پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گیاهان دارویی در خطر انقراضند

ماه‌های نخست فصل بهار زمان مناسبی برای رویش گیاهان است در این زمان گیاهان تازه سر از خاک برمی‌آورند و در حال رشد و نمو هستند ولی این گیاهان با برداشت بی‌رویه در معرض خطر جدی انقراض قرار گرفته‌اند.

 

 

به گزارش زیست بوم و به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، چرای دام، بوته‌کنی و چیدن گیاهان کوهی و صحرایی سبب می‌شود تا گیاهان بدون طی مراحل تکامل و زایش از بین بروند و این امر آسیب جدی به وضعیت پوشش گیاهان در این منطقه وارد می‌کند.

 

افرادی هستند که به ساقه و ریشه و حتی به بوته‌های کوچک هم رحم نمی‌کنند و آن‌ها را از ریشه قطع می‌کنند و جالب است بدانید حتی گیاهی به نام گندله در ارومیه با پیازچه آن در بازار یافت می‌شود.

 

سفر به مناطق سرسبز آذربایجان‌غربی این واقعیت را روشن می‌کند که علف‌چینان حرفه‌ای با گونی‌های بزرگ و حتی با استفاده از چارپایان، گیاهان چیده شده را به بازار می‌رسانند و این امر در این منطقه به یک حرفه تبدیل شده است.

 

هم‌اکنون در بازار ارومیه و ورودی‌های شهر هر روز می‌توان مقدار زیادی از گیاهان صحرایی را دید که بدون هیچ واهمه‌ای از سوی سودجویان به فروش گذاشته شده‌اند و آن‌ها این امر را حق خود می‌دانند و در جاده‌ها نیز می‌توان کودکان سطل به دست را دید که جلوی ماشین‌ها را گرفته و می‌خواهند سبزی‌های خود را بفروشند.

 

خانم میانسالی به نام مریم احمدی که در بازار میوه و تره‌بار ارومیه در حال خرید گیاهان کوهی بود، گفت: خانواده‌های این منطقه هر سال در فصل بهار مصرف گیاهان صحرایی را در سبد غذایی خود قرار می‌دهند ولی امسال به دلیل گرانی مردم بیشتر ترجیح می‌دهند خود اقدام به چیدن این گیاهان کنند.

 

وی افزود: برخی از خانواده‌ها این گیاهان را دارویی و شفابخش می‌دانند و از آن برای درمان برخی بیماری‌ها استفاده می‌کنند.

 گیاهان دارویی در خطر انقراضند

*گیاهان کوهی شفابخش بیماری‌ها

یک کارشناس تغذیه درباره خاصیت این گیاهان اظهار داشت: گیاهان دارویی که بیشتر در دشت‌ها، ارتفاعات، کوهپایه‌ها، حاشیه رودها و دره‌ها می‌رویند در طب سنتی برای درمان فشار بالای خون، سرفه، بیماری‌های گوارشی، قلبی، سرما‌خوردگی، تسکین اعصاب، رفع نفخ معده، بیماری‌های پوستی و قندخون کاربرد دارند.

 

غلامعلی نبی‌زاده ادامه داد: قسمت‌های مختلف این گیاهان از جمله ساقه، ریشه، میوه، پیازچه، برگ، دانه، برگ‌های تازه، غده زیرزمینی، اندام‌های هوایی و سرشاخه‌ها به مصرف می‌رسند و کاربردهای مختلفی از نظر درمانی دارند.

 

*60 گیاه کوهی در معرض نابودی است

ریواس، موسیر، کنگر، تره‌کوهی(گندله)، لوشه، شنگ، ترشک، جعفری فرنگی معطر(مندی)، گلاغه (گل آقا)، پونه وحشی (یارپیز)، کاکوتی(کهلیک اوتی)، غازیاغی و انواع دیگر برخی از گیاهان خوراکی و دارویی این استان هستند که علف‌چینان این منطقه آن‌ها را می‌چینند تا معاش روستائیان و خوراک اهالی شهر شود.

 

این گیاهان به دلیل برداشت‌های بی‌رویه در خطر انقراض قرار گرفته‌اند که در این زمینه کارشناس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی استان با هشدار نسبت به برداشت بی‌رویه گیاهان کوهی در استان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۶۰ گونه از گیاهان این منطقه توسط مردم به صورت بی‌رویه چیده می‌شوند که باید مسئولان مربوطه از این اقدام جلوگیری کنند.

 

مهناز حیدری با بیان اینکه این تعداد از گیاهان در معرض خطر نابودی قرار دارند، ادامه داد: انواع پیاز کوهی، کنگر، مندی و گلاغه یا گل‌آقا که نام علمی آن Ornithogalum است از گونه‌های در معرض انقراض جدی هستند.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی مردم برای حفظ گیاهان گفت: مسئولان باید با برنامه‌ریزی بلندمدت، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها در راستای حل این معضل جدی اقدامی اساسی انجام دهند.

حیدری تصریح کرد: با بی‌توجهی مسئولان هر سال به تعداد گونه‌های در معرض خطر افزوده می‌شود.

 

مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان‌غربی در این باره گفت: با توجه به برداشت بی‌رویه و در سطح گسترده گیاهان خوراکی که در برخی موارد نیز مصارف دارویی دارند در آینده زادآوری آن‌ها، تخریب و فرسایش خاک منابع طبیعی استان را به دنبال خواهد داشت.

 

علی پیرمرادی با اشاره به این‌که تمام نقاط آذربایجان‌غربی مستعد و دارای ظرفیت خوبی در رشد گیاهان خوراکی و دارویی است، افزود: رشد این‌گونه گیاهان در تمام نقاط استان سبب برداشت بی‌رویه آن‌ها شده است و این امر امکان کنترل و جلوگیری از برداشت بی‌رویه گیاهان خوراکی و دارویی خودرو را امکان‌ناپذیر می‌کند.

 

وی با بیان این‌که کشت این‌گونه گیاهان در فصولی غیر از فصول رشد آن‌ها تنها به صورت گلخانه‌ای امکان‌پذیر است، اظهار کرد: مرکز تحقیقات این اداره‌کل طرحی‌ را برای کشت این‌گونه گیاهان آغاز کرده و آن را پیگیری می‌کند.

 

این مسئول با بیان اینکه آذربایجان‌غربی با بیش از ۳۷هزار کیلومتر مربع وسعت و برخورداری از آب و هوا و بارش‌های مناسب یکی ‌از مهم‌ترین رویشگاه‌های انواع مختلف گیاهان وحشی در کشور به شمار می‌رود، ادامه داد: حفظ و نگهداری این نوع گیاهان بر عهده عموم مردم است و آن‌ها نباید تنها به فکر به‌ دست آوردن درآمد از راه بوته‌کنی یا ریشه‌کنی باشند.

 

وی فرهنگ‌سازی را مهم‌ترین عامل جلوگیری از برداشت بی‌رویه گیاهان کوهی یا وحشی دانست و خاطرنشان کرد: ناآگاهی برداشت‌کنندگان در این زمینه و برداشت بی‌رویه بدون ایجاد فرصت برای تجدید حیات گیاه، سبب افت ذخایر مراتع، وارد شدن آسیب‌های جدی به انواع گونه‌های گیاهی مرغوب و جایگزین شدن گونه‌های مهاجم می‌شود.

 

حال این سوال مطرح است که آیا کسی حق دارد منابع طبیعی ملی را برای نفع شخصی خود به فروش برساند؟ چرا سازمان‌های مربوطه هر سال برای جلوگیری از وقوع سیلاب با انجام اقدامات فنی مختلف، هزینه‌های گزافی صرف می‌کنند در حالی که حفظ پوشش گیاهی بهترین راه برای جلوگیری از سیل است، چرا آن‌ها چیدن گیاهان کوهی را غیرمجاز اعلام نمی‌کنند؟

 

از مسئولان انتظار می‌رود منع قانونی برای سبزی‌چینی و چرای بی‌رویه دام در کوه‌های استان فراهم کنند، در صورت فراهم‌شدن چنین ساز و کار قانونی، نیروهای داوطلب کوهنورد و طبیعت دوستان در کنار سایر مسئولان و دست‌اندرکاران آماده‌اند تا در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.

 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)