیا از تولگی میشه تشخیص داد که اصله؟
 • 61
  خوب بود ولی نوع غذاش ومیزان اشتهاش را در مقالتون ندیدم ممنون میشم جوابم واسم ایمیل کنید
 • 18
  من واسه ویلا میخوام و فکر کنم هفته ای یه بار میتونم بهش سر بزنم نظر شما چیه موندم چی بخرم؟
 • 10
  سلام من یه ژرمن دارم اکثر خصوصیات گفتین داره ولی نمیدونم اصل هست یا نه اگه نیست چقدر میکس داره چطو میشه تشخیص داد
 • 11
  سگ خیلی باهوشیه. بایستی حتما آموزش ببینه وگرنه افسرده میشه و نمی تونه از تمام انرژیش استفاده کنه.
 • 40
  مطالب خوبی در موردش گزاشته شده یود خوب بود دمت جیز
 • 102
  خوب بود فقط اگر روي عكس هاي بيشتر از آن تمركز بشه توجه بشتري به خودش جلب ميكنه
 • 22
  اگه میشه درباره ی تغذیه سگ جرمن بنویسید
 • 103
  مرسی .عالی بود.مال من تربیت شدست
 • 6
  میخواستم بدانم که آیا گوشهای توله سگ ژرمن افتاده میشود و اگر افتاده باشد بعد از چند ماه به حالت گرگی پیدا میکند ؟
  ابا تشکر از شما به خاطر این اطلاعات

 • 14
  مطلبتون خیلی بهم کمک کرد تا این سگ رو خوب بشناسم ممنون حتما یه دونه از این سگ رو میارم مرسی
 • 5
  سلام من یه ژرمن دوبرمن 2ساله خریدم اما الان یکماه که دارم بهش غذا میدم ولی هنوز با من مثل غریبه ها برخورد
  میکنه لطفا اگه میشه راهنمایی کنید که چکار کنم باهام خو بگیره
 • 58
  مرسی.من یک شیپرد 3ساله دارم در خانه.ماهه عاشقشم.فرستادمش توباغ یکی ازدوستانم .البته با تخت ومتکای خودش.خیلی نگرانم ،دارم دق میکنم.میشه بگیدسرما اذیتش میکنه؟
 • 8
  سگ ژرمن دارم 6 ماهه چرا کسی نمیگیره ؟
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

