پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • تخت خواب برای گربه ها ◄ تخت خواب برای گربه ها
    تخت خواب خلاقانه طراحی شده توسط استودیو مانگو شبیه سر یک گربه غول پیکر است. هر تخت گربه دارای دو کوسن نرم است. حالا حیوان خانگی شما در نهایت می تواند در داخل دهان یک گربه بزرگ بخوابد. از کیتی میو می توان به عنوان صندلی نیز استفاده کرد. در رنگهای متنوعی موجود است. آسان تمیز میشود. فروخته شده توسط PetsInn شانگهای
 • کیف حمل سگ خلاقانه ◄ کیف حمل سگ خلاقانه
    حمل حیوانات خانگی خلاقانه و خلاقانه طراحی شده توسط شانون بیچ به شما امکان می دهد سگ خود را به راحتی حمل کنید. حمل سگ Puppoose دارای 4 بند قابل تنظیم، بالشتک گردن برای راحتی شما و بند امنیتی است که ایمنی حیوان خانگی شما را تضمین می کند.
 • پنجره گنبدی شفاف ◄ پنجره گنبدی شفاف
    پنجره گنبدی شفاف به سگ ها اجازه می دهد تا کنجکاوی خود را برآورده کنند و ببینند در طرف دیگر حصار چه اتفاقی می افتد. پنجره حصار پت پیک: هر سگی باید دیدگاهی داشته باشد. [سفارش]
 • چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه ◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
    حمل حیوانات خانگی راحت با سوراخ های تهویه، پدهای قابل شستشو و پنجره ها. کوله پشتی و کیف های U-pet به شما در حمل و نقل گربه یا سگ کمک می کند. [سفارش]
 • چای کیسه ای زیبا و خلاقانه ◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
    چای کیسه ای زیبا و خلاقانه طراحی شده توسط Charm Villa شبیه ماهی قرمز است. بسته بندی چای هوشمند از تایوان. ماهی کوچولو در فنجان چای شما شنا می کند.
 • جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED ◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
    جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED ایمنی باعث افزایش دید شما و حیوان خانگی شما در پیاده روی های صبح و عصر می شود. جلیقه سگ LED فیبر نوری قابل شارژ، سبک و ضد باران. [سفارش]
 • بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند ◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
    گنبد شفاف پر از آب به ماهی ها اجازه می دهد تا بالای سطح حوض شنا کنند و دنیا را ببینند. گنبد ماهی شناور / پنجره برای برکه زیپ شما طراحی شده توسط Velda. از غذا استفاده کنید و ماهی های خود را آموزش دهید که تا داخل گنبد شنا کنند.
 • بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان ◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
    بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان روی مچ می ماند و دستان شما را آزاد می کند. بند سگ لیشینو دست آزاد. به آهسته دویدن بروید، کفش‌هایتان را ببندید، کیف‌ها را حمل کنید و در حالی که سگتان را راه می‌روید، کارهای ساده‌ای را با دو دست انجام دهید. [سفارش]
 • یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها ◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
    یه کم از پست ها حال خوب کن برای سگ ها گربه ها بزاریم این ایده خوبیه برای حای خواب سگ ها به شرطی که غذا هاشون نبرن اون جا قایم کنند خفه شیم از بوش
 • ای مک برای گربه ها ◄ ای مک برای گربه ها
    کامپیوترهای iMac بازیافت شده توسط Atomic Attic به تختخواب‌هایی راحت برای گربه‌ها، بچه گربه‌ها و سگ‌های کوچک تبدیل شدند. قاب های قدیمی iMac برای حداکثر شفافیت اکریلیک جلا داده شده و تحت حرارت قرار می گیرند. تخت‌خواب‌های خلاقانه برای حیوانات خانگی برای خانه‌های صاحبان گربه/سگ که طراحی رایانه‌های اپل iMac را نیز دوست دارند و از آنها قدردانی می‌کنند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29167    |     صفحه 1 از 2917
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فصل اول : رده بندی و نام گذاری جانوران

مبانی زیست شناسی

فصل اول : رده بندی و نام گذاری جانوران


از زمان ارسطو موجودات زنده را به دو سلسله ی جانوری و گیاهی تقسیم کرده اند. ارنست هگل ، پیش از یک قرن پیش ، سلسله ی سومی به نام پروتیستا ، را به این تقسیم بندی افزود . سلسله ی مذکور برای این منظور در نظر گرفته شد تا موجودات زنده ای را که تعاریف جانور یا گیاه که در باره ی آنها کاملا" قابل انطباق نبود در سلسله ی متمایزی قرار دههند. بعدا" عده ای از زیست شناسان ، سلسله ی چهارمی به نام مونرا ، به تقسیم بندی موجودات زنده افزودند که باکتری ها و جلبگهای سبز _ آبی را شامل میشود . سرانجام در سال 1369 ، سلسله ی پنجمی به نام سلسله ی قارچ ها به این تقسیم بندی افزوده شد . از این رو بر اساس طبقه بندی اخیر ، موجودات زنده به پنج سلسله به قرار زیر تقسیم میشوند.


مونرا ، پروستیتا ، قاچ ها ، گیاهان و جانوران .


سلسله ی مونرا :


از باکتری ها و جلبگهای سبز _ آبی تشکیل میابد . این گروه اشکال حیاتی ساده ای دارند و از هسته ی واقعی برخوردار نیستند . در این سلسله ، کوروموزوم بدون سازمان پیچیده است و فاقد شبکه ی------ آندو پلاسمیک ، میتوکندری و کلروپلاست هستند . تولید مثل جنسی در آنها وجود ندارد و از راه تقسیم ساده تکثیر میشوند . در پاره ای از انواع ، تبادلات ژنی صورت میگیرد . دیواره ی یاخته ای در آنها دیده میشود ، اما با دیواره ی یاخته ای سایر موجودات زنده متفاوت است .آنها منحصرا " تک یاخته ای هستند و و چسبیدن آنه به یکدیگر ، ناشی از تقسیم ناقص دیواره ی یاخته و یا چون در باکتری ها در اثر وجود کپسول موسینی است .


باکتری ها از 1600 گونه تشکیل یافته اند . در تقسیم شدن ، سرعت زیادی از خود نشان میدهند. مقاومت آنها بسیار زیاد است . تعدادی از باکتری ها ، به طور بیهوازی زیست میکنند و انرژی مورد نیاز خود را از راه تخمیر مواد موجود در محیط به دست می آورند . حتی برای شماری از گونه ها ، وجود اکسیژن مسموم کننده است ، در حالی که در پاره ای دیگر ، از هر دو روش هوازی و بی هوازی ، نیاز خود را از این لحاظ تامین میکنند . تعدادی چند از گونه ها ، در شرایط نامساعد ، تشکیل هاگ میدهند . هاگ دیواره ی ضخیمی دارد و از این رو در مقابل عوامل نامساعد محیطی مقاومت میکند .


باکتری ها به روش گندیده خواری تغذیه میکنند . آنها مواد آلی را میشکنند و به شکل مواد غیر آلی در می آورند تا توسط گیاهان قابل استفاده باشد . باکتری های خاک در تثبیت نیتروژن شرکت می جویند . از این راه گاز نیتروژن به آمونیاک تبدیل میشود . اما موجودات عالیتر ( یوکاریوت ) این توانایی را ندارند . از این رو ضروری است آمونیاک به وسیله ی باکتری ها و معدودی از جلبگ های سبز_آبی تولید شود تا در موجودات عالایتر قابل استفاده باشد .


مهمترین اجزای یاخته باکتری ماده ی کروموزومی آن است که از رشته های مضاعف اسید هسته ای به وجود آمده است .طول رشته ها تا هزار برابر بزرگی باکتری میرسد . علاوه بر مواد ژنتیکی ، سیتوپلاسم باکتری تعدادی ریبوزوم دارد . باکتری ها ، میتوکندری ندارند . از این رو ، واکنش های انرژی زا در سطح داخلی غشای باکتری صورت میگیرد . در باکتری ها ، دیواره ی یاخته ، ساختمان شیمیایی خاصی دارد : پلی پپتید ها ، پلی ساکارید ها را به هم اتصال میدهند . این نوع طرز ترکیب ، ساختمان شیمیایی دیواره را از سایر یاخته ها متمایز کرده است . در دیواره ی سلول ، سلولز وجود ندارد ، اما در عوض ، پلی ساکارید دیگری که آن هم از تکرار مولکول های گلوکز تولید شده ، با پلی پپتید ها ، نوعی گلیکوپپتید را می سازد .


در بعضی از باکتری ها ، لایه ای از مولکول های لیپوپولی ساکارید ، روی دیواره ی باکتری را می پوشاند . این امر موجود میشود که باکتری را به دو گروه گرام مثبت و منفی ، دسته بندی کنند . آن دسته از باکتری ها که فاقد لایه ی مذکور هستند ، به رنگهایی نظیر کریستال ویوله به شدت تمایل نشان میدهند ، لذا آنها را باکتری های گرام مثبت و بقیه را که رنگ مذکور را نمیپذیرند ، را گرام منفی نامگذاری میکنند . رنگ آمیزی به روش گرام ، اساس تقسیم بندی باکتری ها ، به دو گروه گرام مثبت و گرام منفی است . اختلاف بین دو گروه از باکتری ها ، براساس ساختار شیمیایی دیواره ی یاخته ای ، اختلاف دیگری را بین دو گروه همراه دارد ، من جمله میزان حساسیت آنها ، به انواع آنتی بیوتیک ها . باکتری های گرام مثبت ، حساسیت بیشتری را به آنتی بیوتیکها نسبت به باکتری های گرام منفی از خود نشان میدهند . ضمنا" ، باکتری های گرام مثبت به آنزیم لیزوزیم که در ترشحات بینی ، بزاق و سایر ماعات بدن وجود دارد ، حساسسند . زیرا این ماده ، دیواره ی یاخته ای را در این باکتری ها هضم میکند .


ضمن تقسیم باکتری ، مولکول های اسید هسته ای به مناطق خاصی از غشا می چسبند و در هنگان تقسیم شدن ، وارد یاکتری جدید می شوند . این کیفیت ، باعث میشود که باکتری های جدید ، سهم کروموزومی خود را به دست آورند . در باکتری ها ، لقاح و میوز دیده نمیشود ، اما همیوغی ، باعث تبادلات مواد ژنتیکی میشود .آنچه در پست بعدی خواهید خواند :
سلسله ی پروتیستا و سلسله ی قارچ ها

سلسله ی پروتیستا و سلسله ی قارچ ها

سلسله ی پروتیستا و سلسله ی قارچ ها

بسیاری از تک یاخته هایی که در شاخه ی پروتوزوآ منظور گردیده اند ، در این روش از طبقه بندی ، جزو سلسله ی پروتیستا به حساب می آیند . بر این اساس ، سلسله ی پروتیستا به تک یاخته هایی اطلاق میشود که از هسته ی واقعی برخوردارند . تغذیه ی آنها از راه هتروتروفیک و انگلی ویا از طریق فتوسنتز صورت میگیرد . تعدادی از زیست شناسان ، با توجه به ریشه ی تکاملی ، آنها را به جای یک سلسله ، به چند سلسله تقسیم میکنند .به منظور اشاره به اختلاف نظر زیست شناسان ، در تعیین موقعیت دقیق پاره ای از تک یاخته ای ها این نکته یاد آور میشود که به طور مثال ، اوگلنا را گیاه شناسان ، به عنوان جلبگ ، در گروه جانوران ، راسته ای از رده ی تاژکداران ، در شاخه ی پروتوزوآ و سرانجام در سلسله ی پروتیستا ، جای میدهند .قدمت موجودات تک یاخته ای یوکاریوت را 1.2 الی 1.4 میلیلرد سال تخمین میزنند . در حالی که قدمت پروکاریوت را بالغ بر 3.5 میلیلرد سال میدانند . شواهد گوناگونی وجود دارد که نشان میدهد هسته داران واقعی از پوکاریوتها اشتقاق یافته اند . سلسله ی قارچ ها ، از گروهی از موجودات زنده تشکیل میابند که در این نوع تقسیم بندی برای آنها مقام جداگانه ای ، متمایز از گیاهان قائل شده اند . به استثنای یاخته های مخمر آب جو ( لوورها ) که تک یاخته ای هستند ، بقیه از توده هایی از رشته به وجود آمده اند . هر رشته ی قارچی ، از تعدادی هیفا و مجموع هیفا میسلیوم آمده اند . در بسیاری از قارچ ها ، دیواره ی یاخته ای از کیتین ساخته شده است . این خصوصیت یکی از وجوه تمایز عمده ای است که قارچ ها را از گیاهان مجاز کرده است . در حالی که کیتین ، سازنده ی اسکلت خارجی در حشرات نیز به حساب می آید . تولید مثل در قارچ ها ، از راه تولید مثل جنسی و غیر جنسی ، هر دو صورت میگیرد .آنچه در پست بعدی خواهید خواند :
روشهای مختلف در رده بندی
By:M.R
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

زنده

پنج

ایی

قارچ

سبز

معرفی

رده

چیز

درایران

باکتری

تقسیم

چون

اجزای

هــــا

منفی

منبع

باره

سطح

اساس

کدام

زمان

جایی

مقاله

براساس

سال

مثالی

اول

گروه

همه

دسته

گیاهخوار

پروتوزوآ

نامگذاری

گربه

گیاهی

بالاترین

باکتریهای

مورد

باکتریها

اصول

جانوران

دامپزشکی

طبقه

نیاز

ترین

سلسله

نامگذاري

زیست

گذاری

ی

جانداران

شاخه

روشهای

اکسیژن

بندي

ماده

موجودات

گونه

قرار

بـه

روش

سگ

نام

پرشین

زنبور

آخرین

جانوری

شبکه

سگها

مثبت

بندی

ربه

یاخته

نامهای

ساختمان

2014

گذاري

ماهی

حیوانات

فصل

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook