پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از رتیل زانو قرمز مکزیکی (Mexican Red Knee Tarantula)

 

گهداری از رتیل زانو قرمز مکزیکی (Mexican Red Knee Tarantula) (Brachypelma Smithi)

نگهداری از رتیل زانو قرمز مکزیکی (Mexican Red Knee Tarantula)
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
نام علمی : Brachypelma Smithi

توصیف 

رتیل های زانو قرمز مکزیکی (Brachypelma Smithi) دارای رنگ سیاه و قهوه ای تیره غالب با پاهای قهوه ای روشن و زانوهایی به رنگ مشخص نارنجی متمایل به قرمز براق هستند. شکم آنها در میان موهای پرزمانند قهوه ای و خاکستری رنگ پوشانده شده است. 


اندازه 

این رتیل ها میتوانند فاصله ای معادل 17 سانتی متر بین دو پای خود داشته باشند.طول عمر 

طول عمر بیش از 25 سال برای ماده ها به هیچ عنوان غیر عادی نیست در حالی که از سوی دیگر نرها بین 3 الی 6 سال عمر میکنند.اصالت

مناطق «سیرا مادره اوکسیدنتال» (Sierra Madre Occidental) و «سیرا مادره دل سور» (Sierra Madre del Sur) در کشور مکزیکمحل سکونت

یک قفس با طول 3 برابر اندازه فاصله بین پاهای این رتیل، و عرضی معادل با 2 برابر فاصله پاهای رتیل میتواند محفظه ای حداقل اندازه مناسب برای زندگی این عنکبوت ها باشد. آنها گونه ای زمینی (terrestrial) و حفار هستند که بیش از ارتفاع محفظه، به عمق بستر نیاز دارند تا بتوانند در آن حفاری کنند. اطمینان حاصل کنید که در محفظه به خوبی محکم شده و امکان هرگونه فرار از این حیوان گرفته شده باشد. ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : thereptilian.co.uk

 

پیش فرض


خلق و خو

زمانی که صحبت از خلق و خو در میان باشد، رتیل های زانو قرمز یکی از بهترین گونه ها برای نگهداری هستند. آنها نه تنها به ندرت گاز میگیرند بلکه فرار کردن و پرتاب کردن موهای سوزش دار (نیش دار) شکم نیز بسیار کم در خصوص آنها مشاهده میشود. حتما صورت خود را از آنها دور نگه دارید زیرا اصابت کردن موهای سوزش دار آنها با صورت، به هیچ عنوان دلچسب نیست. آنها گونه ای دست آموز و رام هستند اما ممکن است گاهی اوقات، اندکی چموش باشند. احتمال گاز گرفته شدن توسط این رتیل ها بسیار اندک است اما در صورتی که آنها را فشار دهید توانایی این کار را دارند.
محفظه محل زندگی (ویواریوم)

حقیقتا تنها چیزهایی که برای نگهداری از این عنکبوت های زیبا نیاز دارید یک محل برای مخفی شدن و یک ظرف آب است. ظرف آب باید در داخل بستر قرار گرفته و لبه های آن اندکی بالاتر از بستر باشد. آنها به یک مخفیگاه بر روی سطح نیز نیاز دارند که اندکی در بستر فرو رفته باشد و شما تقریبا میتوانید از هر چیزی به عنوان مخفیگاه برای آنها استفاده کنید. توصیه ما این است که از پوست نارگیل، چوب پنبه یا گلدان برای این منظور استفاده کنید که گزینه هایی مناسب و در عین حال، ارزان قیمت هستند. هر وسیله دیگری برای دکور و چیدمان استفاده کنید به خودتان بستگی خواهد داشت و البته گیاهان مصنوعی میتوانند ظاهر زیبایی به ویواریوم بدهند.

از قرار دادن اسفنج در ظرف آب خودداری کنید زیرا عملا نیازی به آن نیست و همچنین به محلی برای تجمع و تکثیر باکتری و سایر عوامل بیماری زا تبدیل خواهد شد.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : thereptilian.co.ukبستر

آماده کردن بستر مناسب برای این گونه رتیل نسبتا ساده است البته گزینه های نسبتا کمی برای این کار در دسترس شما قرار دارد. آنها یک بستر شنی که به نسبت مساوی از «پیت ماس» (peat moss) و شن تشکیل شده باشد را ترجیح میدهند. (خاک گلدان هم میتواند به جای خزه پیت ماس استفاده شود.) به عنوان جایگزین میتوانید از ترکیبی به نسبت 50 – 30 – 20 به ترتیب از پیت ماس / خاک گلدان / شن و پوست درختان استفاده کنید. فیبر پوست نارگیل نیز میتواند به جای پیت ماس یا خاک گلدان مورد استفاده قرار گیرد.

عمق بستر باید نیمی از ارتفاع ویواریوم باشد تا فضای کافی برای حفر کردن در اختیار رتیل قرار داشته باشد و عنکبوت بتواند به راحتی در آن حرکت کرده و به راحتی از آن خارج شود.

صرف نظر از نوع بستری که استفاده میکنید باید مطمئن شوید که بستر مورد استفاده شما عاری از هرگونه ماده شیمیایی باشد.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : thereptilian.co.uk

رطوبت

رطوبت بالایی برای این نوع از رتیل ها مورد نیاز نیست و آنها در محیطی با رطوبت 65 الی 75 % شرایط کاملا مساعدی خواهند داشت گرچه نباید اجازه دهید که رطوبت ویواریوم از 55 % کمتر شود. داشتن یک ظرف آب در تمام مدت میتواند به تامین رطوبت مورد نیاز تا حد زیادی کمک کند. همچنین اندکی مرطوب کردن بستر (یا استفاده از خزه اسفاگنوم) که گهگاهی انجام شود معمولا مورد نیاز خواهد بود. البته باید دقت کنید که بستر فقط اندکی مرطوب شده و به هیچ عنوان خیس و نم دار نباشد.

یک رطوبت سنج دیجیتال کمک زیادی در کنترل رطوبت ویواریوم به شما خواهد کرد. این دستگاه را میتوانید از فروشگاه های لوازم حیوانات خانگی تهیه کنید.دما

دمای ویواریوم باید همیشه به طور ثابت بین 24 الی 27 درجه سانتیگراد باشد. برای تامین این دما میتوانید از پدهای حرارتی مخصوص در قسمت بیرونی محفظه بهره بگیرید. استفاده از یک ترموستات میتواند به شما کمک کند که دما در محدوده مشخصی باقی بماند و بدین شکل بهترین شرایط دمایی برای رتیل شما فراهم خواهد بود. این ترموستات ها را نیز میتوانید از با قیمتی نسبتا ارزان خریداری کنید. قرار دادن یک دماسنج در محفظه نیز از ملزومات کنترل دما است.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : thereptilian.co.uk


نوردهی

رتیل های زانو قرمز زمانی که در معرض نور قرار میگیرند حالتی غیرعادی دارند. بیشتر عنکبوتیان علاقه ای به قرار گرفتن در معرض نور مستقیم ندارند اما گونه موردنظر ما به این موضوع اهمیتی نداده و حتی گاهی اوقات در حال آفتاب گرفتن مشاهده میشود. به همین دلیل، شما در صورت تمایل میتوانید یک محل مخصوص آفتاب گرفتن برای رتیل زانو قرمز خود در خارج از مخفیگاه او فراهم کنید. نکاتی که در این خصوص باید مدنظر داشته باشید این است که اولا اطمینان حاصل کنید که لامپی که از آن برای آفتاب گرفتن رتیل استفاده میکنید ایجاد دمای اضافی در محفظه نکند و ثانیا نور آن به شکلی نباشد که وارد مخفیگاه تاریک رتیل شده و آرامش حیوان را در مخفیگاه برهم بزند. بدین منظور لامپ های LED میتوانند گزینه های ایده آلی باشند و حالت و دید شفاف و براق رتیل را برای شما حفظ خواهند کرد. به عنوان جایگزین میتوانید از لامپ های زیر کابینتی استفاده کنید. البته این کار را به شرطی میتوانید انجام دهید که نظارت دقیقی بر دمای محفظه داشته باشید. مجددا یادآور میشویم که قرار دادن منبع نور به هیچ عنوان از ضروریات زندگی رتیل زانو قرمز نیست بلکه فقط به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.
غذادهی

به عنوان غذا یک بی مهره زنده با اندازه تقریبا نصف بدن رتیل، مورد نیاز است. شما میتوانید جیرجیرک، ملخ، کرم خوراکی و یا حتی سوسک را به عنوان غذا به رتیل خود بدهید. مگس میوه بدون بال نیز میتواند گزینه مناسبی برای بچه رتیل ها باشد. حدودا 4 یا 5 عدد طعمه با اندازه مناسب، در هفته میتواند شرایط مساعدی را از نظر تغذیه فراهم کند. شما میتوانید تمام این طعمه ها را در یک زمان در اختیار رتیل قرار دهید اما هر طعمه ای که ظرف 24 ساعت توسط حیوان خانگی شما مصرف نشود باید از محفظه خارج شود. ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : thereptilian.co.uk

 


تعیین جنسیت

در صورتی که شما به آخرین پوست انداخته شده توسط رتیل زانو قرمز دسترسی داشته باشید تعیین جنسیت این حیوان، کاری نسبتا ساده است. اگر به آخرین پوستی که انداخته شده و در قسمت شکم (abdomen) دقیقا در محلی که با پوسته پشت تماس دارد نگاه کنید در صورتی که عنکبوت شما ماده باشد میتوانید یک ساختار مشخص به نام «اسپرماتکا» (spermathecae) را ببینید که در واقع محل قرار گرفتن اسپرم در بدن است. طبیعتا عنکبوت نر فاقد این قسمت در بدن خود است. داشتن یا نداشتن اسپرماتکا خصوصیتی است که به وسیله چشم غیر مسلح نیز به سادگی قابل تشخیص است گرچه در خصوص بچه عنکبوت ها باید از میکروسکوپ یا عینک های قوی استفاده کنید.

یکی از روش های تعیین جنسیت حیوان نر این است که به قسمت زیرین شکم آن دقیقا در محلی که با پوسته تماس دارد نگاه کنیم که در عنکبوت های نر صفحه ای به نام «اپیگستریک» (epigastric) دیده میشود. بلافاصله بعد از این صفحه، شیار اپیگستریک قرار دارد. در قسمت داخلی این شیار شما میتوانید کمان های وصله ای شکل تیره، کوتاه و متراکمی را (موهای زبر) مشاهده کنید که فقط در رتیل های نر قابل مشاهده است. گمان میرود استفاده آن در هنگامی است که عنکبوت نر تصمیم به ساخت شبکه ای برای اسپرم های خود میگیرد.
ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : thereptilian.co.uk

 

پوست اندازی (پوست ریزی)

رتیل زانو قرمز شما در زیر پوسته خارجی خود، رشد میکند و پوستی جدید در آن قسمت ایجاد میشود و زمانی که این پوست به مقدار مناسبی رشد کند، رتیل نیاز به خارج شدن از پوسته قدیمی خود خواهد داشت. این پروسه را «پوست ریزی» مینامند. در این مقطع از زمان، رتیل شما تمایل کمی به خوردن غذا نشان داده و تا حدی تنبل به نظر می آید. همچنین شما عنکبوت خود را به حالت خوابیده وارونه مشاهده خواهید کرد و بسیار مهم است که در این مقطع زمانی به هیچ عنوان رتیل را لمس نکنید ، همچنین باید تمامی غذاهای خورده نشده را از تانک خارج کرده و محیط را تا حد امکان به بالاترین وضعیت سکوت و آرامش نزدیک کنید. نهایتا رتیل به زودی از داخل اسکلت خارجی سابق خود خارج شده و مجددا بیرون می آید. اسکلت جدیدی که بدن حیوان را در بر میگیرد در ابتدا بسیار نرم و ظریف است بنابراین باید مدت زمانی را برای سخت شدن این اسکلت، در نظر گرفته و مزاحم رتیل نشوید. در این زمان، فقط پوست انداخته شده را از محفظه خارج کنید و اجازه دهید که رتیل مجددا به فعالیت روزمره خود پرداخته و به مخفیگاه خود بازگردد. همچنین در یک هفته ابتدایی پس از پوست ریزی، هیچ غذایی به رتیل ندهید زیرا پوست و همچنین دندان های نیش رتیل شما، هنوز به اندازه کافی برای شکار و خوردن طعمه، سخت و مستحکم نیست.ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : thereptilian.co.uk

 

دست زدن و لمس کردن

لمس کردن و دست زدن به هیچ رتیل در واقع بدون خطر نیست زیرا همه آنها توانایی گاز گرفتن داشته و تمامی آنها، سمی هستند. قدرت سم رتیل زانو قرمز مکزیکی به مقداری نیست که توانایی کشتن شما را داشته باشد اما به هیچ عنوان، مطبوع و دوست داشتنی نیز نیست. رتیل ها مسلما تمایل و نیازی به لمس شدن توسط شما ندارند و بسیار خوشحال تر خواهند بود اگر اجازه دهید بدون مزاحمت، به فعالیت های روزانه خود مشغول شوند. این گفته بدین معنی است که در صورت تمایل، میتوانید رتیل خود را لمس کرده و در دست بگیرید. رتیل های زانو قرمز معمولا در دست بودن را به خوبی تحمل میکنند اما همیشه باید مراقب اعلام خطرهایی که از سوی رتیل میشود باشید.

در خصوص تازه کاران این نکته قابل ذکر است که اگر در زمان لمس کردن رتیل، حالتی عصبی یا همراه با ترس داشته باشید به احتمال زیاد، لمس کردن حیوان، در نهایت منجر به زخمی شدن عنکبوت، خود شما و یا هر دوی شما خواهد شد.

بهترین و کم خطرترین روش برای در دست گرفتن رتیل این است که حیوان را به وسیله یک شانه مویی نرم به آرامی و با احترام هل بدهید. سپس دست خود را به حالت مستقیم به رتیل نزدیک کنید، در این حالت اگر نشانی از تهدید همانند بالا بردن جفت پای جلویی مشاهده کردید ... توقف کنید، این حالت نشان دهنده این است که رتیل به هیچ عنوان تمایل به لمس شدن ندارد. سپس با شانه ای که در دست دارید، به آرامی به شکم رتیل ضربه بزنید. در این حالت مشاهده میکنید که رتیل به سمت جلو حرکت میکند و ممکن است موهای زبر خود را نیز پرتاب کند. اگر در این حالت رتیل وارد دستان شما شد، باید دست خود را به آرامی و با احتیاط از محفظه خارج کنید و اجازه دهید که رتیل از یک دست به دست دیگر شما در حرکت باشد. در این زمان، حرکات خود را تا حد امکان محدود کنید و به هیچ عنوان، بر روی بدن رتیل تنفس نکنید. این کار به رتیل زانو قرمز کمک خواهد کرد که آرامش خود را حفظ کرده و وحشت نکند. تا زمانی که اعتماد به نفس شما به حد کافی افزایش پیدا نکرده است توصیه میشود که دستان خود را نزدیک به میز یا تختخواب نگاه دارید تا در صورت سقوط رتیل، از میزان صدمات احتمالی، کاسته شود. 

تیم پت بلاگ و محمد مسعود کشوری هیچ گونه مسئولیتی در قبال صدمات ناشی از لمس کردن رتیل (اعم از لمس صحیح یا نادرست) نخواهند پذیرفت.
ادامه دارد ...مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : thereptilian.co.uk

 

تکثیر

رتیل های ماده در صورت داشتن دوره سرد (دوره سرما) بیشتر و بهتر آماده جفتگیری میشوند. زمانی که رتیل نر بالغ شما یک شبکه اسپرم بسازد نشان دهنده آمادگی او برای معرفی به عنکبوت ماده است. او باید در محفظه محل زندگی عنکبوت ماده قرار بگیرد. عنکبوت نر به سمت مخفیگاه عنکبوت ماده حرکت خواهد کرد و سپس با دستان جلویی خود با حالتی لرزش وار به زمین ضربه زده و رتیل ماده را ترغیب به خروج از مخفیگاه میکند. به محض خروج رتیل ماده، رتیل نر به سمت او حمله ور شده و به حالتی که بالاتر از او قرار داشته باشد او را میگیرد تا به نقطه مورد نظر خود برای جفتگیری دسترسی خوبی داشته باشد. در این زمان رتیل نر به وسیله یکی از اندام های شبه حرکتی خود، اقدام به قرار دادن کیسه اسپرم در داخل بدن رتیل ماده میکند. پس از اینکه رتیل نر، حیوان ماده را رها کرد فورا باید این حیوان را از داخل محفظه حیوان ماده خارج کنید. اگر عمل جفتگیری و قرار دادن کیسه اسپرم در داخل بدن ماده به درستی و با موفقیت انجام شده باشد یک کیسه حاوی تخم ظرف چند هفته آینده، توسط عنکبوت ماده گذاشته میشود. این کیسه تخم میتواند شامل 250 عدد بچه عنکبوت باشد. پس از جفتگیری معمولا رتیل نر در عرض چند هفته خواهد مرد.

توضیحات اضافه

این مقاله به وسیله محمد مسعود کشوری به منظور نگهداری قدم به قدم رتیل زانو قرمز مکزیکی ترجمه شده است اما در صورتی که سوال دیگری به جز موارد اشاره شده در متن در ذهن دارید میتوانید از طریق بخش تماس با ما سوال خود را مطرح کرده و یا با شماره قرار داده شده در بخش درباره ما تماس حاصل کنید. تمامی این اطلاعات در صورتی مفید خواهند بود که به خوبی مطالعه شده و اطلاعات دیگر کاربران نیز، با اشتراک گذاشته شود.
مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : thereptilian.co.uk
 

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)