بهترین

شوند

سلامت

پنج

سرماخوردگی

توله

علائم

تقويت

انداز

تغزيه

ایا

مناسب

شپهرد

تصاويري

آزور

قد

رفتار

رفتن

قسمت

ميشود

غذای

گذاشت

بین

مینیاتوری

بفهمیم

خاكستري

موی

برتری

دارن

درمورد

ویتامین

بگیر

نامناسب

داری

زمانه

هفت

خاکستر

خوراک

فیلم

برا

روزه

تصویر

داده

مفيد

تقویت

قدرت

سگهای

خريد

اصلاح

چیز

برتر

باهوش

گرگی

مطلوب

فروش

غذايی

دراز

تولیدمثل

اطلاعاتی

فروشگاه

درجه

سالم

گوش

شپرد

گارد

کودکان

پایین

قيمت

هــــا

انتخاب

فرمول

راهنمایی

بچه

ش

توضیح

هویج

خودم

هویچ

رو

شکاری

موهای

مقدار

پرشين

هويج

شش

اشرافی

قوی

صلیب

انواع

غذا

اسامی

ميزان

ترتیب

تعلیم

جند

طلایی

تغذیه

دیگر

تاپ

جهت

زمانی

تصاویر

وپرورش

رژيم

باکسر

ورامین

زمان

عکسهای

چطوری

چقدر

راجع

تشخيص

قبول

تربیت

گمشده

خرید

ماهه

مقاله

13

تربيت

قشنگ

مخصوص

درمان

تفاوت

سال

دوبرمن

وجود

رمان

هنوز

تناسلی

گوشهای

زیبایی

علاقه

کامل

تولید

امکان

سرما

بدانم

مدفوع

عالی

بدن

نژاد

خارجی

گیرنده

نمونه

ژرمن

زندگی

صاف

5

همه

155

پشت

ریزش

سن

مثل

جثه

خانه

سک

پلیسی

مشترک

اطلاعات

پت

دوماه

HP

اموزش

غذاي

نوزاد

يادگيري

معروف

چهار

هشت

تیر

هاسکی

ظاهری

تري

طول

رژیم

خشن

خیلی

جفت

بچگی

هفته

حالت

قابل

دارویی

اوتیسم

میزان

اصولی

گربه

توضیحات

بند

pdf

گوشهاي

ریحانا

نحوه

ویلای

روز

غذايي

دوستی

استاندارد

شمرد

سگه

سنی

گالری

خورد

خوبی

نقاشی

غذاها

مدت

غذاهاي

نوشیدنی

مقوی

عوض

زیباترین

اعم

خوشش

خوب

مهمترین

فیزیکی

چکار

بالغ

پاها

دوبر

فحل

میخواهد

مطالب

اید

پا

گوشهایش

میتوان

مورد

مشخصات

میخوام

فاصله

ترين

بالا

1

تغذيه

مختلف

چیه

خوردن

طرز

دستشویی

افتاده

شکایت

کیفیت

لکه

میلیونی

کتاب

اصول

سفید

گام

مفید

وسایل

سایز

نگهداري

دندان

حمله

مرکز

باریک

قلاده

سگم

رنگ

ترین

استخوان

کوس

معنی

اصل

مشخصه

شروع

لازم

تاریخ

درست

رفتارشناسی

خصوصیات

بستن

ايا

Default

میخورد

مشکلات

خلق

2

شیری

تشخیص

سرماخوردگي

بدترین

رکس

هوش

ي

خاکستری

؟

حاصل

پلیس

نشانه

گله

برترین

راهنمای

دهیم

کدامند

خواهم

ی

درسگ

راههای

غذایی

زمستان

جوری

ققنوس

روشهای

قتل

جرم

شگرد

فرق

سیخ

خصوصيات

قیمت

علیرضا

من

فوق

آلت

وضعیت

خوراکی

پیرزن

بهتر

شرایط

ایرانی

ازتوله

ماده

س

شاخ

نوع

فروشی

مقایسه

تنکابن

21

قرار

دندون

بـه

بدهیم

تریر

شکل

پودل

عكس

دلیل

کمک

روش

خشک

زيبا

چگونگی

علت

غذاهایی

تحقیق

ماهگی

گرگ

مسموميت

بای

راه

دیدن

نژادهای

شیب

ایم

کاری

واکسن

کجا

بهترين

راهنماي

اسفهلان

کودکی

موجود

است

عمر

ویژگیهای

ارزانترین

اپارتمان

جدول

شباهت

خانگی

خصوصیاتی

مراحل

سگ

سگهاي

بـا

برنامه

گوشه

نزدیک

نام

بوی

همسایه

سمیرم

حمام

۲

بیماریهای

طریقه

بزرگ

سیاه

ساله

پنجه

خوردگی

نامهاي

خرگوشی

ویلا

پرشین

عکسهایی

بگیرند

شناسی

داروی

نرمی

اسم

tabid

رفتارهای

ک

میکند

دانستنیها

لباس

مانند

محمد

سيخ

شناخت

چند

کوتاه

تری

کنم

متوسط

ویژگی

پوزه

پسر

داخلی

وعده

نگهبان

جراحی

غدا

ادرار

دم

حال

نگهداری

دنیا

فوری

نر

صدف

زیبا

آویزان

روزانه

سگی

مـو

دورگه

6

اندازه

داره

میاد

آموزش

سگها

عاقل

قوي

بیست

حلزونی

افزایش

husky

هست

بدنی

منظوره

میبرد

میشود

3

بندی

جرمن

حجم

شفرد

ماه

رفتاری

تصوير

غذاهای

بیماری

انسان

شناسایی

كامل

کپی

براى

نامهای

عکس

میشه

تصاویری

لانگ

عطر

اشپیتز

دوست

وزن

میوه

یکــــــ

رابطه

روتوایلر

سم

شناختن

ماهی

پرشن

سنین

بلند

آلمانی

حیوانات

آپارتمان

پخت

8

هزینه

چیست

شیک

منزل

باشد

فصل

4

تیز

المانی

العاده

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ کیف دستی به شکل فیل
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle