حداقل 22 گونه از نرم تنان وجود دارند که در منطقه جنوب شرقی وجود دارند. از جمله انواع صدف ها و گاستروپودها (حلزون، nudibranchs)و....از این 22 گونه،نیمی از این نرم تنان ساکنان آب شیرین و نیمه دیگری در دریا زندگی میکنند. بسیاری از این گونه معرفی شدهاست نرم تنان در فلوریدا جمعیت زیادی دارند به دلیل آب و هوا،عناصری که نرم تنان در آب ها به آن ها نیاز دارند و به دلیل بنادری که در آنجا وجود دارد. به آب و هوا، فراوانی این عنصر را از آب، اکثر نرم تنان در فلوریدا است.البته در جاهای دیگر مانند جنوب شرقی هم جمعیت زیادی از نرم تنان در آن جا وجود دارد دلیل این جمعیت زیاد زیستگاهی خوب برای ان هاست با دمای مناسبی که دارد. 

گونه های آب شیرین،به ویژه حلزون ها،از طریق خرده فروشی حیوانات خانگی آبزی در آکواریوم ها را هر ساله میفروشند.نشان میدهد واردات نرم تنان در فلوریدا زیاد است.

بخش زیر شرح مختصری از برخی از نرم تنان را نشان می دهد.صدف ها


معرفی گونه های حلزون و صدف(ترجمه)
معرفی صدف Corbicula
صدفCorbicula ابتدا به ایالات متحده در سال 1938 در شمال غربی اقیانوس آرام،پخش شد.سپس این گونه به بسیاری از آبراه های بزرگ در سراسر کشور پخش شد. Corbicula در آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، جورجیا، کنتاکی، می سی سی پی چنان گسترده است که نمونه های این صدف را می توان در بسیاری از استان های این4کشور یافت. در کشورهای دیگر، توزیع محدود مانند کشور های لوئیزیانا (مروارید و....)، کارولینای شمالی (در رودخانه ها،رود ها،نهر ها و....)، کارولینای جنوبی (در آبراه های کوچک و بزرگ،رودخانه ها و....)، و تنسی (زهکشی تنسی). امکان دارد بعضی جا ها مانند: قایق های تفریحی بعضی وقت از آب های ان مسیر ماهیگیری میکنند، طعمه تور ماهیگیری، و یا علاقمندان به آکواریوم ، پرندگان و خوراکیشان از این صدف استفاده میکنند و میخورند.

Perna viridis
(پرنا وریدس)، -صدف سبز(دریایی)

معرفی گونه های حلزون و صدف(ترجمه)
صدف سبز بومی از آبهای دریایی گرمسیری منطقه هند و اقیانوس آرام در اطراف قاره آسیا است. این صدف توسط کارگران نیروگاه در تمپا، منطقه فلوریدا در سال 1999 کشف شد. این صدف می تواند به حدود شش اینچ رشد کند.این صدف در دامنه فلوریدا گسترش یافت و به خلیج تمپا در جنوب ادامه پیدا کرد و به شهر شارلوت هاربر ادامه یافت. صدف سبز احتمالا از منطقه کارائیب که در آن صدف سبز وجود دارد در آب 1990s وارد شد و دیده شد.گاستروپودها


یکی دیگر از بومی آمریکای جنوبی، applesnail spiketopاست.این جاندار به جنوب فلوریدا بر اساس یک آکواریوم معرفی شد. نکته قابل توجهی که باید بکنیم این است که ممکن است این نوع جاندار های بومی ، مواد غذایی اولیه خود را از زمین های باتلاقی نادر بدست آورند.حلزون سیب(apple snail)

معرفی گونه های حلزون و صدف(ترجمه)
apple snail یکی دیگر از جاندار های بومی آمریکای جنوبی است و دوباره این جاندار به فلوریدا بر اساس یک آکواریوم معرفی شد.


معرفی گونه های حلزون و صدف(ترجمه)

این گونه از apple snail یک نوع جانور بومی فلوریدا و کوبا است. از این جاندار تنها در دو کشور گرجستان و آلاباما گزارش شده است.حلزون غول قوچ شاخ

معرفی گونه های حلزون و صدف(ترجمه)
این نوع جانور،حلزون بومی آمریکا جنوبی و مرکزی است.این نوع حلزون های آب شیرین در بسیاری از کانال های فلوریدا ایجاد شده و دیده شده است و سپس معرفی شده است. این جانور حلزون چند توانایی دارد،این توانایی ها عبارتند از: توانایی به طور کامل برهنه کردن مناطقفی. ای گیاهی و با حلزون بومی از طریق رقابت و چپاول مستقیم از تخمها و افراد جوان (هانت، 1958) تعامل منن است که میزبان برای ترماتودها، که بعدها می تواند انسان یا حیوانات آلوده نیست.معرفی گونه های حلزون و صدف(ترجمه)
قرمز لبه

قرمز لبه بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری در آفریقا، آسیا، و استرالیا است. در حال حاضر تقریبا در سطح ایالت فلوریدا با توجه به آب و هوای آنجا در آنجا پیدا شده و در آکواریوم فلوریدا وجود دارد. تراکم 10،000 / m2 در رودخانه جانز در سال 1976 (تامپسون 1984) رسیده است. جمعیت ها نیز در نیواورلئان (داندی و پین، 1977) کشف شد. این گونه از حلزون قادر جایگزین گونه های بومی است و باعث انگل هم در بشر میشود.معرفی گونه های حلزون و صدف(ترجمه) 
(لامارک) توخالی 

توخالی melania بومی از هند تا شرق آسیا، ژاپن، و هاوایی است. در آب های فلوریدا در نزدیکی تامپا و میامی به احتمال زیاد از حیوانات آکواریوم دور انداخته پیدا شده است. ابوت (1950) تراکم 400/m2 در یک بهار گزارش شده است. این گونه می تواند به عنوان میزبان واسط انگل trematode باشد که در نهایت می تواند انسان را آلوده کند.چینی mysterysnail

بومی چینی mysterysnail در بسیاری از شهر های شرق آسیا است. به مکان های مختلفی در فلوریدا، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی معرفی شده است. به احتمال زیاد این صدف هم از یک آکواریوم دور افتاده پیدا شده است. این گونه می تواند باعث عفونت انسان شود.