پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • هیولاهای پوکمون ◄ هیولاهای پوکمون
    جادوی گرفتن هیولاهای پوکمون را دقیقاً در اتاق خواب خود با نور شب خنک طراحی شده به شکل پوکبال تجربه کنید. پوکمون با الهام از "Pokeball Night Light" دست ساز Stevizl برای پسرش ساخته شده است. از دستورالعمل ها برای ساختن لامپ خود استفاده کنید و جلسات مطالعه اواخر شب خود را با نور شب پوکبال روشن کنید. اجازه دهید نور ملایم مسیر شما را در حین شیرجه به دنیای دانش هدایت کند، درست مانند یک مربی واقعی پوکمون که در جستجوی خرد است! فراتر از هدف کاربردی خود، لامپ پوکبال به عنوان تزئین عمل می کند.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید
 • میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر ◄ میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر
    میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر است، به افراد کمک می‌کند تا در حین کار بایستند و حتی راه بروند. میز ایستاده چرخ همستر که توسط راب گادشاو طراحی شده است راه حل مناسبی برای هر کسی است که می خواهد در محل کار فعال بماند. بدن خود را در حال حرکت و ذهن خود با این میز ایستاده خنک نگه دارید. با طراحی خلاقانه و مزایای سلامتی، ایستگاه کاری نهایی است. با میز چرخ همستر با یک محل کار کم تحرک خداحافظی کنید!
 • چمدانی برای سگ ها ◄ چمدانی برای سگ ها
    با استفاده از این خانه سگ چمدانی خلاقانه که توسط مارکو موروسینی طراحی شده است، با حیوان خانگی مورد علاقه خود به سبک سفر کنید.
 • یه حا گربه ای باحال ◄ یه حا گربه ای باحال
    صندلی راحتی چند منظوره همراه با یک قفسه چرمی در زیر صندلی است که می تواند توسط گربه شما به عنوان یک تخت راحت استفاده شود. صندلی قوس که توسط ریکاردو سا طراحی شده است، در عین کاربردی بودن، ظرافت را به هر اتاق اضافه می کند. روی صندلی بنشینید و وسایل را زیر آن قرار دهید. گربه شما ممکن است دوست داشته باشد روی قفسه چرمی چرت بزند، بنابراین بهتر است آن را خالی نگه دارید. صندلی ذخیره سازی زیبا از چوب و چرم برای کسانی که می خواهند در فضای اتاق نشیمن خود صرفه جویی کنند عالی است. قفسه چرمی زیر صندلی می تواند هر چیزی از کتاب گرفته تا پتو را در خود جای دهد.
 • کراوات پیکسلی ◄ کراوات پیکسلی
    کراوات پیکسلی دارای آثار هنری نمادین 8 بیتی از سگی است که اردکی را در دست دارد از بازی ویدیویی کلاسیک 1984 نینتندو Duck Hunt. Duck Hunt Tie که توسط Maya Pixelskaya طراحی شده است، عشق به بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل را نشان می‌دهد. به دنبال شروع کننده مکالمه هستید؟ Duck Hunt Necktie مطمئناً خاطرات سرگرم کننده و نوستالژیکی را با گیمرهای دیگر ایجاد می کند. NES Duck Hunt Necktie یک ادای احترام جالب به عصر طلایی بازی های ویدیویی است.
 • صندلی گهواره ای چوبی ◄ صندلی گهواره ای چوبی
    صندلی گهواره ای چوبی که توسط Paul Kweton برای مردم و حیوانات خانگی آنها طراحی شده است. صندلی Rocking-2-gether با خانه گربه/سگ یکپارچه ایده پناهگاه و آرامش بدن را ترکیب می کند. استراحت کنید و با گربه یا سگ خود وقت بگذرانید.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید.
 • خانه سگ زیر پله ◄ خانه سگ زیر پله
    بتی مک کال برای سگ کوچک چیهواهوا اتاقی زیر پله ها ایجاد کرد. خانه سگ خلاق به چیهواهوای 4 ساله اجازه می دهد مانند هری پاتر زندگی کند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29253    |     صفحه 1 از 2926
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آمریکایی های 110 سال پیش

ادوارد شریف کورتیس، روزی به خاطر مهارتش در عکاسی ستایش می شد؛ اما اکنون به خاطر تلاشش در ثبت بخشی از تاریخ و فرهنگ آمریکا یادش گرامی داشته می شود. دغدغه های او هم بیش از عکاسی، متوجه فرهنگ و سنت بود.


آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش حدود 110 سال از تلاش یک مردم شناس آمریکایی برای ثبت بخشی از تاریخ این کشور می گذرد؛ اما بسیاری شاید اکنون بتوانند باور او را تایید کنند که سنت ها هم، مثل هر چیز دیگری، روزی می میرند.

به گزارش روزگارنو، ادوارد شریف کورتیس، روزی به خاطر مهارتش در عکاسی ستایش می شد؛ اما اکنون به خاطر تلاشش در ثبت بخشی از تاریخ و فرهنگ آمریکا یادش گرامی داشته می شود. دغدغه های او هم بیش از عکاسی، متوجه فرهنگ و سنت بود. او باور راسخ داشت که مدرنیته، سنت بومی آمریکا را از هر نظر تغییر خواهد داد. آیا او درست نمی اندیشیده است؟

کورتیس، که عمدتا در سیاتل کار می کرد، با 80 قبیله مختلف بیش از دو دهه از عمر خود را سپری کرد و بیش از 40،000 عکس گرفت.

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش

آمریکایی های 110 سال پیش


ادوارد شریف کورتیس در سال 1896 اولین پرتره رسمی خود را از یک سرخپوست آمریکایی عکاسی کرد. سوژه او دختر یکی از سران قبایل سرخپوست بود که «آنجلینا» نام داشت.

40 سال پیش از آن روز، پدر او که ریاست قبیله «دووامیش- اسکووامیش» را بر عهده داشت بر سرزمینی فرمان می‌راند که امروزه شهر سیاتل بخشی از آن را پوشانده است، اما زمانی که کورتیس آن عکس را گرفت، آنجلینا با فیگوری رقت‌انگیز و فقط در ازای دریافت یک دلار برای هر شات در برابر دوربین عکاسی نشست.

کورتیس چند سال بعد موفق شد عکسی تاثیرگذار به همان شکل از «جرمینو» بگیرد. این سرکرده سرخپوستان، پیچیده در پتویی زمخت و با تاجی بر سر مقابل دوربین نشست؛ تاجی که برای مراسم آیینی سرخپوستان استفاده می‌شد. این رئیس مسن قبیله «چیریکاهوا آپاچی» با نگاهی ملامت‌گر و نگران به بینندگان خود خیره شده است. کورتیس در آن سال برای شرح عکس خود نوشت:« کسی که زمانی نماد روح جنگجویی آپاچی‌ها بود و حالا در منطقه سرخپوست‌ها، یک زندانی جنگی است.»

کورتیس سه دهه بعدی عمر خود را تماما وقف آن کرد که مهم‌ترین قبیله‌های سرخپوست آمریکا و آلاسکا را با دوربین خود مستندنگاری و تصاویر آنها را ثبت کند. او در طول آن 30 سال با 80 قبیله سرخپوست همراه شد و به اجتماع آنها راه یافت؛ از سرخپوست‌های «زونی» گرفته تا آپاچی‌ها. اهمیت این مستندنگاری به اندازه‌ای بود که حتی توانست حمایت «تئودور روزولت»، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا را هم به طرح خود جلب کند.

کورتیس15 ساعت در روز کار می‌کرد و در آن زمان 5/1میلیون دلار از بودجه سرمایه‌گذار خود را خرج کرد که فردی به اسم «جی.پی. مورگان» بود؛ چهار بار به او شلیک شد، برادرش او را طرد کرد، همسرش از او طلاق گرفت و خودش هم کاملا ورشکسته شد و یک بار زمانی که از منطقه اسکیموها خارج می‌شد به‌دلیل ناتوانی در پرداخت پول به زندان افتاد اما باز هم خستگی‌ناپذیر بود.

 هیچ کدام از آن ناملایمات نمی‌توانست مانع از میل او در ثبت کردن سنت‌های افرادی شود که در حالت عادی هیچ علاقه‌ای به ثبت شدن نداشتند. خود او گفته بود: «عادت کرده بودم به اینکه مردم بر سرم فریاد بزنند و من را برانند و برای تاکید بر حرف‌هایشان از سنگ و خاک و چوب‌دستی‌هایشان استفاده کنند، اما من توجه زیادی به آنها نمی‌کردم و تمام تلاشم این بود که بتوانم عکسم را بگیرم پیش از آنکه چیزی از میان اشیایی که به سمتم پرتاب می‌کردند به من برخورد کند.»

کورتیس موفق شد بیش از 40هزار قطعه عکس بگیرد؛ عکس‌هایی که پایه اصلی مجموعه «سرخپوستان آمریکای شمالی» را شکل داد. این مجموعه که یک پژوهش قوم‌شناسی بود بین سال‌های 1907 تا 1930 در 20 جلد منتشر شد. در زمان انتشار اولین جلد، «نیویورک هرالد» کتاب را این طور توصیف کرد: «تلاشی عظیم برای تهیه یک کتاب که از زمان انتشار انجیل نسخه پادشاه جیمز بی‌سابقه بود.»

کورتیس خودش هم قبول داشت که مشغول ثبت روزهای مرگ «نژادی رو به زوال» است. در واقع به همین دلیل هم وسواسی عجیب در ثبت آیین‌های رازورزانه‌ای داشت که حتی خشم جوامعی که به آنها داخل می‌شد را هم برمی‌انگیخت. او خیلی از مواقع سوژه‌هایش را تشویق می‌کردکه به بازآفرینی آیین‌های پرستشی بپردازند که دیگر خودشان هم آنها را اجرا نمی‌کردند.

در مجموعه عکس‌های او می‌توان به نمونه‌های ماندگار فراوانی اشاره کرد؛ عکسی فراموش نشدنی از «شاهین سرخ» که با آرایش کامل سرش در حال آب دادن به اسبش در زمین‌های داکوتای جنوبی است یا تصویر زیبایی که از زن‌های «هوپی» در حال آرد کردن ذرت به شیوه‌ای سنتی ثبت کرده است. عکس‌های او جنبه رمانتیک خاصی نیز دارند که به مخاطب آنها نیز منتقل می‌شود. کورتیس با تاکیدی که بر ثبت پرتره‌های چشم در چشم داشت احساس نوستالژیک ناپیدایی را به مخاطبان خود منتقل می‌کند؛ مردمانی در این پرتره‌ها دیده می‌شوند که زمانی قهرمانان قبیله خود بودند اما حالا مدت‌هاست که مرده‌اند.

او نمی‌توانست بدون جلب رفاقت و اعتماد جوامع سرخپوست این عکس‌ها را بگیرد و برای به دست آوردن اعتماد آنها هیچ‌چیز نداشت. کورتیس در دورانی زندگی می‌کرد که یک آمریکایی سفیدپوست نمی‌توانست هیچ کاری با هم‌میهنان سرخپوست خودش داشته باشد. در آن شرایط او با سر به میان فرهنگ بومی آنها شیرجه می‌زد، به عکاسی می‌پرداخت و با اسم مستعار «شکارچی سایه» که برای خودش انتخاب کرده بود همراه با مردان قبیله «هوپی» در «رقص مار» معروف آنها شرکت می‌کرد.

حتی رئیس‌جمهور آمریکا هم تحت‌تأثیر عزم این مرد قرارگرفت که برای به سرانجام رساندن هدفش، دست از هیچ اقدامی برنمی‌داشت. روزولت در مقدمه‌ای بر مجموعه «سرخپوستان آمریکای شمالی» نوشت: « آقای کورتیس موفق به انجام کاری شد که تاکنون هیچ فرد دیگری انجام نداده است؛ کاری که تا جایی که مشهود است فرد دیگری توان انجام آن‌را ندارد.»

کمی پس از انتشار 2 جلد آخر این مجموعه، کورتیس چنان  دچار خستگی و درهم شکستگی شد که خودش چندی بعد آن را «فروپاشی کامل فیزیکی» خواند و هیچ وقت هم نتوانست دلیل آن را کشف کند.

بقیه عمر او بیشتر صرف انجام کارهای مشقت‌بار شد تا بتواند پولی برای ادامه زندگی خود فراهم کند. چند سالی به هالیوود رفت و به‌عنوان فیلمبردار با «سسیل ب.  ‌دومیل» کار کرد. یک فیلم هم خودش ساخت که «سرزمین شکارچیان سر» نام داشت و برای او شهرتی به همراه آورد اما تاثیری بر شرایط مالی او نداشت.

کورتیس زمانی که 83 ساله بود، گفت: « اگر می‌خواستم به شیوه سرخپوست‌ها برای خودم نامی انتخاب کنم، «مردی که وقت نداشت بازی کند» را انتخاب می‌کردم.» او یک سال پس از آن در اثر حمله قلبی درگذشت. پس از مرگ او فقط یادبودی 76 کلمه‌ای در نیویورک تایمز منتشر شد اما یادگاری که او از خود برجاگذاشت هنوز نامش را زنده نگه‌ داشته است.

سنت هایی که می میرند

کورتیس در مقدمه‌ای که در اولین جلد «سرخپوستان آمریکای شمالی» نوشته بود، نگرانی خود را از فراموش شدن این آیین‌ها ابراز کرد:« با مرگ هر پیرمرد یا پیرزن، بخشی از سنت‌های این مردم هم می‌میرد؛ بخشی از آموخته‌های مربوط به آداب کهن آنها نابود می‌شود که به فرد دیگری منتقل نشده است.

بنابراین چاره‌ای نیست جز اینکه اطلاعاتی که از این تمدن می‌تواند برای استفاده نسل‌های بعدی جمع‌آوری شود، در یک زمان مشخص ثبت شود چون در غیر این صورت، شانس حفظ آن از بین می‌رود؛ شانس ثبت شیوه زندگی نژاد با اهمیتی از انسان‌ها.» شاید نگرانی کورتیس در این باره کمی اغراق شده به‌نظر برسد چون جوامع سرخپوست آمریکای شمالی در سال‌های پس از مرگ کورتیس، تلاش بسیاری کردند تا آیین‌ها و آداب خود را حفظ کنند اما این موضوع هیچ خللی به زیبایی چشم‌نواز عکس‌های او وارد نمی‌کند./( همشهری آنلاین)

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خرس های تدی فضانورد
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle