پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • هیولاهای پوکمون ◄ هیولاهای پوکمون
    جادوی گرفتن هیولاهای پوکمون را دقیقاً در اتاق خواب خود با نور شب خنک طراحی شده به شکل پوکبال تجربه کنید. پوکمون با الهام از "Pokeball Night Light" دست ساز Stevizl برای پسرش ساخته شده است. از دستورالعمل ها برای ساختن لامپ خود استفاده کنید و جلسات مطالعه اواخر شب خود را با نور شب پوکبال روشن کنید. اجازه دهید نور ملایم مسیر شما را در حین شیرجه به دنیای دانش هدایت کند، درست مانند یک مربی واقعی پوکمون که در جستجوی خرد است! فراتر از هدف کاربردی خود، لامپ پوکبال به عنوان تزئین عمل می کند.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید
 • میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر ◄ میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر
    میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر است، به افراد کمک می‌کند تا در حین کار بایستند و حتی راه بروند. میز ایستاده چرخ همستر که توسط راب گادشاو طراحی شده است راه حل مناسبی برای هر کسی است که می خواهد در محل کار فعال بماند. بدن خود را در حال حرکت و ذهن خود با این میز ایستاده خنک نگه دارید. با طراحی خلاقانه و مزایای سلامتی، ایستگاه کاری نهایی است. با میز چرخ همستر با یک محل کار کم تحرک خداحافظی کنید!
 • چمدانی برای سگ ها ◄ چمدانی برای سگ ها
    با استفاده از این خانه سگ چمدانی خلاقانه که توسط مارکو موروسینی طراحی شده است، با حیوان خانگی مورد علاقه خود به سبک سفر کنید.
 • یه حا گربه ای باحال ◄ یه حا گربه ای باحال
    صندلی راحتی چند منظوره همراه با یک قفسه چرمی در زیر صندلی است که می تواند توسط گربه شما به عنوان یک تخت راحت استفاده شود. صندلی قوس که توسط ریکاردو سا طراحی شده است، در عین کاربردی بودن، ظرافت را به هر اتاق اضافه می کند. روی صندلی بنشینید و وسایل را زیر آن قرار دهید. گربه شما ممکن است دوست داشته باشد روی قفسه چرمی چرت بزند، بنابراین بهتر است آن را خالی نگه دارید. صندلی ذخیره سازی زیبا از چوب و چرم برای کسانی که می خواهند در فضای اتاق نشیمن خود صرفه جویی کنند عالی است. قفسه چرمی زیر صندلی می تواند هر چیزی از کتاب گرفته تا پتو را در خود جای دهد.
 • کراوات پیکسلی ◄ کراوات پیکسلی
    کراوات پیکسلی دارای آثار هنری نمادین 8 بیتی از سگی است که اردکی را در دست دارد از بازی ویدیویی کلاسیک 1984 نینتندو Duck Hunt. Duck Hunt Tie که توسط Maya Pixelskaya طراحی شده است، عشق به بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل را نشان می‌دهد. به دنبال شروع کننده مکالمه هستید؟ Duck Hunt Necktie مطمئناً خاطرات سرگرم کننده و نوستالژیکی را با گیمرهای دیگر ایجاد می کند. NES Duck Hunt Necktie یک ادای احترام جالب به عصر طلایی بازی های ویدیویی است.
 • صندلی گهواره ای چوبی ◄ صندلی گهواره ای چوبی
    صندلی گهواره ای چوبی که توسط Paul Kweton برای مردم و حیوانات خانگی آنها طراحی شده است. صندلی Rocking-2-gether با خانه گربه/سگ یکپارچه ایده پناهگاه و آرامش بدن را ترکیب می کند. استراحت کنید و با گربه یا سگ خود وقت بگذرانید.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید.
 • خانه سگ زیر پله ◄ خانه سگ زیر پله
    بتی مک کال برای سگ کوچک چیهواهوا اتاقی زیر پله ها ایجاد کرد. خانه سگ خلاق به چیهواهوای 4 ساله اجازه می دهد مانند هری پاتر زندگی کند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29253    |     صفحه 1 از 2926
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

کوچک اندام اما پر بها

 ا تغییر الگوی کشاورزی پس از پایان جنگ جهانی دوم در بریتانیا گونه های جانوری که برای قرن ها خود را به زیستن در بافت روستایی کشتزارهای بریتانیا وفق داده بودند با چالشی بزرگ روبرو شدند. بسیاری از پرچین هایی که برای صده ها پناه و کنام انواع جانوران و حشرات بود برای تسهیل حرکت ماشین های کشاورزی نابود شدند. در این میان بتونی شدن و یا سرپوشیده شدن کانال های آبیاری ضربه بزرگی برای ول آبی بود (از دست دادن کنام و زیستگاه) جز این، معرفی گونه غیر بومی و وارداتی «مینک آمریکایی» و تغذیه از ول آبزی عرصه را نه تنها بر این جونده آبدوست بلکه بر بسیاری از پرندگان زادآور بریتانیایی تنگ نمود .

به گزارش سبز پرس -کوشان مهران ،در ایالات متحده برآورد شده هزینه سرانه پایداشت جوندگانی چون «سنجاب زمینی» و یا «چوبخوار ساحل اقیانوس آرام» بیشتر از «خرس گریزلی» است. در دشت های بزرگ و همینطور تگزاس با از بین بردن کلونی های بزرگ زادآوری سنجاب زمینی با سم و گاز تقریبا نسل «فرت پاسیاه» به عنوان گوشتخواری که عملا طعمه منحصر به فرد او سنجاب زمینی بود، از میان رفت.
در لیست قرمز IUCN چکیده ای درمورد «دوپای فیروز» (Allactaga firouzi) وجود دارد. در سال ۱۹۷۸ Womochel  این گونه منحصر به ایران را در ۲۹ کیلومتری جنوب «شهرضا» (قمشه) در استان اصفهان در ارتفاع ۲۲۵۳ متر در یک زیستگاه استپی یافته و به افتخار جناب آقای «اسکندر فیروز»، آن را «دوپای فیروز» نام می نهد.

کوچک اندام اما پر بها
در لیست قرمز IUCN به نکته بسیار مهم و حیاتی اشاره شده است. به هنگام یافتن این دوپا گمان می رفت دامنه پراکنش آن محدود به یک دشت نباشد ولی از شواهد و قرائن این گونه برمی آید که این قسمت از شهرضا تنها زیستگاه و پناه این گونه جونده بومی ایران است.
در سالی که به پایان رسید، بیشترین هجمه و دست اندازی به زیستگاه های دشتی کشور صورت گرفت. عرصه ای از پارک ملی کلاه قاضی به بهانه های مختلف و در زیر لوای عدم ارزش زیستی و معاوضه واگذار شد و تنها سنگلاخ و کوه را با هزار منت برجای نهادند. از سوی دیگر وضع مراتع کشور و تخریب پوشش گیاهی و فرسایش خاک در هیچ دوره زمانی چون امروزه روز در کشور هولناک نبوده است. وقتی در مناطق حفاظت شده با وجود ممیزی و صدور پروانه، کار به توبره کشیدن خاک برسد، حال و روز مناطق آزاد مشخص است.
هیچ اطمینانی وجود ندارد که با این روند تخریب مرتع به دلیل چرای بی مسئولیت و یا واگذار کردن این زیستگاه یگانه برای ساخت و ساز (شهرک صنعتی، شهرک های مسکونی اقماری و بزرگراه) تا چند سال آینده تنها نمونه هایی بیدخورده از دوپای فیروز برجای ماند.

دوپای فیروز
مدیریت جمعیت گونه هایی از این دست بسیار دشوار است. هرچند شاید زنده گیری و پرورش در اسارت تنها راه پایداشت ژن دوپای فیروز باشد ولی راهکار عملی، حفاظت از قلمرو طبیعی اوست. در بسیاری از مراتع کشور تنها پوشش مرتعی که شاهدی از گونه های خوشخوراک است، در پشت فنس های ارگان هایی چون نیروی انتظامی روییده و از ایلغار بز و گوسپند در امان است. (البته در بسیاری از نواحی دام های کوچک را با دست از روی سیم منطقه قرق شده و چرا ممنوع رد می کنند و در صورت برخورد قرقبان و یا نهاد مسئول، کار به کشیدن چماق و یا در صورت برخورد قاطعانه و قانونگرا، متخلف پاجرو سوار، آنی به مستضعف نمای محروم و نگون بخت بدل می شود!)
شاید یک راه موثر برای پایداشت زیستگاه و گونه دوپای فیروز انتخاب بخشی از این مرتع به عنوان اثر طبیعی ملی و محصور کردن آن و یا در مقیاسی بزرگتر حفاظت به عنوان زیستگاه آهو باشد تا به این بهانه ها بتوان زیستگاه و زیستمند را از خطر سقوط در ورطه گرداب انقراض رهانید .
البته نباید از نقش و اثر مهم اطلاع رسانی در رسانه های عمومی و کتاب های مقاطع درسی چون «جغرافیای استان اصفهان» غفلت ورزید و این نکته را باید در نظر داشت که بر خلاف «سمندر لرستان» که شاید اطلاع درباره کمیابی آن باعث رونق زنده گیری و قاچاق گونه شده است، دوپای فیروز خلاف جونده ای چون «همستر طلایی» گونه ای نیست که در بازار سیاه چندان خواهانی داشته باشد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خرس های تدی فضانورد
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle