پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • هیولاهای پوکمون ◄ هیولاهای پوکمون
    جادوی گرفتن هیولاهای پوکمون را دقیقاً در اتاق خواب خود با نور شب خنک طراحی شده به شکل پوکبال تجربه کنید. پوکمون با الهام از "Pokeball Night Light" دست ساز Stevizl برای پسرش ساخته شده است. از دستورالعمل ها برای ساختن لامپ خود استفاده کنید و جلسات مطالعه اواخر شب خود را با نور شب پوکبال روشن کنید. اجازه دهید نور ملایم مسیر شما را در حین شیرجه به دنیای دانش هدایت کند، درست مانند یک مربی واقعی پوکمون که در جستجوی خرد است! فراتر از هدف کاربردی خود، لامپ پوکبال به عنوان تزئین عمل می کند.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید
 • میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر ◄ میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر
    میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر است، به افراد کمک می‌کند تا در حین کار بایستند و حتی راه بروند. میز ایستاده چرخ همستر که توسط راب گادشاو طراحی شده است راه حل مناسبی برای هر کسی است که می خواهد در محل کار فعال بماند. بدن خود را در حال حرکت و ذهن خود با این میز ایستاده خنک نگه دارید. با طراحی خلاقانه و مزایای سلامتی، ایستگاه کاری نهایی است. با میز چرخ همستر با یک محل کار کم تحرک خداحافظی کنید!
 • چمدانی برای سگ ها ◄ چمدانی برای سگ ها
    با استفاده از این خانه سگ چمدانی خلاقانه که توسط مارکو موروسینی طراحی شده است، با حیوان خانگی مورد علاقه خود به سبک سفر کنید.
 • یه حا گربه ای باحال ◄ یه حا گربه ای باحال
    صندلی راحتی چند منظوره همراه با یک قفسه چرمی در زیر صندلی است که می تواند توسط گربه شما به عنوان یک تخت راحت استفاده شود. صندلی قوس که توسط ریکاردو سا طراحی شده است، در عین کاربردی بودن، ظرافت را به هر اتاق اضافه می کند. روی صندلی بنشینید و وسایل را زیر آن قرار دهید. گربه شما ممکن است دوست داشته باشد روی قفسه چرمی چرت بزند، بنابراین بهتر است آن را خالی نگه دارید. صندلی ذخیره سازی زیبا از چوب و چرم برای کسانی که می خواهند در فضای اتاق نشیمن خود صرفه جویی کنند عالی است. قفسه چرمی زیر صندلی می تواند هر چیزی از کتاب گرفته تا پتو را در خود جای دهد.
 • کراوات پیکسلی ◄ کراوات پیکسلی
    کراوات پیکسلی دارای آثار هنری نمادین 8 بیتی از سگی است که اردکی را در دست دارد از بازی ویدیویی کلاسیک 1984 نینتندو Duck Hunt. Duck Hunt Tie که توسط Maya Pixelskaya طراحی شده است، عشق به بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل را نشان می‌دهد. به دنبال شروع کننده مکالمه هستید؟ Duck Hunt Necktie مطمئناً خاطرات سرگرم کننده و نوستالژیکی را با گیمرهای دیگر ایجاد می کند. NES Duck Hunt Necktie یک ادای احترام جالب به عصر طلایی بازی های ویدیویی است.
 • صندلی گهواره ای چوبی ◄ صندلی گهواره ای چوبی
    صندلی گهواره ای چوبی که توسط Paul Kweton برای مردم و حیوانات خانگی آنها طراحی شده است. صندلی Rocking-2-gether با خانه گربه/سگ یکپارچه ایده پناهگاه و آرامش بدن را ترکیب می کند. استراحت کنید و با گربه یا سگ خود وقت بگذرانید.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید.
 • خانه سگ زیر پله ◄ خانه سگ زیر پله
    بتی مک کال برای سگ کوچک چیهواهوا اتاقی زیر پله ها ایجاد کرد. خانه سگ خلاق به چیهواهوای 4 ساله اجازه می دهد مانند هری پاتر زندگی کند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29253    |     صفحه 1 از 2926
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ژاپن «هشدار زلزله» برای تهران طراحی می‌كند

 

ژاپن «هشدار زلزله» برای تهران طراحی می‌كند
آژانس همكاری‌های بین‌المللی ژاپن –جایكا- به موجب قرارداد همكاری با تهران كه از 6 ماه پیش به جریان افتاده و مدت زمان انجام آن 35 ماه تعریف شده است، می‌خواهد امكان هشدار زلزله‌بزرگ را از 2 تا حداكثر 20 ثانیه قبل از وقوع، برای مسوولان پایتخت فراهم كند.تجربه ژاپن در «اطلاع لحظه‌ای از وقوع زلزله» كه آخرین بار در مارس 2011 مردم این كشور را از آستانه زلزله‌ و ‌سونامی ویرانگر آگاه كرده بود، قرار است در تهران پیاده‌سازی شود.

پیش‌تر دو نهاد دولتی هر كدام به صورت مستقل در نظر داشتند با اختراع سامانه‌ای كه بتواند دقایقی قبل از زلزله‌، علایم اخطاری از خود ساطع كند، زلزله‌بزرگ تهران را پیش‌بینی كنند.

برای این منظور سازمان زمین‌شناسی كشور –وابسته به وزارت صنایع- در سال86 با تعبیه یك دستگاه در كوه‌های توچال تهران انتظار داشت حركت گسل‌های تهران را پیش از آنكه به زمین‌لرزه در داخل پایتخت منجر شود رهگیری كند. سه سال بعد مركز تحقیقات مسكن – وابسته به وزارت مسكن- نیز از طراحی سامانه‌ای در مجاورت پارك پردیسان خبر داد و مدعی شد این سامانه قادر است زلزله را 24 ساعت قبل از وقوع، هشدار دهد.

در این سال‌ها زلزله ‌بزرگ نه آمده و نه قابل پیش‌بینی بوده كه صحت عملكرد این دو دستگاه را مورد آزمون قرار دهد. به همین خاطر سازمان مدیریت بحران شهر تهران صرف‌نظر از راستی‌آزمایی آنچه در داخل كشور برای رهگیری زلزله‌بزرگ ساخته‌شده، همكاری با یك گروه معتبر ژاپنی را شروع كرده كه به واسطه آن، قرار است تهران به سامانه هشدار سریع زلزله تجهیز شود.

آژانس همكاری‌های بین‌المللی ژاپن –جایكا- به موجب قرارداد همكاری با تهران كه از 6 ماه پیش به جریان افتاده و مدت زمان انجام آن 35 ماه تعریف شده است، می‌خواهد امكان هشدار زلزله‌بزرگ را از 2 تا حداكثر 20 ثانیه قبل از وقوع، برای مسوولان پایتخت فراهم كند.

شبیه این سامانه، در زلزله سال گذشته فوكوشیمای ژاپن، 30 ثانیه قبل از شروع زمین‌لرزه از طریق پیامك به تلفن‌همراه مردم، علامت هشدار ارسال كرده بود.

گروه ژاپنی فعال در پروژه هشدارسریع زلزله تهران، قصد دارند از فاصله زمانی بین دو موج زلزله –موج p كه موج پیشرو محسوب می‌شود و خطر آنچنانی ندارد و موج S كه موج مخرب و اصلی به حساب می‌آید- استفاده كرده و با شناسایی موج اول، اخطار آمدن موج دوم را اعلام كنند.

فقط به مسوولان اطلاع می دهیم

پس از گذشت شش ماه از حضور اعضای گروه آژانس همکاری بین‌المللی جایکا در سازمان مدیریت بحران تهران برای ارزیابی پروژه سیستم سریع زلزله و توسعه سیستم شتاب نگاری زلزله در سطح شهر تهران اولین نشست تخصصی با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مهم تهران روز گذشته برگزار شد.

محسن نادی، قائم مقام سازمان مدیریت بحران به عنوان رییس پروژه جایکا از عملیاتی شدن سیستم اطلاعات شدت لرزه‌ای تا پایان سال و آغاز مطالعات سیستم هشدار سریع زلزله در فاصله زمانی 2 تا 20 ثانیه اولیه پس از وقوع زلزع در 29 ماه باقی مانده از زمان پروژه خبر داد و به «دنیای اقتصاد» اعلام کرد: در فاز اول اجرای پروژه در تنها دستگاه‌ها و سازمان‌های حیاتی شهر مثل اداره‌های آب، برق و گاز به این سیستم مجهز خواهند شد تا در صورت وقوع زلزله تمامی شریان‌های حیاتی به صورت اتوماتیک قطع شوند.

نادی، رییس پروژه جایکا اظهار کرد: با توجه به شرایط شهر تهران بنا نداریم در چندین سال آینده سیستم هشدار سریع زلزله را به صورت عمومی راه‌‌اندازی کنیم؛ چرا که امکان هرج و مرج در شهر وجود دارد اما ممکن است در سال‌های بعد این سیستم به صورت آژیر هشدار تنها چند ثانیه پس از وقوع زلزله به مردم امکان پناه گرفتن دهد.

او ادامه داد: البته در حال حاضر قطع شریان حیاتی یا هشدار در کارخانه‌ها و پالایشگاه‌های اطراف تهران برای جلوگیری از وقوع خطرات احتمالی بعد از زلزله مثل آتش‌سوزی به همان اندازه اهمیت دارد.

او تصریح کرد: با توجه به کانون رخداد زلزله فاصله دو موج اول و دوم زلزله متفاوت خواهد بود که احتمالا این فاصله بین 2 تا 20 ثانیه در نوسان است که البته 20 ثانیه مطلوب‌ترین حالت ممکن خواهد بود.

نادی در خصوص هزینه اجرای این پروژه برای شهر تهران نیز گفت: هزینه اجرای پروژه چندان بالا نیست، به خصوص برای کارخانه‌هایی مثل پالایشگاه تهران اما با این وجود بنا نداریم قیمت اجرای پروژه را اعلام کنیم؛ چون مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.

در این باره مظفری معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران نیز عنوان کرد: برای انجام مطالعات فرصت چندانی نداریم، چون در صورت بروز حادثه تنها شهر تهران دچار حادثه نمی‌شود بلکه کرج، شهریار و سایر شهرهای اطراف تهران نیز آسیب خواهند دید.

زلزله به روایت کارشناس ژاپنی

سوگیو ایمامورا کارشناس سیستم هشدار سریع زلزله گروه جایکا در گفت و گو با «دنیای اقتصاد» به تشریح چگونگی راه اندازی و اجرای سیستم هشدار سریع زلزله در تهران پرداخت و گفت: قبل از راه اندازی سیستم باید طرح را با شرایط تهران بررسی کنیم تا قابلیت راه اندازی آن قطعی شود.متن این گفت‌وگو را در زیر بخوانید:

سیستم هشدار سریع زلزله تنها چند ثانیه قبل از وقوع زلزله هشدار خواهد داد. چطور ممکن است این چند ثانیه برای ساماندهی نجات مردم کمک کند؟

هشدار سریع چند ثانیه قبل از وقوع زلزله کار می‌کند. زمان سیستم برای هشدار از زمانی آغاز می‌شود که زلزله در نقطه اولیه (P) اتفاق می‌افتد. این سیستم موج اولیه را شناسایی می‌کند موج اولیه از طریق سنسوری که در نزدیک کانون زلزله نصب شده است ثبت و ارسال می‌شود و فورا پس از تحلیل و آنالیز اولیه می‌توان تخمین بزنیم که مرکز زلزله در کجا قرار دارد.

علاوه بر این می‌توان با استفاده از این سیستم بزرگی زلزله را شناسایی کنیم. اگر بتوانیم محل زلزله و بزرگی آن را تخمین بزنیم می‌توانیم برآورد کنیم چه زمانی موج ویرانگر یعنی موج دوم به نقطه دیگر خواهد رسید. در مجموع اگر بتوانیم موج اولیه را درست شناسایی کنیم چند ثانیه قبل از اینکه موج زلزله به ما برسد ثانیه‌هایی زمان خواهیم داشت.

آیا دانش فنی گروه جایکا برای راه‌اندازی سیستم هشدار سریع زلزله در تهران که در شرایطی متفاوت از ژاپن قرار دارد، قابلیت اجرایی دارد؟ چرا که در تهران با انبوهی از ساختمان‌های فرسوده مواجه هستیم، در حالی که بسیاری از ساختمان‌های ژاپن در مقابل زلزله مقاوم سازی شده اند.

در زلزله‌هایی که فاصله آنها خیلی کم است زمان کافی برای ارسال هشدار وجود ندارد.

حتی در حدود 2 تا 3 ثانیه؟


شاید هم کمتر از یک ثانیه. همه شرایط به فاصله منطقه هدف و مرکز زلزله بستگی دارد. مثلا اگر دقیقا زلزله در زیر پای ما اتفاق افتد معلوم است که ما هیچ زمانی برای هشدار دادن نداریم. اما در یکی از مطالعاتی که بر روی زمین‌لرزه شهر ری انجام شد با توجه به اینکه حدودا 20 کیلومتر با سازمان مدیریت بحران (منطقه 5) فاصله داشت متوجه شدیم که بین دو موج زلزله حدود 6 ثانیه فاصله است، اما چون پردازش اطلاعات 2 تا 3 ثانیه زمان می‌برد تنها 3 تا 4 ثانیه زمان کافی نخواهد بود.

پس باید امیدوار باشیم که کانون زلزله از ما دورتر باشد حتی با وجود سیستم هشدار سریع زلزله؟

بله. هر چه دورتر بهتر.

ولی در مورد تهران کانون‌های زلزله مثل گسل نیاوران در داخل شهر قرار گرفته‌اند و قابلیت اجرایی سیستم را تا حد زیادی پایین می‌آورد؟

بله. مشکل همین است؛ اما در این صورت نیز این سیستم می‌تواند به عنوان هشدار سریع برای شهرهای اطراف مطرح شود.

این موضوع را در تحقیقات در نظر می‌گیرید؟

اگر قرار باشد کانون زلزله در داخل شهر باشد هر سیستم هشدار سریع زلزله در همین وضعیت خواهد بود. اما در خصوص قطع شدن شریان‌های اساسی مثل گاز ما به سیستم هشدار سریع زلزله و زمان زیادی نیاز نداریم بلکه حتی با استفاده از سیستم اطلاعات شرکت لرزه‌ای همین که پیام دریافت شد، جریان قطع می‌شود.

پس قسمت اصلی پروژه بر روی شریان‌های حیاتی و مجهز شدن سازمان‌ها به این سیستم قرار گرفته است؟

نه. این موضوع خارج از حوزه پروژه جایکا است. این پروژه بیش از 3 سال طول نمی کشد و در این مدت تلاش می‌کنیم سیستم هشدار سریع زلزله را در تهران ارزیابی کنیم؛ چون شرایط ژاپن با تهران کاملا متفاوت است.

یعنی ممکن است امکان اجرایی شدن سیستم هشدار سریع زلزله در تهران صفر باشد؟

این موضوع نیاز به مطالعات فنی و مهندسی دارد. احتمال دارد به این نتیجه برسیم که امکان اجرایی شدن وجود ندارد، اما همه چیز به این موضوع بستگی دارد که ما در طول پروژه به چه داده‌هایی می‌رسیم مسلما داده‌های زیادی خواهیم داشت و براساس آنها باید به این نتیجه برسیم که قابلیت اجرایی دارد یا نه.

درصورت اجرایی شدن این سیستم چند درصد احتمال خطا وجود دارد؟

اگر داده‌های حقیقی داشته باشیم می‌توانیم خطا را تخمین بزنیم، اما در حال حاضر چنین داده‌هایی را نداریم. برای همین است که می‌خواهیم سیستم آزمایشی بر روی گسل مشا نصب شود شاید بتوانیم اطلاعات واقعی بگیریم و براساس آن بتوانیم درصد خطا را پیش‌بینی کنیم.

در حال حاضر تعداد شتاب نگارهای نصب شده در تهران 10 عدد است که با تعداد نصب شده در ژاپن متفاوت است. برای راه‌اندازی سیستم هشدار سریع چه تعداد شتاب نگار نیاز دارید؟

برای شهری مثل یوکوهاما که نزدیک به 400 کیلومتر است 200 شتاب نگار نصب شده است، اما برای شهر تهران که نزدیک به 600 کیلومتر است احتمالا نیاز به شتاب نگارهای بیشتری داریم که باید با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به تکمیل شبکه‌های پایش اقدام کنیم.

چه زمانی برای انجام مطالعات و اجرای سیستم لازم است؟

زمان اجرا به بودجه و شرایط بستگی دارد.مثلا پروژه قبلی 3 سال زمان برد که سال اول به طراحی پروژه گذشت و یکسال تمام برای بودجه و خریداری دستگاه منتظر ماندیم. بنابراین اگر بخواهیم تعداد شتاب نگارها را به 50 عدد برسانیم عملیات اجرایی آن زمان زیادی لازم ندارد و پس از خریداری دستگاه‌ها می‌توانیم در طول شش ماه سیستم را راه‌اندازی کنیم.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خرس های تدی فضانورد
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle